آموزش صفر تا صد آرایش صورت

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
آرایش کردن یکی از کارهایی است که هر خانمی باید آن را با اصول و قواعد فرا بگیرد و چهره خود را به زیباترین نحو ممکن آرایش کند. در این مقاله قصد داریم تا نحوه آرایش صورت را با تمام نکات مهم برای شما عنوان کنیم تا بتوانید به زیبایی چهره تان را آرایش کنید. با ما همراه باشید.
آرایش صورت

پیشگفتار

شاید فکر کنید آرایش کردن یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید خودتان با کمی تمرین کردن انجام دهید؛ اما باید بگوییم این موضوع به همین سادگی ها هم نیست و قانون و قواعد خاص خودش را دارد. آرایش صورت یکی از مهمترین مواردی است که شما باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا علاوه بر زیبایی، پای سلامت پوست و چشم هایتان در میان است. اگر تمایل دارید تا قانون ها و باید و نبایدهای آرایش کردن را از صفر تا صد فرا بگیرید، به شما پیشنهاد میکنیم تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

نواقص چهره تان را با آرایش بپوشانید

دنیای بی حد و مرز آرایش، دنیایی است که می توان در آن تمامی نواقص چهره و صورت را پوشاند. این را به خاطر داشته باشید که آرایشی زیبا و دلنشین است که در آن اغراق نشده باشد و زیبایی طبیعی چهره حفظ شده باشد. شما می توانید با رعایت تمامی نکات مهم، زیبایی چهره تان را دو چندان کنید. به عنوان مثال اگر ابروهای کم پشتی دارید می توانید با استفاده از سایه ابرو یا مداد ابرو آن را ترمیم کنید و زیبایی ابروهایتان را چند برابر کنید.
آرایش صورت، دنیای پر ترفندی دارد که شما می توانید با استفاده از این ترفندها، یک میکاپ زیبا و طبیعی داشته باشید. همانطور که میدانید جوش های پوستی و لکه های آن شامل حال همه ما می شود، شما می توانید با آرایش جلوه بد این جوش ها را محو کنید و زیبایی چهره تان را حفظ کنید.

قبل از آرایش صورت از مرطوب کننده استفاده کنید

مرطوب کننده صورت

قبل از اینکه بخواهیم نکات و مراحل آرایش صورت را به شما آموزش دهیم، باید به این نکته اشاره کنیم که سلامت و مراقبت از پوست صورت از یک آرایش زیبا مهمتر است. پس همیشه با در نظر گرفتن این موضوع صورت خود را آرایش کنید و یا مواقعی که با آرایشگاه یا سالن زیبایی می روید این موضوع را یادآوری کنید. قبل از اینکه بخواهید هر نوع مواد آرایشی برای پوستتان استفاده کنید، بهتر است تا از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما باید مرتبا روزانه سه مرتبه از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.
بسیاری از افراد که پوست چربی دارند، گمان می کنند دیگر نیازی به استفاده از مرطوب کننده نیست؛ اما باید بگوییم چربی پوست هیچ ارتباطی به آبرسانی آن ندارد. شما می توانید مرطوب کننده را به آرامی بر روی پوستتان ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست صورتتان شود. ماساژ صورت تاثیر بسزایی در شادابی، جوانی و زیبایی پوست صورت دارد. اگر جنس پوست شما خشک است حتما تعداد دفعات بیشتری از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر این کار را انجام ندهید قطعا با پوسته پوسته شدن پوست صورتتان مواجه می شوید و این مورد اصلا جلوه خوشایندی در آرایش شما نخواهد داشت. به همین دلیل استفاده از انواع ماسک صورت بسیار مفید خواهد بود.

چه زمانی از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

بعد از استفاده از مرطوب کننده نوبت ضد آفتاب است. استفاده از ضد آفتاب در شش ماه اول سال به شدت توصیه می شود. شما می توانید از ضد آفتاب های بی رنگ و فاقد چربی استفاده کنید تا چربی اضافه آنها پوست صورتتان را مستعد جوش زدن نکند. فراموش نکنید یکربع بعد از استفاده از مرطوب کننده می توانید از ضد آفتاب مناسب برای پوستتان استفاده کنید تا با این کار حتی بعد از آرایش صورت نیز از پوستتان محافظت کرده باشید.

نحوه انتخاب و استفاده از کرم پودر

کرم پودر خوب

نحوه انتخاب کرم پودر:

 یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش آرایش صورت، انتخاب کرم پودر مناسب است. به خاطر داشته باشید هر چقدر هم که آرایش چشم، لب، ابرو و... زیبا باشند، زمانی که بِیس کار یعنی پوست صورت به درستی آرایش نشده باشد، بی فایده است و جلوه مناسبی نخواهد داشت. اولین موضوعی که باید در انتخاب کرم پودر به آن توجه کنید، این است که از یک تناژ رنگی متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید.
شاید بارها و بارها که قصد خرید کرم پودر را داشتید، مشاهده کرده اید که فروشنده از شما می خواهد تا کرم پودر را روی دستتان امتحان کنید. این کار اساسا غلط است. بهتر است تا برای تست کرم پودر، آن را به قسمتی از گردن یا صورت خود بمالید. سعی کنید تا رنگ کرم پودر کاملا منطبق با رنگ پوستتان باشد. به تناسب رنگ های زیر توجه کنید:
پوست روشن = کرم پودر عاجی روشن
پوست گندمی = کرم پودر بژ رنگ
پوست تیره = کرم پودر بژ گرم یا بژ طبیعی
اگر پوست چربی دارید بهتر است تا کرم پودر فاقد چربی انتخاب کنید، اما اگر پوست شما خشک است می توانید از کرم پودر های چرب استفاده کنید تا خشکی پوستتان جبران شود. اگر نمی دانید کدام یک از کرم پودرها برای شما مناسب تر است، بهتر است تا به این موضوع توجه کنید که آیا کرم پودر به سرعت جذب پوست شما می شود یا خیر؟ اگر به سرعت جذب می شود می توانید از کرم پودرهای چرب استفاده کنید.
میکرودرم با جوانسازی پوست احتیاج شما به آرایش صورت تا حدود زیادی برطرف می کند و باعث می شود صورت زیبایی داشته باشید.

نحوه استفاده از کرم پودر:

در مرحله اول شما می توانید مقداری کرم پودر به پیشانی، گونه ها، چانه و اطراف لب بزنید، سپس با یک پد مناسب آن را به صورت ضربه ای در سطح پوستتان پخش کنید. قسمت هایی مثل اطراف بینی، زیر ابرو و اطراف خط لب را از قلم نیندازید.
در مرحله بعدی از کانسیلر مناسب برای اطراف چشم ها و قسمت هایی که دارای تیرگی است و نیاز به پوشانندگی دارد، استفاده کنید. می توانید این کار را با دست یا با پد و یا براش مخصوص انجام دهید. در مرحله آخر می توانید از پنکیک مناسب استفاده کنید و آن را با پد یا براش به کل صورتتان بمالید. بدین ترتیب شما کاملا اصولی آرایش صورت خود را انجام دادید.

چگونگی استفاده از رژ گونه

رژگونه

یکی از عناصری که در جذابیت و زیبایی چهره نقش بسیار مهمی دارد، رژ گونه است. رژ گونه صورت را از بی روح بودن و یکنواخت بودن در می آورد، به شرط اینکه در انتخاب رنگ آن دقت کنید. شما باید با توجه به تناژ رنگی پوست صورت و کرم پودرتان، رژ گونه مناسب را نیز انتخاب کنید. اگر رژ گونه و رنگ آن به درستی انتخاب شود و همچنین به درستی استفاده شود، قطعا زیبایی پوست شما خیره کننده خواهد شد. حتما در آرایش صورت به تناسب رنگی زیر توجه داشته باشید:
پوست روشن = رژ گونه سایه روشن صورتی
پوست بژ = صورتی روشن یا هلویی روشن
پوست تیره = رژ گونه نارنجی یا قهوه ای روشن
بعد از انتخاب صحیح رژ گونه، باید در طریقه استفاده از آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید. اولین و مهمترین اصلی که باید در رژ گونه زدن به آن توجه کنید، فرم صورتتان است. اگر صورت گردی دارید باید رژ گونه را به نوعی استفاده کنید که صورت شما را کمی کشیده تر نشان دهد؛ یعنی رژ گونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش بکشید. اگر فرم صورت شما لوزی شکل است، بهتر است تا پهنای گونه ها را با زدن رژ گونه افزایش دهید. در این صورت می توانید رژ گونه را به صورت مثلثی بزنید. در نهایت به این موضوع توجه کنید که باید تعادل را در چهره تان به وجود آورید و می توانید با رژ گونه این کار را انجام دهید.

برای زیبایی آرایشمان چه نوع رژ گونه ای انتخاب کنیم؟

هنگامی که یک آرایش کلی داریم، این آرایش کردن زمانی خود را به خوبی نشان می دهد که از یک رژ گونه، متناسب با نوع و رنگ آرایش استفاده شده باشد. در واقع می توان گفت که این وسیله ی آرایشی از اجزای اصلی و مراحل جذاب آرایش کردن می باشد.
وقتی برای خرید یک رژ گونه به مغازه ای مراجعه می شود یکی از مهم ترین نکاتی که بایستی آن را در نظر گرفت این است که حتما این مکان، معتبر بوده و محصولات با نشان اصالت کالا را عرضه نماید. چرا که تمام محصولات آرایشی به طور مستقیم با پوست در ارتباط می باشد و نداشتن کیفیت مناسب به نحوی صدمات زیادی برای پوست صورت ما در پی خواهد داشت که حتی می تواند، جبران هر یک از آنها چندین سال به طول انجامد.

چگونه رژ گونه مناسب انتخاب کنیم؟

انواع رژ گونه

قبل از آن که بخواهیم انتخابی داشته باشیم برای رژ گونه بایستی به فرم صورت و همچنین رنگ پوستمان به خوبی توجه کنیم و بر اساس شرایطی که داریم اقدام به خرید نمایم. فرم لوزی، صورت قلبی شکل، گرد، مربع، مستطیل و صورت بیضی اشکالی هستند که هر شخص می تواند برای فرم صورت خود داشته باشد و هر یک از آن ها آرایش خاص به خود را طلب می کند و رژ گونه زدن برای هر فرم از صورت روش خود را دارد. اما همانطور که گفته شد جدای از فرم صورت، رنگ پوست نیز در انتخاب تاثیر گذار می باشد. پاکسازی صورت در آرایش بسیار مهم است.
بعد از اینکه به خوبی توانستیم رنگ پوستمان را تشخیص دهیم، می توانیم بهترین و مناسب ترین نوع رژ گونه را تهیه نمایم. به طور کلی افرادی که رنگ پوست سرد و روشنی دارند بهتر است از رنگهایی با تناژ صورتی کم رنگ، مرجانی و یا هلویی استفاده نمایند. در مقابل خانم هایی که رنگ پوست تیره ای دارند رنگ های گرم بیشتر به پوست صورتشان می آید و استفاده از رنگ های گرم همچون قهوه ای، قرمز و بنفش توصیه می شود. در این بین کسانی هستند که پوست سبزه دارند که با انتخاب رنگ های صورتی پر رنگ و یا رنگ زرد بهترن آرایش را خواهند داشت.

انواع رژ گونه

برای داشتن آرایش مناسب و دلنشین استفاده از رژ گونه بسیار پیشنهاد می شود چرا که بهره گیری از این وسیله آرایشی، به آرایش ما روح تازه ای می دهد و به نوعی رنگ و لعاب آرایش را با جلوه بیشتری نشان می دهد. اما این لاین از لوازم آرایشی انواع مختلف و متفاوتی دارد که در طیف رنگی متفاوت و شکل و جنس متنوع به بازار عرضه می شود و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. 
در ادامه بیایید بیشتر با انواع رژ گونه و ویژگی هر یک از آن ها آشنا شویم که عبارتند از:
پودری: این نوع در طیفی از رنگ های صورتی و هلویی وجود دارد و می توان گفت که بیشترین طرفدار را دارد.
دانه مرواریدی: چند سالی است که طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است و با استفاده از آن آرایش ما یک درخشندگی خاصی به خود می گیرد. همچنین این مدل خاصیت مرطوب کنندگی نیز برای پوست به همراه دارد.
شاین دار: برای داشتن درخشش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
کرمی: از آنجایی که این مدل در ترکیبات خود چربی دارد به این دلیل برای پوست خشک پیشنهاد می شود.
پالتی: در مدل پالتی معمولا تنوع رنگی وجود دارد و برای تنوع بیشتر خوب است.

نحوه آرایش چشم و ابرو

آرایش چشم


در آرایش صورت بعد از آرایش پوست، آرایش چشم و ابرو بسیار اهمیت دارد. برای اینکه بتوانید چشم ها و ابروهایتان را به خوبی آرایش کنید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، از جمله ریز یا درشت بودن چشم ها، فاصله چشم تا ابرو، فرم چشم و مژه ها و... بهتر است تا با توجه به این موارد سبک آرایش دلخواهتان را انتخاب کنید.
توجه داشته باشید بهتر است تا برای آرایش های روزانه، از سایه چشم استفاده نکنید و چشم هایتان را بسیار ملایم آرایش کنید. اگر در پشت پلک هایتان چین و چروک دارید، می توانید آن را با استفاده از یک سایه تیره رنگ محو کنید.
حتما در آرایش چشم ها به نحوه ریمل زدن توجه کنید. بهتر است تا ریمل را از انتهای مژه به سمت قسمت جلویی چشم استفاده کنید. همچنین حتما به مژه های پایینی نیز ریمل بزنید. برای اینکه ابروهای طبیعی و خوش حالتی داشته باشید، می توانید از سایه ابرو استفاده کنید و قسمت هایی را که خالی و کم مو هستند را با استفاده از سایه ابرو پر کنید. برای اینکه ابروهای شما حالت و فرم خود را حفظ کنند می توانید از ریمل ابرو استفاده کنید و با استفاده از برس آن، ابروها را به سمت بالا شانه کنید تا فیکس شوند.

نحوه آرایش لب ها

اولین موردی که در آرایش لب باید به آن توجه کنید، تناسب رنگ رژ لب با رنگ پوستتان است. اگر پوست روشنی دارید بهتر است تا از رژ لب های صورتی، هلویی، مسی، بنفش، آجری و... استفاده کنید. برای پوست های معمولی و گندمی می توان از رژ لب های شرابی، کالباسی، ارغوانی، نارنجی و بژ استفاده کرد. همچنین اگر پوست شما تیره ایت، می توانید از رژ لب های جیغ استفاده کنید. رنگ هایی همچون زرشکی، صورتی، کاراملی و قهوه ای مناسب ترین رنگ رژ برای افرادی که پوست تیره دارند، می باشد.
بهتر است اگر از سایه چشم استفاده می کنید، رنگ آن را با رنگ رژ لبتان ست کنید. نکته ای که در آرایش صورت به شدت مورد توجه قرار می گیرد این است که در هنگام زدن رژ لب توجه داشته باشید که خیلی بالاتر و یا خیلی پایین تر از خط لبتان رژ نزنید. لب های غیر طبیعی ظاهر بسیار بد فرمی در چهره شما ایجاد می کنند.

 آرایش لب

ثبت نظرات
نظرات