غذاهای فست فود محبوب در جهان

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
انواع متنوعی از غذاهای فست فود در جهان وجود دارد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. یکی از مهمترین مواردی که در این نمونه از غذاها اهمیت پیدا می‌ کند مواد تشکیل دهنده آن و همچنین گرم و سرد بودنش خواهد بود. برخی از محبوب ‌ترین این نوع غذاها در بسیاری از کشورها طبخ می‌ شود.
فست فود
انواع متنوعی از غذاهای فست فود در جهان وجود دارد که  طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. یکی از مهمترین مواردی که در این نمونه از غذاها اهمیت پیدا می‌ کند مواد تشکیل دهنده آن و همچنین گرم و سرد بودنش می باشد. شما باید به خوبی بدانید که برخی از محبوب ‌ترین این نوع غذاها در بسیاری از کشورها طبخ می‌ شود و افراد به آنها علاقه زیادی دارند. به عنوان مثال پیتزا یکی از غذاهایی است که نه تنها در کشور ایران محبوبیت دارد بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا این غذا را می شناسند و به عنوان بهترین غذای آماده میل می کنند. برخی از محبوب ترین غذاهای فست فود که در جهان طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است در ادامه معرفی می کنیم. 

معرفی بهترین و محبوب ترین غذاهای فست فود جهان 

برخی از محبوب ترین و بهترین غذاهای فست فود در جهان که طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد برای یکبار هم که شده آنها را میل کرده اند عبارت است از :

1. هات داگ :

هات داگ

هات داگ سوسیس پخته شده می باشد که در یک نان برش خورده قرار می گیرد. طعم دهنده های متنوعی مانند کچاپ، خردل، پیاز، سس مایونز و غیره را روی آن می ‌توانید بریزید تا مزه بی نظیری را از آن تجربه کنید. این غذا در کنار پنیر و چیلی تهیه شده است. البته که بسیاری از رستوران ها بر اساس نوع طبخ هات داگ مواد دیگری را در کنار این غذای لذیذ قرار می دهند تا شما از خوردن آن لذت ببرید.

2. سیب زمین سرخ شده :

سیب زمین سرخ شده

بسیاری از افراد شاید سیب زمینی سرخ شده را به عنوان غذا به شمار نیاورند. اما باید بدانید که سیب زمینی سرخ شده به عنوان یک وعده غذایی به شمار می ‌رود. این غذا توسط بلژیکی ها اختراع شده است که از قرن ۱۷ یا ۱۷ در بین افراد دنیا محبوبیت زیادی به دست آورده است. شما می توانید با وارد شدن به هر یک از رستوران هایی که غذاهای آماده سرو می‌ کنند این غذا را سفارش داده و به عنوان پیش غذا میل کنید.

3. همبرگر :

همبرگر

همبرگر یک نوع ساندویچ می باشد که دارای یک یا چند تکه گوشت است. گوشت همبرگر را بین یک یا دو نان بریده شده قرار می ‌دهند و با چاشنی های متنوعی تزیین می کنند. همبرگرها انواع متنوعی دارند که هر یک از آنها ویژگی خاص و منحصر به فرد خودشان را خواهند داشت. شما برای خوردن این غذای خوشمزه و لذیذ باید به خوبی چاشنی هایی که در کنار آن وجود دارد را مورد بررسی قرار دهید تا با ذائقه تان هماهنگی داشته باشد. این نمونه از غذای فست فود را شما در بسیاری از رستوران ها می توانید میل کنید.

4. چیپس :

چیپس

سیب زمینی هایی را که درون یک ظرف پر از روغن می ریزند تا سرخ شود به چیپس تبدیل خواهند شد. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که چیپس جزء غذا به شمار نمی ‌رود. اما باید بدانید که چیپس به عنوان یکی از وعده‌ های غذایی پر کالری به شمار می رود. داستان طبخ چیپس از این قرار است که یک آشپز از شکایت های مشتری خود بابت ضخیم و نرم بودن سیب زمینی خسته شده بود و به همین دلیل سیب زمینی ها را با برش های نازک سرخ کرد تا دیگر شکایت مشتری را نشنود. از آن زمان به بعد چیپس به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ به شمار می آید.

5. پیتزا :

پیتزا

پیتزا یکی از دیگر از غذاهای فست ‌فود است که محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. این غذا یک نان صاف می باشد که با سس گوجه فرنگی، پنیر و چاشنی های متنوع پر شده است. بعد از اینکه چاشنی های متنوع را روی این نان قرار دادید می توانید درون فر آن را بگذارید تا طبخ شود. انواع پیتزا از غذاهای مدرن به شمار می ‌رود که در ایتالیا اختراع شده و اکنون در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. پیتزا نمونه ها و مدل های متنوعی دارد که شما قادر خواهید بود بر اساس ذائقه خودتان یکی از آنها را انتخاب کرده و میل نمایید.

6. ساندویچ :

ساندویچ

ساندویچ یکی دیگر از غذاهایی به شمار می ‌رود که در آن دو یا چند تکه نان می گذارند. مخترع این غذا جان مونتاگو بوده است که از زمانی که این غذا را اختراع کرد محبوبیت بسیار زیادی به آن در سراسر دنیا بخشید. ساندویچ‌ ها انواع متنوعی دارند و هر یک از آنها دارای طعم و  ویژگی خاصی هستند. شما خودتان می ‌توانید ساندویچ ها را در خانه طبخ کنید و میل نمایید. البته برخی از رستوران‌ها ساندویچ های ویژه و خاصی دارند و با میل کردن آنها بدون شک لذت خواهید برد.

7. تاکو :

تاکو

تاکو یکی از نان های مکزیکی است که کوچک می باشد و آن را با آرد ذرت و گندم درست میکنند. درون نان مواد مختلفی مانند گوشت خوک، گوشت گا،و غذای دریایی، مرغ، سبزیجات و یا پنیر پر شده است. شما می توانید بر اساس سلیقه و ذائقه خودتان یکی از انواع غذاهای مربوط به تاکو را تهیه کرده و میل نمایید. رستوران های بسیار زیادی هستند که تاکو را به عنوان بهترین غذای فست فود به مشتریان خود معرفی می کنند البته که شما پیش از انتخاب و میل کردن این غذا باید به مواد درون آن دقت داشته باشید تا اشتیاق به خوردن آن به دست آورید.

8. حلقه پیاز :

حلقه پیاز

یکی از میان وعده های لذیذی که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند حلقه های پیاز قطعه قطعه شده است. روی این حلقه‌ ها پودر سوخاری می پاشند و سپس آن را در ظرفی پر از روغن می گذارند تا سرخ شود. همچنین به جای پیاز شما می توانید از خمیر پیاز نیز برای  طبخ این غذا استفاده کنید. اگر می‌خواهید بی‌نظیرترین و لذیذ ترین نوع حلقه پیاز را میل کنید می‌توانید به رستوران هایی که در زمینه طبق این میان وعده تخصص دارند مراجعه نمایید.

9. ماهی و چیپس :

ماهی و چیپس

این غذاها شامل ماهی های خرد شده می باشد که با سرکه، نخودفرنگی و چاشنی‌های دیگر آن را تزئین می‌ کنند. بسیاری از افرادی که به دنبال بهترین میان وعده پیش از خوردن غذا هستند این میان وعده را انتخاب کرده و میل می نمایند.

10 پوتین :

پوتین

پوتین نوعی سیب زمینی سرخ شده خلالی شکل است که با آبگوشت، گوشت و سس گوجه فرنگی و گوجه فرنگی آن را تهیه می‌ کنند. گوشت‌ ها را می توانید از نوع گوشت گوساله، گوشت گاو و گوشت بوقلمون انتخاب کنید تا این غذا را طبخ نمایید. به طور معمول رستوران هایی که در زمینه طبخ پوتین تخصص دارند قادر هستند هر یک از انواع گوشت ها را برای طبخ این غذا به کار ببرند تا افراد با ذائقه های متنوع قادر باشند یکی را که بیشتر دوست دارند میل کنند.

11. چیزبرگر :

چیزبرگر

چیز برگر در واقع همان همبرگر است که با یک برش از پنیر ذوب شده آن را طبخ می نمایند. رستوران های بسیار زیادی هستند که در زمینه طبخ چیزبرگر تخصص زیادی دارند. شما خودتان هم می توانید با استفاده از موادی که برای همبرگر مورد استفاده قرار می دهید چیزبرگر را در خانه طبخ نمایید. البته که باید بدانید چاشنی‌ های به کار برده شده درون این غذا یکی از اصلی ترین دلایل خوشمزه بودن آن می باشد.

12. فلافل :

فلافل

فلافل از نخود آسیاب شده و یا لوبیای آسیاب شده درست می ‌شود و سپس در درون ظرفی پر از روغن سرخ می گردد. به طور معمول فلافل را درون نان های گندمی می گذارند و میل می کنند. چاشنی هایی که در کنار فلافل سرو می ‌شود یکی از اصلی ترین دلایل خوشمزه شدن این غذا است. شما می توانید فلافل ها را از رستوران هایی که در زمینه طبخ فلافل تخصص دارند خریداری کرده و میل کنید. البته که باید بدانید طبخ غذای فلافل در خانه هم انجام می‌ شود و بسیاری از افراد ترجیح می دهند به صورت خانگی این غذای فست فود را میل کنند.

13. پاپ کورن :

پاپ کورن

پاپ کورن یک نوع ذرت می باشد که در درون ظرف گرم می گردد. این غذا بسیار لذیذی به شمار می‌ رود و حدود ۸ هزار سال قدمت دارد. شما می توانید برای درست کردن این غذای آماده با نمک و یا شیرین کننده های دیگری مزه دارش کنید. امروزه این غذا با وجود سال‌ ها قدمتی که دارد مورد محبوبیت بسیاری از افراد قرار گرفته و در رستوران ها این غذا را سر می کنند. 

 14. ناگت مرغ :

ناگت مرغ

ناگت مرغ و یا لقمه مرغ یکی از محصولات فرآوری شده از گوشت مرغ به شمار می ‌رود. برای تهیه و پخت مرغ در این روش بایستی ابتدا سینه مرغ را باید چرخ کرده و در آرد سوخاری بغلتانند و سپس در روغن سرخ نموده و تنوری کنند. رستوران ها به طور معمول برای ناگت های خود در روغن های گیاهی و روغن نارگیل آنها را سرخ می نمایند تا طبخ بی‌ نظیری داشته باشند. شما در خانه هم می توانید این نمونه از غذای بی‌ نظیر فست فودی را آماده کرده و با خانواده میل نمایید.
ثبت نظرات
نظرات
ستاره حبیبی فرد | سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱
وای دلم خواست
5