بهترین صبحانه های دنیا

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
یکی از مهمترین وعده های غذایی که کارشناسان تغذیه تاکید زیادی روی میل کردن آن دارند صبحانه می باشد. این وعده غذایی انرژی لازم برای شروع یک روز خوب را به شما ارائه خواهد داد و به همین دلیل هم در تمامی فرهنگ ها از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار می باشد.
صبحانه
بهترین صبحانه های دنیا از موارد مورد علاقه بسیاری از مردم  می باشد چون یکی از مهمترین وعده های غذایی که کارشناسان تغذیه تاکید بسیار زیادی روی آن دارند صبحانه می باشد. این وعده غذایی انرژی لازم برای شروع یک روز خوب را به شما ارائه می دهد و به همین دلیل هم در تمامی فرهنگ ها از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار است. شاید این سوال برای شما به وجود آمده است که کشورهای دیگر نوع چه نوع از این میان وعده را می ‌خورند. به طور کلی باید بدانید که هر یک از میان وعده های غذایی کشورهای دیگر در فرهنگ های متنوع با یکدیگر فرق می‌ کند.
 در واقع آن میان وعده و صبحانه ایرانی که ما در کشور خودمان میل می کنیم شاید در کشورهای اروپایی اصلا میل نشود. بنابراین شما بهتر است که با این میان وعده غذایی بی نظیر در بهترین کشور های دنیا آشنایی داشته باشید تا از ویژگی‌های کلی این میان وعده اطلاعات بیشتری به دست آورید برخی از بهترین صبحانه های دنیا را در ادامه معرفی می کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

آشنایی با بهترین صبحانه های دنیا

برخی از بهترین صبحانه های دنیا در کشورهای متنوع که محبوبیت زیادی دارد عبارت هستند از :

1. صبحانه ترکیه :

صبحانه ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین و خوشمزه ترین صبحانه های دنیا را به خود اختصاص داده است که کاملاً با سلیقه و ذائقه ایرانی ها سازگاری دارند. میان وعده مورد نظر ترکیه که سنتی است به طور کلی شامل گوجه، زیتون، خیار، پنیر، نیمرو، عسل، مربا، نان، قهوه و چای می شود. شما می توانید انواع میان وعده های ترکیه ای را که  صبح ها میل می شود در رستوران های ایرانی امتحان کنید.

2. صبحانه دانمارک :

صبحانه دانمارک

نان چاودار، انواع پنیرهای سالامی، مربا، عسل و همچنین گاهی اوقات شکلات نیز در سفره‌ های دانمارکی پیدا می شود. بر خلاف تصور بسیاری از افراد بیکن در این کشور آنقدر ها هم محبوب به شمار نمی‌ رود. با اینکه دانمارک یکی از کشورهای تولیدکننده بیکن می باشد اما ظاهراً بخش بسیار زیادی از آن را به انگلستان می فرستد. با آغاز روز در کشور دانمارک میان وعده بسیار لذت بخشی را می توانید در سفره مشاهده کنید که انرژی و سلامتی را درون خود جای داده است.

3. صبحانه هلند :

صبحانه هلند

کشور هلند یکی دیگر از کشورهایی است که بهترین صبحانه دنیا را صبح زود به شما ارائه می دهد. معروف ترین میان وعده غذایی در این کشور پنکیک سیب است.  شما باید بدانید این میان وعده بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. پنکیک همراه با شهدی به نام استروپ خورده می شود. پنکیک سیب هلندی از پنکیک های آمریکایی بسیار نازک تر و تردتر می باشد و بافتی کریسپی و برشته دارد. همین ویژگی یکی از ویژگی‌ های اصلی پنکیک های هلندی می باشد که محبوبیت زیادی به دست آورده است.

4. صبحانه انگلیس :

صبحانه انگلیس

یکی دیگر از معروف ترین میان وعده های آغاز روز در دنیا صبحانه انگلیسی می باشد که در بسیاری از کشورهای دیگر هم محبوبیت زیادی به دست آورده است.  میان وعده انگلیسی کلاسیک است و به طور معمول از سوسیس، لوبیا، قارچ، بیکن، سیب زمینی، نیمرو و نان تست تشکیل می‌گردد. انگلیسی ها با این میان وعده غذایی خوشمزه و لذیذ یک فنجان چای و یا قهوه هم نیز میل می کنند. زمانی که شما این میان وعده لذیذ را میل کنید بدون شک تا پایان روز انرژی کافی برای انجام دادن کارهای خود دارید.

5. صبحانه فرانسه :

صبحانه فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی می باشد که به دلیل آشپزی و غذاهای بی‌ نظیرش شهرت بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است و یکی از بهترین صبحانه های دنیا می باشد. بنابراین باید بدانید تمامی میان وعده های غذایی در این کشور محبوبیت لازم را دارند. نان شیرینی محبوب کروسان یکی از اصلی ترین و مهم ترین خوراکی هایی است که در میان وعده صبح در کشور فرانسه میل می شود. این نان حلزونی شکل بو و عطر بی‌نظیری دارد و از اصلی‌ترین جزء سفره آغاز  روز فرانسه به شمار می ‌رود. این نان به طور معمول به صورت خامه ای شکلاتی و یا کرمی همراه با یک فنجان قهوه سرو می گردد.

6. صبحانه ژاپن :

صبحانه ژاپن

صبحانه های ژاپنی در مقایسه با دیگر وعده های غذایی های کشورهای غربی سلامت بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. غذاهایی که در این میان وعده قرار گرفتند برنج بخارپز، توفو، سبزیجات، جلبک‌دریایی، تخم‌مرغ و در برخی از مواقع هم ماهی است. البته که باید بدانید هر یک از این مواد غذایی باید به ذائقه شما خوش آید و سپس آنها را میل کنید.  ژاپنی ‌ها به طور معمول تمامی مواد غذایی را همراه با چای سبز میل می‌ کنند. در صورتی که شما به غذاهای ژاپنی علاقه دارید بهتر است که این میان وعده خاص در کشور ژاپن را هم امتحان کنید.

7. صبحانه مراکش :

صبحانه مراکش

مراکش انواع نان های سنتی و محلی را طبخ می کند که شما می توانید به همراه پنیر، مربا، کره، عسل و چاشنی‌های متنوع این نان‌ ها را ‌کنید. مراکشی ها نانی بسیار خوشمزه و مشهور به نام ( باغیر) دارند که شباهت آن تا حدودی به پنکیک و یا کرپ نزدیک است. شما می توانید این نان را همیشه در میان وعده های مراکشی پیدا کنید و میل نمایید. نان مورد نظر که  نام بردیم تنها در کشور مراکش طبخ می شود و محبوبیت زیادی در بین مردم این کشور دارد. البته که باید بدانید به دلیل طعم بی نظیر این نان بسیاری از کشورهای دیگر در میان وعده روزانه خود آن را قرار می دهند. 

8. صبحانه مالزی :

صبحانه مالزی

در مالزی این میان غذایی وعده بسیار مفصل برگزار می ‌شود و یکی از غذاهای ملی کشور مالزی به شمار می‌ رود. ناسی لماک عبارت است از شیر نارگیل به همراه خیار، برنج پخته شده، بادام زمینی برشته، سس سامبال استیسی و تخم مرغ آب پز که یکی از بهترین و لذیذترین خوراکی های این میان وعده می باشد. ناسی لماک را به طور معمول روی یک برگ موز قرار می‌ دهند و به همراه چای و یا قهوه سرو می نمایند. بسیاری از مردم کشور مالزی به قدری ناسی لماک را دوست دارند که آن را در تمامی طول روز میل می‌ کنند. شما می توانید این وعده غذایی بی‌ نظیر را به عنوان شام و یا ناهار هم میل کنید.

9. صبحانه لهستان :

صبحانه لهستان

در ادامه بهترین صبحانه های دنیا به لهستان می رسیم، جایی که صبحانه به طور معمول از نیمروی هم زده تشکیل می شود. نیمروی هم زده را معمولاً همراه با تکه های سوسیس محلی و یا سیب زمینی میل می ‌کنند نان تست یکی از اصلی ‌ترین و مهمترین نان ‌های میل شده در این کشور است. شما می توانید این میان وعده بی نظیر را خودتان هم در خانه طبخ نمایید. البته که باید بدانید چاشنی هایی که به این میان وعده اضافه می کنند ویژگی ها و جذابیت های خاصی دارد تا طعم غذا را بی ‌نظیر کند.

10. صبحانه اسپانیا :

صبحانه اسپانیا

اسپانیا یکی دیگر از کشورهای معروفی می باشد که بهترین نمونه میان وعده های مورد نظر را به خود اختصاص داده است. ساده بودن و در عین حال خوشمزگی میان وعده های اسپانیایی یکی از اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد. برای تهیه این میان وعده ساده مقداری سیر گوجه تازه رنده شده را روی تکه ای نان تست می مالند و بعد از آن مواد مورد نظر را داخل فر برشته می نمایند. البته در برخی از موارد هم پنیر، سوسیس و یا روغن زیتون هم به آن اضافه می کنند. 

11. صبحانه ویتنام :

صبحانه ویتنام

اگر شما به کشور ویتنام سفر کنید و بخواهید برای میان وعده صبحانه به رستوران بروید با کاسه سوپی به نام فو روبرو می گردید. سوپ فو که به نام سوپ نودل برنج هم شهرت دارد سوپ بسیار مقوی و خوشمزه ای است که از سبزیجات متنوع مانند نعناع، پیازچه، جوانه لوبیا، فلفل چیلی و گشنیز تشکیل شده است. همچنین باید بدانید که نودل برنج و بادام زمینی برشته و همچنین گوشت گاو و یا مرغ هم درون این میان وعده غذایی می ‌ریزند. شما با میل کردن این میان وعده بدون شکل روز خود را می توانید انرژی لازم به دست آورید.

12. صبحانه سوئد :

صبحانه سوئد

 پنکیک پانکاکور یکی از مهمترین میان وعده های غذایی کشور سوئد در آغاز روز می باشد. این پنکیک بسیار نازک و مسطح است که هر دو طرف آن را برشته می کنند و بیشتر شبیه به کرپ می شود. پانکاکور به طور معمول با میوه‌های شیرین و مربا سرو می‌شود که در کنار آن بهتر است یک قهوه هم میل کنید.

13. صبحانه کانادا :

صبحانه کانادا

کانادایی دامپلینگ های خوشمزه‌ای دارند که نام این دامپلینگ ها پیروگی است. پیروگی همیشه در صبحانه های آمریکایی و کانادایی وجود دارد. داخل این پیروگی ها سیب زمینی پنیر و چدار پر می کنند تا طعمی بی نظیر و خوشمزه پیدا کند. بدون شک این میان وعده غذایی یکی از بهترین صبحانه های دنیا به شمار می‌ رود که در کانادا همراه با سوسیس، لوبیا، بیکن و نان تست آماده می‌ گردد. شما می توانید همراه با این میان وعده خوشمزه قهوه و یا چای سرو کنید.

14. صبحانه آلمان :

صبحانه آلمان

میان وعده سنتی در کشور آلمان از سوسیس، پنیرهای تازه برشته شده و نان تشکیل می شود. آلمانی ها این میان وعده غذایی لذیذ و خوشمزه را همراه با یک فنجان قهوه میل می کنند.
ثبت نظرات
نظرات