میکرودرم چیست و چه مزایایی دارد؟

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
اغلب خانم ها برای تمیزی و درخشندگی پوست شان از روش میکرودرم استفاده می کنند. با استفاده از میکرودرم درمانی ؛ سطح پوست صورت و گردن( اپیدرم) که اغلب محل تجمع آلودگی ها و میکروب ها هست، پاکسازی می شوند. یکی دیگر از روش های جدید برای جوانسازی پوست می باشد.
میکرودرم
 میکرودرم یکی از روش هایی است که امروزه خانم ها برای پاکسازی و جوانسازی پوستشان انتخاب می کنند. همه ما خانم ها نسبت به پوست مان بسیار حساس هستیم. زیرا  پوست عضوی از بدن است که باید از آن مراقبت شود. اغلب خانم ها برای تمیزی و درخشندگی پوست شان از روش میکرودرم استفاده می کنند. اگر شما هم نسبت به مراقبت پوست و تمیزی آن دچار وسواس شده اید، توصیه میکنم با ما همراه باشید تا با نکات مفیدی که ارائه می کنیم بتوانید تصمیم درستی نسبت به  سلامت پوست تان بگیرید.
در ابتدا به تعریف میکرودرم می پردازیم و سپس به مزایای استفاده از آن، مراقبت های بعد از میکرو درمانی می پردازیم.

تعریف میکرودرم

میکرودرم چیست

میکرودرم معمولا در اکثر آرایشگاه هایی که متخصص پوست و زیبایی هستند، انجام می شود. این در حالی است که در بیشتر مطب های دکتر متخصص پوست نیز، این عمل انجام می شود. تعریف میکرودرم به این صورت است که؛ سطح پوست صورت و گردن( اپیدرم) که اغلب محل تجمع آلودگی ها و میکروب ها هست، پاکسازی می شوند که با انجام این روش کلاژن در پوست شروع به تولید می شود. 
فرد متخصص با معاینه صورت در همان جلسه اول ،تعداد دفعات مراجعه را مشخص می کند. معمولا زمان انجام این روش برای صورت، بین 30 الی 45 دقیقه است و معمولا باید 4 هفته یکبار تکرار شود. تعداد جلسات معمولا بین 5 الی 7 جلسه است، این در حالی است که برای درمان جوش های سطحی حداقل 9 الی 14 جلسه را تخمین زده اند. این نکته حائز اهمیت است که تعداد دفعات انجام میکرودرم صورت، بسته به نوع  پوست متفاوت است. این روش جوانسازی پوست، کاملا بدون درد است و فرد در فرایند درمان اذیت نمی شود. معمولا بیشترین کاربرد میکرودرم، برای رفع جای جوش، خراش ها و آسیب های به جا مانده از تصادفات است. لازم به ذکر است که برای رفع فرورفتگی های جوش باید از میکرودرم ابریژن استفاده نمود. روش های لایه برداری پوست باید طبق اصول و برنامه ای که متخصص می گوید، به طور مداوم و مرتب انجام شود؛ زیرا هر چقدر زمان سپری شود و سن ما بالاتر رود، پوست نیاز به رسیدگی های بیشتری دارد. جالب است بدانید استفاده از این روش، اولین بار در کشور ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن به کشورهای دیگر از جمله ایران انتقال یافت. 
با توجه به این که بعد از این پروسه میکرو درم پوست زیبایی خاصی خواهد داشت احتیاج کمتری به آرایش صورت پیدا خواهید کرد

مزیت استفاده از میکرودرم


فواید میکرودرم

در قسمت قبل به تعریف میکرودرم پرداختیم در صورتی که به جوان سازی پوست و رفع چین و چروک صورت علاقمند هستید اسکوم تراپی را پیشنهاد می کنیم. در ادامه به مزیت های استفاده از روش میکرو درم می پردازیم. اغلب افرادی که برای مراقبت پوست شان از این روش استفاده کرده اند؛ آن را بهترین نوع پاکسازی سطحی پوست، معرفی کرده اند. میکرودرم صورت دارای تاثیرات فراوانی است. متخصصین پوست بر این باورند که برای کنترل نمودن چربی های پوست، باید از میکرودرم استفاده کرد. بسیاری از افراد بعد از این که صورت خود را پاکسازی کرده اند، به مقایسه صورت خود قبل از پاکسازی پرداخته اند. بدین گونه که صورت این افراد حالتی روشن به خود گرفته است و شادابی، نرمی و لطافت، جریان شدن خون در پوست خود را حس می کردند. 
افرادی که پوست شان حساسیت زیادی دارند؛ پیشنهاد می شود که برای کاهش نمودن حساسیت پوست خود از این روش استفاده کنند. این روش برای پوست هایی که مستعد جوش های زیر پوستی هستند، توصیه می شود. افرادی که دارای پوستی شل و افتاده هستند نیز؛ برای این که پوست شان حالت سفت و محکم به خود بگیرد، پیشنهاد می شود از این روش برای مراقبت پوست خود استفاده کنند. یکی دیگر از مزیت های استفاده از این روش، از بین بردن چروک های کم و سطحی است. 
معمولا روش انجام این روش به این گونه است که با اسپری کریستال ظریفی، لایه ی بیرونی پوست صورت را پاکسازی می کنند، طوری که سلول هایی که آسیب دیده اند از بین می روند. این وسیله از جنس اکسید آلومینیوم است که باید به آرامی بر روی پوست کشیده شود. زیرا اگر محکم و سفت بر روی پوست کشیده شود، پوست آسیب می بیند. توصیه می شود که برای انجام میکرودرم صورت؛ حتما صورت خود را دست افراد متخصص پوست، بسپارید. زیرا این افراد نسبت به این روش آشنایی و تخصص بیشتری دارند و اگر در خلال انجام آن مشکلی پیش بیاید، سریعا اقدام به رفع آن می کنند. متخصصین و مشاورین پوست، برای افراد 27 سال به بالا این روش پاکسازی را توصیه می کنند. معمولا این روش برای افرادی که بیماری خاص دارند مانند: سرطان، باردار و شیرده، دیابتی، رادیوتراپی گردن، تبخال توصیه نمی شود.

مراقبت های ویژه بعد از میکرودرم درمانی

میکرو درم

معمولا بعد از انجام هر عملی بر روی پوست باید یک سری مراقبت هایی از پوست صورت گیرد تا روند درمان، بهتر طی شود. توصیه می شود؛ بعد از این که صورت خود را پاکسازی کردید و به خانه برگشتید اقدامات زیر را انجام دهید. این مراقبت ها عبارت اند از: 
1- استفاده هر دوساعت یک بار از ضد آفتاب و تا مدت معینی در مقابل نور خورشید قرار نگیرید. در غیر این صورت التهابات ناشی از آن بر روی پوست جایگزین می شود.
2- عین موقعی که جوشی بر روی صورت است و نباید آن را لمس یا فشار داد، بعد از میکرودرم درمانی هم نباید پوست خود را لمس کنید. زیرا اگر پوست خود را لمس کنید این امکان وجود دارد که پوست حساس شود و نسبت به عوامل خارجی واکنش نشان دهد و پوست آسیب بیشتری ببیند.
3- بعد از درمان، به هیچ وجه از کرم های آرایشی و بهداشتی( کرم پودرها) نباید استفاده کنید. 
4- برای شستشوی پوست می بایست از آب سرد استفاده کرد. 
5-  تا مدت معین از هرگونه ورزش و یا پیاده روی خودداری کنید.
6-معمولا بعد از انجام این روش متخصص پوست مواد شوینده مخصوصی را به شما معرفی می کند. توصیه می شود آن را خریداری کرده و در مصرف روزانه از آن استفاده کنید.
7- به هیچ وجه بعد از لایه برداری از ماسک استفاده نکنید. زیرا منافذ پوست باز هستند و وقتی ماسک می زنید باعث افزایش تعریق می شود و دوباره پوست آسیب می بیند.
8-تا جایی که امکان دارد در محیط خنک قرار بگیرید تا از کمپرس یخ جهت گذاشتن بر روی پوست استفاده کنید.
9-بعد از لایه برداری به هیچ وجه برای اصلاح صورت تان به آرایشگاه نروید. زیرا محیط آرایشگاه بیشترین آلودگی را دارد و از طرفی به دلیل حساس شدن پوست،  به پوست خود دست نزنید.
10-حتی الامکان افراد بعد از میکرودرم درمانی؛ با توجه به تشخیص متخصص، چند روز را در خانه استراحت کنند. 

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

یکی دیگر از روش های جدید برای جوانسازی پوست و برطرف کردن اختلالات پوست علاوه بر میکرودرم، استفاده از میکرودرم ابریژن است. میکرودرم ابریژن، برای لایه برداری سلول های زیرین پوست می باشد. معمولا از این روش برای پاکسازی نواحی صورت و دست و نیز برای چروک ها و لکه های سطحی استفاده می شود. تعداد دفعات استفاده از این روش نیز متفاوت است و بسته به نوع عارضه های پوستی و نوع پوست تخمین زده می شود.  از رایج ترین آن 5 الی 17 جلسه  می باشد. معمولا فرایند این روش نیز، هر چهار هفته یکبار می باشد. استفاده از این روش هزینه کمتری را برای فرد دنبال دارد. این روش با کمک دستی های نوک الماسی؛ بدون نیاز به مواد شیمیایی در حدود 30 الی 50 دقیقه است که لایه شاخی پوست را  پاکسازی می کند. معمولا  این دستگاه باید قدرت مکش بالایی داشته باشد؛ تا با مکشی که دارد تمام لایه های شاخی آسیب دیده را، در یک جا متمرکز کند و سپس آن را خارج سازد. لازم به ذکر است که این روش هم مانند میکرودرم، بدون بیهوشی است و کاملا بی ضرر می باشد.  این روش اگر با توسط متخصصان پوست انجام شود درصد ایمنی کار و سلامت پوست بالا می رود. این روش برای افرادی که دارای بیماری های خاص هستند مثل: اگزما، زخم هایی که باز هستند، آفتاب سوختگی، پسوریازیس مفید نیست و باید از روش های دیگر استفاده کنند.

مزایای استفاده از میکرودرم ابریژن

میکرودرم صورت

مزایای این روش هم مانند میکرودرم است با این تفاوت که این روش به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده است و به لایه برداری لایه های شاخی پوست سروکار دارد. مزایای استفاده از این روش بسیار زیاد است، ما در این جا به اختصار آن را شرح می دهیم: 
به مرور باعث از بین رفتن و درمان تیرگی پوست می شود.
استفاده از این روش باعث از بین رفتن لکه های بوجود آمده پیری، می شود. زیرا یکی از اصلی ترین عامل های به وجود آمدن جوش ها، همین لکه های پوستی هستند.
معمولا برای این که جاهای به جا مانده از زخم های عمیق را از بین ببرند از این روش استفاده می شود.
افرادی که منافذ پوستشان بسته است و رنگ پوستشان یکنواخت نیست از این روش برای باز شدن منافذ پوست و یکنواخت کردن آن استفاده می کنند.
استفاده از این روش منجر به این می شود که خون در سلول ها در جریان قرار بگیرد و باعث نرمی و شادابی پوست می شود.
این روش با قیمت های مناسب انجام می شود.
لازم به ذکر است که مراقبت های بعد از این روش پاکسازی نیز، به مانند مراقبت های میکرودرم است.
با این تفاوت که افراد بعد از این روش، با انجام مراقبت های شدید پوستی( قرار نگرفتن در مقابل نور خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب و شوینده های خاص) می توانند فعالیت های خود را شروع کنند.
ثبت نظرات
نظرات