مانیکور و پدیکور چیست؟

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
مانیکور و پدیکور یکی از اقدامات مراقبتی و زیبایی برای دست ها و پاهاست که امروزه در تمام سالن های زیبایی انجام می شود. آیا میدانید مانیکور ناخن و پدیکور، چه مزایایی دارد و چگونه انجام می شود؟ در این بخش می خواهیم شما را به طور کامل با این روش مراقبتی و زیبایی آشنا کنیم.
مانیکور و پدیکور

 پیشگفتار

مراقبت از ناخن های دست و پا، یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی است. تمیزی و آراستگی ناخن های دست و پا، نشانه میزان اهمیت شما به بهداشت و نظافت شخصی است. آیا میدانید مانیکور ناخن و پدیکور نیز به همین منظور در سالن های زیبایی انجام می شود؟ 
امروزه با توجه به اینکه خانم ها به زیبایی دست ها و پاهایشان اهمیت بسیار زیادی می دهند، تقاضا برای دریافت خدمات مانیکور و پدیکور به شدت بالا رفته است. ما قصد داریم تا شما را به طور کامل با این خدمات زیبایی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

مانیکور در واقع یک روش مراقبتی زیبایی برای ناخن ها، انگشتان و به طور کلی دست ها است. مانیکور ناخن باعث تقویت شدن ناخن های دست می شود. این کار حتما باید توسط افرادی انجام شود که دوره های آموزش مانیکور ناخن را دیده اند. بسیاری از افراد به دلیل تمایل و علاقه شخصی و همچنین به دلیل اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا نمی خواهند مراجعه حضوری به آرایشگاه ها و سالن زیبایی داشته باشند، خدمات مانیکور و پدیکور را در منزل و با کمک آموزش های اینترنتی انجام می دهند.
در واقع با کمک مانیکور، ناخن های دست، حالت و شکل مناسب می گیرند و از طرفی هم ماساژ داده می شوند. این کار می تواند در استحکام و رشد مناسب ناخن های دست تاثیر بسزایی داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید، مانیکور صرفا جنبه زیبایی بخشی به دست ها و ناخن های دست را ندارد، بلکه به نوعی از لحاظ سلامتی نیز برای انگشتان دست مفید است. میپرسید چرا؟ 
حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که ناخن هایتان گوشه کند. این اصطلاح زمانی به کار گرفته می شود، که گوشه های ناخن، متورم شود و درد زیادی را به همراه داشته باشد. و یا در اطراف ناخن های دستتان، پوست های اضافی و بد حالت رشد کند. کسانی که مانیکور ناخن را انجام می دهند، به خوبی می دانند که باید با بروز چنین مشکلاتی به طور کلی خداحافظی کنند. چرا که مانیکور، یک روش مراقبتی و زیبایی برای دست ها به شمار می رود.

مزایای انجام مانیکور ناخن چیست؟

مانیکور ناخن

همه ما میدانیم، در اطراف و گوشه های ناخن هایمان، پوست ها و سلول های مرده ای داریم که باعث از بین رفتن جذابیت و زیبایی دست ها می شود. همچنین با توجه به اینکه امروزه مصرف الکل و مواد ضد عفونی کننده برای دست ها بالا رفته است، پوست دست دچار مشکلات و خشکی های متعددی می شود. این موضوع می تواند سلامت ناخن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
یکی از مزایای انجام مانیکور ناخن، حذف سلول های مرده و بافت های آسیب دیده کنار انگشتان دست است. شاید این به اصطلاح پوست های اضافه بسیار کوچک باشند، اما در زیبایی دست ها تاثیر بسیار زیادی می گذارند. شما با انجام مانیکور، این بافت ها و سلول های مرده را از اطراف ناخن هایتان حذف می کنید.
امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی دست هایشان به کاشت ناخن روی می آورند؛ اما در مقابل بسیاری دیگر، ناخن های طبیعی خودشان را دوست دارند و تمایلی به کاشت ناخن ندارند. مسلما این افراد نیز حق دارند تا ناخن های مرتب و زیبا داشته باشند. بنابراین مانیکور ناخن می تواند این آراستگی را به دستان شما هدیه کند.
با انجام مانیکور، دست ها به خوبی ماساژ داده می شوند و این موضوع می تواند به بهبود جریان خون در دست ها منجر شود. همچنین پوست و ناخن شما لطافت و شادابی خودش را به دست می آورد و شما دیگر نگران آسیب رسیدن به آنها نیستید.

مانیکور ناخن چگونه انجام می شود؟

مانیکور


بسیاری از افراد علاقه دارند تا در دوره های آموزشی مانیکور ناخن شرکت کنند و نحوه انجام آن را یاد بگیرند. بسیاری دیگر هم بریا آموزش مانیکور ناخن، ویدیوهای آموزشی در اینترنت را مشاهده می کنند و کم کم این کار را یاد می گیرند.
اگر بخواهیم به صورت تئوری به شما بگوییم مانیکور چیست و چگونه انجام می شود، باید به این موضوع اشاره کنیم که برای انجام مانیکور، از موم های پارافینی، روغن های مخصوص و لوسیون های درمانی که مناسب پوست دست هستند، استفاده می شود. در این اقدام، با استفاده از سوهان کشی، شکل و فرم دلخواه به ناخن های دست داده می شود و پس از آن کوتیکول ها و پوست های اضافه در اطراف ناخن، برداشته می شود. پس از این کار با استفاده از لوسیون های درمانی و روغن های مخصوص، ماساژ دست و تقویت ناخن ها آغاز می شود. در نهایت هم این کار با خدماتی مثل لاک زدن حرفه ای به پایان می رسد.

پدیکور چیست؟

پدیکور ناخن

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم، مانیکور و پدیکور دو روش زیبایی و مراقبتی برای دست و پا هستند. همانطور که انجام مانیکور ناخن، برای زیبایی دست ها اهمیت بسیار بالایی دارد، پدیکور نیز برای زیبایی و مراقبت از پاها به شدت مورد اهمیت قرار می گیرد. همانطور که میدانید همیشه می گویند، پا قلب دوم انسان است. بنابراین باید به این عضو بدن به شدت اهمیت داد.
پدیکور مجموعه ای از روش های مراقبتی و زیبایی است که روی پا و ناخن های پا انجام می شود. مانند مانیکور ناخن، شما میتوانید پدیکور را در سالن های زیبایی و یا در منزل انجام دهید. این کار می تواند پاهای زیبا و در عین حال سلامت، به شما ببخشد. پس همانقدر که به زیبایی و لطافت دست هایتان اهمیت می دهید، برای پاهایتان نیز ارزش قائل شوید و برای سلامت و زیبایی آنها وقت بگذارید.

مزایای انجام پدیکور چیست؟

پدیکور ناخن

شاید در نگاه اول گمان کنید، پدیکور فقط برای زیبایی پا و انگشتان پا انجام می شود اما در واقع اینطور نیست. همانطور که مانیکور ناخن، جنبه مراقبتی و زیبایی برای انگشتان دست دارد، پدیکور نیز همین طور است. مانیکور و پدیکور خدمات بسیار ساده با تاثیرگذاری بسیار زیاد هستند.
با کمک پدیکور، سلول های مرده اطراف ناخن های پا، حذف می شوند و فرم و شکل ناخن های پا اصلاح می شوند. در عمل پدیکور، شما می توانید خشکی ها و ترک های ناشی از عدم رسیدگی به پوست پایتان را درمان کنید. همچنین یکی دیگر از مزایای انجام پدیکور این است که به ناخن هایتان استحکام و انعطاف پذیری بالا می بخشید. این کار باعث می شود تا از شکنندگی ناخن پا جلوگیری شود.
معمولا در فصل تابستان که اکثر افراد از صندل های طبی استفاده می کنند، مراقبت و زیبایی پا بیشتر از هروقت دیگری مورد اهمیت قرار می گیرد. شما می توانید با انجام پدیکور، گردش خون را در پاهایتان افزایش دهید و یک رطوبت رسانی عمیق برای پوست پاهایتان داشته باشید.
یکی دیگر از مزایای پدیکور این است که با ماساژ دادن پا، استرس های شما از بین می رود و به نوعی می توانید با کمک این روش ریلکس کنید. این موضوع می تواند در آرامش کلی شما به شدت تاثیرگذار باشد.

پدیکور چگونه انجام می شود؟

پدیکور

همانطور که در مانیکور ناخن، از روغن ها، ماسک ها و لوسیون های متعددی استفاده می شود، در پدیکور نیز همینطور است. برای انجام پدیکور پا، سوهان کشی ناخن ها در ابتدا انجام می شود و پس از آن پوست های مرده پا، حذف می شوند. سپس با کمک روغن ها و لوسیون های مخصوص، ماساژ پا آغاز می شود.
این ماساژ هم برای آرامش و ریلکس کردن خوب است و هم برای لطافت و آبرسانی پوست پا. معمولا پوست پا به مراقبت بیشتری نیاز دارد. چرا که بیشتر افراد برای پوست دست و صورتشان از مرطوب کننده استفاده می کنند اما برای پا از هیچ محصول مراقبتی استفاده نمی کنند. گاها شما می توانید خدمات پدیکور را گسترش دهید و ماساژ و آبرسانی را برای پوست زانو نیز انجام دهید. 

نکات مهم در خصوص انجام مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور چیست

مانیکور ناخن و پدیکور ناخن، هر دو یکی از روش های مراقبتی و زیبایی برای دست و پا به حساب می آیند که امروزه بیش از هروقت دیگری به آن اهمیت داده می شود. قیمت مانیکور ناخن و پدیکور، کاملا مقرون به صرفه است. چرا که شما در قبال پرداخت هزینه، از پوست و ناخن های خود مراقبت می کنید و به سلامت آنها اهمیت می دهید. 
  برای انجام مانیکور و پدیکور حتما باید یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید که ما قصد داریم آنها را برای شما عنوان کنیم.
   اگر می خواهید مانیکور و پدیکور را در سالن های زیبایی انجام دهید، حتما مطمئن شوید که وسایل کاملا ضد عفونی شده و بهداشتی هستند. در این ایام شیوع ویروس کرونا، باید بیش از هر موقع دیگری به بهداشت محیط و وسایل اهمیت دهید.
    حتما سعی کنید تا مرتبا برای انجام مانیکور و پدیکور اقدام کنید. نیازی نیست که این کار هر ماه انجام شود، اما باید در سال حداقل 3 الی 7 بار برای انجام مانیکور و پدیکور اقدام کنید.
     هیچ گاه به دنبال ارزان ترین قیمت مانیکور ناخن یا پدیکور نباشید. همیشه کیفیت انجام کار را در اولویت قرار دهید.
      سعی کنید مانیکور و پدیکور را نزد افراد متخصص و حرفه ای انجام دهید تا مطمئن شوید این کار به درستی انجام شده است.
       اگر احساس می کنید پوست دست و پای شما به مراقبت بیشتری نیاز دارد، بهتر است ماهی یکبار مانیکور و پدیکور انجام دهید.
       ثبت نظرات
       نظرات