راهنمای خرید ماشین لباسشویی های جدید

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره آن توضیح بدهیم تسمه ای بودن یا نبودن ماشین لباسشویی می باشد. بعضی هنگام شستشو سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. اما بعضی دیگر هنگام شستشو صدا و لرزش کم تری دارند. قبل از خرید اولویت های خود را مشخص کنید.
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی های با کیفیت

اگر می خواهید ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کنید به احتمال زیاد نیاز داشته باشید تا راهنمای خرید ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. ماشین های لباسشویی امروزی بسیار پیشرفته شده و به صورت تمام اتومات  در آمدند. اما در گذشته ماشین های لباسشویی تمام اتومات نبودند. ماشین هایی که تمام اتومات نبودند دارای بخش خشک کن جداگانه ایی بودند و فرآیند شستشو، آب  کشی و خشک کردن لباس ها پشت سر هم و بدون واسطه انجام نمی شود؛ در حالی که در ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک این کار ها پیوسته انجام می شود. ماشین لباسشویی های جدید که تمام اتوماتیک هستند هر ساله دچار تغییراتی می شوند. زیرا علم و تکنولوژی پیوسته در حال پیشرفت می باشد. در نتیجه با پیشرفت فناوری، امکانات جدیدی به ماشین های لباسشویی اضافه می شود. در ادامه بیشتر در مورد پارامتر هایی که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کرد توضیحاتی را ارائه می کنیم. 

ظرفیت ماشین لباسشویی ها

ظرفیت ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره آن توضیح بدهیم؛ ظرفیت و اندازه ماشین لباسشویی می باشد. ظرفیت ماشین لباسشویی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید بتواند نیاز های خانواده را برطرف کند. برای خانواده های دو نفره معمولا ماشین لباسشویی های با ظرفیت 5 کیلوگرم مناسب می باشد زیرا حجم لباس ها به دلیل کم بودن تعداد اعضای خانواده کم است. 
اما اگر می خواهید بتوانید با ماشین لباسشویی خود پتو های بزرگ، پرده و یا حجم زیادی از ملحفه را بشویید باید طبیعتا ماشین لباسشویی با حجم بزرگ تر انتخاب کنید. اگر تعداد اعضای خانواده از دو نفر بیشتر است می توان از ماشین های لباسشویی که ظرفیت بیشتر دارند؛ استفاده کرد. اینگونه می توان حجم بیشتری از لباس ها و همچنین پتو، پرده یا تعداد زیادی ملحفه را شست. برای خانواده های 4 نفره ماشین های لباسشویی که 7 کیلویی ظرفیت دارند بسیار  مناسب هستند. 
اما اگر تعداد اعضای خانواده بیشتر است می توان از ماشین های لباسشویی 8 کیلویی یا 9 کیلویی نیز استفاده نمود. البته آن چه در مورد ظرفیت خانواده بر اساس تعداد افراد و نفرات خانواده بیان شد تنها یک پیشنهاد بوده و به صورت کلی بیان شد. البته توجه داشته باشید اگر ماشین لباسشویی با ظرفیت کم تر یا بیشتر از نیازتان خریداری کنید ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاید. به طور  مثال باید گفت اگر ماشین لباسشویی با ظرفیت کمتر از ظرفیت مورد نیاز خود خریداری کنید؛  به احتمال زیاد باید چند بار ماشین را روشن و خاموش کنید تا بتوانید حجم لباس های مورد نیاز تان را بشویید و این گونه در اثر کار کردن فراوان با ماشین لباسشویی ممکن است از عمر مفید دستگاه کاسته شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. 

مصرف انرژی

ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره آن توضیحاتی ارائه شود؛ میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی می باشد. شما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید و ماشین لباسشویی که خریداری می کنید؛ مصرف انرژی زیادی نداشته باشد. این گونه در هزینه برق مصرفی ماهانه خود نیز صرفه جویی می کنید. ماشین های لباسشویی که رده مصرف انرژی آن ها A  یا A پلاس می باشد بسیار مناسب هستند. 
اما به غیر از رده مصرف انرژی خود ماشین لباسشویی نحوه استفاده از آن نیز می تواند در میزان مصرف انرژی شما و هزینه برق و آب موثر باشد. شاید با خود فکر کنید اگر ماشین لباسشویی که خریداری می کنید ظرفیت بیشتری از ظرفیت مورد نیاز شما داشته باشد؛ مشکلی به وجود نمی آید. اما باید گفت اگر از ماشینی استفاده کنید که تمام ظرفیت آن مصرف نمی شود؛ باید بدانید این گونه برق و آب بسیار زیادی مصرف خواهید کرد. و طبیعتا هزینه های شما نیز بالا تر از حد معمول می رود. 

نوع ماشین های لباسشویی 

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه شود، نوع ماشین لباسشویی می باشد. یکی از شیوه های تقسیم بندی ماشین های لباسشویی بر اساس نحوه باز شدن درب آن ها می باشد. نوعی از ماشین های لباسشویی درب شان از بالا می باز می شود در حالی که در بعضی از ماشین های لباسشویی نیز از جلو باز می شود. در ادامه بیشتر در مورد هر یک از این مدل های ماشین لباسشویی توضیح می دهیم تا بتوانید با ویژگی های این دو نوع ماشین لباسشویی تمام اتومات آشنا شوید و در نتیجه انتخاب مناسبی داشته باشید. 

ماشین های لباسشویی درب از بالا

ماشین لباسشویی درب از بالا

یکی از انواع ماشین های لباسشویی که در بازار وجود دارند ماشین های لباسشویی درب از بالا می باشند. در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره این ماشین های لباسشویی، توضیحاتی را ارائه کنیم تا با ویژگی های این وسیله آشنا شوید. اگر قصد خرید این ماشین های لباسشویی را دارید باید از قبل، فضای مناسب آن را در اختیار داشته باشید.  زیر این ماشین های لباسشویی  نمی توانند در زیر فضایی مانند کابینت نصب شوند. 
ایمن ماشین های لباسشویی شاید زیبایی  ظاهری ماشین های لباسشویی نداشته باشند اما از ویژگی های مثبتی نیز برخوردار هستند. می توان به این ماشین های لباسشویی در طی فرآیند شستشو با باز کردن درب،  لباس اضافه نمود بدون این که مشکلی به وجود بیاید. اما در نقطه مقابل باید توجه داشته باشید ممکن است خارج کردن لباس از این نوع ماشین های لباسشویی کار چندان ساده و آسانی نباشد. زیرا مخزن این ماشین های لباسشویی عمیق هستند.  اما باید گفت یکی دیگر از مزیت هایی که ماشین های لباسشویی دارند این است که اگر درب ماشین لباسشویی دچار خرابی شود مشکل نشت آب به وجود نخواهد آمد. 

ماشین های لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین های لباسشویی درب از جلو نوع دیگری از ماشین های لباسشویی هستند که باید درباره آن ها توضیح داده شود. مکانیسم شستشو در ماشین های لباسشویی  درب از جلو با ماشین های لباسشویی درب از بالا متفاوت است. آبگیری کردن در ماشین های لباسشویی درب از جلو، در بازه های مختلفی انجام می گیرد؛ این گونه می توان گفت مصرف آب و برق در این ماشین های لباسشویی بسیار کم تر است. 
یکی دیگر از مزیت هایی که این ماشین های لباسشویی دارند این است که هنگام شستشو سر و صدای کم تری ایجاد می کنند. ماشین های لباسشویی درب از جلو به دلیل زیبایی خود و همچنین سایر ویژگی های مثبتی که دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفتند و بخش زیادی از تولیدات برند های مختلف، به این نوع ماشین های لباسشویی اختصاص  دارد. 

اندازه ماشین های لباسشویی

اندازه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نکاتی که باید در راهنمای خرید لباسشویی درباره آن ها توضیح بدهیم؛ اندازه لباسشویی می باشد. قبل از خرید ماشین لباسشویی باید فضایی که قصد قرار دادن ماشین لباسشویی درون آن را دارید مشخص کنید و سپس اقدام به خرید ماشین لباسشویی کنید. نکته ایی که در خصوص اندازه ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید این است که بخش پشتی  ماشین لباسشویی باید حداقل 6 اینچ یا 15 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد. 

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه مناسب است؟

ماشین لباسشویی تسمه ای

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره آن توضیح بدهیم تسمه ای بودن یا نبودن ماشین لباسشویی می باشد. ماشین لباسشویی های تسمه ای همان طور که از نامشان پیداست به کمک تسمه حرکت می کنند این نوع از ماشین های لباسشویی هنگام شستشو سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. اما در نقطه مقابل،  ماشین های لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو هنگام شستشو صدا و لرزش کم تری دارند. 
همچنین باید گفت این ماشین های لباسشویی، مصرف انرژی کم تری دارند. در نتیجه باید گفت؛ این نوع ماشین های لباسشویی می توانند انتخاب بهتر و مقرون به صرفه تری باشند. البته باید توجه داشته باشید این نوع ماشین های لباسشویی قیمت بیشتری نسبت به ماشین های لباسشویی که دارای موتور تسمه ای هستند؛ دارند.

برنامه های شستشو

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی

برنامه های شستشو ماشین های لباسشویی،  نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که در راهنمای خرید لباسشویی باید درباره آن صحبت شود. شما باید ماشین لباسشویی  خریداری کنید که برنامه های شستشوی آن، مناسب نیاز های شما باشد و همچنین از تنوع لازم برخوردار باشد. یکی از برنامه ها و ویژگی های مهم که بعضی از ماشین های لباسشویی دارای آن هستند؛ برنامه اد واش می باشد. 

قیمت ماشین لباسشویی 

قیمت ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید درباره آن توضیح داده شود؛ قیمت ماشین لباسشویی می باشد. همه ما می دانیم ماشین های لباسشویی دارای قیمت های مختلف و متنوعی هستند. قیمت ماشین های لباسشویی به عوامل و پارامتر های متعددی بستگی دارد. به طور مثال می توان گفت ظرفیت ماشین لباسشویی، برند ماشین های لباسشویی مانند: سامسونگ ال جی بوش و...، امکانات و ویژگی های که ماشین های لباسشویی دارند می توانند از جمله مهم ترین عوامل و پارامتر های تاثیر گذار در قیمت ماشین لباسشویی هستند. 
اما نکته ایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بهتر است اولویت های خود را مشخص کنید و سپس با توجه به بودجه خود اقدام به خرید ماشین لباسشویی مورد نظر خود بکنید. این گونه می توانید  بودجه خود را برای خرید ماشین لباسشویی به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید و از خریدی که انجام می دهید رضایت کامل داشته باشید.
ثبت نظرات
نظرات