16 انواع مدل سبیل جذاب

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
تقریبا می توان گفت تمام آقایان سبیل خود را به شدت دوست دارند و آن را نماد مردانگی می دانند. سبیل مردانه، می تواند معرف شخصیت یک آقا باشد و تاثیر بسیار چشمگیری در ظاهر و استایل یک آقا می گذارد. آیا با انواع مدل سبیل مردانه آشنایی دارید؟ همراه ما باشید تا شما را با این مدل ها آشنا کنیم.
مدل سبیل
پیشگفتار
چگونه تشخیص دهیم یک مدل سبیل با ترکیب اعضای صورتمان هم خوانی دارد یا خیر؟
آشنایی با انواع مدل سبیل مردانه
سبیل مردانه، مدل دالاسی
سبیل مردانه، مدل طبیعی
سبیل مردانه، مدل دسته دار
سبیل مردانه، مدل مدادی
سبیل مردانه، مدل فو مانچویی
سبیل مردانه، مدل نعل اسبی
سبیل مردانه، مدل شورون
سبیل مردانه، مدل هرمی
سبیل مردانه، مدل زاپایی
سبیل مردانه، مدل نظامی یا پلیسی
سبیل مردانه، مدل نازک کلارک گیبلی
آشنایی با دیگر انواع مدل سبیل
سبک های سبیل برای مردان با ریش
سبیل چخماقی
مدل های سبیل ون دایک و Goatee
سبیل عطاردی 
سبیل با ریشه های تکه ای
سبیل Painters’s Brush
جمع بندی نهایی

پیشگفتار

سبیل مردانه از گذشته تا به امروز به نوعی نشانه اُبُهت آقایان به شمار می رود. بسیاری از آقایان انواع مدل ریش و سبیل مردانه را امتحان می کنند تا ببینند کدام یک به چهره شان بیشتر می آید؟ شاید بسیاری از افراد، ذهنیتی از مدل سبیل مردانه نداشته باشند و آن را صرفا یک خط پرپشت مو، پشت لب بدانند. اما باید به شما بگوییم که سبیل، تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی آقایان دارد و امروزه علاوه بر ابهت، به نوعی تکمیل کننده استایل و جذابیت فِیس یک آقا به شمار می رود. آیا شما با انواع مدل و فرم سبیل آشنایی دارید و یا نام این مدل ها را می دانید؟
حال که سبیل یک عنصر بسیار مهم در چهره آقایان به شمار می رود، بهتر است تا در این بخش به بررسی انواع مدل های آن و اینکه چه مدل ریش و سبیل به چه چهره ای می آید، بپردازیم. با ما همراه باشید.

چگونه تشخیص دهیم یک مدل سبیل با ترکیب اعضای صورتمان هم خوانی دارد یا خیر؟

مدل ریش و سبیل

شاید به تازگی به این فکر افتاده باشید که یک مدل سبیل زیبا و جذاب برای خودتان انتخاب کنید و از آرایشگرتان بخواهید که این مدل را در چهره شما پیاده سازی کند. اگر چنین تصمیمی داشته باشید، قطعا سوالات بسیار زیادی ذهن شما را به خود درگیر می کند که آیا این فرم سبیل با چهره من هم خوانی دارد؟ و یا به این فکر کنید که مدل سبیل جدید برای چهره شما بهتر است یا مدل های کلاسیک؟
فرم و مدل ریش و سبیل می تواند انقلابی در چهره شما به وجود بیاورد و چهره شما را متحول کند. از طرفی سبیل با توجه به نوع شخصیت، سن، مدل و فرم صورت و... در صورت های مختلف، به نوعی متفاوت جلوه گری می کند. به همین علت شما باید در ابتدا یک سری اطلاعات کلی در خصوص انواع سبیل مردانه داشته باشید و سپس مدل دلخواهتان را انتخاب کنید.
از طرفی دیگر ممکن است شما به یک مدل خاصی از سبیل علاقه داشته باشید، اما به دلیل کم پشت بودن تارهای سبیل شما، نشود آن مدل را در چهره تان پیاده سازی کرد. از همین جهت شما باید به فاکتورهای مهم و اصلی برای انتخاب فرم سبیل دقت کنید. حال قصد داریم تا شما را با انواع مختلف مدل های این نماد مردانگی آشنا کنیم تا بتوانید تشخیص دهید که چه مدل سبیلی برای چهره شما مناسب است و با ترکیب اعضای صورت شما هم خوانی دارد. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع مدل سبیل مردانه

سبیل مردانه، مدل دالاسی

مدل سبیل کابویی

یکی از مطرح ترین انواع مدل سبیل مردانه، مدل دالاسی یا کابویی است. این سبیل مدت هاست که در بین آقایان رایج است. معمولا کسانی که سبیل های پرپشتی دارند، این مدل را به شدت می پسندند. سبیل دالاسی یا کابویی به فرم چهره های مربعی شکل بیشتر می آید. معمولا کسانی که آرواره های پهن تری دارند یا به اصلاح صورت و فَکشان زاویه دار است، با این مدل سبیل به شدت جذاب و زیبا می شوند. این مدل بیشتر مناسب کسانی است که در رسته  و سِمت های دولتی نیستند و شغل آنها آزاد است. اگر سبیل دالاسی را می پسندید باید بگوییم حتما به نظافت و تمیزی آن هم اهمیت دهید چرا که در این مدل، تارهای سبیل بسیار بلند هستند و حتما باید همیشه تمیز و مرتب باشند تا زیبا به نظر برسند.

سبیل مردانه، مدل طبیعی

انواع مدل سبیل

همانطور که از نام این مدل پیداست، کاملا نچرال و طبیعی است. این سبیل مناسب آقایانی است که شخصیت منطقی و جسورانه ای دارند. در مدل طبیعی، تارهای سبیل از لحاظ بلندی یا کوتاهی اندازه نرمالی دارند و بسیار مرتب و منظم هستند. اگر شغل دولتی دارید و یا کارمند هستید، این مدل سبیل برازنده شخصیت شماست. سبیل مردانه طبیعی، یکی از ساده ترین و زیباترین مدل سبیل جدید مردانه است که تقریبا می توان گفت مناسب تمام چهره ها است. فرقی ندارد که شما سبیل کم پشتی داشته باشید یا پرپشت؛ در هر صورت می توانید این مدل سبیل را انتخاب کنید و به ظاهرتان، آراستگی ببخشید.

سبیل مردانه، مدل دسته دار

سبیل مردانه دسته دار

سبیل دسته دار از غربی های قرن 19 الهام گرفته شده است. شکوه این مدل سبیل در دو طرف و دسته های پیچ خورده آن است. آقایانی که به سبیل های عریض و پهن علاقه دارند، معمولا این مدل را انتخاب می کنند و هر چقدر که سبیلشان از اطراف یا به اصطلاح دسته ها بیشتر رشد کند، بیشتر به خود می نازند و به نوعی مایه افتخار و ابهت بیشترشان است. این سبیل برای فرم چهره، با آرواره های مربعی مناسب است و به صورت، ظاهری محترمانه و متشخص می بخشد.

سبیل مردانه، مدل مدادی

مدل سبیل مدادی

یکی از قدیمی ترین مدل انواع سبیل، مدل مدادی است. اگر تیپ و استایل شما کلاسیک است، می توانید این مدل کلاسیک سبیل را برای چهره خود انتخاب کنید. این مدل بیشتر مناسب افرادی است که سبیل های کم پشتی دارند. همچنین باید بگوییم سبیل مدادی مناسب کسانی است که شغل های غیر دولتی دارند.

سبیل مردانه، مدل فو مانچویی

سبیل مردانه فومانچویی

آیا میدانید مدل سبیل فو مانچو از داستان ها و فیلم های تبهکارانه و شیطانی الهام گرفته شده است؟ این مدل از انواع سیبیل به معنای واقعی، چهره را به سمت شرارت می کشاند. بنابراین اگر می خواهید شخصیتتان را شرور و سلطه جو جلوه دهید، می توانید این مدل سبیل را انتخاب کنید. مدل فو مانچویی به چهره افرادی که شغل های خاصی دارند، مانند تتوکارها بیشتر می آید. 

سبیل مردانه، مدل نعل اسبی

سبیل مردانه نعل اسبی

مدل سبیل نعل اسبی، برخلاف دو مدل قبلی یعنی فو مانچویی و دسته دار، از کلاس بالایی برخوردار نیست. بسیاری از افراد، فارغ از دنیای مد و استایل، به این فرم سبیل علاقه خاصی دارند و اعتماد به نفس آنها با این فرم سبیل به شدت بالا می رود. بعضی ها این مدل سبیل را نشانه قدرت و ابهت زیاد می دانند. این فرم سبیل بیشتر مناسب کسانی است که چهره گرد و مربعی شکل دارند.

سبیل مردانه، مدل شورون

مدل سبیل شورون

آیا میدانید مدل شورون چه خصوصیتی را در چهره شما به نمایش می گذارد؟ این مدل سبیل ظاهر فوق العاده جسورانه را در چهره ایجاد می کند و یک سبک و استایل بسیار سنگین به شمار می رود. اگر می خواهید جذابیت این مدل سبیل بیشتر شود، می توانید ته ریش بگذارید و یک سیمای خیره کننده برای خود ایجاد کنید. آقایانی که مدل شورون را انتخاب می کنند، معمولا ظاهری فوق العاده جذاب و گیرا در چهره شان به وجود می آورند.

سبیل مردانه، مدل هرمی

مدل سبیل مردانه هرمی

اگر می خواهید دیگران شخصیت شما را فوق العاده پیچیده و مرموز ببینند، سبیل هرمی را انتخاب کنید. این نوع از انواع سیبیل معمولا در چهره افراد با شغل هایی همچون وکالت، دیده می شود. دم هرمی این مدل سبیل جدید، به هر چهره با هر سنی می آید و یک ترکیب زیبا و خاص در چهره ایجاد می کند. شما می توانید این مدل سبیل را با ته ریش بگذارید و خط و مرزهای سبیل را با هر نوع ریش تراشی صاف کنید تا ظاهرتان همیشه مرتب و آراسته باشد.

سبیل مردانه، مدل زاپایی

مدل سبیل زاپایی

معمولا آقایانی که مدل ریش و سبیل آنها پرپشت است، این فرم سبیل را انتخاب می کنند. این فرم سبیل مناسب کسانی است که چهره کشیده ای دارند و بیشتر از جذابیت ظاهری، به دنبال نمایان کردن شخصیت خودشان هستند. این فرم سبیل نیاز به رسیدگی خاصی ندارد و برای زیباتر دیده شدن آن می توان یک دسته کوچک، ریش گندمی روی چانه گذاشت.
سبیل هلندی که به عنوان ریش Frank Zappa نیز شناخته می شود، توسط یک موسیقی دان افسانه ای در دهه 70 میلادی رواج پیدا کرده و حتی هم اکنون نیز بسیار مورد استفاده جوانان می باشد. این مدل سبیل و ریش که انتخاب مناسبی برای آراسته دیده شدن است، برای افرادی که موی زیادی روی صورت خود دارند، مناسب تر است.

سبیل مردانه، مدل نظامی یا پلیسی

مدل سبیلی پلیسی

مدل نظامی یا پلیسی، بیشتر مناسب کسانی است که از دیگران احترام و توجه را می طلبند. این مدل سبیل جدید مردانه، به بیشتر چهره ها می آید و هرگز از حاشیه لب ها، فراتر نمی رود. به همین علت شما باید زود به زود نسبت به کوتاه کردن تارهای سبیلتان اقدام کنید.

سبیل مردانه، مدل نازک کلارک گیبلی

 مدل سبیل مردانه نازک کلارک گیبلی

این سبیل همانطور که از نامش پیداست، بسیار نازک است. معمولا افرادی که طرفدار سبک های کلاسیک هستند، این مدل سبیل را می پسندند. سبیل کلارک گیبلی بنا به سلیقه افراد، برای انواع فرم و مدل چهره انتخاب می شود و اصلا رسیدگی به ظاهر آن سخت نیست. همچنین این مدل خاص، بیشتر برای کسانی مناسب است که سبیل های نازک و کم پشتی دارند.

آشنایی با دیگر انواع مدل سبیل:

هر کسی بسته به سلیقه و نوع شخصیت و حتی محل کار و زندگی خود سبک و قیافه ای را برای خود انتخاب می کند که طبیعتا این موضوع در همه افراد یکسان نیست. انتخاب درست مدل سبیل هم از جمله پارامتر هایی است که تاثیر زیادی در موقعیت و قرارگیری افراد در موقعیت های اجتماعیشان دارد.

سبک های سبیل برای مردان با ریش:

شما در هر سن و موقعیتی که باشید، ممکن است از گذاشتن ریش لذت ببرید. اما نکته ای که برای داشتن ریش باید در نظر گرفت، انتخاب سبیل مناسب و هماهنگی این دو با یکدیگر است. برای کسانی که ریش بلند یک دست انتخاب می کنند، مخصوصا افراد مسن، سبیل یک دست همراه با ریش گزینه مناسبی محسوب می شود.

سبیل چخماقی:

سبیل چخماقی

این مدل سبیل که به نوعی قدیمی تر و کلاسیک است و به سبیل فرمانی نیز معروف است، هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. این مدل سبیل برای افرادی با اعتماد به نفس بالا و علاقه مند به آراستگی مناسب است. در سبیل فرمانی انتهای سبیل ها بلند هستند و معمولا هرچه انتهای سبیل ها بلند تر باشد، ظاهر بهتر و مناسب تری نیز دارد.

مدل های سبیل ون دایک و Goatee:

مدل سبیل ون دایک

این مدل سبیل ها که ریشه ای تاریخی دارند، طرفداران زیادی ندارند اما به تازگی آن ها را در صنعت مد زیاد میبینیم. با تمام این تعاریف نمی توان مدل خاصی که این نوع سیبیل دارد را نادیده گرفت. ریش و سبیل ون دایک برای کسانی که می خواهند ظاهرشان خشن تر به نظر برسد، مناسب تر است.

سبیل عطاردی: 

مدل سبیل عطاردی

مدل سبیل عطاردی شاید از شاخص ترین مدل ها مخصوصا برای جوانان دهه 80 میلادی است. سبک های مختلف این سبیل در طول سال ها و دهه ها توسط افراد مختلف مورد استفاده قرار می گرفت و حتی هم اکنون نیز علاقه مندان زیادی دارد.

سبیل با ریشه های تکه ای:

سبیل با ریشه های تکه ای

موردی که شاید برای خیلی از جوانان و نوجوانان مهم و گاهی آزار دهنده باشد، محروم بودن از ریش و سبیل پر پشت به خصوص در دوره سنی خاصی است. گاهی هم بعضی افراد سبیل های پر پشتی ندارند که این مدل سبیل برای آن ها هم گزینه مناسبی محسوب می شود. این مدل سبیل می تواند ویژگی های فیزیکی را در صورت شما تعادل سازی کند و اینگونه مشکل را برای افراد کم مو و یا افراد در آستانه کچلی حل می کند.

سبیل Painters’s Brush:

این مدل سبیل همانطور که از روی اسمش مشخص است، شباهت زیادی به قلم مو های پر پشت دارد. سبیل قلم مویی که نیازی به ضخامت بالا ندارد، به طور کلی برای کسانی که موهای صورتشان ضخیم تر است، گزینه مناسب تری محسوب می شود. در کل بهتر است مدل سبیل خود را بر اساس سلیقه و سبک و ویژگی های صورت خود انتخاب کنید تا تا از انتخاب خود رضایت و اطمینان بیشتری داشته باشید.

جمع بندی نهایی

مدل سبیل مردانه

مدل سبیل یکی از عناصر بسیار مهم و تاثیر گذار در چهره است. بسیاری از آقایان به دنبال مدل سبیل جدید و بسیاری دیگر به دنبال مدل کلاسیک هستند. به همین علت در انتخاب فرم سبیل بسیار سخت گیر هستند. در این بخش ما به انواع مدل های سبیل مردانه اشاره کردیم و اطلاعات مفیدی در خصوص جزئیات آن در اختیار شما قرار دادیم. شما کدام یک از این مدل ها را بیشتر پسندیدید؟
لازم به ذکر است تا در اینجا به این موضوع اشاره کنیم که سبیل، جدا از فرم و مدل نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. از آنجایی که تارهای سبیل به لب و دهان بسیار نزدیک هستند، شما باید به نظافت و آراستگی آن اهمیت به خصوصی دهید. فراموش نکنید، زیبایی سبیل به آراستگی و نظافت آن است. اگر فرصت زیادی برای اصلاح و یا آرایشگاه رفتن ندارید، بهتر است تا از مدل سبیل های کوتاه تر و ساده تر استفاده کنید. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که سبیل می تواند به نوعی شخصیت و استایل شما را معرفی کند بنابراین حتما در انتخاب مدل مناسب دقت کنید.

ثبت نظرات
نظرات
مهدی | شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲
مدل هيتلری فراموش شد
0
محمد | یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲
من سبیل بلند خیلی دوست دارم
1
Amir | یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
مدل های جدید و توضیحات جالبی داشت
0