انواع کباب ایرانی

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
شما بهتر است به خوبی بدانید که در کنار تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی آشپزی ایرانی ها حرف ندارد.گوشت خوش ‌طعم را که با روش‌ های مختلفی طبخ می کنند کباب ایرانی می نامند که خلاقیت و هنر آشپزی ایرانی را نشان خواهد داد. این غذا عضو مهمی در سفره ایرانی ها در مراسم های متنوع شناخته می شود.
کباب
شما باید به خوبی بدانید که در کنار تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی آشپزی ایرانی ها حرف ندارد.گوشت خوش ‌طعم را که با روش‌ های متنوعی طبخ می کنند کباب ایرانی می نامند که خلاقیت و هنر آشپزی ایرانی را نشان می دهد. این غذا عضو مهمی در سفره ایرانی ها در مراسم های متنوع به شمار می رود. اگر بخواهیم در مورد شهرت این غذای ایرانی با یک فرد خارجی صحبت کنیم بهتر است که آن را با چیز برگری مقایسه کنیم که عاشقانه دوستش دارد. اگر از طرفداران انواع این غذای ایرانی هستید حتماً تا همین الان دهانتان آب افتاده است. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع این غذای اصیل ایرانی را به شما معرفی کنیم.

معرفی انواع کباب ایرانی 

گوشت یکی از مهمترین مواد غذایی می باشد که با استفاده از آن می توان غذاهای بسیار زیادی را طبخ نمود.کباب ایرانی انواع متنوعی دارد که هر یک از انواع این غذای اصیل ایرانی را با استفاده از گوشت طبخ می کنند. انواع این غذای ایرانی عبارت است از :

1. کباب کوبیده :

کباب کوبیده

یکی از پرطرفدارترین غذاهای ایرانی کوبیده است. این نمونه از کباب را از گوشت گاو و گوشت گوسفند چرخ کرده درست می کنند. از غذاهای محبوب در مهمانی های ایرانی و عروسی های ایرانی این غذا را می توانیم نام ببریم. برای تهیه کردن این غذای محبوب سیخ ها به ردیف روی منقل و آتش گذاشته می شوند و طوری چرخانده می گردند که دو طرفشان به خوبی پخته شود. اگر شما این غذا را دوست دارید باید بدانید که این غذا را مدیون ناصرالدین‌شاه هستید.  او به واسطه اجداد قفقازی اش دستور پخت این کباب را به آشپزانش داد. آشپزهای خلاق ایرانی هم این غذا را به شکل امروزی یعنی کوبیده تغییر دادند. بدون شک با وارد شدن به رستوران های ایرانی قادر خواهید بود که این غذا را به عنوان بهترین غذای آن رستوران سفارش دهید و میل کنید.

2. کباب سلطانی :

اگر در انتخاب کردن کباب برگ و یا کوبیده همیشه دچار تردید می شوید باید یک راه درست و حسابی پیش پایتان قرار دهیم. انتخاب کردن نوع سلطانی این غذا بهترین راه برای انتخاب غذای کوبیده و برگ است. این غذا ترکیبی از برگ و کوبیده می باشد که به شما اجازه می دهد تا هر دوی آنها را در یک بشقاب مزه کنید. این غذا مانند نامش بسیار تجملاتی است و یا به قول قدیمی‌ها سلطان مآبانه می باشد. شما می توانید در رستوران این غذا را به عنوان یکی از بهترین غذاهای ایرانی سفارش دهید و میل نمایید. سرو این غذا همراه با گوجه و دیگر مخلفات می باشد. البته که باید بدانید هر یک از رستوران ها مخلفات متنوعی را در کنار  این غذا  قرار می دهند  تا مشتری از خوردن آنها لذت ببرد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که دورچین غذا اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که دورچین غذا زیبایی نداشته باشد مشتری اشتهای خود را از دست می دهد.

3. چنجه :

کباب چنجه

یکی دیگر از انواع کباب های ایرانی چنجه می باشد که بدون شک معرف حضور بسیاری از افراد خواهد بود. این غذا را با گوشت بره تهیه می ‌کنند و مانند دیگر غذاهای ایرانی با گوجه کبابی و همچنین برنج زعفرانی سرو می شود. بسته به سلیقه رستورانی که این غذا را سرو می ‌کند دورچین آن متنوع می باشد. در واقع برخی از رستوران ها سبزیجات متنوع و یا زیتون و غیره را دورچین غذا قرار می‌ دهند تا مشتری از خوردن غذا لذت ببرد. 

4. کباب برگ :

یکی دیگر از انواع این غذای ایرانی نوع برگ می باشد. این غذا را بعد از اینکه راسته گوساله را به  سیخ می ‌زنند با چاقو و یا چیزی شبیه به آن روی یک سطح صاف می کوبند. شما می توانید در بین انواع غذاهای ایرانی که رستوران ها دارند این غذا را سفارش دهید و از طعم و کیفیت بی نظیر آن لذت ببرید. یکی از نکاتی که در مورد این غذا اهمیت بسیار زیادی دارد نوع پخت آن می باشد. برخی از رستوران ها شاید قادر به طبخ این غذا نباشند و شما بعد از خوردن آن احساس کنید که گوشت به خوبی طعم نمی دهد. بر  همین اساس برای خوردن این غذا بهتر است که تنها به رستوران با کیفیت بروید. اینکه آشپز قادر باشد این غذا را به بهترین نحو ممکن بپزد تا در دهان طعم خوبی داشته باشد و به خوبی بپزد مهم است. 

5. کباب قفقازی :

یکی دیگر از انواع کباب ایرانی که محبوبیت بسیار زیادی دارد نوع قفقازی می باشد. ترکیب ایده آل گوشت مرغ و گوساله را درون این غذا می توانید مشاهده کنید. این غذا برای مزه دار شدن قلق های خاص خودش را دارد. بنابراین شما باید به خوبی بدانید که هر فردی قادر به طبخ آن نمی باشد. شما برای اینکه بهترین نمونه این غذا را میل کنید باید به یکی از رستوران هایی که در زمینه طبخ آن تخصص دارد مراجعه کنید. برخی از رستوران ها در زمینه طبخ آن تخصص و تجربه زیادی ندارند و نمی توانند بهترین نمونه این غذا را به شما ارائه دهند. دورچین این غذا از خوراکی های متنوع می تواند باشد.

6. کباب شیشلیک :

کباب شیشلیک

شیشلیک یکی از غذاهای بسیار لذیذ می باشد که از دنده گوساله و یا گوسفند آن را تهیه می کنند. در واقع شما باید بدانید که این غذا همان کباب دنده می باشد. برای اینکه دنده های گوسفندی در این غذا مزه دار شود باید ادویه، پیاز و آبلیمو را به آن اضافه کنید. مطمئن باشید که این غذا یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی می باشد، ولی مهم است که چگونه آن را طبخ نمایند. در واقع شما باید بدانید که این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهای تاریخ آشپزی ایران به شمار می رود. به دلیل داشتن استخوان شما می توانید این غذا را با دست بخورید که بسیار دلچسب و خوشمزه می شود. در واقع باید بدانید که هر یک از رستوران ها توانایی پخت حرفه ای این غذا را ندارند. بنابراین شما تنها باید به رستوران هایی که در زمینه طبخ شیشلیک تخصص دارند مراجعه کنید. 

7. کباب ترش :

یکی از غذاهای محلی شمالی ها کباب ترش می باشد که بسیار خوشمزه و خوش طعم است. گوشت گوساله و گوسفند از جمله مهمترین گوشت هایی می باشد که برای طبخ این غذا به کار می برد. برای اینکه این غذا طعم بگیرد در آن گردوی چرخ کرده می ریزند. سبزی های خوش طعمی مانند سیر، پیاز و ... از جمله بهترین موادی است که می توانید برای خوش طعم کردن غذا درون آن بریزید. در واقع شما باید بدانید که این غذا یکی از بهترین غذاهای ایرانی می باشد که اگر با رب انار سرو شود مزه بی نظیری پیدا می کند. شما باید به خوبی بدانید که این غذا را باید بر اساس شیوه خاصی بپزید. رستوران های زیادی هستند که در زمینه طبخ این غذا تخصص زیادی ندارند و نمی توانند آن را به بهترین نحو ممکن طبخ نمایند. 

8. میگو :

 در میان انواع غذاهای ایرانی که با آتش و زغال طبخ می شود شاید میگو برای همه افراد جذابیت لازم را نداشته باشد. اما آن دسته از افرادی که به غذاهای دریایی علاقه دارند بدون شک این غذا را انتخاب می نمایند. شما باید به خوبی بدانید که این غذا برای تمامی افراد محبوب نمی باشد به همین دلیل اگر به صورت حرفه ای آن را طبخ نکنند و فرد میل کند دیگر هرگز به سراغ آن نمی رود. بنابراین شما برای خرید و سفارش این غذا باید به رستورانی که در زمینه طبخ آن تخصص بسیار زیادی دارد مراجعه کنید. 

9. جوجه کباب:

جوجه کباب

یکی دیگر از کباب های ایرانی که محبوبیت بسیار زیادی در بین بسیاری از افراد دارد جوجه می باشد. در این روش پخت مرغ قطعات گوشت را باید درون موادی که به آن طعم می دهد قرار دهید تا مزه خوبی پیدا کند. هر رستورانی با استفاده از مواد خاصی این غذا را طبخ می کند تا برند شخصی خودش را با آن کباب داشته باشد. در واقع شما باید بدانید که این غذا طرفداران بسیار زیادی دارد و هر یک از افرادی که به این غذا علاقه دارند سعی می کنند به بهترین رستوران برای میل کردن آن بروند. اگر شما خودتان می خواهید این غذا را طبخ کنید بهتر است که آن را در آب پیاز، لیموترش، ادویه های متنوع و ... قرار دهید. شما می توانید انواع جوجه ها را در رستوران ها مشاهده کنید و یکی از آنها را بر اساس میل شما می باشد سفارش دهید. این غذا بیشتر همراه با پلوی زعفرانی میل می شود. البته که بسیاری از افراد آن را همراه با نان میل می کنند.  

10. کباب کوبیده مرغ :

در کوبیده مرغ هم به جای اینکه از تکه های مرغ استفاده کند، گوشت آن را چرخ می نمایند. این نمونه از غذای ایرانی در بین بسیاری از افراد محبوبیت دارد. در صورت طبخ کردن آن همراه با ادویه های متنوع می توانید طعم بی نظیری را به آن ببخشید که همین ویژگی ممتاز بودن آن را افزایش می دهد. شما می توانید برای سفارش این غذا به رستوران هایی که در زمینه طبخ این غذا تخصص بسیار زیادی دارند مراجعه کنید.

ثبت نظرات
نظرات