مدل مو مردانه و پسرانه خفن و جذاب با عکس و ویدیو 1401

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
مدل مو برای آقایان بسیار مهم می باشد. زیرا اولین چیزی که توسط مخاطبی دیده می شود مدل موی آن ها می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مدل موی مردانه بیشتر آشنا کنیم. همچنین به شما بگوییم کدام مدل مو مناسب چه سنی می باشد.
مدل موی مردانه
مدل موی مردانه اسپورت و لاکچری در ویدیو
نحوه انتخاب بهترین مدل مو مردانه
مدل موی مردانه سلبریتی و هالیوودی
انواع مدل مو پسرانه با اسم
انواع مدل مو کوتاه مردانه
مدل موی ماهوتی (Crew Cut) از بهترین مدل موی پسرانه
مدل موی پسرانه ی خوشه‌ای (Textured Crop)
مدل آندرکات به هم ریخته (Messy Undercut Hairstyle)
 مدل موی مردانه فشن ساده
مدل موی پسرانه زیر کات شده (Undercut)
مدل موهای خرد شده (Textured Haircut)
 مدل موی شلخته در یک طرف سر
مدل موی کوتاه موج دار
مدل موی پسرانه خامه ای
مدل موی مردانه فرق کج
مدل موی هایلایت پسرانه
مدل موی مردانه ماهی (Mullet)
مدل مو مردانه کویف سیخ (Spiky Quiff)
مدل موی پسرانه نیمه بلند 
مدل مو بلند مردانه
مدل دم اسبی پسرانه
مدل موی بلند حالت در متناسب با ریش
مدل موی مردانه متناسب با فرم صورت
مدل موی مردانه برای فرم صورت مربعی
مدل مو مردانه برای فرم صورت مستطیلی
مدل مو مردانه برای فرم صورت بیضی شکل
مدل موی مردانه برای فرم صورت گرد
مدل مو مردانه مناسب برای صورت الماسی
مدل موی مردانه برای فرم صورت مثلثی
7 مدل مو مردانه هاوک فاکس جذاب
مقایسه مدل موی مردانه موهاوک با فاکس هاوک
1- فاکس هاوک کوتاه
2- فاکس هاوک بلند
3- فاکس هاوک + فید تیپر
4- فاکس هاوک + مید فید 
5- فاکس هاوک مجعد
6- فاکس هاوک + آندرکات
7- فاکس هاوک دیوید بکهام 
نحوه انتخاب انواع موی مردانه
مدل موی مردانه ارتشی یا باز( BUZZ )
مدل موی مردانه آیوی لیگ (Ivy Leagues)
مدل موی پسرانه سزار (Caesar)
مدل موی پسرانه فرینج (Fringe)
مدل موی مردانه 1401
1. مدل مو فرق وسط مردانه
2. مدل مو پسرانه پوش داده
3. موهای حلقه ای یا کوفی
4. مدل موی مردانه نواری
مدل موی مردانه و پسرانه پرطرفدار
·       مدل مو قیصری
·       مدل مو مردانه انگلیسی
·       مدل مو مردانه آلمانی
·       مدل مو پسرانه خط دار
·       مدل موی فر پسرانه
تعدادی از سوالات پر تکرار شما
بهترین مدل مو برای موهای کم پشت
آقایان هم مانند بانوان و یا حتی بیشتر از آنان به مدل موی خود اهمیت زیادی می دهند. جالب است بدانید که آقایان ساعت ها در اینستاگرام و فضای اینترنتی می ‌چرخند تا بهترین مدل موی مورد علاقه ی خود را پیدا کنند. در صورتی که سری به اکسپلور صفحه ی شخصی آنان بزنید؛ محال است با عکس های مدل مو پسرانه و مدل مو مردانه رو به رو نشوید. حال به دلیل اهمیت داشتن این موضوع و متنوع بودن انواع استایل موی مردانه و پسرانه قصد داریم در ادامه شما را با دهها نوع مدل موی مردانه بسیار پرطرفدار و ترند شده آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا با مدل موی امروزی 2022 آشنا شوید.

مدل موی مردانه اسپورت و لاکچری در ویدیو

 

نحوه انتخاب بهترین مدل مو مردانه

مدل مو پسرانه

بدون شک مدل مو یکی از مهم ‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر در جذابیت ظاهری تمامی آقایان می باشد. در نگاه اول به آقایان، مدل موهای آن ها به چشم می‌ خورد. قطع به یقین اگر موها آراسته و جذاب باشد؛ بر روی ذهن فرد مقابل تاثیر مثبتی می ‌گذارد.
شایان ذکر است که بیشتر آقایان، مدل موهای کوتاه ساده و شیک را می پسندند. برخی از آقایان همیشه یک مدل موی مردانه را انتخاب می ‌کنند و علاقه چندانی به تغییر ندارند. اما خوب جوانانی هم هستند که عاشق تنوع دادن به مدل موی خود هستند. گاهی موهای خود را کوتاه می ‌کنند و گاهی هم بلند می گذارند و موهای خود را پشت سرشان می ‌بندند و مدل‌های متنوعی را انتخاب می ‌کنند. اما چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که مدل مو پسرانه و مردانه ای که انتخاب می ‌شود؛ کاملا با چهره و فرم صورت فرد هم خوانی داشته باشد. مدل مو باید با استایل و تیپ و همچنین جایگاه اجتماعی فرد هماهنگی داشته باشد. که این موضوع حرفه و مهارت آرایشگر را به چالش می کشد.
اسم مدل مو مردانه

قطعا یک آرایشگر بهتر از هر کسی می ‌داند که چه نوع استایل موی مردانه ای برای هر مرد و آقا پسری مناسب ‌تر است. ولی در حال حاضر بهتر است شما هم با انواع مدل موی مردانه که این روزها بسیار پرطرفدار شده است؛ آشنا شوید. در ادامه عکس هایی از بهترین مدل موی مردانه ۲۰۲۱ درج شده است؛ حتما نگاهی به آن ها بیندازید.

مدل موی مردانه سلبریتی و هالیوودی

مدل موی مردانه هالیوودی

اغلب مردان و پسران نوجوان به مدل موی بازیگران هالیوودی بسیار دقت می ‌کنند و زمانی که به آرایشگاه می‌ روند؛ عکس مدل موی بازیگر معروف را به آرایشگر خود نشان می ‌دهند؛ تا مدل موهایشان مانند مدل موی بازیگران معروف و سلبریتی ها شود. 
به طور مثال مدل موی دیوید بکام، این فوتبالیست محبوب از ابتدا تا به اکنون بسیار بین پسران جوان مورد توجه واقع شده است. یا مدل موی بازیگر مشهور آمریکایی، برد پیت هنوز هم که هنوزه جز مدل موی مردانه شیک و پرطرفدار محسوب می ‌شود. همچنین مدل موی کریستین بل و یا مدل موی تام کروز و ... جز مدل موهای مردانه هالیوودی می باشد. در ادامه چند نمونه از مدل موی مردانه هالیوودی که بسیار رایج است را با هم می ‌بینیم.

انواع مدل مو پسرانه با اسم

مدل مو مردانه

به طور کلی مدل موی مردانه و مدل موی پسرانه به سه دسته کلی تقسیم می شود. عبارتند از: مدل موی کوتاه، مدل موی متوسط و مدل موی بلند؛ در ادامه شما را با انواع مدل مو مردانه با اسم آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مدل مو کوتاه مردانه

مدل مو کوتاه مردانه

مدل موی مردانه کوتاه یکی از پرطرفدارترین مدل موها در میان آقایان و پسران جوان و نوجوان و همچنین پسربچه ها است. یعنی این مدل، هیچ محدودیت سنی ندارد و همه رده سنی جذب مدل موی کوتاه می‌ شوند. در صورتی که شما جز از آن دسته از آقایانی هستید که به ظاهر جذاب و به روز علاقه دارید؛ پس یکی از مدل های موی کوتاه مردانه زیر را با مشورت یک آرایشگر خود انتخاب کنید.
همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید مدل ریش و مدل سبیل تاثیر زیادی در زیبایی چهره و نمایش مدل مو دارد

مدل موی ماهوتی (Crew Cut) از بهترین مدل موی پسرانه

مدل موی ماهوتی

مدل موی ماهوتی که به مدل موی خلبانی هم معروف است، بسیار طرفدار دارد. این مدل موی مردانه که در پسران کم سن و سال نیز رایج است؛ در قسمت جلویی بلندتر و به تدریج که به عقب می ‌رسد؛ کاملا از مو خالی می ‌شود.

مدل موی پسرانه ی خوشه‌ای (Textured Crop)

مدل موی پسرانه خوشه‌ای

مدل موی مردانه خوشه ‌ای یا بافت گندمی در دسته مدل موهای کوتاه پسرانه قرار می ‌گیرد. این مدل مو باید موهای قسمت جلو سر، کمی بلند باشد تا کراپ های مو جذاب تر دیده شود.
یکی از ماندگارترین مدل موهایی مردانه، مدل موی الویسی می باشد. این مدل که جلوی بلند و بغل‌ های کوتاهی دارد، بیشتر برای موهای کم حجم، روشن استفاده می شود. این مدل مو برای فرم صورت کشیده مناسب است. این مدل صاف کلاسیک، از گذشته تا به امروز همچنان طرفدار دارد.

مدل آندرکات به هم ریخته (Messy Undercut Hairstyle)

مدل آندرکات به هم ریخته

یکی دیگر از مدل موی پسرانه کوتاه، مدل آندرکات می باشد. این مدل در قسمت بالا بلند و دو طرف سر کاملا تراشیده می ‌شود. این مدل مو پسرانه لاکچری، برای موهای پر پشت عالی است.

 مدل موی مردانه فشن ساده

 مدل موی مردانه ساده

این مدل مو مردانه، یکی از ساده‌ ترین و راحت ‌ترین مدل های مو برای آقایانی است که زمان کافی برای رسیدن و شانه کردن موی خود را ندارند. جالب است بدانید که این مدل ساده هیچ وقت از مد نمی‌ افتد.

مدل موی پسرانه زیر کات شده (Undercut)

مدل موی پسرا

مدل زیر کات شده، بین پسران و جوانان طرفدار دارد. در این مدل محبوب، بغل‌ های مو با ماشین تراش، خالی می ‌شوند. آنقدر کناره های مو کوتاه می ‌شود تا پوست سر و سفیدی سر مشخص شود. برای جذابیت بیشتر می‌ توان موهای جلو را به سمت بالا حالت داد. این مدل موی پسرانه خیلی وقت است که بین پسران و آقایان محبوب شده است.

مدل موهای خرد شده (Textured Haircut)

مدل موی خرد شده

این مدل مو پسرانه و مردانه بسیار شیک و جذاب است. با این مدل مو می ‌توانید حالت های مختلفی را به مو های خود بدهید. حتی با یک شانه می ‌تواند به آن سریع حالت دهید.

 مدل موی شلخته در یک طرف سر

 مدل موی شلخته

یکی دیگر از مدل های مو پسرانه، مدل شلخته در یک طرف سر است. این مدل مو در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بسیار ترند شد. مدل موی شلخته در یک طرف سر، شما را جوان تر از سنی که هستید نشان خواهد داد.

مدل موی کوتاه موج دار

مدل موی کوتاه موج دار

مدل مو پسرانه کوتاه موج دار نیز طرفداران خاص خودش را دارد. این مدل مو، به ژل نیاز دارد. به همین دلیل اگر وقت کافی برای رسیدگی به موهای خود را دارید؛ این استایل موی مردانه بسیار مناسب است.

مدل موی پسرانه خامه ای

مدل موی پسرانه خامه ای

مدل موی خامه ای در بین پسران جوان و نوجوان بسیار ترند شده است. این مدل مو پسرانه لاکچری که به آن مدل موی بستنی نیز گفته می ‌شود، نیاز به رسیدگی دارد. یعنی برای حالت دادن به ژل، اسپری و سشوار نیاز است. به همین دلیل آقایانی که زمان کافی برای رسیدگی به موهای خود را ندارند؛ به سراغ این مدل مو نمی ‌روند.

مدل موی مردانه فرق کج

مدل موی فرق کج

از دیگر مدل موهای پسرانه و مردانه، مدل فرق کج است. خوبی این مدل مو این است که می ‌توانید فرق کج را شلخته و یا صاف و مرتب کنید.

مدل موی هایلایت پسرانه

مدل موی هایلایت پسرانه

افزودن خطوط روشن در داخل موها یکی دیگر از ترندهای سال 2018 است، ولی باید بگوییم که ماندگاری بالایی ندارد. اما اگر یک مهمانی در پیشه رو دارید؛ این مدل مو بسیار مناسب است.

مدل موی مردانه ماهی (Mullet)

مدل موی مردانه ماهی

مدل موی مردانه ماهی، برای موهای نیمه بلند مناسب می باشد. این مدل مو از سال 1970 تا کنون مورد استقبال قرار گرفته است. البته این مدل مو برای همه آقایان مناسب نیست و برای پسران کم سن و سال بهتر است.

مدل مو مردانه کویف سیخ (Spiky Quiff)

استایل موی مردانه

یکی دیگر از بهترین مدل‌ های مو مردانه که در بین بازیگران هالیوودی ترند شده است؛ مدل کویف سیخ می باشد. موهای خرد شده در قسمت جلو و بالا سر همراه با ژل، ظاهر جذابی به شما می‌ دهد.

مدل موی پسرانه نیمه بلند 

مدل موی نیمه بلند

مدل موی نیمه بلند، هیچ وقت از مد نمی ‌افتد. این مدل موی پسرانه مناسب هر فرم صورت و استایلی نیست. در صورتی که به چنین مدل مویی علاقه دارید؛ حتما با آرایشگر خود مشورت کنید.

مدل مو بلند مردانه

مدل مو بلند مردانه

یکی از رایج ترین مدل موهایی پسرانه، مدل بلند کلاسیک می باشد. با این مدل می توان با شانه کردن موهای متوسط و نسبتا بلند، استایل خود را شیک و جذاب کنید.

مدل دم اسبی پسرانه

مدل دم اسبی پسرانه

مدل مو دم اسبی پسرانه، راحت‌ ترین مدل موی بلند برای آقایان است. موهای نیمه بلند و بلند شما هر حالتی که داشته باشد به راحتی با جمع کردن آن در بالای سر و یا پایین، می‌ تواند ظاهر شما را متفاوت کند. البته اگر دارای شغل و منصب رسمی هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ مدل موی بلند نروید.
حال که با بیشتر مدل مو مردانه آشنا شدید وقت آن رسیده است که با انتخاب آرایشگاه خوب این مدل را از آرایشگر خود بخواهید. برای این منظور هم به بخش آشنایی با بهترین آرایشگاه مردانه مراجعه فرمایید.

مدل موی بلند حالت در متناسب با ریش

مدل موی مردانه بلند
مردان و پسرانی هستند که موی بلند خود را با ریش های خود هماهنگ می‌ کنند و بسیار جذاب می‌ شوند. این مدل مو در سال ۲۰۱۹ بسیار ترند شده بود و در حال حاضر پسران و مردان زیادی به این سبک علاقه دارند.

مدل موی مردانه متناسب با فرم صورت

استایل مو

برای مردان، آشکار کردن ظاهر کاریزماتیک با داشتن مدل موی مردانه مناسب بسیار است. مردان در مورد موهای خود بسیار حساس هستند. برای انتخاب مناسب ترین مدل مو بهتر است ابتدا فرم صورت خود را بررسی کرده و بعد مدل مویی متناسب با حالت صورتتان انتخاب کنید زیرا این کار باعث می شود تا بتوانید جذابیت صورت خود را نشان دهید.
همانطور که یک استایل لباس شیک و چشمگیر برای مردان مهم است، آشکار کردن ظاهر کاریزماتیک با داشتن مدل موی مردانه مناسب نیز به همان اندازه مهم است. به همین دلیل، مردان در مورد موهای خود بسیار حساس هستند. برای انتخاب مناسب ترین مدل مو بهتر است ابتدا فرم صورت خود را بررسی کرده و بعد مدل مویی متناسب با حالت صورتتان انتخاب کنید؛ زیرا این کار باعث می شود تا بتوانید جذابیت صورت خود را نشان دهید.
انواع فرم صورت عبارتند از:
صورت مربع شکل
صورت مستطیل شکل
صورت بیضی شکل
صورت گرد
صورت الماسی شکل
چهره قلبی شکل
در ادامه مقاله، ما توصیه هایی برای مدل موی مناسب با فرم صورت شما ارائه می دهیم:

مدل موی مردانه برای فرم صورت مربعی

مدل موی مردانه صورت مربعی

صورت مربعی در اصل، یک صورت گرد است که دارای زوایای واضح تری میباشد. به این صورت که طول و عرض صورت این افراد تقریباً یکسان است و برخلاف صورت گرد، استخوان های گونه و خط فک معمولاً واضح تر و برجسته تر هستند. بسیاری می گویند مردانه ترین فرم صورت، فرم مربعی است. مدل موی مردانه‌ ای مانند مدل موی فرانسوی با سایه‌ای محو در اطراف موها، ظاهر زیبایی برای افرادی با این فرم صورت، ایجاد میکند. می توانید موهایی را انتخاب کنید که کناره ها کوتاه و قسمت بالایی کمی بلندتر باشد.

مدل مو مردانه برای فرم صورت مستطیلی

مدل موی مردانه صورت مستطیلی

 صورت های مستطیلی نسبت به صورت های مربعی، کشیده تر هستند. اگر صورتی مستطیلی شکل دارید نباید از مدل موی مردانه ای که صورت را کشیده تر نشان میدهند استفاده کنید. میتوانید مدل موهای یک طرفه یا مدل موهایی که قسمتی از پیشانی را میپوشانند بکار ببرید.

مدل مو مردانه برای فرم صورت بیضی شکل

مدل موی مردانه صورت بیضی

مردان با فرم صورت بیضی شکل، کمی خوش شانس هستند زیرا بیشتر انواع مدل مو مردانه، مناسب صورت بیضی می باشند. در این فرم صورت، طول صورت از عرض استخوان های گونه بیشتر است، پیشانی این افراد نسبتا بزرگ است و چانه و گونه ها خطوط تیز در صورت ایجاد نمی کنند. این افراد گزینه های زیادی برای مدل مو دارند اما بهتر است از مدل موهایی که قسمتی از پیشانی را میپوشانند استفاده نشود.

مدل موی مردانه برای فرم صورت گرد

مدل موی مردانه صورت گرد

اندازه طول و عرض صورت در افرادی با فرم صورت گرد، تقریبا یکسان است. با توجه به این ویژگی می توان گفت خصوصیات صورت گرد تقریبا مشابه چهره هایی با فرم مربعی است. با این تفاوت که در صورت های گرد، استخوان های گونه و چانه، خطوط تیز ایجاد نمیکنند. این افراد می توانند از انواع مدل موی مردانه استفاده کنند اما باید از مدل موهایی که عرض صورت را بیشتر نشان میدهند اجتناب کنند.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت الماسی

مدل موهای مردانه صورت الماسی

چهره های الماسی کمی شبیه به صورت های بیضی هستند با این فرق که در این فرم صورت، چانه باریک تر از پیشانی است و استخوان چانه، کمی تیز است. استخوان گونه نیز پهن تر از پیشانی میباشد. میتوانید از مدل موهایی که در آنها اطراف موها کوتاه و قسمت بالایی آن بلند است استفاده کنید. همچنین می توانید موها را در بالای سر خود به صورت یکطرفه به سمت چپ یا راست بدهید. مدل موی آشفته نیز میتواند بسیار مناسب باشد.

مدل موی مردانه برای فرم صورت مثلثی

مدل موی مردانه صورت مثلثی

می توانید چهره های مثلثی را متضاد چهره های الماسی بدانید. در فرم صورت مثلثی، چانه دارای خط گسترده‌ای  است و استخوان گونه و پیشانی باریک تر است. وقتی به دنبال مدل موی مردانه مناسب برای صورت مثلثی هستید توصیه میکنیم از مدل موهایی با اندازه متوسط و بلند استفاده کنید؛ همچنین می توانید ریش و موهای خود را همزمان بلند کنید. موهای بسیار کوتاه ممکن است با صورت مثلثی خیلی سازگار نباشند. بنابراین، از مدل های بسیار کوتاه باید اجتناب شود. البته اگر مدل موی بسیار کوتاه را ترجیح میدهید، بهتر است قسمت بالایی موها را کمی بلندتر نگه دارید، درست مثل تصویر پایین. مدل موهایی که روی  پیشانی می آیند، خطوط صورت را تقویت و حالت صورت را جذاب تر میکنند.
البته علاوه بر فرم صورت، باید به حالت و ساختار موی خود نیز توجه کنید. ممکن است برخی از انواع مدل موی مردانه که یا فرم صورتتان سازگار است، مناسب نوع موهای شما نباشند.

7 مدل مو مردانه هاوک فاکس جذاب

مقایسه مدل موی مردانه موهاوک با فاکس هاوک

مدل موی مردانه هاوک فاکس شباهت زیادی به مدل موهاوک سنتی دارد و به همان اندازه شیک است. این مدل مو یک انتخاب عالی برای مردان است. این مدل بدون اینکه بیش از حد جلف به نظر برسد یک مدل مو پسرانه و استایل موی مردانه سنگین، جذاب و با وقار است. از آنجایی که نسخه های زیادی از این مدل مو وجود دارد، باید از قبل، مدل مناسب خود را پیدا کنید. در اینجا مدل‌های جذابی از هاوک فاکس برای شما انتخاب کرده ایم که می تواند به شما کمک کند.

مقایسه مدل موی مردانه موهاوک با فاکس هاوک

در مدل موی مردانه موهاوک دو طرف سر تراشیده می شود در صورتی که در مدل فاکس هاوک نیازی به تراشیدن مو نیست و موهای دو طرف سر فقط کوتاه می شوند. موهای کناری سر کوتاه تر از موهای وسط سر هستند، اما درکل تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد.

1- فاکس هاوک کوتاه

فاکس هاوک کوتاه

یک مدل موی مردانه فاکس هاوک کوتاه از مدل های بلندتر آن متعادل تر است. هنگام اصلاح سر با این مدل در مورد میزان بلندی موها حساسیت بیشتری به خرج دهید. در این مدل نباید مو خیلی بلند باشد چون ظاهر استایل شما را جسورتر نشان می دهد، بنابراین لازم است در مورد میزان کوتاهی مو حساسیت به خرج دهید. بهتر است از یک حالت دهنده موی مات استفاده کنید. 

2- فاکس هاوک بلند

فاکس هاوک بلند

در این مدل موی مردانه لازم است به آرایشگر تایید کنید که زیاد از کناره ها خارج نشود. حالت دهنده مویی که برای فاکس هاوک بلند استفاده می کنید بسیار مهم است. بنابراین از مقدار مناسبی استفاده کنید تا مطمئن شوید که موهای شما در تمام طول روز سر جای خود باقی می‌مانند. 

3- فاکس هاوک + فید تیپر

فاکس هاوک فید تیپر

مدل موی مردانه فاکس هاوک و فید تیپر به خوبی با هم ترکیب می شوند. در این مدل باید بدانید چه میزان فیدی با ویژگی های صورت شما مطابقت دارد. بهتر است نسبتی از مو فید تیپر شود که با فرم صورت شما هماهنگی داشته باشد. این مدل یک گزینه مناسب، برای موهای با بلندی متوسط است.

4- فاکس هاوک + مید فید 

فاکس هاوک مید فید

در این مدل موی مردانه مهم است که موهای شما صاف و براق و بسیار مرتب باشند. چون با نسبت های بسیار کوتاه تری در قسمت پایینی موهای خود کار می کنید، کمی براق شدن موها تا حد زیادی به تعادل موهای میانی کمک می کند. یک ژل یا موس مو برای حالت دادن به موها انتخاب کنید.

5- فاکس هاوک مجعد

فاکس هاوک مجعد

فاکس هاوک مجعد برای کسانی که دارای موهای فر هستند، روشی مناسب برای افزایش حجم مو است. به خاطر داشته باشید که این مدل موی مردانه معمولاً برای آقایانی با فر موی موزون مناسب تر است. از یک موس سبک استفاده کنید که به خوبی با فر مو و استایل شما مطابقت دارد.

6- فاکس هاوک + آندرکات

فاکس هاوک آندرکات

نزدیکترین مدل موی مردانه به موهاوک، فاکس هاوک آندرکات است که در آن تمایز بسیار زیادی در سایز موی طرفین و قسمت مرکزی وجود دارد. فقط هدف کلی شما باید این باشد که اختلاف سایز مو طرفیت و بخش میانی را متعادل تر سازید.

7- فاکس هاوک دیوید بکهام 

فاکس هاوک دیوید بکهام

دیوید بکهام به ما نشان می‌دهد که چگونه یک مدل موی مردانه فاکس هاوک تمام عیار انتخاب کنیم. به طوری که مدل موی او سالها به عنوان بهترین مدل موی مردانه رواج داشته است. بکهام از سال‌های اولیه در فوتبال تا به امروز از این مدل مو، به عنوان مدل موی متناسب با فرم صورتش استفاده کرده است.

نحوه انتخاب انواع موی مردانه:

مدل مو

مو همیشه از قسمت هایی در بدن بوده که جذابیت و زیبایی خاصی به صورت می بخشد. شاید حتی به جرئت بتوان گفت؛ ما در اولین دیدارمان با افراد به موهای آن ها توجه ویژه ای می کنیم. چیزی که در این بین بسیار حائز اهمیت است، نحوه انتخاب مدل موها است. در نحوه انتخاب انواع موی مردانه به ویژگی های مختلفی می توان توجه کرد که از جمله آن می توان به کم پشت یا پر پشت بودن مو، تیپ و شخصیت افراد و حتی شکل صورت اشاره کرد. برای ادامه انواع مدل موی مردانه با بنکوی همراه باشید.

مدل موی مردانه ارتشی یا باز( BUZZ ):

موی مردانه ارتشی

شاید بتوان گفت این مدل مو که نام خود را از صدای ماشین تراش مو گرفته است، کوتاه ترین انواع موی مردانه است. مدل موی ارتشی که دارای خطی در کناره سر و ابرو است، مدل مناسبی برای افراد پرمشغله یا تنبلی می تواند مناسب باشد که حوصله و وقت مرتب کردن موی خود و رسیدگی به آن را ندارند. این مدل مو را ما در فیلم ها در گریم بازیگر هایی که در فیلم های نظامی و اکشن بازی می کنند هم بسیار مشاهده کرده ایم.

مدل موی مردانه آیوی لیگ (Ivy Leagues):

مدل موی مردانه آیوی لیگ

مدل موی مردانه آیوی لیگ از زیر شاخه های مدل موی ماهوتی محسوب می شود با این تفاوت که در این نوع از انواع موی مردانه اندازه مو ها کمی بلند تر است. به طور معمول این مدل مو به سمت بالا شانه می شود اما این مدل مو انعطاف پذیری بالایی نسبت به سلیقه و فرم صورت دارد و شما می توانید آن را به یک طرف نیز فرق باز کنید؛ به صورت طره بریزید و یا به یک طرف شانه کنید.
مدل موی مردانه آیوی لیگ به دو صورت مدرن و کلاسیک وجود دارد. در مدل کلاسیک آن، موها اصولا کوتاه تر هستند و در مدل مدرن آن، می توان اندازه مو را کمی بلند تر گرفت که البته بسته به سلیقه هر کی متفاوت است.

مدل موی پسرانه سزار (Caesar):

مدل موی سزار

مدل موی سزار که از انواع موی مردانه است، از ژولیوس سزار شخصیت برجسته رومی الهام گرفته شده است. این مدل مو نیز، از انواع موی مردانه کوتاه محسوب می شود و برای علاقه مندان به موی کوتاه گزینه مناسبی محسوب می شود. این مدل مو دارای چتری بسیار کوتاهی در قسمت جلویی سر است. درست است که این مدل مو برای انواع موی مردانه چه ضخیم و چه نازک قابل اجرا است؛ اما به دلیل اینکه موها را کمی ضخیم تر و پر پشت تر نشان می دهد، برای کسانی که مو های نازکی دارند، می تواند انتخاب ایده آلی محسوب شود. 

مدل موی پسرانه فرینج (Fringe):

مدل موی فرینج

مدل موی فرینج از انواع موی مردانه ای که بسیار سلیقه ای است، محسوب می شود. این مدل مو هر از گاهی مد می شود و ما آن را در افراد مختلف می بینیم. این مدل مو می تواند به شکل های مختلفی چون بلند و کوتاه، ضخیم، لایه لایه، صاف و زاویه دار و... کوتاه شوند. معمولا بیشتر مدل مو هایی که جلوی آن ها بلند است و بتوان آن را به عقب یا بالا مرتب کرد، فرینج محسوب می شوند.

مدل موی مردانه 1401

1. مدل مو فرق وسط مردانه

مدل مو فرق وسط مردانه

این نوع از مدل موی مردانه برای موهایی است که کمی از نظر طولی بلند باشند. شما با هر جنس مویی از موهای نازک گرفته تا ضخیم و معمولی می توانید این مدل موی کلاسیک را پیاده سازی کنید. مدل موی فرق وسط را معمولا به نام جانی دپی و همچنین امو هم می شناسند. یکی از مزیت های این مدل این است که هر زمان که از باز بودن موهایتان خسته شدید به راحتی می توانید موهایتان را ببندید و یک استایل جدید برای خودتان و موهایتان داشته باشید.

2. مدل مو پسرانه پوش داده

موهای پوش داده

یکی دیگر از انواع مدل موی مردانه که خیلی هم بین مردها معمول است مدل موهای پوش داده شده است که نمای نهایی آنها پف کرده است. بنابراین اگر موهای کم پشتی دارید و مایل هستید آنها بیشتر به چشم بیایند می توانید از این مدل مو استفاده کنید. مدل موی پوش به راحتی هم بر روی موهای کوتاه، هم بر روی موهای بلند و هم بر روی موهایی که کوتاه و بلند هستند قابل پیاده سازی است. این نوع از مدل مو برای آقایان بین کلاسیک و مدرن قرار می گیرد و شما با استایلی که انتخاب می کنی می توانید تصمیم بگیرید که قصد دارید جلوه کلاسیک آن را مورد استفاده قرار دهید یا مدرن. اگر اهل روغن مو، واکس مو و ... هستید می توانید از آنها برای ایست بهتر موها و جذاب تر شدن آنها بهره ببرید.
انواع مدل مو پسرانه با اسم

3. موهای حلقه ای یا کوفی

یکی دیگر از محبوب ترین مدل موی مردانه که بین جوانان و نوجوانان خیلی ترند است مدل موهای حلقه ای است. برای این مدل از مو نباید موهایتان خیلی کوتاه باشد، چرا که لازم است تا موی بلندی داشته باشید که بتوانید آن را به حالت حلقه ای درآورید. یکی از مزیت های این مدل مو این است که به هر نوع صورت با هر حالت هندسی می آید و افراد مختلف می توانند از آن استفاده کرده و به صورت خود جذابیت ببخشند.

4. مدل موی مردانه نواری

یکی از مدل موهای مردانه ای که کوتاه کردن آن راحت بوده و فرم دهی آن به خوبی انجام می گیرد موهای نواری هستند. کوتاهی این مدل مو برای آرایشگر هم بسیار ساده است و احتمال خراب شدن آن به شدت پایین است. پس اگر یک آرایشگر تازه کار هستید می توانید از این مدل استفاده کنید تا رفته رفته توانایی ها و مهارت های خود را ارتقا دهید. معمولا این مدل موی مردانه در قسمت جلوی سر بلندتر بوده و پشت آن هم متوسط است و نباید خیلی کوتاه باشد. عموما هم موهای نواری به سمت بالا شکل داده میشوند. بعضی وقت ها قسمت بالایی موها را یک دم اسبی کوچک هم می کنند که خود باعث جذابیت میشود.

مدل موی مردانه و پسرانه پرطرفدار

·       مدل مو قیصری

مدل مو قیصری

جالب است بدانید این مدل مو پس از این که فیلم مسعود کیمیایی به همین نام اکران شد به شدت میان جوانان محبوب شد و این محبوبیت همچان هم ادامه دارد. اندازه مو در این هیرکات بین 2 تا نهایتا 5 سانت است و موهای کوتاهی داریم که به شکل مستقیم بوده و به سمت جلو تمایل دارند. همچنین موها افقی بوده و به سمت بالا کشیده نمی شوند.

·       مدل مو مردانه انگلیسی

مدل مو انگلیسی

یکی از کلاسیک ترین انواع مدل موی مردانه و پسرانه که بیشتر مناسب پسربچه ها و جوانان است قطعا مدل موی انگلیسی است. درزمان پخش سریال انگلیسی پیکی بلایندرز موهای شخصیت تامی شلبی با بازی کیلین مورفی که انگلیسی بود بسیار مورد توجه قرار گرفت واین مدل مو دوباره به ترند مدل موی مردانه و پسرانه تبدیل شد. در این مدل معمولا کناره های گوش ها کاملا خالی می شود تا به رنگ سفید پوست نزدیک شود. موهای بالای سر هم بسته به سلیقه خود فرد و علاقه ای که دارد می توانند کوتاه یا بلند باشند. معمولا فرق کج در این مدل بسیار رایج است خصوصا اگر بالای موها را بلند گرفته باشید می توانید آنها را به یک طرف کج کنید و کاملا جذاب و شیک به نظر بیایید. البته دادن موها به سمت بالا آن هم به صورت خرد شده و شلخته هم مدل جذابی است که نمی توانیم جذابیت آن را انکار کنیم. البته اگر پیشانی بلندی دارید توصیه میکنیم موهایتان را خیلی بالا ندهید چون پیشانی تان از آنچه که هست هم بلندتر معلوم میشود.

·       مدل مو مردانه آلمانی

مدل مو آلمانی

این مدل از مدل موی مردانه و پسرانه هم یکی از محبوب ترین، و پراستفاده ترین و در عین حال جذاب ترین مدل های مو برای آقایان است که پسران، جوانان، نوجوانان و حتی میانسال ها هم از این مدل موی بهره می برند. مدل موی آلمانی هم می تواند خیلی کوتاه و هم می تواند متوسط باشد، اما عموما کمتر شاهد موی آلمانی بلند هستیم. مارکو رویس بازیکن تیم ملی آلمان و تیم فوتبال دورتموند آلمان نمونه بارزی برای انواع مدل موهای آلمانی است.

·       مدل مو پسرانه خط دار

 
مدل موهای خط دار

مدل مو خط دار

در یک دوره زمانی شاهد خط انداختن روی موها بودیمو به این شکل که در محل فرق سر، پشت سر، کناره های گوش و بالای آن و ... یک تکه از موها یا به صورت صاف و خطی و یا به صورت طرح دار با تیغ طراحی می شدند. در حال حاضر کمتر از این مدل مو استقبال می شود اما باز هم میتوانیم گاها نمونه های آن را ببینیم.

·       مدل موی فر پسرانه

مدل موی فر

ممکن است که افرادی که موی فر دارند از این مدل مو خسته باشند اما برای افرادی با موهای لخت یا حالت دار که به دنبال تنوع دادن به مدل موهایشان هستند فر یک مدل موی مردانه و پسرانه بسیار خوب به شمار می آید. شما می توانید از فرهای دائمی که معمولا 6 ماه تا بیشتر ماندگاری دارند استفاده کنید یا از فرها موفت که تنها تا زمانی که حمام نرفته اید ماندگار هستند استفاده کنید.  دستگاه های فر کننده هم گزینه خوبی هستند فقط برای فرهای ریز و سیم تلفنی احتمالا وقت زیادی از شما گرفته میشود.
اگر تا اینجا هم آمدید و در جستجو دیگر مدل مو پسرانه متنوع هستید
سری به وب سایت Menshaircut بزنید و یا اگر به مدل های ترکیه علاقمند هستید به neoldu سربزنید.

تعدادی از سوالات پر تکرار شما

1. بهترین مدل موی مردانه چه مدلی است؟
متناسب با  حالت صورت شما اینکه کدام حالت های زیر را دارد، مدل موی متناسب با آن را انتخاب کنید. صورت مربع شکل، صورت مستطیل شکل، صورت بیضی شکل، صورت گرد، صورت الماسی شکل، چهره قلبی شکل
2. انواع مدل مو پسرانه با اسم چیست؟
انواع زیادی وجود دارد از پرطرفدارترین ها می توان به «مدل موی ماهوتی»، «مدل موی پسرانه خوشه‌ای»، «مدل آندرکات به هم ریخته»، «مدل موی پسرانه خامه ای»، «مدل موی فرق کج» و ده ها مدل دیگر که در سایت بنکوی برای شما آماده کرده ایم.
3. بهترین مدل مو برای موهای کم پشت چیست؟
برای موهای کم پشت عکس چند بازیگر هالیودی را برای شما تهیه کرده ایم که با توجه به میزان کم پشت بودن موهای خود می توانید مدل موی دلخواه خود را انتخاب کنید
    

بهترین مدل مو برای موهای کم پشت

بهترین مدل مو برای موهای کم پشت
مدل موی آنتونیو باندراس

مدل مو برای موهای کم پشت مردانه
مدل موی کم پشت مردانه

بهترین مدل مو برای موهای کم پشت مردانه
مدل مو کم پشت 
چنینگ تیتوم

بهترین مدل موی برای موهای کم پشت
مدل موی مردانه کم پشت

مدل موی کم پشت مردانه
مدل مو دنیل کریگ

بهترین مدل موهای کم پشت مردانه
مدل مو لیام نیسون
ثبت نظرات
نظرات
مبینا | یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
چه مدلای قشنگی یکیشون واقعا هوش از سر آدم میبره مرسی.
0
farzin afaghi | جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱
جانی دپی
5
وحید | جمعه ۱۳ آبان ۱۴۰۱
ممنون که وقت گذاشتید و این همه مدل رو تهیه کردید. نمیدونم کسی هست تا اینجای صفحه بیاد پایین :)))
0
حالا... | پنج شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱
عالی بود ممنون.
0