• image

انواع قهوه بر اساس طرز تهیه آنها

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
قهوه نوعی نوشیدنی است که ممکن است آن را هر روز بنوشید. نوشیدن قهوه هم لذت بخش است و هم به ما کمک می کند تا انرژی خود را بالا نگه داریم، زیرا فعالیت ذهنی و گردش خون را تقویت می کند. انواع قهوه از نظر طرز تهیه، نام های متفاوتی دارند که ما در ادامه این مقاله به برخی از آنها خواهیم پرداخت.
انواع قهوه
قهوه نوعی نوشیدنی است که ممکن است آن را هر روز بنوشید. نوشیدن قهوه هم لذت بخش است و هم به ما کمک می کند تا انرژی خود را بالا نگه داریم، زیرا فعالیت ذهنی و گردش خون را تقویت می کند. انواع قهوه از نظر طرز تهیه، نام های متفاوتی دارند که ما در ادامه این مقاله به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو

اسپرسو به زبان ایتالیایی به معنی "سریع" است. دلیل این نامگذاری این است که قهوه اسپرسو بسیار سریع آماده می‌شود. اسپرسو از همان دانه های قهوه تهیه می شود اما با این تفاوت که غلیظ تر، قوی تر و دارای کافئین بیشتری است. با این حال، از آنجا که اسپرسو معمولاً در شات های کوچکتری نسبت به فنجان معمولی  قهوه سرو می شود، کافئین کمتری در هر وعده سرو شده دارد، یعنی در واقع به دلیل غلیظ بودن آن، برای کاهش دادن کافئین، مقدار کمی از اسپرسو در شات های کوچک سرو می شود و در این صورت مقدار کمتری از کافئین وارد بدن میشود. این قهوه کلاسیک ایتالیایی در مدت 30 ثانیه و با اضافه کردن آب 90 درجه با فشار مشخص به پودر قهوه آسیاب شده تهیه می شود. قهوه اسپرسو با عطر شدید و کمی کف روی سطح آن، در یک فنجان کوچک شات 30 میلی متری سرو می شود. شما همچنین می توانید آن را با دستگاه های قهوه ساز (موکاپات) آماده کنید و یا به جای آب از شیر برای تهیه آن استفاده کنید و نیز تهیه قهوه اسپرسو و مزیت های آن را بررسی کنید. البته دستگاه های پیشرفته تری هم برای آماده کردن این قهوه وجود دارد. قهوه اسپرسو که در کل، مقدار کافئین بسیار بالایی دارد ، یکی از رایج ترین انواع قهوه است و تقریباً تمام قهوه های دیگری که در کافی‌شاپ ها می نوشیم نیز با افزودن نسبت های مختلف آب یا شیر به اسپرسو تهیه می شوند. در ایتالیا معمولاً قهوه اسپرسو با شکلات یا کروسان ساده برای صبحانه ترجیح داده می شود.

قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو

عموما تصور می شود که قهوه آمریکایی  به دلیل نام آن از آمریکا سرچشمه گرفته است. در واقع نام این قهوه، افراد زیادی را به اشتباه می اندازد، آمریکانو یک قهوه آمریکایی نیست ، بلکه نوعی قهوه است که با ایجاد تغییری کوچک در قهوه ایتالیایی اسپرسو به وجود آمده.
قهوه آمریکایی زمانی ظاهر شد که سربازان آمریکایی در جنگ جهانی دوم و در ایتالیا، اسپرسو را امتحان کردند. غلظت این قهوه با ذائقه آنها خیلی سازگار نبود زیرا آمریکایی ها به قهوه فیلتری عادت داشتند.
قهوه آمریکایی یا قهوه آمریکانو با رقیق کردن قهوه اسپرسو تهیه میشود. در واقع افزودن آب جوش به یک یا دو فنجان اسپرسو، قهوه آمریکانو را به وجود می‌آورد که طعمی بین اسپرسو و قهوه فیلتری را ارائه می دهد. این نوع قهوه، عطر ملایم تری نسبت به اسپرسو دارد، اما از قهوه فیلتری قوی تر می باشد. اگر بخواهیم به طور مختصر به تاریخچه این قهوه بپردازیم باید بگوییم که سربازان آمریکایی با افزودن آب جوش به اسپرسو که بسیار غلیظ و کم حجم بود، این قهوه را آماده کردند و قهوه آمریکایی نام خود را از اینجا گرفت. نسبت کافئین آمریکانو و اسپرسو یکسان است، اما آمریکانو قهوه نرم تر و ملایم تری است زیرا آب بیشتری به آن اضافه شده، اما اسپرسو غلیظ است. این قهوه ابتدا به کشورهای اروپایی و سپس به آمریکا سرایت کرد.

قهوه فیلتری

قهوه فیلتری

قهوه فیلتری که امروزه یکی از پرمصرف ترین انواع قهوه است، به دلیل عطر و طعم، چربی سوزی، تسریع متابولیسم، طبیعی و مفید بودن برای سلامتی، اغلب مورد علاقه مردم است.
قهوه فیلتر نوعی قهوه است که با دم کردن قهوه آسیاب شده با کمک آبی با حرارت 90-95 درجه سانتیگراد بدست می آید. این نوع قهوه ترجیح آن دسته از افرادی است که هیچگونه علاقه ای به تفاله قهوه ندارند. در این نوع قهوه بر خلاف اسپرسو ، قهوه را روی فیلتر کاغذی، پارچه‌ای یا فیلتر فلزی قرار می دهند و آب جوش را به آرامی روی آن میریزند و قهوه از طریق فیلتر به داخل فنجان می چکد و تفاله ها روی فیلتر میمانند؛ به همین دلیل به این قهوه، قهوه چکه‌ای هم میگویند. قهوه فیلتری به دلیل جدا شدن تفاله های آن، قوام شفاف تر و مایع تری نسبت به سایر انواع قهوه دارد.
این قهوه در سال 1908 توسط ملیتا بنتز اختراع شد،  ملیتا بنتز دانشمندی بود که علاقه نداشت هنگام نوشیدن قهوه، تفاله آن وارد دهانش شود. قهوه فیلتری پس از اختراع، به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین انواع قهوه شد و جای خود را در ادارات ، مراکز تجاری و خانه ها باز کرد. پس از این اختراع دوست‌ داشتنی، علاقه مندان و تولیدکنندگان قهوه با الهام از ملیتا بنتز تجهیزات جدید زیادی را توسعه دادند و قهوه های فیلتری متنوعی را ایجاد کردند تا سرانجام این قهوه شکل فعلی خود را به دست آورد.

قهوه ترک

قهوه ترک

این قهوه با ترکیب دانه های آسیاب شده قهوه با آب تهیه می شود، البته هنگام آماده کردن قهوه ترک میتوانید به طور دلخواه از شکر استفاده کنید و این ترکیب را تا مرحله کف کردن روی شعله قرار دهید. قهوه ترک، مختص کشور ترکیه نیست و  نامگذاری آن بر اساس طرز تهیه انجام شده. این طرز تهیه از برخی کشورهای خاورمیانه و اروپا از جمله ترکیه، ایران و یونان سرچشمه گرفته است. لازم به ذکر است که تمام دانه های مورد استفاده در تهیه قهوه ترک از کشور های خارجی به ترکیه صادر میشوند. بنابراین قهوه ترک "ساخت ترکیه" نیست. البته از آنجا که این دانه ها در ترکیه بو داده، بسته بندی و به فروش می رسند، آنقدرها هم اشتباه نخواهد بود اگر آن را "ساخت ترکیه" بدانیم.
قهوه ترک به طور سنتی در قهوه جوش مخصوصی به نام جِزوه (cezve) دم می شود. هر چند که این قهوه را در انواع قهوه جوش ها میتوان دم کرد. این قهوه بدون فیلتر شدن تفاله های آن، در فنجان ریخته شده و همراه با آب سرو میشود.
قهوه ترک در فنجان های بسیار کوچک با حجم حدود 60 میلی لیتر سرو می شود. این نوشیدنی باید در چهار تا پنج جرعه مصرف شود و مقداری از قهوه در ته فنجان باقی بماند تا  تفاله قهوه که در فنجان ته نشین شده مصرف نشود. قهوه ترک قوی تر از قهوه فیلتری و ضعیف تر از اسپرسو است.
قهوه های زیر، آن دسته از قهوه هایی هستند که بر اساس نسبت شیر و خامه اضافه شده به آنها طبقه بندی می شوند.

قهوه لته

قهوه لته

قهوه لته بدون شک یکی از محبوب ترین  قهوه ها در بین انواع قهوه است. کلمه Latte در زبان ایتالیایی به معنی شیر است. برخی از افراد به اختصار، این قهوه را "لاته" می‌نامند در حالی که نام صحیح تر آن "کافه لاته" یا همان"قهوه لاته" میباشد. ایتالیایی ها عموما این قهوه را برای صبحانه ترجیح می دهند و البته ممکن است این قهوه را در هر ساعات از روز کنند ولی ممکن نیست که بتوانید بعد از ظهر ها در کافی شاپ های ایتالیایی این قهوه را بیابید. قهوه لته که تقریباً در همه کافه ها یافت می شود نوعی قهوه با محتوای اسپرسو است و در نتیجه ترکیب اسپرسو و شیر تهیه میشود. در واقع برای آماده کردن این قهوه بسته به اندازه فنجان مورد نظر، باید 1 یا 2 فنجان اسپرسو را به شیر داغ افزود. البته میتوانید کمی هم کف شیر به صورت اختیاری به آن اضافه کنید.
معمولا افرادی که به مصرف روزانه قهوه عادت ندارند، این نوع قهوه را ترجیح می‌دهند. زیرا این نوشیدنی نسبت به سایر قهوه ها نرم تر است. یک متد جالبی که میتوان روی قهوه لاته پیاده کرد "هنر لاته"  است که در آن باریستاها با شیری که روی اسپرسو می ریزند اشکال مختلف و جالبی ایجاد می کنند.

قهوه موکا

قهوه موکا

قهوه موکا که یک قهوه شیرین است در بین قهوه ها بسیار شناخته شده میباشد و جز پر مصرف ترین انواع قهوه در جهان است. موکا مخفف کلمه "mocha latte" یا "coffee mocha" است که فقط یک لاته معمولی است که شربت شکلات به آن اضافه شده است یعنی تنها تفاوت آن با لاته در واقع شکلات خوشمزه آن است. این نوشیدنی قهوه خامه ای، یک نوشیدنی بر پایه اسپرسو است. در واقع قهوه موکا نوعی قهوه است که نام خود را از شهر موکا در یمن گرفته است  و همانطور که میدانید یمن در تجارت قهوه بسیار معروف است. قهوه موکا با 1/3 اسپرسو، 2/3 شیر بخارپز و شربت شکلات و یک لایه کف شیر خوشمزه آماده می شود و دارچین یا پودر کاکائو روی لایه کف شیر ریخته می شود. مارشمالو نیز برای تنوع طعم استفاده می شود و در پایان مزه فوق العاده منحصر به فرد قهوه موکا نمایان می شود. این قهوه انتخاب کسانی است که طعم قهوه تلخ را دوست ندارند.
موکا یکی از پرکالری ترین انواع قهوه است. دلیل آن هم وجود شیرین کننده های مختلف یعنی شربت ها و مقدار زیادی شیر است. البته کالری این نوشیدنی فقط در مقایسه با سایر انواع قهوه کمی بیشتر است و در کل 187 کالری دارد؛ یعنی به اندازه خوردن یک شکلات همراه با یک فنجان قهوه تلخ.
البته قهوه هایی که نام بردیم تنها چند نمونه از محبوب ترین انواع قهوه بودند، قهوه های دیگری نیز وجود دارند که از جمله آنها میتوان به ماکیاتو، کاپوچینو، کورداتو، فلت وایت، فراپه و غیره اشاره کرد که طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارند و به مرور در موردشان توضیح داده  می شود.
اگر به قهوه علاقه دارید و یا برای بهره وری بیشتر در طول روز قهوه می نوشید، مطمئنا تجربه انواع قهوه برای شما لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود. آفوگاتو و ماکیاتو دو نوع قهوه مشهور هستند، که برای کسانی که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند، گزینه مناسبی محسوب می شوند.

ماکیاتو

ماکیاتو

یکی از انواع قهوه که در حال حاضر طرفداران بسیاری در ایران دارد، ماکیاتو است. اگر طعم اسپرسو را دوست ندارید و به دنبال قهوه ای سبک تر هستید، ماکیاتو گزینه مناسبی است. اغلب کسانی که نمی توانند تلخی اسپرسو را تحمل کنند، قهوه ماکیاتو سفارش می دهند. تفاوت اسپرسو و ماکیاتو در مقدار شیری است، که در این قهوه به کار برده می شود. البته اگر به دنبال قهوه ای شیرین تر هستید، کارامل ماکیاتو به شما توصیه می شود.
برای تهیه این قهوه ایتالیایی به 220 تا 240 میلی لیتر شیر تازه نیاز دارید. شیر را داغ کرده و توسط نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز، شیر را کف دار کنید. سپس شیر را داخل لیوان شیشه ای ریخته و به آرامی 40 سی سی قهوه اسپرسو را به آن اضافه کنید.توصیه می شود، قبل از ریختن شیر داخل لیوان، لیوان شیشه ای را با آب داغ شستشو دهید. اسپرسو به سطح مایع شیر می رسد و در لیوان خود می توانید سه رنگ مختلف را مشاهده کنید. برای بهتر شدن طعم قهوه و افزایش کالری آن می توانید مقداری شکلات نیز به آن بیافزایید. البته سرو شکلات تلخ در کنار این نوشیدنی بی نظیر مشتریان شما را شگفت زده می کند. قهوه ماکیاتو شما به همین سادگی آماده شد.

آفوگاتو

آفوگاتو

آفوگاتو یکی از انواع قهوه محسوب می شود، که بیشتر به دسر شناخته می شود. این دسر ایتالیایی از یک یا دو شات اسپرسو و دو اسکوپ بستنی وانیلی تهیه می شود. این دسر که به قهوه بستنی نیز شناخته می شود، جز نوشیدنی های گرم به حساب می آید. 
زمانی که اسپرسو داغ را بر روی اسکوپ های بستنی میریزید، مقداری از بستنی آب شده و کف می کند. بعد از گذشت مدتی اسپرسو و بستنی هم دما شده، و بستنی وانیلی در نوشیدنی شما باقی مانده و آب نمی شود. لایه های بیرونی بستنی نرم شده است، اما هر چقدر به مرکز بستنی نزدیک می شوید، سرمای بیشتری احساس می شود. طعم دسر آفوگاتو بی نظیر است و برای کسانی که تلخی اسپرسو را به تنهایی نمی پسندند، گزینه مناسبی است. در این دسر ایتالیایی علاوه بر عطر قهوه و مزه تلخ آن، شیرینی بستنی نرم شده را نیز احساس می کنید. از آنجایی که این دسر از بستنی تهیه می شود، اغلب افراد در فصول گرم سال، آفوگاتو سفارش می دهند. 
برای تهیه دسر آفوگاتو در ابتدا لازم است، تا لیوان شیشه ای که برای تهیه دسر انتخاب کرده اید، را داخل فریزر قرار دهید. هر چقدر بستنی و ظرف آن سرد تر باشد، آفوگاتو طعم لذت بخش تری خواهد داشت. در مرحله بعد دو اسکوپ بستنی وانیلی تازه را از فریزر خارج کرده و داخل لیوان شیشه ای قرار دهید. سپس یک شات دبل اسپرسو آماده کنید و بر روی بستنی ها بریزید. البته توصیه می شود، اسپرسو و بستنی را در دو ظرف مختلف و به صورت جداگانه برای مشتریان سرو کنید. 
برای تزیین دسر ایتالیایی آفوگاتو می توانید از پودر قند، وانیل، بیسکویت و یا ترافل ریز استفاده کنید.