هر آنچه که باید در مورد تبلیغات بیلبوردی بدانید

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
روش های زیادی برای انجام تبلیغات کسب و کارها وجود دارد که بعضی از آنها به صورت آنلاین هستند و بعضی دیگر به صورت آفلاین. تبلیغات بیلبوردی جزو تبلیغات آفلاینی هستند که جایگاه خاص خودشان را در بین مخاطبان دارند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بیلبوردها و تاثیر گذاری آنها صحبت کنیم.
تبلیغات بیلبوردی

مقدمه

یکی از متداول ترین سوال ها در عرصه تبلیغات اینترنتی این است که آیا تبلیغات بیلبوردی مورد توجه قرار می گیرد یا خیر؟ و یا آیا این تبلیغات می توانند در توسعه کسب و کارها موثر باشند؟ همانطور که می دانید امروزه با گسترش اینترنت، تبلیغات سبک و سیاق متفاوتی از گذشته را به خود گرفته است. امروزه روش های بسیار زیادی برای تبلیغات وجود دارد که هر کدام بازدهی و کارایی خاص خودشان را دارند. به هیچ وجه نمی توان ادعا داشت که عمر یک سری تبلیغات خاص به پایان رسیده است و دیگر کارایی ندارد. هر کدام از تبلیغات برای گروه خاصی از مخاطبین طراحی شده است که می توان با استفاده از آنها مشتریان را هدف قرار داد و برای بالا بردن فروش و توسعه کسب و کار از آنها استفاده کرد.
روی صحبت ما تبلیغات بیلبوردی است که هنوز هم جایگاه خود را در بین مشتریان و مخاطبان حفظ کرده است. اگر مایلید تا در رابطه با این تبلیغات و چگونگی بازاریابی از طریق بیلبوردها، اطلاعات مفیدی کسب کنید، ما را تا پایان این نوشتار همراهی کنید.

تبلیغات بیلبوردی تا چه حد موثر هستند؟

تبلیغات بیلبوردی موثر

تبلیغات بیلبوردی جزو تبلیغات آفلاین به حساب می آیند که در سطح شهرها و بزرگراه ها نصب می شوند. حتما تا به حال انواع بیلبوردها را در سطح شهر و یا اتوبان ها مشاهده کرده اید. ویژگی مهمی که این بیلبوردها باید داشته باشند تا موثر واقع شوند، این است که از تصاویر بسیار جذاب و همچنین جملات کوتاه و تاثیرگذار برای بازاریابی در آنها استفاده شود. همانطور که می دانید، مخاطبینی که به بیلبوردها و تبلیغات آنها توجه می کنند، در حال عبور هستند؛ بنابراین فرصت کافی برای خواندن متن های طولانی را ندارند. به طور مثال شخصی که در حال رانندگی است، تنها چند ثانیه می تواند به بیلبورد نگاه کند. بنابراین بازاریابی از طریق بیلبوردها به مهارت های بسیار خاصی نیاز دارد.
برندهای معتبر و معروف در کنار تبلیغات مدرن از تبلیغات بیلبوردی برای اطلاع رسانی استفاده می کنند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید انجام تبلیغات توسط بیلبوردها هنوز هم تاثیر گذاری خودش را دارد و افراد بسیار زیادی از این طریق جذب کسب و کارهای مختلف می شوند که البته به نتایج بسیار خوبی نیز ختم می شود. بیلبوردها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع شغل و خدمات از یکی از آنها استفاده می شود. همچنین یکی دیگر از مهمترین عواملی که در تاثیر گذاری این شیوه تبلیغاتی مهم است، این است که دقیقا جای مناسب برای نصب این بیلبوردها کجاست و چگونه می توان تاثیرگذاری آنها را با استفاده از همین دو فاکتور مهم بالا برد.

آشنایی با انواع تبلیغات بیلبوردی

انواع تبلیغات بیلبوردی

بیلبوردهای تبلیغاتی امروزه یکی از پرکاربردترین وسیله برای انجام تبلیغات در سراسر شهر هستند. بازاریابی و توسعه کسب و کار با بیلبوردها از گذشته تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است. حال بهتر است تا با انواع این بیلبوردهای تبلیغاتی آشنا شوید.

بیلبوردهای چرخشی

بیلبورد چرخشی

یکی از جذاب ترین بخش تبلیغات بیلبوردی، متعلق به بیلبوردهای چرخشی است. از آنجایی که این بیلبوردها به تلویزیون شباهت بسیار زیادی دارند، به شدت جلب توجه می کنند. این بیلبوردها سه فاکتور صدا، تصویر و حرکت را به صورت یک جا و با هم دارند، از همین رو مورد توجه و استقبال عموم قرار می گیرند. غالبا تبلیغاتی که بر روی این بیلبوردها انجام می شود، کاملا خلاقانه است و همین موضوع می تواند تاثیر گذاری تبلیغات را چند برابر کند.

بیلبوردهای عابر پیاده

بیلبورد عابر پیاده

یکی از بیلبوردهایی که به راحتی در معرض دید عابرین قرار می گیرند، بیلبوردهای عابر پیاده هستند. این نوع بیلبوردها بیشتر مناسب تبلیغاتی هستند که نیاز به توضیحات بیشتری دارد. بنابراین بیلبوردهای عابر پیاده بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارند.

بیلبوردهای مینی

بیلبورد مینی

همانطور که از نامشان پیداست، این بیلبوردها بسیار کوچک هستند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارند. این بیلبوردها فقط در روز دیده می شوند زیرا هیچ گونه منبع نوری ندارند.

بیلبوردهای دیواری

تبلیغات بیلبورد دیواری

این بیلبوردها در مکان هایی نصب می شوند که مخاطبان آن شرایط مطالعه آن را داشته باشند. عموما مخاطب این نوع بیلبوردهای تبلیغاتی عابرین پیاده هستند. بیلبوردهای دیواری بسیار آسیب پذیر می باشند و روی آنها اطلاعات جزئی نمایش داده می شود.

بیلبوردهای داربستی

بیلبورد داربستی

این نوع بیلبوردهای تبلیغاتی ظاهر چندان مناسبی ندارند، به همین علت برای تبلیغات کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرند. این بیلبوردها در هر مکانی نصب می شوند و انعطاف پذیری زیادی دارند.

مگابورد

تبلیغات مگابورد

یکی از بزرگترین انواع بیلبوردها، مگابوردها هستند. معمولا تبلیغات بیلبوردی که نیاز است در معرض دید  تعداد بالایی از افراد قرار بگیرد، با مگابورد نمایش داده می شود. به نظر می رسد این بیلبوردها حالت دائمی داشته باشند و تبلیغاتی که بر روی آنها انجام می شود، برای مدت طولانی روی آنها می ماند.

چگونه می توان تاثیرگذاری تبلیغات بیلبوردی را بالا برد؟

بیلبورد تبلیغاتی

یک بیلبورد تبلیغاتی زمانی می تواند تاثیر گذار واقع شود که فاکتورهای اصلی و مهم در آن در نظر گرفته شود. تصویر بسیار واضح و جذاب یکی از فاکتورهای اصلی بیلبوردهای تبلیغاتی است. به این موضوع توجه داشته باشید که بیلبوردها باید نمایانگر یک تصویر خلاقانه، جذاب و با کیفیت باشند تا بتوانند نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. فاکتور اصلی و مهم دیگر در بیلبوردهای تبلیغاتی این است که از تعداد کلمات کمتر و با مفهوم و معنی بیشتر در آن استفاده شود. برای انجام تبلیغات و یا معرفی کسب و کارها، بهتر است از جملات بسیار کوتاه اما کامل استفاده شود. بنابراین طراحی متن و تصویر بیلبوردهای تبلیغاتی باید کاملا حرفه ای انجام شود.
همانطور که تا به اینجا مطالعه کردیم، تبلیغات بیلبوردی هنوز هم جایگاه خودشان را در بین مردم دارند و هنوز هم نظر مخاطبان را به خود جلب می کنند. این بیلبوردها در ابعاد و اندازه های مختلف و با اهداف مختلف در مکان ها و معابر شهر نصب می شوند. نکته ای که در تاثیر گذاری این بیلبوردها مورد توجه قرار می گیرد، این است که هدف اصلی از نمایش بیلبورد چیست؟ بسیاری از بیلبوردها بیشترین تاثیرگذاری را در شب دارند بنابراین باید با یک نورپردازی حرفه ای و عالی، اجرا شوند.

مزایای استفاده از تبلیغات بیلبوردی

مزایای تبلیغات بیلبوردی

برای بازاریابی و توسعه کسب و کار، تبلیغات بیلبوردی یکی از انواع شیوه های تبلیغاتی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید با استفاده از بیلبوردها تبلیغات تاثیر گذار داشته باشید و کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. اما مزیت بیلبوردها فقط به همین موارد ختم نمی شود، بلکه مزایای دیگری نیز برای شما دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
یکی از اصلی ترین مزیت تبلیغات بیلبوردی این است که به سادگی برای مخاطبان و مشتریان قابل شناخت است. بر خلاف تبلیغات آنلاین، تبلیغات بیلبوردی نیازی به استفاده از نرم افزار خاصی ندارند؛ بلکه ممکن است حتی زمانی که مخاطبان در مترو و یا اتوبوس هستند، نیز چشمشان به این تبلیغات بخورد و ناخواسته جذب آنها شوند. این یکی از مزیت های این بیلبوردها است که در هر مکانی در ابعاد و اندازه های مختلف قابل نصب هستند و می توانند تاثیر گذاری مطلوبی برای مخاطبان خود داشته باشند. شما می توانید قبل از اجرای بیلبوردهای تبلیغاتی، برای آنها هدف تعیین کنید و به تبعیت از آن هدف، اندازه، جنس، محل نصب، نورپردازی، شیوه اجرای آگهی و... را در نظر بگیرید. به خرج دادن کمی خلاقیت در بیلبوردهای تبلیغاتی می تواند یکی دیگر از مزیت های این شیوه تبلیغاتی باشد. شما از هر نظر دستتان باز است و می توانید در این تبلیغات خلاقیت به خرج دهید تا جذب مخاطب بیشتری داشته باشید.
نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در مکان های شلوغ و پرتردد می تواند تاثیر گذاری بسیار زیادی داشته باشد و افراد زیادی را به سمت و سوی خدمات و یا محصولات شما ترغیب کند.

چه مواردی باید در تبلیغات بیلبوردی رعایت شوند؟

تبلیغات بیلبورد

بسیاری از افراد در بیشتر مواقع تلاش می کنند تا توجه مخاطبان را به شدت به تبلیغات بیلبوردی جلب کنند. اما در واقع این کار صحیح نیست. شما باید این را در نظر بگیرید که علاوه بر عابرین پیاده، دوچرخه سواران، موتور سیکلت سواران، رانندگان و... نیز به این بیلبوردها توجه می کنند. اگر این تبلیغات به گونه ای باشد که حواس این افراد پرت شود، ممکن است اتفاقات ناگواری پیش بیاید. شما این اجازه را دارید که تنها برای چند ثانیه کوتاه نظر مخاطبان را به خود جلب کنید. بنابراین باید حد تعادل در جذابیت تبلیغات بیلبوردی را رعایت کنید.
مورد بعدی اینکه شما فقط باید یک اشاره کوچک به خدمات و یا ویژگی محصولاتتان داشته باشید. قرار نیست در تبلیغات، مخاطب شما جواب تمام سوال هایش را بگیرد، بلکه شما باید با یک جمله مخاطبین خود را مشتاق کنید که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و یا محصولات شما تلاش کنند. با این کار جذابیت تبلیغات شما بالا می رود و یقینا تاثیر گذاری بیشتری را به همراه خواهد داشت.
همانطور که همگی می دانیم، تبلیغات بیلبوردی ارزان قیمت نیستند؛ اما یکی دیگر از مواردی که اگر در این تبلیغات رعایت شود تاثیر گذاری بیشتری به همراه خواهد داشت، این است که تعداد بیلبوردها را افزایش دهید. این کار باعث می شود تا مخاطب تحت تاثیر قرار بگیرد و در صورتی که یک یا دو بار به این تبلیغات توجه نکند، برای بار سوم قطعا نظرش جلب می شود و از این تبلیغات استفاده می کند. شما می توانید با رعایت نکات و موارد بالا بازدهی تبلیغاتتان را بالا ببرید و سود و فروش بیشتری در کسب و کارتان داشته باشید.
ثبت نظرات
نظرات