تاثیر تبلیغات تلویزیونی بر معرفی کسب و کارها

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
یکی از تاثیرگذار ترین تبلیغات، تبلیغات تلویزیونی است. شما می توانید از این رسانه قدرتمند برای برند سازی و معرفی خدمات و کالاهای خود استفاده کنید. از آنجایی که بازدید از تبلیغاتی که در تلویزیون انجام می شود، هیچ هزینه ای برای مخاطب ندارد، توجه به این رسانه بسیار بیشتر است.
تبلیغات تلویزیونی

مقدمه

تبلیغات یکی از موثرترین و پرکاربردترین روش ها برای معرفی کسب و کارها و خدمات مختلف است. تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغات بیلبوردی، تبلیغات در گوگل و... همگی از شیوه های مختلف اجرای تبلیغات هستند؛ اما در این میان تبلیغات تلویزیونی اهمیت و جایگاه ویژه خودشان را دارند.
تبلیغات تلویزیونی از دیرباز تا به امروز مورد توجه عموم قرار گرفته است. همانطور که می دانید، تلویزیون یک رسانه عمومی است و بیشتر مردم در شهرهای مختلف از این رسانه استفاده می کنند. اثرگذاری این شیوه تبلیغاتی بسیار بالاست به همین علت شما شاهد این موضوع هستید که حتی برندهای شناخته شده و نام آشنا نیز برای انجام تبلیغات، به این رسانه روی می آورند. قصد ما بر این است که در این مقاله در مورد تاثیر تبلیغات در تلویزیون بر روی مخاطب و نحوه انجام آن، اطلاعاتی را برای شما عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

تبلیغات تلویزیونی چه زمانی تاثیرگذار واقع می شوند؟

تبلیغات در تلویزیون

تلویزیون، این رسانه پربیننده و پرمخاطب، بستر مناسبی برای انجام تبلیغات است. برنامه های جذاب تلویزیون مانند پخش بازی های المپیک، پخش فوتبال، فیلم ها و سریال ها، برنامه های سرگرم کننده و... مخاطبان بسیار زیادی را جذب می کند و به تماشای تلویزیون علاقه مند می سازد. معمولا تبلیغاتی که در تلویزیون انجام می شود، بیشتر از 60 ثانیه طول نمی کشد. در واقع با یک طراحی حرفه ای می توان این 60 ثانیه را به تاثیرگذار ترین حالت ممکن تبدیل کرد.
بهترین زمان برای انجام تبلیغات در رسانه ملی، قبل از شروع برنامه های پربیننده و یا به عنوان میان برنامه است. حتما شما هم بارها و بارها از چند دقیقه زودتر به تماشای تلویزیون نشسته اید تا برنامه مورد علاقه تان شروع شود. همین چند دقیقه مناسب ترین فرصت برای اجرای تبلیغات است؛ زیرا در این دقایق تبلیغات می توانند بالاترین حد تاثیرگذاری را برای مخاطب داشته باشند. علاوه بر این، تبلیغات متنی به صورت زیرنویس هم در بیننده تاثیرگذار هستند. 
از آنجایی که تبلیغات تلویزیونی بیشترین تاثیرگذاری را بر عموم مردم دارند، هزینه های انجام تبلیغات در این رسانه نیز بسته به زمان پخش و مدت تبلیغ، متفاوت است. بسیاری از برندها که توان پرداخت هزینه های چند میلیونی تبلیغات را ندارند، از ساعت کم بیننده تر مثل آخر شب، سر ظهر و... استفاده می کنند. اما با این حال انجام این تبلیغات هنوز هم تاثیرگذاری و جایگاه خودش را دارد.

تبلیغات تلویزیونی خلاقانه و جذاب بسازید

تبلیغ خلاق

تا به حال کدام تبلیغ تلویزیونی در ذهن شما ماندگار شده است؟ چه ویژگی در این تبلیغات باعث جذب نگاه شما شده است؟ همانطور که میدانید تلویزیون یک رسانه بصری است، بنابراین باید تصاویر و تیزر های بسیار جذاب و تاثیرگذاری برای انجام تبلیغات در این رسانه تهیه کرد. تبلیغات باید به گونه ای باشند که در ذهن مخاطب حک شوند و به نوعی جذاب و گیرا باشند. 
تبلیغات تلویزیونی باید به گونه ای باشند که در آن خلاقیت به خرج داده شود. بعضی از تبلیغات جنبه طنز و شوخی دارند. شاید بارها متوجه شده اید که تکه کلام های تبلیغاتی که جنبه طنز دارند، بر سر زبان اقشار مختلف جامعه افتاده است. و یا بسیاری از تبلیغات، به گونه ای طراحی شده اند که جنبه آموزشی و یادگیری دارند. این تبلیغات نیز به نوبه خود جذب مخاطب بسیار بالایی دارند. بهتر است انجام تبلیغات با توجه به معرفی محصول و یا خدمات طراحی شود. به عنوان مثال تبلیغ یک وسیله طبی و پزشکی، نباید جنبه طنز داشته باشد؛ در غیر این صورت تاثیرگذاری خود را از دست خواهد داد. و یا تبلیغات مواد غذایی می توانند با طنز و سرگرمی همراه باشند.
همانند تبلیغات بیلبوردی در بسیاری از تبلیغاتی که در تلویزیون نیز انجام می شود، شاهد حضور بازیگران و مجریان به نام صدا و سیما هستیم. این تبلیغات هزینه های بسیار بالایی برای شما خواهد داشت اما در مقابل، تاثیرگذاری آنها به بالاترین حد ممکن خواهد رسید. به طور مثال یک بازیگر معروف در تیزر تبلیغاتی یک نوشیدنی حضور داشته باشد. مسلما تقاضا برای خرید آن نوشیدنی به شدت بالا می رود، زیرا طرفداران و هواخواهان این بازیگر، به تقلید از او می خواهند این نوشیدنی را امتحان کنند. به طور کلی باید به این نکته اشاره کنیم که اگر تبلیغات در تلویزیون خلاقانه و هوشمندانه طراحی شوند می توانند به شدت مورد توجه مردم قرار بگیرند و بالاترین بازدهی را برای شما داشته باشند.
تاثیر تبلیغات مدرن بر توسعه کسب و کار بسیار حائز اهمیت بوده و بهتر است در کنار تبلیغات تلویزیونی مورد توجه قرار گیرد.

چگونه تبلیغات موثر و خلاقانه در تلویزیون داشته باشیم؟

پیام بازرگانی تلویزیون

تلویزیون یک ابزار تبلیغاتی بسیار مناسب است. اگر قصد دارید تا کسب و کار خود را در این رسانه معرفی و تبلیغ کنید، بهتر است تا اصول مهم را در انجام تبلیغات به کار بگیرید. رعایت این اصول می تواند منافع شما را در انجام تبلیغات در بر داشته باشد. از این رو قصد داریم تا روش های موثر در ساخت تبلیغات تلویزیونی را برای شما عنوان کنیم. به موارد زیر توجه کنید:
تعیین ایده اصلی: همانطور که میدانید انجام تبلیغات در تلویزیون هزینه های زیادی را در بر دارد. بنابراین شما می بایستی در ابتدا ایده اصلی خود را مشخص کنید و روی آن متمرکز شوید تا بتوانید بینندگان زیادی را به خود جذب کنید. استفاده از یک ایده خلاقانه می تواند جهت و هدف شما را مشخص کند. توجه داشته باشید مشخص کردن ایده و هدف اصلی می تواند جهت حرکت شما را مشخص کند.
تهیه یک متن عالی: زمانی که شما ایده خود را مشخص کردید، باید در ادامه آن به فکر تهیه یک متن عالی و تاثیرگذار باشید. به این موضوع توجه داشته باشید  تهیه یک متن عالی می تواند بالاترین تاثیرگذاری را بر روی مخاطبین دارد. در تهیه متن شما باید بسیار مختصر و مفید به معرفی خدمات و یا محصولاتتان بپردازید. از به کار بردن جملات طولانی و یا مقدمه چینی اجتناب کنید. شما باید متن خود را به گونه ای بنویسید که در ذهن مخاطب حس کنجکاوی را برانگیخته کنید. متن شما باید به گونه ای باشد که مخاطب و بیننده به طور کامل پاسخ سوال هایش را دریافت نکند و مشتاق شود تا تبلیغات بعدی شما را دنبال کند.
استفاده از بازیگران: یکی از ترفندهای جذب سریع مخاطب و بیننده، استفاده از بازیگران در تیزرهای تبلیغاتی است. معمولا در تبلیغاتی که بازیگران حضور داشته باشند، تبلیغات مهیج تر و جذاب تر می شوند. با در نظر گرفتن هزینه های بالایی که باید برای حضور بازیگر در تبلیغات، پرداخت کنید به این موضوع نیز توجه کنید که بازدهی بالایی دقیقا برابر همان هزینه ای که کرده اید، دریافت می کنید.
بازیگران تبلیغات تلویزیون

از شرکت تبلیغاتی استفاده کنید: بهتر است برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای و بدون عیب و نقص از شرکت های تبلیغاتی کمک بگیرید. همکاری با این شرکت ها می تواند برای شما تبلیغات هدفمند و تاثیرگذار را در بر داشته باشد. این شرکت ها می توانند از تمام لحاظ از جمله تهیه متن، فیلم، عکس و... را به نوعی طراحی و تدوین کنند که در نهایت به یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای تبدیل شود. شما می توانید با هری میزان بودجه مالی، تبلیغات مناسب تهیه کنید.
برنامه ریزی برای فیلم برداری: زمانی که شما تمامی مراحل بالا را انجام دادید، حالا نوبت به آغاز فیلم برداری می رسد. شما می توانید به طور غیر مستقیم از سوژه های مورد نظرتان فیلم برداری کنید. به طور مثال برای تبلیغات مبلمان می توانید در ابتدا دکوراسیون داخلی یک خانه را نشان دهید که جای یک دست مبل شیک در آن خالی باشد. سپس می توانید به سراغ سوژه های اصلی بروید و در نهایت مبلمان را معرفی کنید. این مثال تنها یک نمونه کوچک از سبک فیلم برداری بود که شما مفهوم فیلم برداری غیر مستقیم را به خوبی درک کنید.
هماهنگی تصاویر و مفاهیم: تدوین تبلیغات اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید متن و تصویرتان را به گونه ای طراحی کنید که بیشترین تطبیق را با یکدیگر داشته باشند. منظور و مفهوم محتوای متنی شما باید به گونه ای تکمیل کننده تصاویر استفاده شده در تیزرهای تبلیغاتی تان باشد. این هماهنگی یکی از ملزومات اجرای تبلیغات است.
تبلیغات تلویزیون

پایبندی به زمان بندی: اگر شما چند بسته تبلیغاتی تهیه کرده اید، باید به زمانبندی تبلیغاتتان پایبند باشید. یک تبلیغ خوب و تاثیرگذار باید دارای یک مقدمه مختصر، اصل موضوع و معرفی و جمع بندی نهایی باشد. اگر قرار باشد حتی چند ثانیه از تبلیغات بعدی تان را نیز به این تبلیغات اضافه کنید، قطعا با کاهش تاثیرگذاری آنها مواجه خواهید شد.
دعوت مشتری به عمل: اگر شما به دنبال برند سازی نباشید، می توانید از مشتریانتان دعوت به عمل بیاورید. این کار به این معنی است که شما از مشتریان خود بخواهید از شما خرید کنند و در نهایت نتیجه را در اختیار شما قرار دهند. هیچ چیز به اندازه رضایت مشتری تاثیرگذار و مهم نیست.
تکرار تبلیغات: اگر می خواهید تاثیرگذاری تبلیغات تلویزیونی چند برابر شود، بهتر است تا تبلیغاتتان را تکرار کنید. یقینا یک بار تبلیغ تاثیر خاصی بر پیشرفت کاری شما نخواهد داشت. از همین جهت شما باید ظرف یک مدت مشخص مثلا یک ماه، هر روز تبلیغاتتان را تکرار کنید.

کلام آخر

از آنجایی که تلویزیون یک رسانه پربیننده است، انجام تبلیغات تلویزیونی می تواند در افزایش راندمان کاری شما به شدت موثر باشد. در این مقاله روش های انجام یک تبلیغ تلویزیونی موفق را برای شما بیان کردیم. شما می توانید با استفاده از این روش ها و ترفندها، تبلیغات موثر و هدفمند داشته باشید.

تبلیغ تلویزیونی

ثبت نظرات
نظرات