کدام رستوران ها در تهران موسیقی زنده دارند؟

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
یکی از ابزاری که در هضم غذا کمک میکند و سبب میشود انسان در عین غذا خوردن آرامش نیز پیدا کند موسیقی است معمولا رستوران ها در تهران موسیقی را به صورت زنده و یا پخش دارند که البته مزایای زیادی از جمله احساس رضایت مشتریان ، تنوع همچنین آرامش را در فضا بوجود می آورد.
رستوران با موسیقی زنده

کدام رستوران ها در تهران موسیقی زنده دارند؟

 طبیعتاً یکی از چیزهایی که حس لذت بخشی به انسان میدهد استماع یا شنیدن موسیقی است. و برخی از عادات نه تنها موجب مرض نیستند بلکه موجب سلامت روح روان ما نیز می شوند. موسیقی زنده در هنگام صرف غذا لذت غذا خوردن را دوچندان می‌کند. شاید این موضوع را امتحان کرده باشید که گاهی در خانه روی میز شام یا سر سفره غذا نشسته اید و آهنگ را از تلویزیون پخش می کند. مثلاً موسیقی از صدای استاد شجریان در تلویزیون پخش می شود یا همان زمانی که شما موسیقی را گوش می دهید، همزمان با آن غذا را میل می کنید، احساس می کنید که لقمه غذایی که در دهانتان در حال جویدن است، با شما سخن می‌گوید و لذت برخورد آن با دندان های تان را احساس می کنید. 
همه اینها تاثیرات مثبتی هستند که موسیقی و آرامشی که در لحظه شنیدن موسیقی به شما دست می دهد، را احساس می کنید، برخی از رستوران ها در تهران در کنار سرو غذا، موسیقی زنده نیز دارند . رفتن به رستوران یکی از عادت های مرسوم  برخی از افراد است و برخی ها عادت دارند هفته یک یا چند بار را به رستوران بروند و غذایشان را آنجا میل کنند. وجود موسیقی زنده مزیتی است که بسیاری به دلیل استماع آن به رستوران میروند. 
تلاش کردیم، تا اهمیت تاثیرگذاری موسیقی را در لحظه صرف غذا یادآوری کنیم. غذا خوردن و موسیقی گوش دادن هر دو از عادت های ما است. عادتی که غذا خوردن را نمی توانیم ترک کنیم،  چرا که سلامت جسم ما به آن بستگی دارد. اما تا حدودی سلامت روح ما با برخی از ابزار، به طور مثال موسیقی زنده می کند. پس بهتر است در هنگام صرف غذا هم به فکر سلامت جسم هم به فکر سلامت روحمان باشیم. فارغ از بحث های پزشکی و تاثیرات عمیقی که موسیقی و شنیدن آن بر روی سلول های درونی بدن دارند، احساس آرامش است که در لحظه صرف غذا با شنیدن موسیقی زنده به ما دست میدهد.

نکاتی که باید درباره موسیقی زنده رستوران ها بدانیم

رستوران با موسیقی زنده

اما در کدام رستوران ها موسیقی زنده وجود دارد؟ ابتدا باید به چند نکته توجه کنید اول آنکه موسیقی زنده در بسیاری از رستوران ها در تهران و سایر شهرها پخش می شود. اما کدام موسیقی زنده مد نظر ماست ؟ که این یک امر سلیقه ای است و بستگی به سلیقه افراد دارد. اما برخی‌ها خوب است که جهت تنوع رفتار غذایی، و عوض کردن روحیه اعضای خانواده، در کنار خانواده یک وعده غذایی را در رستوران باشند. شهر تهران نیز به دلیل وسعتی که دارد، انواع از رستوران ها با منو های غذایی مختلف را در خود گنجانده است اما کدام رستوران بهتر است؟ یکی از مولفه‌های رستوران ها را از یکدیگر متمایز می کند، موسیقی زنده است. 
در کنار کیفیت غذا و تنوع غذایی همچنین ارائه خدمات و چیدمان و همچنین فضای داخلی رستوران مولفه مهم دیگری تحت عنوان موسیقی زنده برخی از رستوران ها را از یکدیگر متمایز می کند که برای انتخاب رستوران سالگرد ازدواج نیز گزینه ایده آلی می باشد. اکنون کمتر رستورانی را می‌توان پیدا کرد که در آن موسیقی پخش نشود. اکثرا رستوران‌ها ، جهت به وجود آوردن آرامش و محیطی روح بخش از پخش موسیقی استفاده می کنند. اما برخی از رستوران ها نیز موسیقی زنده، را در دستور کار خود قرار دادند. در این مطالعه سعی داریم برخی از رستورانهایی که موسیقی زنده پخش می کند، با هم بشناسیم.

رستوران شهربانو

 رستوران شهربانو شهرک غرب کاملترین یکی از کاملترین و مجهزترین رستوران های سنتی تهران رستوران شهربانو غرب تهران است. این رستوران دارای معماری سنتی و با تم سفره خانه است. تجهیزات موجود در ساختمان در عین معماری سنتی آن لوکس هستند. رستوران در عین حال که پخش موسیقی به صورت زنده دارد از جهت غذایی نیز کامل است تا حدی که صبحانه را نیز به صورت سلف سرویس می کند. این رستوران را می توانید در بلوار دادمان شهرک غرب تهران بیابید و علاوه بر میل کردن غذا از اجرای موسیقی زنده آن لذت ببرید. حتی به دوستان علاقه مند نیز، میتوانید رستوران شهربانو را معرفی کنید.

رستوران سایمان

رستوران با موسیقی زنده قیمت مناسب

رستوران دیگری را که قصد داریم مطرح کنیم رستوران سنتی سایمان است طراحی چوب در این رستوران با وجود کیفیت غذاهای مناسب و نظم موجود در آن سعی شده تا موسیقی زنده به عنوان بخش تکمیل کننده آن باشد. این رستوران هرروز پخش موسیقی را به صورت زنده دارد و باعث شده یکی از رستورانهای تهران باشد. این رستوران را می توانید در ستارخان بیابید.

رستوران کافه شمرون

 یکی دیگر از رستورانهایی که بسیاری از افراد به دلیل شنیدن موسیقی زنده آن میروند و از کیفیت پذیرایی نیز لذت میبرند و بسیار متفاوت از سایر رستوران هاست کافه شمرون است. این رستوران که بالکن زیبای آن ویوی بسیار دل انگیزی به دریاچه چیتگر دارد.  لذت غذا خوردن را در آن در کنار در آن در کنار موسیقی زنده که در حال پخش است چند برابر می کند تصور کنید منظره ای از دریا در روبروی من قرار دارد و شما مشغول میل کردن غذایی کم نظیر و در حال شنیدن موسیقی زنده با صدای دلنشین هستید این شرایط طبیعتاً برای هر کسی نشان از آرامش است رستوران کافه شمرون را می توانید در انتهای همت غرب ابتدای اتوبان خرازی بیابید رستوران هایی را که نام بردیم این رستوران مربوط به غرب تهران بود و موسیقی زنده را هرروز در برنامه های خود دارد.
تاکنون تعدادی از رستوران ها در تهران را یافتیم که علاوه بر کیفیت خوب پذیرایی، موسیقی زنده را نیز پخش میکنند. نکته ای باید در حین ادای مطلب است متذکر شویم و آن این است که انتخاب موسیقی نیز بستگی به سلیقه افراد دارد یعنی باید بدانیم ، در هر رستورانی با توجه به فضای رستوران چه موسیقی پخش خواهد شد. برخی از رستوران ها هستند به علت تنوع مشتری و به علت تنوع خدمات غذایی،  در پخش موسیقی زنده نیز تنوع دارند. 
زمانی که سرو غذا، به سبک ایرانی باشد، موسیقی سنتی ایرانی پخش می‌شود، زمانی که غذاهای فرنگی و غذاهای خارجی سرو شود و موسیقی نیز به صورت خارجی پخش می شود، زمانیکه فست فود باشد موسیقی به صورت پاپ ارائه میگردد. پس باید دقت کنیم، با توجه به سلیقه ای که داریم، رستورانی را انتخاب کنیم که موسیقی مورد نظرمان را نیز در آن پخش کند.  هدف از گفتن مطلب این بود که در انتخاب رستوران علاوه بر کیفیت غذا و تنوع مواد غذایی و همچنین چیدمان آن رستوران ،موسیقی زنده مورد نظر نیز اهمیت ویژه ای دارد.

رستوران باران

موسیقی زنده

اما در ادامه مرور بهترین رستوران ها در تهران، رستوران باران در مرکز تهران واقع است این رستوران دارای سه بخش سنتی رستوران و کافی شاپ است که در هر سه بخش موسیقی به صورت پخش زنده صورت می‌گیرد این رستوران در پاسداران واقع شده است و وجود موسیقی زنده سبب شده تا این رستوران فضای آرام و دلنشین با طراحی بسیار متفاوت و زیبا داشته باشد.

 رستوران عمارت

رستوران عمارت یکی از بهترین رستورانها در تهران است که با کادری منظم خدمات سریع و منحصر به فردی ارائه میکنند. این رستوران که به سبک سفره خانه های قدیم در این نورپردازی بسیار قوی طراحی شده است. علاوه بر رستوران و وجود غذاهای اصیل ایرانی کافی شاپ چای و قلیان را نیز سرو میگردد. موسیقی زنده یکی از ویژگی‌های این رستوران که متناسب با تم غذایی موجود در رستوران است. این رستوران نیز در تهرانپارس واقع شده است.

رستوران چهلستون 

 یکی دیگر از بهترین و باسابقه ترین رستوران ها، رستوران چهلستون است. یکی از رستوران‌هایی است که در شرق تهران موسیقی زنده را پخش میکند. موسیقی که متناسب با سرو کباب ایرانی در کنار غذاهای سنتی باشد. این رستوران در خیابان رسالت واقع شده است.

رستوران سنتی بابا قدرت

رستوران با موسيقي زنده

 بابا قدرت یکی دیگر از رستوران هایی است که موسیقی زنده بسیار جذابی برای مهمانان خود ارائه میکند. رستوران سنتی بابا قدرت یکی از بهترین رستوران ها در تهران است. که پخش موسیقی آن متناسب با ترکیب معماری آن است. یعنی معماری مدرن و سنتی موجود در آن سبب شده تا موسیقی در آن به صورت مدرن یا سنتی پخش گردد. این رستوران در میدان هروی واقع شده است.

 رستوران کشتی سندباد

یکی دیگر از رستوران هایی که در منوی خود موسیقی زنده دارند، رستوران کشتی سندباد است.  دکوراسیون داخلی رستوران کشتی سندباد بسیار زیبا و متفاوت طراحی شده که به شکل یک کشتی است. غذاخوری های چوبی و تزیین با دیوار، همچنین سرو غذا در این رستوران توسط گارسون هایی با لباس های ملوان صورت می گیرد. این رستوران تنوع موسیقی و موزیک فراوانی دارد. یعنی در چند بخش پخش موسیقی و با تم های مختلف را به همراه دارد. رستوران کشتی سندباد در خیابان ولیعصر واقع شده و کشتی رستوران های تهران است.

رستوران باغ صبا

رستوران موسیقی زنده
 در کنار رستوران های متنوع با گروه های موسیقی بسیار قوی سفره خانه سنتی باغ صبا که یکی از لوکس ترین های تهران با معماری دوره صفوی است. باغ صبا یکی از متفاوت ترین رستوران ها در تهران است. موسیقی زنده با گروه های جذاب نوازندگی از ویژگی های این رستوران است. این رستوران نکته قابل تاملی که دارد این است که در کنار پخش موسیقی زنده عکاسخانه هم دارد و شما می توانید در کنار سماور و با موسیقی در حال پخش موسیقی، فیلم و عکس بگیرید این رستوران نیز در خیابان شریعتی واقع شده است.
اما در انتها همه ی پیشنهادات بسته به سلیقه ی غذایی افراد و سلیقه هندی برای شنیدن موسیقی مختلف متفاوت است.

رستوران بین المللی نارنجستان:

رستوران نارنجستان

رستوران نارنجستان در غرب تهران واقع شده است. این رستوران موسیقی زنده که از جمله رستوران های گران قیمت است که از بخش ایرانی و فرنگی تشکیل شده است. هر دو بخش این رستوران در یک مجتمع واقع شده است؛ به صورتی که بخش ایرانی آن در طبقه دوازدهم و بخش فرنگی آن در طبقه یازدهم قرار گرفته است. مشخص است که شما اگر هر کدام از این دو بخش رستوران نارنجستان استفاده کنید؛ می توانید از چشم انداز تهران در هنگام سرو غذا لذت ببرید. این رستوران علاوه بر تنوع غذایی بالا و پرسنل مسلط به زبان های بین المللی، دارای اجرای موسیقی زنده برای لذت بردن از فضای دلنشین این رستوران است.

رستوران سنتی سروستان:

رستوران سروستان

رستوران موسیقی زنده سروستان که در نزدیکی محوطه دریاچه چیتگر تهران واقع شده است، غذاهای مختلف را در فضای باز همراه با اجرای موسیقی زنده برای شما سرو می کند. نکته جالب درباره این رستوران محوطه بزرگ و متفاوت این رستوران است. شما در محوطه رستوران سنتی سروستان می توانید غذاهای مختلفی مثل: انواع فست فود ها، غذاهای شمالی و حتی جگرکی را امتحان کنید. شما وقتی به این رستوران سر می زنید؛ این امکان برای شما وجود دارد که از غرفه های چون صنایع دستی و عکس خانه آن هم دیدن کنید.

رستوران گیلار:

رستوران گیلار

رستوران گیلار در منطقه نیاوران تهران قرار دارد اما زمانی که وارد آن می شوید، فضای آن برای همه ما ایرانیان آشنا است و ما با خود به روستا ها و خانه های شمال ایران می برد. رستوران گیلار که رستوران موسیقی زنده در تهران است، دارای منویی پر طرفدار از غذاهای ایرانی به خصوص گیلانی مثل: کباب، انواع خورشت، سوپرو و... است. البته که در کنار این غذاها سالاد و دسر های گیلانی چون رشته کوکی، رشته خوشکار، حلوای برنجی و... نیز سرو می شود. نکته جالب درباره این رستوران موسیقی زنده، اجرای انواع موسیقی زنده محلی در آن است که می تواند برای همه ما بسیار دلنشین و لذت بخش باشد.

رستوران نائب ساعی:

رستوران نائب ساعی

رستوران نائب ساعی در منطقه ولیعصر تهران قرار دارد و 52 سال پیش افتتاح شده است؛ به همین دلیل از رستوران های قدیمی تهران محسوب می شود. این رستوران هم که از رستوران موسیقی زنده در تهران است، با محیطی لوکس و آرام، فضای مناسبی برای برگزاری مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی نیز محسوب می شود. اما دلایل محبوبیت این رستوران به همین جا ختم نمی شود و دلایلی چون اینترنت رایگان، ارسال رایگان و پارکینگ مناسب، از دلایلی هستند که شما می توانید این رستوران را برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب کنید.
ثبت نظرات
نظرات