یک تبلیغات هدفمند چگونه باید باشد؟

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
مناسب ترین روش برای افزایش فروش و کسب درآمد، انجام تبلیغات هدفمند در فضای مجازی است. تبلیغات در فضای مجازی باصرفه تر از روش های دیگر است. برای اجرا تبلیغات هدفمند و بررسی نکات مهم آن با بنکوی همراه باشید.
تبلیغات هدفمند
بهترین روش تبلیغات
۱-پارامترهای جغرافیایی
۲-پارامترهای مردم شناسی
۳-پارامترهای رفتاری
۴-پارامترهای روانشناسی 
تبلیغات تنها راه معرفی کسب و کار
تبلیغات هدفمند و تقسیم بندی مشتریان
استراتژی و برنامه ریزی
تولید محتوای مناسب
استفاده از آمار و اطلاعات
مزایای تبلیغات هدفمند
اثربخشی تبلیغات هدفمند
نحوه تبلیغات هدفمند
تبلیغات هدفمند چیست؟
بهترین بستر تبلیغات کدام گزینه می باشد؟
بهترین بستر تبلیغات در اینترنت کدام است؟
بهترین روش برای انجام تبلیغات در اینستاگرام چیست؟ 

بهترین روش تبلیغات

برای موفقیت در یک کسب و کار(چه کسب کار مجازی باشد و چه به صورت آفلاین باشد) لازم است که یک تبلیغات موفق داشته باشیم و برای این کار باید یک تارگت تعیین کنیم. اگر برای یک کسب و کار تبلیغات هدفمندی وجود نداشته باشد قطعاً کسب و کار با ورشکستگی مواجه خواهد شد. بسیاری از کسب و کارها که روش تبلیغات سنتی را پیش گرفته‌اند عقب افتادگی مشهود نسبت به کسب و کار هایی که تبلیغات آنلاین را به عنوان معرفی شغل و نوع خدمت و یا محصول انتخاب کردند را می‌توان مشاهده کرد. برای این که تبلیغات هدفمند به نتیجه برسد و موفقیت را به دنبال داشته باشد لازم است بازار را به چندین بخش مختلف رتبه بندی کنیم تا طبق تقسیمات انجام شده و پرسونای مختلف برنامه ریزی خود را انجام دهیم. در این جا بازار را چهار بخش  تقسیم بندی می کنیم که به صورت مختصر و مفید به بیان آن ها می پردازیم:

۱-پارامترهای جغرافیایی:

در این معیار رتبه بندی محل زندگی افراد مساحت شهر استان و یا کشور، وضعیت آب و هوایی و سایر پارامترهای جغرافیایی لحاظ می شود.

۲-پارامترهای مردم شناسی:

در این بخش مواردی همچون سن و جنسیت، رنگ و نژاد، میزان درآمد و دین و مذهب افراد در نظر گرفته می شود.

۳-پارامترهای رفتاری:

تفکرات و میزان وفاداری نرخ استفاده از محصول و بازخورد مردم در مقابل نرخ اعلام شده مد نظر گرفته می شود.

۴-پارامترهای روانشناسی: 

در این بخش به سبک زندگی افراد وضعیت اجتماعی و فرهنگی و نوع تفکر از جمله مواردی است که در بحث پارامترهای روانشناسانه در تبلیغات هدفمند، باید مورد بررسی قرار گیرد.

تبلیغات تنها راه معرفی کسب و کار

معرفی کسب و کار

تبلیغات هدفمند و یا به عبارت واضح‌تر تنها راه معرفی کسب کار و محصولات یا خدمت خود به مخاطبان می باشد و در صورتی که این کار با موفقیت انجام شود، طبعاً کسب و کار رونق چشمگیری خواهد داشت و در صورتی که تبلیغات اصولی وجود نداشته باشد، منابع مالی به مرور زمان کاسته شده و کارفرما باید منتظر ورشکستگی و زوال سرمایه باشد. پس هر چه در بخش تبلیغات، چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ زمان هزینه شود، احتمال موفقیت کسب و کار و افزایش درآمد و رشد شاخص های فروش بیشتر خواهد بود. همچنین با ارائه تبلیغات هدفمند می توانید مشتریان وفاداری را جذب خود نموده و از سایر رقبا پیشی بگیرید.

تبلیغات هدفمند و تقسیم بندی مشتریان

تبلیغات هدف دار و چگونگی آن می‌تواند پارامتر های مختلفی داشته باشد ولی هر مودی موفقی بر این مسئله واقف است که با تقسیم بندی مخاطبان و مشتریان می تواند در هزینه و زمان صرفه جویی نموده و خود را به موفقیت نهایی نزدیک تر سازید. بنابراین رتبه بندی مشتریان یادداشت اسامی ایشان و پیاده سازی برنامه های تبلیغات هدفمند می تواند در رونق کسب و کار شما بسیار موثر باشد.

استراتژی و برنامه ریزی

استراتژی و برنامه ریزی

یکی دیگر از مسائلی که پس از تقسیم بندی مخاطبان باید انجام شود داشتن یک استراتژی و برنامه ریزی اصولی در حوزه تبلیغات می باشد که بدون داشتن این برنامه ریزی کارفرمایی نمی‌تواند به موفقیت برسد. بهترین راه برای برنامه ریزی مشاوره با افرادی که در بازار موفق هستند می باشد که می توانید مراحل چگونه رسیدن به آن را در یک برگه و یا دفتری یادداشت نموده برنامه ریزی و تبلیغات هدفمند خود را پیش ببرید.

تولید محتوای مناسب

پس از آن که مراحل فوق انجام شد برای انجام تبلیغات هدفمند و تولید محتوای مناسب در راستای معرفی نوع خدمت یا محصول به مشتریان با رعایت رتبه بندی آن ها دست به کار می شویم. محتوای جذاب و با کیفیت را توسط افراد با تجربه و متخصص این کار تولید نمایید و در سایت اینترنتی بارگذاری کنید. به خاطر داشته باشید که تارگت شما باید از پیش تعیین شده باشد به گونه ای که مخاطب پس از خواندن متن و یا مشاهده کلیپ مربوط به شغل شما متوجه کلیت محصول یا خدمت شما بشود. این گونه تبلیغ می تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. 

استفاده از آمار و اطلاعات

یکی از بهترین راه های بازاریابی به شیوه نوین کسب اطلاعات از نحوه رفتار و برخورد مشتریان و میزان درآمد آن ها می باشد اگر بتوانید برنامه ریزی موفقی برای مشتریان داشته باشید و اجناس خود را متناسب با سلایق و علایق ایشان تبلیغ کنید یقیناً می توانید به راحتی موفق شوید.

مزایای تبلیغات هدفمند

مزایای تبلیغات هدفمند

در بخش هدفمندسازی تبلیغات این چنین نیست که تمامی منفعت و سود بازار نصیب صاحبان مشاغل شود، بلکه بیشتر از صاحبان مشاغل، مصرف کنندگان منتفع می شوند. زیرا به وسیله دریافت تبلیغات هدفمند، اطلاعات و آگاهی کامل، نسبت به خرید یک محصول اقدام می‌کنند. ضمن این که مصرف کننده می تواند به صورت سفارشی خدماتی برای خود دریافت نماید و مستقیما و بدون واسطه از شما خدماتی یا محصولات را دریافت می نماید.

اثربخشی تبلیغات هدفمند

کارفرما به منظور رونق کسب و کار و افزایش فروش اقدام به تولید محتوای تبلیغاتی هزینه می کند و انتظار دارد که در ازای هزینه و وقتی که در اختیار این مسئله قرار می‌دهد نتیجه مطلوب دریافت کند. هدفمند سازی تبلیغات به شما جهت کسب نتایج مطلوب کمک می کند و علاوه بر این که مشتریان قبلی شما حفظ می شوند مشتریان جدید نیز به منظور تهیه نیاز هایشان به نزد شما می آیند و به همین سادگی سرمایه ای که به جهت تبلیغات صرف کرده اید در مدت کمی به شما باز خواهد گشت.

نحوه تبلیغات هدفمند

در تبلیغات هدفمند باید پارامترهای اجتماعی را مد نظر داشته باشیم. در این متن، بازار را به چهار بخش تقسیم کردیم و توضیحاتی در این رابطه ارائه شد. اکنون با استفاده از آن توضیحات، موضوع را به صورت واضح بیان می‌کنیم: فرض کنید مخاطبان شما افرادی هستند که میانگین درآمد آن ها از ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون می باشند. بنابراین باید اجناسی را که قیمت پایینی دارند و با توجه به معیشت افراد قابل خریداری هستند معرفی کنید. فرض دوم ما تبلیغ در مکان هایی است که افراد مسن در آن زندگی می کنند که با توجه به عدم استفاده ایشان از اینترنت، بهترین روش استفاده از تبلیغ بیلبوردی و روش های سنتی برای تبلیغ است.
فرض سوم: در فرض سوم هدف ما تبلیغ در محیط‌هایی که محل عبور و مرور کودکان است مد نظر می باشد  که در این محیط ها باید تبلیغات متناسب با سن کودکان باشد.

تبلیغات هدفمند چیست؟

تبلیغات هدفمند چیست

معرفی شغل محصول و خدمت از روش های مختلف به مردم با استفاده از پارامترهای اجتماعی و در نظر گرفتن هزینه مالی و زمانی را تبلیغات هدفمند گویند. در بهترین تبلیغات هدفمند شما پیش از انجام هر گونه فعالیتی مخاطب را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهیم و با توجه به سلیقه مخاطبان محصولات خود را به ایشان معرفی می‌کنیم. در تبلیغات هدفمند تاچ شدن اهداف مهم تر از روش تبلیغ می باشد. بنابراین کارفرما باید تمام سعی خود را در ارائه تبلیغات بهترین نحو به کار بگیرد. هدفمندسازی تبلیغات سبب افزایش درآمد شده و تمامی هزینه های صرف شده را به شما باز می گرداند.

بهترین بستر تبلیغات کدام گزینه می باشد؟

بدون شک امروزه هرگاه صحبت از انجام تبلیغات می شود نخستین گزینه برای انجام تبلیغات فضای مجازی می باشد. فضای مجازی یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات شما می باشد زیرا این امکان را به مخاطبان زیادی می‌دهد تا به تبلیغات شما دسترسی پیدا کنند. افراد بسیار زیادی با توجه به این که غالباً کارهای روزمره خود را به وسیله اینترنت انجام می دهند با تبلیغات شما برخورد خواهند کرد و شما می توانید از این روش کسب و کار خود را به افراد زیادی معرفی کنید. امروزه بازاریابی از طریق اینترنت امکان موفقیت را برای افراد زیادی فراهم کرده و معمولاً دیده می‌شود که کسانی که تا کنون هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته اند اکنون با تکیه بر فضای مجازی و استفاده از این بستر مناسب توانسته‌اند کسب و کارهای موفقی را راه اندازی کنند.

بهترین بستر تبلیغات در اینترنت کدام است؟

پس از این که مردم با فضای مجازی آشنا شدند و رو به سوی پیام‌رسان‌های اینترنتی آوردند، با توجه به امکانات برخی از پیام رسان ها توانستند، مخاطبان بیشتری را نسبت به سایر پیام رسان ها و اپلیکیشن ها جذب نمایند. نخستین و مناسب ترین گزینه برای تبلیغ، اینستاگرام است. زیرا علاوه بر امکان مشاهده تعداد بازدید ها، هزینه کمی نسبت به سایر تبلیغات مجازی پرداخت می کنید. همچنین محصولات یا خدمات شما به افرادی که حتی شاید هیچ گونه آشنایی با ایشان نداشته باشید، معرفی می شود. تبلیغات در اینستاگرام نیاز به تخصص ندارد. به عنوان مثال برای راه اندازی یک سایت کسب و کار آنلاین، نیازمند تجربه و یک متخصص هستید که آشنایی لازم را با برنامه ها و نرم افزار های برنامه نویسی داشته باشد در حالی که برای تبلیغات هدفمند در اینستاگرام، نیازی به این ملزومات نیست و با آشنایی سطحی با اپلیکیشن اینستاگرام می توانید تبلیغات خود را با کمترین هزینه و صرف اندکی زمان با موفقیت انجام دهید.

بهترین روش برای انجام تبلیغات در اینستاگرام چیست؟ 

تبلیغات در اینستاگرام

برای انجام تبلیغات هدفمند در اینستاگرام روش هایی وجود دارد که سبب افزایش بازدید و لایک می شود. در صورتی که بازخورد پست اینستاگرامی یا استوری بالا رود امکان موفقیت به مراتب بالاتر می‌رود. چند نمونه از روش های تبلیغات موفق در اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم:
۱- نخستین روش درخواست تبلیغات از پیج هایی است که تعداد فالوور بالایی دارند. شما در ازای مبلغی که به ایشان مسترد می شوید از صاحب پیج اینستاگرامی درخواست می کنید که تبلیغات شما را به گوش مخاطبان خودش برساند.
۲- دومین روش راه اندازی پیج اینستاگرامی و استفاده از ترفندهای افزایش لایک است که سبب می شود تا مخاطبان جدیدی را جذب نمایید.
ثبت نظرات
نظرات