نکات مهم برای داشتن کسب و کار موفق

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
عواملی که باید هنگام شروع کسب و کار، در نظر بگیرید، می تواند به شما کمک کند تا خطرات و موانعی را که در طول کار با آنها روبرو خواهید شد از بین ببرید، یادداشت بردارید تا شما را برای موفقیت عالی آماده کند! فراتر از همه چیز، مهم است که انرژی خود را به سمت وظایف درست هدایت کنید.
کسب و کار
شروع کسب و کار جدید نیازمند رعایت چه نکاتی است؟
1. یک ایده عالی
2. بودجه 
3. تجزیه و تحلیل رقبا
4. یک طرح تجاری موثر
5. مستندات قانونی
6. نگرش مثبت
7. بدانید چه زمانی به کمک نیاز دارید
نحوه راه اندازی کسب و کار
قبل از ورود به دنیای تجارت چه چیزهایی را باید در نظر گرفت
1. ماهیت کسب و کار
2. مشتری هدف
3. مکان
4. راههای تشکیل کسب و کار
5. سرمایه
6. الزامات دارایی
7. اجاره، نوسازی و بهبود
8. تامین کنندگان
9. هزینه های عملیاتی
10. افراد را استخدام کنید یا برون سپاری کنید
نکات مهم برای داشتن کسب و کار موفق

شروع کسب و کار جدید نیازمند رعایت چه نکاتی است؟

1. یک ایده عالی

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون یک ایده عالی توسعه یابد. یک ایده عالی و کاربردی تنها چیزی است که توسعه شغل شما به آن بستگی دارد. علاوه بر این، از آنجایی که شرکت‌های زیادی در بازار حضور دارند، باید ایده‌ای منحصر به فرد داشته باشید که برجسته باشد.

2. بودجه 

فاکتور مهم بعدی که باید در نظر گرفته شود شامل تامین هزینه های مالی است. شما باید به درستی منابعی را که از طریق آنها می توانید بودجه کسب و کار خود را دریافت کنید، شناسایی کنید. ضمن اینکه بهتر است برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید بودجه یک شرکت را به درستی حفظ کنید.

3. تجزیه و تحلیل رقبا

تحلیل رقبا

"شما باید بدانید که رقبای شما چه می کنند و استراتژی آنها چیست؟ با این دانش می توانید تصمیمات مناسبی در مورد شرکت خود بگیرید. همچنین به شما در ایجاد یک استراتژی بسیار مؤثر برای کسب و کارتان کمک خواهد کرد.»

4. یک طرح تجاری موثر

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون داشتن یک طرح تجاری موثر˛ توسعه یابد. نوشتن یک طرح کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا ایده شما امکان پذیر است یا خیر؟ با یک طرح تجاری، شما قادر خواهید بود قدم بعدی که باید برداشته شود را بدانید.

5. مستندات قانونی

فاکتور بعدی که باید در نظر گرفته شود تکمیل مدارک قانونی است. برای فروش برخی محصولات و خدمات خاص، الزاماتی برای تنظیم اسناد قانونی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که قبلاً تمام اسناد قانونی را برای تجارت خود انجام داده اید.

6. نگرش مثبت

نگرش مثبت یکی از مهمترین چیزهایی است که به شما در عبور از همه چالش ها و مشکلات، کمک می کند. خطرات و موانع زیادی در این فرآیند وجود خواهد داشت و تنها چیزی که می تواند شما را نجات دهد، نگرش مثبت شما خواهد بود. شما باید سخت کار کنید تا بتوانید شرکت خودتان را توسعه دهید.

7. بدانید چه زمانی به کمک نیاز دارید

توسعه یک تجارت چند ثانیه نیست، زمان زیادی را در بر می گیرد که با کار سخت سپری می شود. با این حال، در این فرآیند، شما به کمک برخی از متخصصان نیاز خواهید داشت. مطمئن شوید که در حال حاضر یک مشاور دارید که می تواند بهترین مشاوره را در زمان نیاز به شما ارائه دهد.

نحوه راه اندازی کسب و کار

نحوه راه اندازی کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار می تواند یک ایده انگیزشی برای همه افراد باشد.ایده پولساز به خصوص برای کارآفرینانی که برای اولین بار قصد شروع کاری را دارند یا افراد شاغلی که از کار 8 صبح تا 5 بعدازظهر خسته شده اند، می تواند بسیار جذاب باشد. وقتی به آزادی کار نکردن 8 تا 9 ساعت در روز در یک دفتر بسته، عدم نیاز به گزارش دادن به رئیس و امکان سود بی پایان فکر می کنید، شروع یک کسب و کار جدید، دلگرم کننده خواهد بود.
راه اندازی یک کسب و کار تصمیم خوبی است، با این حال، می تواند استرس زا، چالش برانگیز و آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نباشد. افراد زیادی هستند که طی سال های متمادی فعالیت های تجاری زیادی را آغاز کرده اند. برخی موفق شدند و برخی موفق نشدند. جدای از آن، شما باید کسب و کارهای مختلف را بررسی کنید. این امر واضحی است که بسیاری از آنها رونق می گیرند در حالی که دیگران تعطیل می شوند و تعداد بسیار کمی از آنها نیز ماندگار خواهند بود. 

قبل از ورود به دنیای تجارت چه چیزهایی را باید در نظر گرفت

1. ماهیت کسب و کار

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که چه چیزی را برای راه اندازی کسب و کار خود پیشنهاد می دهید. قصد دارید چه چیزی بفروشید؟ به طور کلی، می توانید موارد زیر را انتخاب نمایید:
خدمات
تجارت
تولید
خدمات: می تواند فروش تخصص باشد، مانند متخصصان، سازمان دهندگان رویدادها و فرآیندها، فناوری اطلاعات، بازاریابی و غیره؛ یا همچنین می تواند رستوران ها، کیوسک های غذا، حمل و نقل، سالن های زیبایی و غیره باشد.
بازرگانی: همچنین به عنوان خرده فروشی، عمده فروشی، تجارت یا توزیع شناخته می شود. خرید و فروش کالا. به عنوان مثال می توان به خواربار فروشی ها و فروشگاه های بزرگ، فروشگاه های خرده فروشی، فروشندگان آنلاین و غیره اشاره کرد.
تولید: ترکیب مواد خام، نیروی کار و استفاده از تجهیزات و سپس تبدیل آن به محصول قابل فروش. به عنوان مثال می توان به تولید کنندگان قطعات فنی اتومبیل، ابزار، لباس، کیف، لوازم ضروری روزانه و غیره اشاره کرد.

2. مشتری هدف

مشتری هدف

اگر خدمات یا محصولی برای فروش نداشته باشید، سودآور نخواهید شد. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید و می دانید چه چیزی را باید بفروشید، قبل از شروع، تحقیق کنید که آیا بازاری برای آن وجود دارد. مشتریان خود را مشخص کنید. 

3. مکان

اگر در بسیاری از رویدادهای تجاری شرکت کرده باشید، همیشه این توصیه را خواهید شنید که "موقعیت همه چیز است". مکانی که برای راه اندازی کسب و کار  خود در نظر می گیرید بسیار مهم است. مطمئن شوید که بهترین مکان را برای کسب و کار خود شناسایی کرده اید و یا به دنبال آن هستید. مکان شما باید در نزدیکی مشتری هدف شما دیده شود.

4. راههای تشکیل کسب و کار

هنگامی که مشخص کردید چه چیزی را بفروشید، به چه کسی بفروشید و کجا آن را بفروشید، اکنون به این فکر کنید که چگونه کسب و کار را تشکیل دهید..
مالکیت واحد: شما تنها مالک کسب و کار خود هستید.
شراکت: می توانید تجارت را با شخص یا افراد دیگری تقسیم کنید که آنها را شریک می نامند. برای ایجاد شراکت حداقل به دو نفر نیاز دارید.
شرکت: می توانید به عنوان شرکت تک نفره (OPC) ثبت نام کنید یا کسب و کار مورد نظر خود را به دو یا چند نفر تقسیم کنید.

5. سرمایه

سرمایه کسب و کار

سرمایه مقدار یا ارزشی است که برای شروع و راه اندازی کسب و کار، باید برای آن هزینه کنید. این سرمایه می تواند نقدی یا غیر نقدی باشد. برای اینکه بدانید چه مقدار سرمایه نیاز دارید، تمام هزینه‌های ممکنی را که برای شروع  فعالیت خود باید انجام دهید، مانند دارایی‌ها برای خرید، نوسازی، پرداخت‌های اجاره، هزینه‌های عملیاتی و غیره فهرست کنید.

6. الزامات دارایی

هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار، دارایی‌هایی را که برای کسب و کار خود به آن‌ها نیاز دارید را جمع آوری و برنامه‌ریزی کنید. این دارایی ها ممکن است شامل موارد زیر باشد: رایانه، تجهیزات، مبلمان، وسیله نقلیه و غیره. نه تنها موارد، بلکه مقدار و قیمت آنها را نیز فهرست کنید.

7. اجاره، نوسازی و بهبود

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید این است که آیا فضایی را اجاره خواهید کرد یا خیر. در هنگام اجاره، معمولاً مستاجرها مستلزم پیش پرداخت اجاره بها و سپرده تضمینی هستند که معادل سه (3) تا شش (ماه) اجاره ماهانه است. همچنین فضاهای اجاره ای، معمولاً خالی هستند و نیاز به نوسازی و بهبود دارند. این هزینه ها را حتما در کسب و کار خود در نظر بگیرید.

8. تامین کنندگان

تامین کنندگان

تامین کنندگان بالقوه مورد نیاز برای تولید خدمات یا کالاهایی که می فروشید را شناسایی کنید. قیمت، مکان، قابلیت اطمینان و ساعات کار آنها را نیز در نظر بگیرید.

9. هزینه های عملیاتی

تمام مخارج مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار، مانند حقوق، اجاره، لوازم اداری، آب و برق و غیره را شناسایی و فهرست کنید. هزینه های ماهانه را در طرح خود در نظر بگیرید. این مرحله در سرمایه مورد نیاز شما نیز مهم است زیرا به طور معمول باید حداقل شش (6) ماه تا یک (1) سال هزینه های ماهانه را به عنوان سرمایه نگه دارید.

10. افراد را استخدام کنید یا برون سپاری کنید

در تجربه اکثر صاحبان مشاغل، مدیریت افراد یکی از سخت ترین وظایف صاحبان مشاغل و مدیریت کسب و کار است. این امر ممکن است دلیل کشش به سمت برون سپاری باشد. در نظر داشته باشید که آیا افراد را استخدام می کنید یا آن را برون سپاری می کنید. اگر تصمیم به استخدام دارید، حقوق و سایر مقررات دولتی را که باید رعایت کنید را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید برون سپاری کنید، تخصص و قابلیت اطمینان شرکتی را که قصد برون سپاری به آن را دارید، در نظر بگیرید.

نکات مهم برای داشتن کسب و کار موفق

کسب و کار موفق

درک درست و عمیق کار مربوط به راه اندازی یک استارتاپ، برای داشتن یک شروع موفقیت آمیز، ضروری است. اهمیت برنامه ریزی صحیح را نمی توان دست کم گرفت، زیرا این تصمیمات هسته اصلی نحوه شکل گیری استارتاپ شما هستند. گرفتن تصمیمات خوب در مراحل اولیه می تواند به تضمین رشد مداوم فعالیت شما کمک کند. شروع یک کسب و کار می تواند استرس زا باشد˛ اما با کمی برنامه‌ریزی، می‌توان انتظارات را مدیریت کرد و اقداماتی با هدف معین، در جهت رسیدن به موفقیت˛ انجام داد. 
برخی از اولین گام های مفید در راه اندازی یک کسب و کار عبارتند از:
تحقیق در مورد رقبا
ارزیابی جنبه های قانونی صنعت
در نظر گرفتن امور مالی شخصی و تجاری
واقع بینانه بودن در مورد موارد ریسک پذیر، درک زمان بندی و استخدام نیروهای کمکی.
ثبت نظرات
نظرات