اهمیت کناف سقف در فضاهای مختلف

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
کناف ها با اشکال متنوع و زیبایی طراحی می‌شوند و به همین خاطر می توانند دکوراسیون محیط های مختلف را تحت تاثیر قرار دهند. این سقف ها علیرغم استقامت و زیبایی قابل توجه به عنوان سقف کاذب نیز معرفی می شوند. کناف سقف یکی از رایج ترین کناف هایی است که برای دکوراسیون به کار گرفته می شود.
کناف سقف
کناف کاری یکی از زیباترین و جذابترین  دکورهاست که در فضاهای مختلف اداری، تجاری، مسکونی و... مورد استفاده قرار می گیرد. کناف ها با اشکال متنوع و زیبایی طراحی می‌شوند و به همین خاطر می توانند دکوراسیون محیط های مختلف را تحت تاثیر قرار دهند. این سقف ها علیرغم استقامت و زیبایی قابل توجه به عنوان سقف کاذب نیز معرفی می شوند. کناف سقف یکی از رایج ترین کناف هایی است که برای دکوراسیون محیط های مختلف به ویژه فضاهای مسکونی به کار گرفته می شود. 

مزیت کناف سقف

کناف چیست

کناف سقف به صورت متحرک و ثابت طراحی می گردد. این کناف از طریق اتصالات به سقف اصلی متصل خواهد شد. جنس کناف ها معمولاً از نوع صفحات گچی روکش دار می باشد. با این وجود برخی از کناف ها از جنس ورق های فلزی، کامپوزیت و ... نیز می باشند.  کناف کاذب سقف از مزایای قابل توجهی برخوردار است.
 اول اینکه با استفاده از کناف سقف می توان  سیم کشی و اتصالات کابلی و ... را به خوبی پوشش داد. همچنین اگر سقف دچار  ظاهر نامناسبی باشد، با این طرح های جذاب می توان دکور زیبایی را برای سقف طراحی کرد. خوشبختانه کناف ها قابلیت تعمیر و تمیزکاری دارند. البته این تمیز کاری بهتر است به کمک مواد خشک انجام شود. با این وجود کناف ها در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم هستند. 
کناف سقف عایق حرارتی بسیار خوبی است. ضمن اینکه می تواند از ورود و خروج صدا نیز جلوگیری کند. این موضوع در ساختمان های چند طبقه و شلوغ از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. وزن اختصاصی صفحات روکش دار بسیار کم است، بنابراین این صفحات وزن اضافی بر ساختمان تحمیل نخواهند کرد.

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

به طور کلی هر فضایی با ابعاد و مساحت مشخص شکل می یابد. به عنوان مثال اکثر سالن ها و فضاهای پذیرایی دارای ابعاد مستطیلی هستند. محیط پذیرایی یکی از فضاهای مهم در منزل است که به شکل های مختلف چیدمان می گردد. یکی از عناصر مهم و قابل توجه در دکوراسیون پذیرایی، استفاده از کناف سقف است. 
کناف سقف پذیرایی مستطیلی با طرح هایی معادل فضای پذیرایی طراحی می گردد و می تواند زیبایی بی نظیر را در اتاق پذیرایی به وجود آورد. کناف کاذب سقف پذیرایی می تواند در اشکال مختلف گرد، مربع و مستطیلی طراحی گردد. کناف کاذب سقف پذیرایی مستطیلی همانطور که از نامش پیداست در فرم مستطیل طراحی می گردد. در واقع این نوع طرح ها از ابعاد و مساحت فضای پذیرایی برای کناف ایده می گیرند.
 طرح های به کار گرفته شده در کناف سقف مستطیلی بیشتر حالت کلاسیک دارند و در فضاهای سنتی به کار گرفته می شوند. البته گاهی در کنار کناف مستطیلی از کناف های گرد استفاده می شود. در چنین حالتی طراحی کناف به شکل ترکیبی خواهد بود. به عنوان مثال بخش مرکزی سقف با یک کناف گرد و بخش حاشیه سقف با یک کناف مستطیل طراحی خواهد شد.
 طرح های کناف سقف مستطیلی در بازسازی یا فضاسازی پذیرایی نقش قابل توجهی دارند و از اشکال ساده ای برخوردار هستند. بنابراین در کنار این طرح‌ها می‌توان از تزیینات، جلوه‌های نورپردازی، دکورهای جذاب رنگی و ... استفاده کرد. سادگی طرح های کناف اجازه استفاده از دکورها و طرح های بیشتری را فراهم می نماید.

کناف سقف آشپزخانه 

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه می‌تواند در طراحی فضای آشپزخانه و محیط منزل نقش قابل توجهی داشته باشد. برای این کار از ایده‌های مختلف کمک گرفته می شود. ایده های نورپردازی در طراحی کناف آشپزخانه بسیار مناسب هستند. چون این نوع کناف ها زیبایی منحصر به فردی را در فضا ایجاد می کنند. همچنین میزان نور محیط آشپزخانه را افزایش می دهند. ممکن است طراحی کناف آشپزخانه با یک لوستر یا لامپ تزیینی جذاب در محیط انجام شود.
 البته ما به شما توصیه می کنیم که در محیط آشپزخانه مدرن از کناف های پیچیده و طرح دار استفاده نکنید. چون در الگوهای مدرن از ایده های ساده و بدون تزیین استقبال می شود. در دکوراسیون های سنتی و کلاسیک، تزیین و استفاده از الگوهای زیباسازی اهمیت قابل توجهی در فضا دارد. بنابراین ایده استفاده از الگوهای کناف سقف پیچیده و طرح دار در آشپزخانه های سنتی  یا کلاسیک بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در فضاهای مدرن آشپزخانه نیز می‌توان از کناف های ساده کمک گرفت. این نوع کناف ها به ظاهر مدرن آشپزخانه آسیبی وارد نمی کنند و پیرو سبک مدرن خواهند بود. 
زیباسازی در طراحی دکوراسیون از فاکتورهای مهم در محیط منزل است و نمی‌توان از آن غافل شد. سقف خانه نیز یکی از مواردی است که می توان آن را به صور مختلف تزیین و زیباسازی نمود. کناف کاری یکی از ایده های جالب برای تزیین و جذابیت سقف خانه است. قطعاً قلب خانه یعنی آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون محیط منزل دارد. از این رو بیشتر خانم های خانه دار تمایل دارند محیط آشپزخانه را با ایده های دکوراسیون جذاب و متفاوت نمایند. برای جذابیت بیشتر سقف محیط آشپزخانه از رابیتس کاری و کناف سقف در ایده های مختلف استفاده می شود. 

کناف پشت تلویزیون

کناف پشت تلویزیون

کناف پشت تلویزیون یکی از زیباترین کناف های مورد استفاده در فضای منزل است. این کناف مانند کناف سقف می‌ تواند محیط منزل را بیش از اندازه جذاب و زیبا نماید. هر فضایی به یک نقطه کانونی در طراحی نیاز دارد. به کمک کناف پشت تلویزیون می توان نقطه کانونی جذابی را در محیط منزل به وجود آورد.
 برای طراحی دیوار پشت تلویزیون از ایده ها و طرح های مختلف همچون دیوارپوش، کاغذ دیواری، سنگ آنتیک، نورپردازی، سنگ کاری، بتونه و... استفاده می شود. در زمان های دور نیز ایده های گچبری برای فضای دیوار پشت تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این ایده ها دقیقاً مشابه کناف سقف هستند.
 امروزه از ایده های کناف کاری برای طراحی فضای پشت تلویزیون استفاده می شود. اشکالی با طرح های متنوع همچون مدور، موجدار، کلاسیک و ... در فضای پشت تلویزیون به کار گرفته می شوند. این طرح ها زمینه پشت تلویزیون هستند. بنابراین می توانند مانند کناف سقف رنگ های مختلفی به خود بگیرند و با ایده های نورپردازی جذاب تزئین شوند. همان طور که می دانید کناف ها قابلیت رنگ آمیزی دارند. بنابراین شما می توانید فضای پشت دیوار تلویزیون را به کمک طرح های کناف با رنگ های ست شده منزل هماهنگ نمایید.

اهمیت تزیین فضای پشت تلویزیون

کناف پشت تلویزیون جدید

در حال حاضر بیشترین فضایی که به کمک طرح های کناف تزیین و زیباسازی می‌ شوند، کناف سقف و فضای پشت تلویزیون است. طراحی این فضا به گونه ای است که محیط دلنشین و جذابی را برای قرارگیری تلویزیون به وجود می آورد. با توجه به اینکه اکثر رنگ تلویزیون ال سی دی و ال ای دی در نوع مشکی است، ما به شما پس زمینه های سفید را برای کناف پشت تلویزیون پیشنهاد می کنیم. 
در چنین حالتی ایده های نورپردازی بر روی دیوار پشت تلویزیون به خوبی خودنمایی می کنند. ضمن اینکه مدل و طرح کناف جذابیت بیشتری را در محیط منزل به وجود می‌آورد. دکوراسیون فضای پشت تلویزیون نیز مانند کناف سقف در سبک های مختلف طراحی می گردد. البته این طراحی برای فضاهای مدرن با الگوهای ساده نمایان می شود. ایده های تزیین و رنگ آمیزی نیز در سبک دکوراسیون کلاسیک، پشت تلویزیون و... مورد استفاده قرار می گیرد.

کناف دیوار

کناف دیوار

کناف دیوار مانند کناف سقف برای زیبایی، پوشش نقاط ناقص و معیوب، حفاظت از دیوار و... مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از این دیوار به عنوان دیوار کاذب یاد می‌ شود که این دیوار می ‌تواند عایق حرارتی و عایق صوتی بسیار مناسبی در محیط های مختلف باشد. کناف دیوار یک دکور جذاب و ایده آل را به فضای منزل اضافه می کند. به گونه ای که شما می توانید بخشی از وسایل و دکورهای محیط منزل را بر روی کناف دیوار قرار دهید. در چنین حالتی از شلوغی محیط منزل جلوگیری می شود. ضمن اینکه جذابیت فضای دکوراسیون دو برابر خواهد شد. کناف دیوار با ایده های نورپردازی می تواند نقطه کانونی بسیار خاصی را در محیط منزل ایجاد کند.
کناف دیوار معمولاً در فضاهای پر رفت و آمد و پربازدید منزل مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال برخی از افراد تمایل دارند در فضای اتاق خواب، سرویس بهداشتی و... نیز از کناف دیوار بهره ‌مند شوند. برای استفاده از کناف دیوار همانند کناف سقف هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. با این حال بیشترین فضایی که از این نوع کناف ها بهره ‌مند می‌ شود، محیط پذیرایی است. 

اهمیت کناف در اتاق پذیرایی

کناف سقف پذیرایی

همه ما به دنبال زیبایی بیشتر محیط اتاق نشیمن یا محیط اتاق پذیرایی هستیم. این فضاها بعد از ورودی منزل، اولین مکانی هستند که مهمان شما با آن مواجه می گردد. بنابراین طراحی کناف سقف یا دیوار این اتاق از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. ضمن اینکه بیشتر افراد تمایل دارند بر روی دکوراسیون این ناحیه متمرکز شوند و الگوهای مختلف را برای این ناحیه مورد استفاده قرار دهند. کناف دیوار با وزن بسیار کمی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و امکان تمیز کاری دارد. 
در نتیجه اگر دیوار کثیف شد، می ‌توانید به روش مناسبی اقدام به تمیز کردن آن نمایید. طرح های کناف دیوار مانند کناف سقف جذاب هستند و  می توانند با طاقچه های جذاب و مدرن طراحی شوند. در این حالت شما می توانید به سلیقه خود فضای این دکورها را با گلدان، قاب عکس و... پر کنید. همچنین اطراف این دکورها از الگوهای نورپردازی استفاده نمایید که این الگوها جذابیت دکور را افزایش می دهند.
ثبت نظرات
نظرات