چه رابطه ای بین تبلیغات و توسعه کسب و کار وجود دارد؟

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
آیا تا به حال برای کسب و کار خود تبلیغاتی انجام داده اید؟ آیا می دانی چه رابطه ای بین تبلیغات و توسعه کسب و کار وجود دارد؟ اگر تمایل دارید تا برای توسعه کسب و کارتان تبلیغات موثری داشته باشید، حتما این مقاله را مطالعه کنید و با ترفندهای تبلیغاتی برای توسعه کسب و کار آشنا شوید.
تبلیغات و توسعه کسب و کار

چرا تبلیغات در توسعه کسب و کار اهمیت زیادی دارد؟

تبلیغات و توسعه کسب و کار، این دو با هم چه ارتباطی دارند؟ آیا تبلیغات می توانند در گسترش کسب و کارها تاثیرگذار باشند؟ اگر شما کسب و کاری دارید باید آن را به گونه ای به مردم و مشتریان خود معرفی کنید که آنها ترغیب شوند محصولات شما را امتحان کنند و یا خدمات شما را دریافت کنند. 
در هر دوره ای مردم از جدیدترین و به روزترین امکاناتی که در اختیار دارند، استفاده می کنند. همانطور که میدانید امروزه تبلیغات دنیای گسترده ای دارد و مردم به سمت هر کدام از این تبلیغات گرایش خاصی پیدا می کنند. تبلیغات اگر هدفمند و اصولی باشد می تواند کسب و کار شما را دگرگون کند و دریچه ای جدید از موفقیت و پیشرفت را به روی شما باز کنند. تبلیغات خلاقانه زیادی وجود دارد که مردم را ترغیب به خرید از صاحبین مشاغل کرده است. اما آیا به این موضوع توجه کرده اید که این تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟ و چگونه باعث می شود تا بازدهی بالایی را برای شما داشته باشد؟
همانطور که به آن اشاره کردیم، مردم به سمت هر یک از شیوه های تبلیغاتی گرایش خاصی دارند؛ بعضی ها تبلیغات در اینستاگرام را میپسندند و بعضی دیگر تبلیغات بیلبوردی را. اگر شما بتوانید به درستی گرایش مخاطبانتان را تشخیص دهید، می توانید در مورد تبلیغات انتخاب درستی داشته باشید. در دنیایی که همه با یکدیگر رقابت می کنند، کسانی موفق ترند که از سایر رقبای خود پیشی بگیرند و به روز تر باشند. تقریبا می توان گفت هیچ شغلی بدون تبلیغات موثر، نمی تواند رشد کند. بنابراین تبلیغات اهمیت بسیار بالایی در توسعه کسب و کارها دارد.

چگونه تبلیغات موثر داشته باشیم؟

تبلیغات موثر

تا به اینجا با اهمیت تبلیغات و توسعه کسب و کار آشنا شدیم و متوجه شدیم که بدون وجود تبلیغات موثر، هیچ شغلی رشد نمی کند. حال باید به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه باید تبلیغات موثری داشته باشیم تا بتوانیم به گسترش و توسعه شغل خود کمک کنیم؟
برای تبلیغات و توسعه کسب و کار باید در ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که شما باید با هدف پیش بروید. تبلیغات زمانی می توانند موثر واقع شوند، که یک هدف قرص و محکم در پشت آنها وجود داشته باشد. اگر قرار باشد بدون هدف تبلیغی انجام شود، آن تبلیغ به هیچ نتیجه موثری نخواهد رسید. برای هر تبلیغ دو هدف اصلی و کلی وجود دارد، اول برند سازی و هدف بعدی فروش بیشتر. راه این دو هدف از یکدیگر جداست زیرا تبلیغاتی که با هدف برند سازی انجام می شوند، بسیار متفاوت تر از تبلیغاتی هستند که با هدف فروش و سود بیشتر انجام می شوند. بنابراین شما می توانید با مشخص نمودن هدف اصلی تان، تبلیغات موثری داشته باشید.

از چه روشی برای تبلیغات و توسعه کسب و کار استفاده کنیم؟

صداقت در تبلیغات

با توجه به اهمیت بالای تبلیغات در توسعه کسب و کارها، روش های بسیار زیادی برای انجام تبلیغات وجود دارد که صاحبین مشاغل از آن استفاده می کنند. اما سوال اصلی اینجاست که کدام یک از روش های تبلیغاتی مورد اطمینان است؟ و آیا این تبلیغات بازدهی لازم را به ما خواهند داد یا خیر؟ 
این را در نظر داشته باشید که تبلیغات و توسعه کسب و کار زمانی موثر و مفید واقع می شوند که شما در انجام تبلیغاتتان صداقت داشته باشید. تبلیغات دروغین چیزی به جز یک جو سازی نیستند. شاید در ظاهر شما جذب مشتری را تجربه کنید اما در اصل هیچ کس جذب خدمات و یا محصولات شما نمی شود. یک بار خرید مشتری از شما، نه برای شما برند سازی را به همراه دارد و نه فروش و سود بیشتر، زیرا آن یکبار نه تنها به دفعه بعدی نمی رسد، بلکه ممکن است کسانی که از شما خرید کرده اند نظرات منفی شان را با دیگران به اشتراک بگذارند و همین موضوع از استقبال مردم از خدمات شما ممانعت می کند. بنابراین قبل از اینکه بخواهید به یک روش مطمئن برای انجام تبلیغات فکر کنید، بهتر است تا به صداقت در انجام تبلیغات پایبند باشید.
حال سوال اینجاست که تبلیغات و توسعه کسب و کار با چه روش هایی مطمئن تر است و بازخورد بیشتری دارد؟ روش های تبلیغاتی زیادی وجود دارد اما اینکه کدام یک مطمئن تر است به گرایش مخاطبان شما بر می گردد. به عنوان مثال تبلیغات برای یک آموزشگاه رانندگی از طریق تبلیغات بیلبوردی بسیار موثر تر از تبلیغات در گوگل است. معمولا مخاطبان شما برای یافتن یک آموزشگاه رانندگی مناسب به این تبلیغات توجه بیشتری نشان می دهند. بنابراین بهتر است از یک روش تبلیغاتی استفاده کنید که بدانید مخاطبان شما آن را دریافت می کنند و به آن توجه می کنند.

نکات مهم برای انجام تبلیغات پر بازده

تبلیغات پر بازده

تبلیغات اهمیت بسیار بالایی در جذب مشتری و معرفی مشاغل دارد. به همین دلیل باید حرفه ای تبلیغ کنید. همانطور که تبلیغات و توسعه کسب و کار رابطه مستقیمی دارد و می تواند باعث بالا رفتن راندمان کاری شما شود، اگر هدفمند نباشد می تواند نتیجه منفی در کسب و کار شما داشته باشد. بنابراین باید کاملا اصولی تبلیغ کنید. حال ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه تبلیغات و توسعه کسب و کار خوبی داشته باشیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است تا به موارد زیر دقت کنید:

شفاف سازی کنید: 

لازمه یک تبلیغات هدفمند و موثر قبل از هر چیزی شفاف سازی است. هیچ گاه سعی نکنید با وعده وعیدهای الکی و دروغین جذب مشتری کنید. اگر مشتری هایتان متوجه توخالی بودن وعده وعیدهای شما شوند، قطعا تاثیرات بسیار منفی بر کار شما خواهد داشت. بنابراین حتی جزئی ترین موارد را هم با شفاف سازی بیان کنید.

تبلیغات مستمر داشته باشید:

تبلیغات مستمر

تکرار و تاکید تبلیغات و توسعه کسب و کار با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند. شما باید تبلیغاتتان را تکرار کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشند. یادآوری برندتان می تواند در ذهن مشتریان شما نقش ببندد و این موضوع می تواند به مرور زمان برند شما را به شهرت برساند.

تبلیغ زدگی نکنید: 

شاید اصطلاح تبلیغ زدگی برایتان ناآشنا باشد، اما باید به شما بگوییم که تبلیغ زدگی همان اغراق در تبلیغات است که می تواند تاثیرات منفی در تبلیغات شما داشته باشد. استفاده از تبلیغات طولانی و پر اغراق می تواند نتیجه معکوس برای شما به همراه داشته باشد.

برای خودتان شعار خاص داشته باشید: 

سعی کنید به جای تقلید از دیگران، خودتان شعار خاصی را برای خودتان بسازید. استفاده از یک جمله خاص و طلایی در تمام تبلیغات شما می تواند به یک شعار تبلیغاتی تبدیل شود و این هوشمندانگی تبلیغ و برند شما را می رساند.

از رسانه های مختلف استفاده کنید: 

تبلیغ در رسانه های مختلف

بهتر است تا از یک ابزار تبلیغاتی خاص استفاده نکنید و از سایر رسانه های دیگر نیز استفاده کنید. هیچ گاه در تبلیغات خودتان را محدود نکنید. بهتر است تا از رسانه ها و ابزارهای تبلیغاتی مختلف استفاده کنید و آنها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از آنها نتیجه دلخواه را به شما می دهند. علاوه بر آن با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مختلف شما می توانید شانس دیده شدن توسط کاربران بیشتری را به خود و به برند خود بدهید.

روی نقاط قوت تان تمرکز کنید: 

برای ساخت تبلیغات حرفه ای، شما باید در ابتدا بر روی نقاط قوت تان تمرکز کنید. یکی از اصلی ترین مزیت های تبلیغات موثر این است که نقاط قوت شما را به رخ می کشد و مخاطب را به قدری محو این نقاط مثبت می کند که شاید نقاط ضعف کمتر دیده شوند. اگر نیاز است تا در مورد خدمات یا محصولاتتان توضیحات خاصی دهید، بهتر است تا این کار را انجام دهید، البته بدون اغراق و به دور از جملات طولانی.

از نقاط ضعف رقیبانتان استفاده کنید: 

هیچ برندی نقاط ضعف خود را در تبلیغات بیان نمی کند. حتی اگر شما بخواهید با مشتریان خود کاملا صادق باشید، باز هم به طور مستقیم به نقاط ضعفتان اشاره نمی کنید. اما بهتر است در تبلیغات خود با بیان نقاط مثبت برندتان و با بیان نقاط منفی و ضعف رقیبانتان مشتریان خود را ترغیب به خرید کنید. این کار می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری داشته باشد. بهتر است تا از برند خاصی یاد نکنید و فقط یک اشاره کلی به سایر برندها داشته باشید. 

پشتکار داشته باشید:

پشتکار در تبلیغات

برای اینکه بتوانید تبلیغات و توسعه کسب و کار داشته باشید باید دست از تلاش و پشتکار برندارید. فراموش نکنید باید تلاش مضاعف و صبر زیاد داشته باشید تا به مرحله برداشت برسید. شما تنها زمانی می توانید نتیجه تبلیغات و تلاش هایتان را ببینید که با جسارت تمام، به تبلیغات خود ادامه دهید و با فراگیری اصول بازاریابی و مشتری مداری نسبت به جذب مشتری اقدام کنید. اما زمانی که موقع دیدن نتیجه تبلیغاتتان شد، می توانید خستگی این مدت را جبران کنید و شاهد موفقیت روز افزون خود باشید.

با انواع تبلیغات آشنا شوید: 

بهتر است تا اطلاعات کافی در مورد انواع تبلیغات به دست آورید. شما می توانید تفاوت های تبلیغات را با یکدیگر مقایسه کنید و با سبک سنگین کردن ویژگی های مثبت و منفی تبلیغات مختلف، از قدرتمندترین آنها برای معرفی برند خود استفاده کنید.
فراموش نکنید رعایت همین نکات کوچک می تواند تاثیرات بسیار بزرگی در کسب و کار شما ایجاد کند و به نوعی کسب و کار شما را متحول کند.
انواع تبلیغات

ثبت نظرات
نظرات