آشنایی با راهنمای خرید یخچال

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
یکی از کاربردی ترین و اصلی ترین وسایل آشپزخانه، یخچال فریز است که خرید بهترین نوع آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همه ی افراد باید در زمان خرید یخچال به موارد مختلفی توجه داشته باشند. برای کسب اطلاعات در مورد این وسیله باید با راهنمای خرید یخچال آشنا شوید.
راهنمای خرید یخچال
یکی از کاربردی ترین و اصلی ترین وسایل آشپزخانه، یخچال فریز است که خرید بهترین نوع آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همه ی افراد باید در زمان خرید یخچال به موارد مختلفی توجه داشته باشند. برای کسب اطلاعات در مورد این وسیله باید با راهنمای خرید یخچال آشنا شوید. 
در این مطلب سعی می کنیم مهم ترین نکات در زمان خرید یخچال فریزر را برای شما بازگو کنیم تا به شکل بهتری خرید خود را انجام دهید. 

بهترین  راهنمای خرید یخچال

بهترین  راهنمای خرید یخچال

به دلیل گران بودن یخچال فریزر باید در زمان خرید به موارد مختلفی دقت داشت که تمام آن ها در راهنمای خرید یخچال وجود دارد. مهم ترین نکات در این زمینه شامل موارد زیر می شود.

اندازه ی یخچال

برای آشنایی با راهنمای خرید یخچال، باید به اندازه ی یخچال دقت زیادی کنید. در حال حاضر نمونه های مختلفی از یخچال فریزر در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها سایز و اندازه ی مختلفی دارند و در زمان خرید یخچال باید به فضای موجود آشپزخانه و اندازه ی یخچال دقت زیادی شود تا بتوان آن را به راحتی در آشپزخانه قرار داد. اندازه ی یخچال باید به گونه ای انتخاب شود که فضای کافی برای باز و بسته شدن در یخچال وجود داشته باشد و بتوان فضای آزادی در پشت و کنار یخچال قرار داد. 

ظرفیت یخچال

ظرفیت یخچال

یکی از مهم ترین نکات در راهنمای خرید یخچال، توجه به ظرفیت یخچال می باشد. ظرفیت یخچال با لیتر محاسبه می شود و بزرگ ترین یخچال های خانگی حدود 850 لیتر ظرفیت دارند. ظرفیت های بالای یخچال فریزر برای خانواده های پر جمعیت بسیار مناسب می باشد زیرا هرچه ظرفیت یک یخچال بالاتر باشد، میزان مواد غذایی بیشتری می توان در آن نگهداری کرد. البته برخی از خانواده ها با وجود کم جمعیت بودن، مواد غذایی زیادی را درون یخچال فریزر قرار می دهند، این افراد نیز باید یخچال هایی با ظرفیت بالا را خریداری کنند برای آشنایی با نمونه های مختلف یخچال حتما باید راهنمای خرید یخچال را مطالعه کنید.
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی از طرف بنکوی را قبل از خرید ماشین ظرفشویی بررسی کنید.

قابلیت یخ زدایی

قابلیت یخ زدایی

یکی از مهم ترین نکات که در راهنمای خرید یخچال وجود دارد و باید به آن توجه شود، یخ زدایی می باشد. یخچال های قدیمی بیشتر با سیستم سرمای مستقیم کار می کردند که این سیستم باعث به وجود آمدن یخ زدگی و برفک درون یخچال و فریزر می شد که خانواده ها مجبور بودند هر چند وقت یکبار این یخ ها را با خاموش کردن یخچال فریزر آب کنند و از بین ببرند. این مورد یکی از معایب مهم یخچال های قدیمی است که دردسر زیادی را برای خانواده ها به وجود می آورد. البته این سیستم در یخچال های قدیمی باعث مصرف برق کمتری می شد.
اما برای آشنایی بیشتر با راهنمای خرید یخچال باید بدانید که در یخچال های جدید از سیستم های بروز و بدون برفک استفاده می شود و همین امر باعث خواهد شد که یخچال فریزر به هیچ عنوان دچار یخ زدگی و برفک نشود و به راحتی بتوان از آن استفاده کرد. در این یخچال ها سرما به طور یکنواخت در تمام نقاط یخچال فریزر وجود دارد و باعث می شود که در قسمت های خاصی از یخچال، برفک به وجود نیاید. برای این کار از پنکه های الکتریکی استفاده می شود. یخچال های جدید به دلیل استفاده از تکنولوژی های بروز، قیمت و مصرف برق بالاتری نیز دارند. داشتن اطلاعات در مورد راهنمای خرید یخچال برای آشنایی با این موارد بسیار مهم می باشد. 

مصرف انرژی

مصرف انرژی یخچال

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید یخچال که در زمان خرید باید به آن توجه شود، میزان مصرف انرژی یخچال فریزر می باشد. به طور متوسط می توان بیان کرد که حدود 8 تا 9 درصد از مصرف برق هر خانه، مربوط به یخچال فریزر می باشد که نمونه های بزرگ تر مصرف برق بیشتر و نمونه های کوچک تر، مصرف برق کمتری خواهند داشت. البته علاوه بر اندازه ی یخچال فریزر، موارد استفاده از تکنولوژی های روز نیز در میزان مصرف انرژی تاثیرگذار می باشد. 
برای آشنایی با راهنمای خرید یخچال باید بدانید که روی یخچال فریزر ها برچسب هایی زده می شود که با نشان دادن ستاره های انرژی، شما می توانید مصرف برق یخچال فریزر را مشاهده کنید. هرچه میزان ستاره ها بیشتر باشد، مصرف انرژی و برق یخچال کمتر خواهد بود و راندمان مصرف در آن ها بهتر خواهد بود.

آشنایی با انواع یخچال فریزر

انواع یخچال فریزر

زمانی که به بازار می روید، همانند سایر لوازم آشپزخانه، با تنوع بالایی از یخچال فریزر ها روبرو خواهید شد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند و شما باید با توجه به عوامل مختلفی، یکی از آن ها را انتخاب کنید. در راهنمای خرید یخچال، اطلاعات مناسبی در مورد انواع یخچال فریزر ها وجود دارد که کاربردی ترین آن ها به صورت زیر می باشند.

یخچال فریزر بالا

یخچال فریزر بالا

یکی ابتدایی ترین نمونه های یخچال فریزر در راهنمای خرید یخچال ، مدلی است که فریزر آن در قسمت بالا قرار دارد و یخچال در قسمت پایین می باشد. در گذشته یخچال ها بیشتر به این سبک ساخته می شد و افراد برای دسترسی به قسمت یخچال که در پایین قرار داشت مدام باید خم می شدند و این کار برای آن ها کمی سخت بود. برای رفع مشکلات مربوط به این یخچال ها، نمونه های دیگری نیز با طرح های متنوع ساخته شد. در واقع با توجه به راهنمای خرید یخچال می توان بیان کرد که این نمونه یکی از قدیمی ترین طرح های یخچال فریزر می باشد. 

یخچال فریزر پایین

یخچال فریزر پایین

یکی دیگر از یخچال هایی که در راهنمای خرید یخچال می توانید با آن آشنا شوید، نمونه ای است که فریزر در قسمت پایین طرح قرار دارد و مشکل خم شدن مداوم افراد در آن حل شده است. با طراحی این سبک، افراد زیادی به آن روی آورند زیرا می توانند قسمت یخچال را به راحتی مشاهده کنند و از ظرفیت بیشتر آن لذت ببرند.

یخچال دو قلو

یخچال دو قلو

یکی از نمونه های پرطرفدار در بین یخچال فریزر ها که در راهنمای خرید یخچال به آن توجه می شود، نمونه ی دو قلو می باشد. این نمونه برای خانواده های با جمعیت بالا و یا کسانی که مواد غذایی زیادی را درون یخچال قرار می دهند، بسیار مناسب می باشد. یخچال های دو قلو، دارای دو بخش کاملا مستقل به نام های فریزر و یخچال دارند که می توان برای زیبایی بیشتر آن ها را در کنار یکدیگر قرار داد. به دلیل بزرگ بودن اندازه ی این یخچال فریزر ها باید به فضای آشپزخانه دقت کنید تا فضای کافی برای آن داشته باشید.

یخچال ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید

یکی دیگر از نمونه های خاص و زیبا یخچال فریزر، نمونه ی ساید بای ساید می باشد. در این نمونه، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار دارند و به همین سبب فضای یخچال فریزر کمی بزرگتر است و اما هر کدام از قسمت های فریزر و یخچال، پهنای فضای کمتری خواهند داشت. در واقع می توان بیان کرد که فضای یخچال های ساید بای ساید خیلی بزرگ تر از دیگر یخچال ها نیست و بیشتر افراد به دلیل زیبایی این یخچال فریزر ها ، آن را انتخاب می کنند.  این مورد یکی از جدیدترین و پرطرفدار ترین یخچال فریزر هایی است که در راهنمای خرید یخچال به شما معرفی شده است.

یخچال سبک فرانسوی

یخچال سبک فرانسوی

یکی از نمونه های زیبا و مدرن در بین یخچال فریزر ها، یخچال به سبک فرانسوی می باشد که در این قسمت از  راهنمای خرید یخچال شما را با آن آشنا می کنیم. در طراحی این نمونه، فریزر در قسمت پایین و یخچال در قسمت بالا قرار دارد. تفاوت طراحی این یخچال نسبت به نمونه های دیگر، دو درب بودن قسمت یخچال می باشد که به زیبایی آن افزوده است. 
در آشنایی با راهنمای خرید یخچال بیان می شود که این نمونه یکی از زیباترین و جادار ترین یخچال فریزر هایی است که در بازار وجود دارد و خانواده ها می توانند آن را خریداری کنند. 

قابلیت های جدید در یخچال فریزر ها

نکات خرید یخچال

در راهنمای خرید یخچال به قابلیت های جدید و منحصر به فرد برخی از یخچال فریزر ها اشاره می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  1. یکی از متداول ترین قابلیت های خاص که در بیشتر یخچال فریزر ها وجود دارد، آب سرد کن آن است که می توان بدون باز کردن در یخچال از آب سرد استفاده کرد. 
  2. در راهنمای خرید یخچال به قابلیت یخ ساز توجه ویژه ای می شود. این قابلیت در بیشتر یخچال های ساید بای ساید وجود دارد و می توان به راحتی از تکه های یخ استفاده کرد.
  3. قابل تبدیل شدن یکی دیگر از قابلیت های مهم برخی از یخچال فریزر ها می باشد که شما در زمان مورد نیاز می توانید قسمتی از فریزر را به یخچال تبدیل کنید و از فضای آن نیز استفاده کنید. 
  4. یکی دیگر از قابلیت های مهم که در یخچال فریزر های جدید وجود دارد و در راهنمای خرید یخچال نیز به آن توجه می شود، رفع بوی بدن یخچال می باشد. با قرار دادن مواد غذایی متنوع در یخچال، ممکن است بوی بدی در یخچال بپیچد که بسیار آزار دهنده است. 
یخچال لاکچری
ثبت نظرات
نظرات