چگونه مثل حرفه‌ای ها آرایش لب انجام دهیم؟

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
آرایش لب معمولا آخرین قدم در آرایش است اما این مسئله چیزی از اهمیت آن کم نمی کند. ما در این مقاله روش صحیح آرایش لب، استفاده از رژ لب، خط لب و راز های داشتن لبی جذاب تر را با شما در میان میگذاریم و به شما می آموزیم که چگونه مثل حرفه‌ای ها آرایش لب انجام دهید.
آرایش لب
آرایش لب معمولا آخرین قدم در آرایش است اما این مسئله چیزی از اهمیت آن کم نمی کند. ما در این مقاله روش صحیح آرایش لب، استفاده از رژ لب، خط لب و راز های داشتن لبی جذاب تر را با شما در میان خواهیم گذاشت.

قبل از آرایش لب، لب ها را لایه برداری کنید

حتما این را میدانید که رژ لب بر روی لب های پوسته پوسته شده، ظاهر زیبایی ایجاد نمیکند. بنابراین قبل از آرایش لب از یک محصول اسکراب (لایه بردار) لب استفاده کنید. به این صورت که مقداری از اسکراب لب را با حرکات دورانی انگشتان خود، به آرامی روی لب ها ماساژ دهید و پس از اتمام لایه برداری، لب های خود را با یک پد یا دستمال کاغذی پاک کنید. البته شما میتوانید این کار را بدون استفاده از محصولات اسکراب هم انجام دهید. گفته می شود که مخلوط غلیظی از دانه های شکر و روغن زیتون، همچون اسکراب عمل میکند. 
پس از لایه برداری لب های شما بی عیب تر و نرم تر خواهند بود.

از محصولات مرطوب کننده لب استفاده کنید

مرطوب کننده لب

از یک بالم لب با کیفیت استفاده کنید. سرم های تغذیه کننده لب هم گزینه های بسیار خوبی هستند. این کار از ترک خوردن لب ها پیشگیری میکند و شادابی و طراوت خاصی به لب های شما میدهد و در کیفیت آرایش صورت شما تاصیر گذار است
بهتر است قبل از زدن رژ لب، بالم لب اضافی را پاک کنید زیرا در غیر این صورت، لب های شما بعد از زدن رژ، چسبندگی پیدا میکند.

استفاده از خط لب را فراموش نکنید

خط لب

خط لب باعث میشود آرایش لب شما بسیار حرفه‌ای به نظر برسد. خط لب از پخش شدن رژ لب جلوگیری میکند و با افزودن حجم به لب های ناهموار و نازک معجزه می کند.
یک مداد خط لب بردارید، بهتر است نوک مداد، کمی تیر باشد. حالا از مرکز لب بالای خود تا گوشه لب، یک خط بکشید، سپس همین کار را با نیمه دیگر لب بالا انجام دهید و بعد از گوشه لب شروع کرده و خط اطراف لب پایین را پررنگ کنید.
حالا زمان آن است که داخل خط لب را با رژ پر کنید. 
ابتدا کمی از رژ لب را روی برس بزنید و روی لب های خود بمالید؛ به هیچ وجه از خط لب خارج نشوید. هنگام انتخاب رژ لب، اطمینان حاصل کنید که این رژ لب بهترین پوشش دهی را بر لب های شما داشته باشد و تن رنگ آن با رنگ پوست شما سازگار بوده و قوام مخملی داشته باشد. شما همچنین می توانید خط لب را بعد از انجام آرایش لب و برای تمیز تر به نظر رسیدن رژ در اطراف لب، استفاده کنید.
خط لب به خصوص زمانی به کار می آید که از رژ لب مایع استفاده کنید. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بعد از زدن رژ لب(به ویژه رژ لب هایی با رنگ تند) متوجه کج به نظر آمدن لب‌های خود شده باشید. در این حالت می توانید دور لب خود را با خط لب مرتب کنید.
برای کشیدن خط لب می توانید از یک برس تخت هم استفاده کنید.

انتخاب رنگ رژ لب متناسب با انواع پوست

رژ لب

به معنای واقعی کلمه، میتوان گفت صدها رژ لب مختلف در تن ها و رنگ های مختلف وجود دارد، بنابراین پیدا کردن رژ مناسب و مورد علاقه شما می تواند بسیار دشوار باشد. هنگام خرید رژ لب باید دقت داشته باشید که امتحان کردن آن روی قسمتی از دست، باعث میشود تا به درستی متوجه رنگ رژ لب نشوید و این همان دلیلی است که باعث شده تا اکثر خانم ها در کیف آرایشی خود چندین رژ لب با رنگ یکسان یا بسیار نزدیک به هم داشته باشند. هنگام خرید رژ لب حتما به رنگ اصلی لب خود توجه کنید. رنگ پوست صورت شما هم یک فاکتور تاثیر گذار در انتخاب رنگ رژ لب است. رنگ پوست های مختلفی وجود دارد اما می‌توان به طور کل، تمامی انواع رنگ پوست را در سه دسته زیر قرار داد: 
پوست‌هایی با تن سرد: پوست این افراد دارای ته رنگ آبی، صورتی یا قرمز است و رگ های آنها بنفش است. رژ های آلبالویی، مرجانی، آجری، صورتی ملایم و صورتی پررنگ برای آرایش لب این افراد مناسب است. 
پوست‌هایی با تن گرم: پوست این افراد به رنگ طلایی، هلویی، زرد یا زیتونی  است و رگ های آنها سبز رنگ است. رژ های قهوه ای مایل به قرمز، زرشکی، هلویی و برنزی رنگ برای این افراد مناسب است.
پوست هایی با تن خنثی: رنگ پوست این افراد ترکیبی از رنگ پوست با تن سرد و تن گرم است و رگ های آنها سبز و بنفش است. رژ های قهوه ای، قرمز، صورتی ملایم و رژ هایی نزدیک به رنگ پوست، برای این افراد مناسب است.

چگونه به صورت حرفه‌ای رژ لب بزنیم؟

ارایش لب

پس از اتمام مراحل بالا و انتخاب رژ لب مناسب برای آرایش لب، مقداری از این محصول آرایشی را روی برس لب بزنید و آن را به طور یکنواخت روی لب های خود بمالید. گوشه های داخلی لب ها را فراموش نکنید. معمولاً یک لایه از یک رژ لب با کیفیت برای ایجاد رنگ دلخواه، کافی است.
اما در صورت تمایل می توانید چند لایه رژ روی لب های خود بزنید.
 اگر لب های شما به طور معمول خشک است، ممکن است مایل به استفاده از رژ لب های مات نباشید ، زیرا آنها لب های شما را بیشتر خشک می کنند. در این حالت به دنبال رژ لب های مرطوب کننده باشید تا از خشکی و ترک لب های شما جلوگیری کنند.
اگر لب های شما تیره است و یا لکه های کمرنگ و پررنگ روی لب های شما وجود دارد، شاید از استفاده رژ لب هایی با رنگ روشن و یا تینت لب اجتناب میکنید. ترفند زیر به شما کمک خواهد کرد.
برای از بین بردن تیرگی لب و لکه های آن می توانید کمی کانسیلر روی لب های خود بزنید، دقت کنید که این کانسیلر با رنگ صورت شما تطابق داشته باشد. پس از استفاده از کانسیلر میتوانید هر رژ لبی را که دوست دارید استفاده کنید. اگر حس میکنید که لب های شما با یک لایه کانسیلر به حالت دلخواهتان نمیرسد، چندین لایه کانسیلر روی آن بزنید.
برای پیشگیری از تیره شدن لب، ضد آفتاب لب یا تینت لب های دارای ضد آفتاب را امتحان کنید.

اگر لب های شما باریک هستند، از بکارگیری رنگ های بسیار تیره رژ لب خودداری کنید زیرا باعث می شوند لب های شما کوچکتر از آنچه که هستند به نظر برسند.

تینت لب چیست؟

تینت لب چیست؟

تینت لب نوعی محصول آرایش لب است که روی لب ها اعمال می شود و رنگ ملایمی به آنها میدهد و هیچ گونه درخشندگی بر روی لب ها ایجاد نمیکند.  به طور معمول تینت لب به جای رژ لب استفاده میشود و رنگ لب ها را شاداب تر میکند البته برخی از تینت لب ها زیر رژ لب استفاده میشوند. این محصول آرایش لب، نه برق لب است و نه رژ لب، بلکه چیزی مابین این دو است؛ به عبارت دیگر، تینت لب مانند یک برق لب عمل میکند اما به اندازه برق لب، براق نیست و ظاهر طبیعی تری ایجاد میکند، البته اگر همین میزان کم براقیت آن را دوست نداشته باشید می توانید یک دستمال کاغذی روی لب خود قرار دهید تا درخشندگی تینت لب از بین برود و فقط رنگ آن باقی بماند و یا تینت لب مات خریداری کنید. اگر دوست دارید لب های شما پر رنگ تر باشد میتوانید چندین لایه تینت لب بزنید.
تینت لب می تواند دارای رایحه های مختلف، مرطوب کننده و ضد آفتاب لب باشد و با این ترکیبات از آسیب رسیدن به لب های شما جلوگیری کند.
از مزایای تینت لب میتوان به ماندگاری بالای آن اشاره کرد. شما میتوانید از این محصول در جاهایی که امکان تمدید رژ لب خود را ندارید و یا در مکان هایی مثل استخر استفاده کنید و در پایان روز آن را با پاک کننده آرایش معمولی پاک کنید.
تینت لب هم همچون رژ لب دارای تن رنگ های مختلف برای سازگاری با انواع سلیقه ها و رنگ پوست هاست. شما میتوانید رنگ تینت لب را هم متناسب با رنگ پوست خود، همانطور پیشتر اشاره کردیم، انتخاب کنید.

نکاتی در مورد آرایش لب

نکات آرایش لب

هنگام زدن خط لب، کمی لبخند بزنید تا خط لب شما مرتب تر شود.
به طور معمول رژ لب های مات ماندگاری بیشتری دارند.
برای مات کردن رژ لب براق، یک دستمال کاغذی را روی لب های خود را به آرامی فشار دهید تا رژ لب اضافی از بین برود و از چسبندگی آن جلوگیری شود.
برای افزایش ماندگاری رژ لب خود می توانید کمی پودر فیکس را قبل از زدن رژ، روی لب های خود بزنید.
خوردن غذاهای چرب باعث پاک شدن آرایش لب شما می شود.
روش دیگری که برای افزایش ماندگاری رژ لب به کار میرود، استفاده از پرایمر لب است. 
زدن چند لایه رژ لب هم ترفندی دیگر برای افزایش ماندگاری آرایش لب است.
لایه برداری، آبرسانی لب و استفاده از بالم لب میتواند باعث بزرگتر به نظر رسیدن لب ها شود، زیرا وجود یک لایه پوست خشک بر روی لب ها میتواند باعث جمع شدن پوست لب و کوچک تر به نظر رسیدن آنها شود.
برای جذابیت هر چه بیشتر آرایش لب، دندان های خود را سفید کنید.
خط لب خود را فقد کمی بیرون تر از خط لب بکشید تا لب های شما حجیم تر به نظر برسد. توجه کنید که با زیاده روی در این کار، ظاهر زیبای لب های خود را از بین میبرید.
ثبت نظرات
نظرات