تاثیر تبلیغات مدرن بر توسعه کسب و کارها چیست؟

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
هر کسی که برای خود شغل و حرفه ای دارد، به فکر اندیشیدن راه چاره ای برای کسب موفقیت است. اگر در حال خواندن این مطلب هستید، یقینا می خواهید راهی برای گسترش کسب و کارتان پیدا کنید. در ادامه می خواهیم تاثیر تبلیغات مدرن بر گسترش و توسعه کسب و کارها را برای شما توضیح دهیم.
تبلیغات مدرن

پیشگفتار

تاثیری که تبلیغات گسترده و هدفمند بر روی مشاغل و کسب و کارها دارد، هیچ عنصر دیگری ندارد. همانطور که میدانید امروزه، عرصه ارتباطات مدرن است، بنابراین تبلیغات مدرن بهترین روش انجام تبلیغات برای هر حرفه و کسب و کاری است. امروزه شاهد این موضوع هستیم که تبلیغات به روش سنتی، بازدهی خود را از دست داده اند و یا بازدهی بسیار پایینی دارند. آیا میدانید علت آن چیست؟ در واقع علت این است که مردم تمایل زیادی به دریافت بازاریابی اینترنت دارند. اینترنت با فراهم آوردن بستری جذاب و کاربر پسند توانسته تا میلیون ها کاربر را به سمت خود جذب کند و فضای مناسبی را برای توسعه کسب و کار و بازاریابی فراهم کند.

استقبال مردم از تبلیغات مدرن تا چه حد است؟

تبلیغات مدرن چیست

تبلیغات مدرن جزو آن دسته تبلیغاتی هستند که همیشه برای کاربران جذابیت های خاص خود را دارند. این تبلیغات به دلایل زیادی از جمله دسترسی آسان و جذاب بودن همیشه کاربران زیادی را به سمت خود جذب می کنند. از این رو استفاده از تبلیغات مدرن یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای توسعه کسب و کار خود داشته باشید.
مادامی که ما در عرصه تکنولوژی و پیشرفت علم زندگی می کنیم، این تبلیغات در جایگاه بسیار مهمی قرار خواهند گرفت. همانطور که شاهد هستید، تمام اقشار جامعه و در گروه های سنی مختلف، از اینترنت استفاده می کنند. این موضوع باعث شده تا صاحبین مشاغل و کسب و کارهای مختلف گرایش زیادی به سمت تبلیغات اینترنتی پیدا کنند تا بتوانند سمع و نظر مخاطبان و کاربران را به سمت خود جذب کنند. همانطور که میدانید هر روزه رسانه های مدرن و جدیدتری پا به عرصه علم و تکنولوژی می گذارند و ظرف مدت کوتاهی مورد توجه کاربران زیادی قرار می گیرند. بنابراین اگر شما می خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید و به نوعی توسعه دهید، از تنوع بالایی در انتخاب رسانه های اجتماعی و مدرن برخوردار می شوید.
در هر حرفه ای، رقابت وجود دارد. تفاوتی ندارد که شغل شما کوچک باشد یا بزرگ، حرفه ای و تخصصی باشد یا ساده و معمولی؛ موضوعی که مورد اهمیت قرار می گیرد این است که شما در کسب و کار خود همیشه رقبایی دارید که سعی می کنند از شما پیشی بگیرند. برای اینکه شما بتوانید چند قدم از آنها جلوتر باشید، می توانید از تبلیغات مدرن برای معرفی بیشتر استفاده کنید. زمانی که شما تبلیغات متناسب با شغلتان را داشته باشید، افراد بیشتری با شما و خدمات شما آشنا می شوند و می توانند در صورت نیاز به خرید، شما را به عنوان یک گزینه در ذهنشان داشته باشند. زمانی که برای دریافت خدمات و یا خرید محصولات به شما مراجعه کردند، شما می توانید با تکیه بر مهارت های بازاریابی و جذب مشتری، آن چنان حرفه ای با مشتری تعامل برقرار کنید که آنها به مشتری دائمی شما تبدیل شوند و این یعنی یک گام بزرگ در راستای کسب موفقیت.

آشنایی با انواع تبلیغات مدرن

انواع تبلیغات مدرن

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، شما در تبلیغات مدرن، تنوع در انتخاب رسانه های اجتماعی را دارید. بسته به گرایش مخاطبانتان و بودجه و هزینه ای که در نظر گرفته اید، می توانید از یکی از این رسانه های اجتماعی برای انجام تبلیغات استفاده کنید. شما باید قبل از انتخاب رسانه محبوبتان شرایط دیگر را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید یک انتخاب درست و صحیح در این رابطه داشته باشید. حال برای اینکه با انواع روش های تبلیغات مدرن آشنا شوید، بهتر است تا با ما همراه باشید.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یا دیجیتال نوعی از تبلیغات مدرن هستند که شما می توانید این تبلیغات را از طریق وب سایت ها مشاهده کنید. حتما بارها و بارها شاهد این قضیه بوده اید که زمانی که شما در یکی از درگاه های اینترنت مطلبی را جستجو می کنید، تبلیغاتی برای شما باز می شوند که شما می توانید تنها با یک کلیک به طور کامل به این تبلیغات دسترسی داشته باشید. معمولا این تبلیغات در صفحه اول گوگل و یا صفحات پربازدید قرار می گیرند تا تعداد زیادی از کاربران آن را مشاهده کنند. شما می توانید این تبلیغات را در سایت های مختلفی ببینید و از آنها استفاده کنید.
با توجه به گستردگی موضوع تبلیغات آنلاین پیشنهاد می شود به بررسی جامع و دقیق تبلیغات در گوگل بپردازید

تبلیغات از طریق موبایل

تبلیغات موبایلی

یکی از تبلیغات مدرن و در دسترس، تبلیغات از طریق موبایل است. همانطور که میدانید امروزه بیشتر مردم از موبایل های هوشمند استفاده می کنند. بنابراین شما می توانید با روش های مختلفی از طریق موبایل با این کاربران تعامل برقرار کنید. همانطور که میدانید اپلیکیشن های مختلفی از جمله واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و... در موبایل افراد نصب می شوند که شما می توانید از این اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی به عنوان پل ارتباط با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و تبلیغات خود را برای آنها بفرستید. حتی می توانید با ایجاد گروه های مختلف، مشتریان خود را به مطلع شدن از خدمات و محصولات تان دعوت کنید و از این طریق هم برای آنها اطلاع رسانی کنید و هم تبلیغات خود را انجام دهید.

تبلیغات چریکی

تبلیغات چریکی

این تبلیغات برای انواع کسب و کارها مناسب می باشد. شما می توانید با هر میزان بودجه ای که برای انجام تبلیغات مدرن در نظر گرفته اید از طریق تبلیغات چریکی، اطلاع رسانی مفیدی داشته باشید. این تبلیغات می توانند به صورت یک نقاشی جذاب و سه بعدی بر روی دیوار باشند و یا به طور تصاویر بزرگ و چسبنده بر روی بدنه اتوبوس ها باشند. در هر حال این نوع تبلیغات می توانند تاثیرات گسترده ای بر روی شمار زیادی از مردم داشته باشند.

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی به نسبت سایر روش های تبلیغات مدرن، کمی قدیمی تر هستند اما بازتاب لازم را دارند. در این نوع تبلیغات شما می توانید با استفاده از روزنامه و مجله، اطلاع رسانی های لازم برای خدمات خود را انجام دهید. حتی می توانید با سبک جدیدی این شیوه تبلیغاتی را پیش بگیرید؛ به عنوان مثال تبلیغاتتان را در مجله های اینترنتی به نگاه مخاطبانتان برسانید. از این طریق شما می توانید تاثیر مثبت تبلیغاتتان را ببینید. این را در نظر بگیرید که حتی روزنامه ها و مجلات کاغذی نیز طرفداران خاص خودشان را دارند. بنابراین شما باید برای انتخاب آنها به گرایش مخاطب و مشتریانتان توجه کنید. به طور مثال قشر کارمندان، گرایش بیشتری به مجلات و روزنامه های کاغذی دارند زیرا در محل کار نمی توانند مجلات اینترنتی مطالعه کنند.

تبلیغات از طریق پخش

تبلیغات تلویزیونی

نوع دیگری از تبلیغات مدرن، به تبلیغات از طریق پخش برمی گردد. شما می توانید از طریق رادیو و تلویزیون این تبلیغات را به گوش مخاطبانتان برسانید. این نوع تبلیغات به دلیل در دسترس بودن و بی هزینه بودن برای مشتریان، به شدت محبوب است و مورد توجه قرار می گیرد. این را در نظر داشته باشید تبلیغات تلویزیونی و رادیویی به گوش تمام رده های سنی می رسد و جزو یکی از تبلیغات گسترده به حساب می آیند. تاثیر تبلیغات تلویزیونی بر معرفی کسب و کارها بسیار زیاد است.

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

از دیگر تبلیغاتی که می توان روی آن حساب باز کرد، تبلیغات دهان به دهان است. شما می توانید از اشخاصی که خدمات و کالای شما را دریافت کردند بخواهید تا نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و ویژگی های محصولات شما را برای دیگران توصیف کنند. این نوع تبلیغات شاید به ظاهر ساده بیایند اما در واقع بیشترین تاثیرگذاری را دارند؛ به خصوص اگر این توصیف از جانب یکی از سلبریتی ها و شخصیت های معروف صورت بگیرد. معمولا مردم ما، از تعریف و تمجیدهای امثال خود بیشتر استقبال می کنند. بنابراین این شیوه تبلیغاتی را دست کم نگیرید.

تبلیغات در فضای باز

تبلیغات بنری

این نوع تبلیغات باید در فضای باز و در معرض دید عموم مردم قرار بگیرند. تبلیغات در فضای باز، در محل های پر رفت و آمد قرار می گیرند تا تعداد زیادی از مردم آن را مشاهده کنند. اگر این تبلیغات در مکان های مرتبط نصب شوند، قطعا بازتاب بیشتری خواهد داشت. به طور مثال تبلیغات یک نمایشگاه مبلمان بهتر است تا در نزدیکی و یا در بازار مبلمان نصب شود تا بازخورد بالاتری را داشته باشد.

سخن پایانی

شما می توانید با استفاده از تبلیغات مدرن، کسب و کار خود را به مردم معرفی کنید و یا از طریق تبلیغات، بازاریابی کنید. زمانی شما می توانید در این زمینه موفق شوید که اصول تبلیغات را رعایت کنید. بهتر است در ابتدا بسنجید که کسب و کار شما مناسب چه قشری از جامعه است؟ و یا استفاده از کدام روش تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان شما داشته باشد؟ 
اگر کسب و کار کوچکی دارید و به تازگی قصد دارید تا برای گسترش و توسعه کسب و کارتان تلاش کنید، می توانید از تبلیغات کم هزینه تر استفاده کنید و پس از اینکه کسب و کار شما کمی رونق پیدا کرد، می توانید از تبلیغات گسترده تر استفاده کنید. خوب است تا بدانید تبلیغات مدرن می توانند سمت و سوی جدیدی را به کسب و کار شما بدهند و مطمئن باشید که استفاده از این روش های تبلیغاتی می تواند تاثیرات زیادی برای گسترش حرفه و کسب و کار شما داشته باشد. شرط لازم این است که شما بدانید بهتر است از کدام روش تبلیغاتی برای معرفی خدماتتان استفاده کنید. 
در آخر باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که موفقیت دست نیافتنی نیست؛ اگر جسارت و پشتکار لازم را داشته باشید می توانید شما هم جزو افراد موفقی شوید که کسب و کارشان به شدت گسترش پیدا کرده است. 

ثبت نظرات
نظرات