با مطالعه این راهنمای خرید مایکروفر با اطمینان خرید کنید

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
در این راهنمای خرید مایکروفر، ضمن معرفی نکات مهم که باید مورد توجه قرار گیرد، به بررسی انواع مایکروفر مانند مایکروفر همرفتی، مایکروفر سولو و مایکروفر گریل پرداخت شده است. از جمله دیگر نکاتی که باید مد نظر داشت، جنس، فضای در دسترس آشپزخانه و ابعاد خود مایکروفر است.
راهنمای خرید مایکروفر
اگر قصد خرید لوازم آشپزخانه را دارید، راهنمای خرید مایکروفر ما را از دست ندهید. پیش از این خرید کردن آسان بود. کافی بود به توصیه‌های فروشنده درباره بهترین انتخاب موجود توجه می‌کردیم، اما اکنون هزاران مدل در بین تعداد بی‌شماری مارک‌، تبلیغات حضوری و بازاریابی، انتخاب را سخت کرده است. در چنین مواقعی وجود یک راهنمای خرید مایکروفر بسیار کارگشا خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتها با ما باشید. 
یک راهنمای خرید مایکروفر در بین رقابت بین تبلیغات، بازاریابی و کیفیت کالا می‌تواند بسیار کارگشا باشد. 
شاید مایکروفر ضروری‌ترین قطعه آشپزخانه برای خرید نباشد، اما بیش از یک دهه، هر روز با آن سر وکار دارید. بنابراین مهم است که یک مدل خوب برای نیازهای خود انتخاب کنید!  

آیا مایکروفرها خطرناک هستند؟

خطرات مایکروویو

قبل از شروع بگذارید یک چیز را روشن کنیم، بر خلاف تصور اشتباه عموم، مایکروفرها در صورت استفاده صحیح، یک روش بسیار ایمن برای پخت غذا هستند و غذای تهیه شده توسط آن درست به اندازه بقیه روش‌ها و لوازم آشپزی مغذی و سالم است. از طرفی، به صورت خودکار، امواج الکترومغناطیسی با قطع شدن برق و یا باز شدن درب مایکروفر قطع می‌شود. پس جای نگرانی نیست، چیزی آلوده به رادیواکتیو نمی‌شود!
امواج الکترومغناطیس را با رادیواکتیو اشتباه نگیرید! بر خلاف تصور عموم مایکروفرها غذا را آغشته به هیچ گونه اشعه خطرناکی نمی‌کنند. 
حد مجاز برای نشتی مایکروفر 5 میلی‌وات بر سانتی‌متر مربع در فاصله 5 سانتی‌متری تعریف شده است و آزمایش‌های نشتی تشعشع که بر روی مایکروفرها انجام شده است بسیار پاییز و ناچیز است.
فراموش نکنید که تمام مایکروفرهای موجود در بازار، باید استانداردهای خاصی را در مورد نشتی رعایت کنند وگرنه هرگز به بازار فروش راه پیدا نمی‌کنند. کافی است به هنگام خرید به نکات ایمنی و طبق توضیحات این راهنمای خرید مایکروفر به نکات ایمنی از سالم بودن مایکروفر و درب آن اطمینان حاصل کنید و سپس با خیال راحت خرید کنید.

هنگام خرید مایکروفر به چه مواردی توجه کنیم؟

نکات خرید مایکروفر

به جز توضیحات دستیار فروش و اطلاعاتی که بر روی مایکروفر درج شده است، راه‌های دیگری برای یک انتخاب درست وجود دارد.

بررسی نظرات کاربران: 

چرا خودتان باید چیزی را امتحان کنید، در حالی که دیگران آن را برای شما انجام داده‌اند! بله درست است. حتی اگر قصد خرید حضوری دارید قبل از خرید نظرات کاربران را در سایت‌های فروش آنلاین و لوازم خانگی بخوانید. می‌توانید جواب سوال‌هایتان را بگیرید، درباره مشکلات و معایب هر مدل بیشتر بدانید و از کیفیت هر مدل با جزئیات آگاه شوید. توصیه می‌کنیم نظراتی که به شدت مثبت یا بسیار منفی هستند را نادیده بگیرید. به دنبال بررسی های 3 یا 4 ستاره باشید که بینش واقعی‌تری داشته و به دور از تندروی نظرشان ارائه می دهند. 
توجه به امکانات، ویژگی‌های هر مدل لوازم آشپزخانه، نظرات کاربران و خدمات و گارانتی هر کالا، خرید را ایمن می‌کند

ضمانت و طرح‌های حفاظتی: 

در حال حاضر، متاسفانه، طول گارانتی استاندارد صنعت برای مایکروفرها یک سال است. در این باره کاری از دست ما بر نمی‌آید، اما ممکن است خدمات دیگری توسط خود فروشنده و یا سازنده ارائه شود که ارزش تجدید نظر در انتخاب شما را داشته باشد. 

کنترل‌ها و امکانات: 

امکانات مایکروویو

یکی از بزرگترین عواملی که باعث موفقیت یا شکست یک دستگاه می‌شود، این است که استفاده از آن چقدر آسان یا مشکل است. در ارتباط با مایکروفر، راحتی کار کردن با کنترل پنل آن بسیار حیاتی است. شما باید در حدود 5 ثانیه، نحوه استفاده از یک کنترل پنل خوب را بفهمید. اگر حس می‌کنید کنترل پنل مایکروفر شبیه به کابین خلبان است، در تصمیم خود تجدید نظر کنید.
 در یک کنترل پنل خوب:
- صفحه نمایش تعبیه شده است.
- آیکون‌ها بزرگ و قابل خواندن هستند.
- حالت‌های مختلف مانند یخ زدایی، ذرت بو داده، گرم کردن مجدد و غیره برای آن تعریف شده است.
- دکمه‌ای برای اضافه کردن زمان تعبیه شده است.
- قفل کودک تعبیه شده‌است.

نام تجاری (برند) شناخته شده: 

واقعیت این است که همه برندهای تولید کننده لوازم خانگی گزینه های خوبی نیستند، شرکت‌های شناخته شده و معتبر، برای مشتریان قابل اعتمادتر هستند. هر چه شرکت بزرگ‌تر باشد، نظارت بیشتری بر روند تولید و خدمات داشته و تجربیات بیشتری پشت سر گذاشته است. 

متریال ساخت یا جنس مایکروفر: 

امروزه تولیدکنندگان محکم و بادوام بودن دستگاه را در اولویت تولید دارند. هنگام خرید قطعات محصول را بررسی کنید. آیا از پایه فلز محکم ساخته شده است یا فقط یک پلاستیک زیبا به نظر می‌رسد؟ فراموش نکنید بعد از خرید مایکروفر، به اندازه همه وعده‌های غذایی، با آن کار دارید، بنابراین استحکام دستگاه را جدی بگیرید.

انواع مایکروفر

انواع مایکروفر

در کنار دیگر نکاتی که گفته شد، در ادامه راهنمای خرید مایکروفر به انواع آن پرداخته خواهد شد. دو روش مختلف برای دسته بندی امواج مایکروفر وجود دارد: براساس نحوه عملکرد و محل قرار گیری یا مکان نصب. 
در زیر انواع مختلف مایکروفرهای موجود در بازار، آورده شده است. باید یادآوری کنیم که همیشه در تولیدات جدید ویژگی‌های جدیدتر و جذاب تر به مایکروفرها اضافه می‌شود، از آنجایی که امکانات جدید اضافه شده هزینه بیشتری هم دارند، به هنگام خرید از خود بپرسید که آیا واقعاً گزینه‌های جدید و عملکردهای اضافی برای شما کاربردی خواهند داشت با خیر. 

انواع مایکروفر از لحاظ نحوه عملکرد

مایکروفر سولو

از جمله ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین مایکروفرهای موجود در بازار لوازم خانگی، مایکروفر سولو است. عملکرد محدود و ساده‌ای دارند، به همین اندازه امکاناتی مانند کباب کردن، یا سرخ کردن و ... ندارند. بیشتر برای پخت و پز معمولی، گرم کردن غذا و یخ زدایی استفاده می‌شوند. این سادگی عملکرد مایکروفر سولو را در زمره دستگاه‌های ارزان قرار داده است، اما شاید برای استفاده دراز مدت و چندین ساله به کارتان نیاید. 

مایکروفر همرفتی 

مایکروفر همرفتی

اگر عاشق پختن کیک، درست کردن ماکارونی در فر هستید، یا مرتب کباب درست می‌کنید، خرید یک مایکروفر همرفتی را جدی‌تر بگیرید. مایکروفرهای همرفتی که بیشتر تحت عنوان مایکروفر زودپز شناخته می‌شوند، توانایی پخت سریع و سرخ کردن مواد غذایی را دارند. مایکروفر همرفتی مجهز به عنصر گرمایشی استاندارد است، یعنی هوای داغ در آن به صورت یکنواخت گردش می‌کند. فضای داخلی مایکروفر قابل مشاهده است و می‌توانید مراحل پخت غذا و کیک را تحت نظر بگیرید. 
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مایکروفر همرفتی امکان پخت غذا در سطوح مختلف است، با این عملکرد می‌توانید پخت و تهیه یک غذا را با درجه‌های مختلفی امتحان کنید، البته در طراحی‌های جدید مایکروفر همرفتی، دستگاه پس از دریافت نوع غذا و وزن تقریبی آن، برای پخت برنامه ریزی کرده و سطح و زمان پخت را محاسبه می‌کند.  

مایکروفر گریل

مایکروفر گریل شباهت زیادی به مایکروفر همرفتی دارد. تنها نقطه تفاوت میان این دو، ویژگی گریل کردن مواد غذایی است. 
تفاوت مایکروفر گریل و مایکروفر سولو نیز در همین جاست، وجود یک بخاری (کوره) اضافی در بالای مایکروفر گریل، حرارت اضافی تولید کرده و غذا تنها با اشعه الکترومغناطیس آماده نمی‌شود. مایکروفر گریل، برای کسانی که دوست دارند از هر دو منبع انرژی برای پخت غذا استفاده کنند، ایده آل است، اما اگر می‌خواهید برای پخت و پز عادی یا گرم کردن غذا مایکروفر بخرید، نیازی به هزینه اضافی نیست و می‌توانید یک مایکروفر سولو خریداری کنید و اگر به امکاناتی برای کباب کردن نیاز دارید، مایکروفر گریل ارزش هزینه کردن خواهد دارد وگرنه می‌توانید به مایکروفر همرفتی بسنده کنید.

اندازه های مایکروفر

اندازه مایکروفر

آخرین نکته‌ای که در این راهنمای خرید مایکروفر به آن پرداخت می‌شود، سایز و حجم مایکروفر است. در معماری جدید بسیاری از آشپزخانه‌ها فضای اختصاصی برای مایکروفر دارند. این فاصله را اندازه‌گیری کنید و مدلی انتخاب کنید که مناسب و در عین حال فضایی برای گردش هوا فراهم باشد.
اگر در آشپزخانه جایی برای مایکروفر تعبیه نشده است، ناچارید آن را روی کابینت‌ها قرار دهید. مایکروفرهای رومیزی فضای زیادی را اشغال می‌کنند، بنابراین به سراغ مایکروفرهای بزرگ نروید. اگر با محدودیت جا هم روبرو هستید مایکروفر سولو انتخاب خوبی می‌تواند باشد.
اندازه مایکروفرها از این حدود آغاز می‌شود: حدود 50 سانتی متر عرض، 30 سانتی متر ارتفاع و 40 سانتی متر عمق. برای تهویه هوا به حدود 10 سانتی‌متر فضای اطراف و در بالای آن 20 سانتی‌متر نیز نیاز است. 
ابعاد داخلی مایکروفر هم مهم است. اگر از قبل ظروفی برای قرار دادن در مایکروفر پیش بینی کرده اید، اندازه آن‌ها را در نظر بگیرید تا دوباره مجبور نشوید برای خرید ظرف هزینه کنید. معمولا در فروشگاه‌های لوازم خانگی تعدادی ظرف برای دکور و یا فروش وجود دارد. از امتحان کردن آن‌ها در مایکروفر خجالت نکشید.

مرور کلی راهنمای خرید مایکروفر

راهنما خرید مایکروفر
اگر تا به اینجای راهنمای خرید مایکروفر را مطالعه کرده‌اید، متوجه شده‌اید که باید به نکات زیادی توجه کنید. برند و مدل‌های زیادی در بازار موجود هستند. برخی عملکرد خوبی دارند، بعضی از مایکروفرها دارای امکانات جانبی یا گارانتی بهتری هستند. 
مایکروفری که خریداری می‌کنید بسته به برندی که انتخاب کرده‌اید و نحوه مراقبت از آن، حدود 8 تا 10 سال  در آشپزخانه شما خواهد بود. به طور خلاصه، آنچه باید قبل از خرید مایکروفر مد نظر قرار دهید، نوع مایکروفری که می‌خواهید، ابعاد فضای در دسترس آَشپزخانه و ابعاد مایکروفر می‌باشد.
در نهایت با کمی تحقیق و بررسی نظرات دیگران، ایده ای از بودجه خود داشته باشید، نکات گفته شده در ارتباط با مایکروفر سولو، مایکروفر همرفتی و مایکروفر گریل در این راهنما را به کار گرفته و با اطمینان خرید کنید. 
ثبت نظرات
نظرات