آشنایی با بهترین آرایشگاه مردانه

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
پیدا کردن آرایشگاه مردانه مناسب که از کیفیت کاری خوبی برخوردار باشد و قیمت مناسبی هم دریافت کند کار آسانی نیست . ما در این مقاله به شما یاد می دهیم چطور یک ارایشگاه مردانه خوب و با کیفیت برای خود انتخاب کنید تا از نتیجه کار آرایشگرتان رضایت داشته باشید.
آرایشگاه مردانه
لیست خدمات آرایشگاه مردانه چیست؟
خدمات ماسک صورت
آشنایی با خدمات اصلاح مو در آرایشگاه
انجام کراتینه ‌تراپی در آرایشگاه مردانه
خدمات پدیکور و مانیکور در آرایشگاه
خدمات لاکچری ارایشگاه مردانه
بهترین آرایشگاه مردانه چه ویژگی هایی دارد؟
مجهز به امکانات و تجهیزات به روز
مجهز به ژورنال دیجیتالی
عدم استفاده از وسایل بهداشتی
رعایت نکات بهداشتی در آرایشگاه مردانه
داشتن مدرک معتبر آرایشگر
دانش و مهارت آرایشگر
قیمت آرایشگاه مردانه در ایران چقدر است؟
امروزه آقایان نیز به آراسته بودن مو و صورت خود اهمیت زیادی می‌ دهند. یعنی همانطور که خانم ‌ها در آرایشگاه ها ساعت ها زمان می گذارند و به زیبایی خود اهمیت می دهند؛ آقایان هم در آرایشگاه مردانه به صورت و موی خود رسیدگی می ‌کنند. حتی در برخی موارد، خدمات دیگری از جمله ماسک و پاکسازی صورت و ... را درخواست می‌ دهند. 
اکثر پسران ایرانی به موضوع آراستگی و زیبایی خود بسیار اهمیت می‌ دهند. حال اگر شما هم جز آقایانی هستید که به کیفیت سطح خدمات یک آرایشگاه مردانه اهمیت زیادی می‌ دهید؛ پس در ادامه همراه ما باشید تا با همه چیز آرایشگاه مردانه آشنا شوید و نکات مهمی که قبل از ورود و دریافت خدمات از آرایشگاه باید بدانید، آشنا کنیم. همچنین لیست خدمات و قیمت آرایشگاه مردانه در ایران را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

لیست خدمات آرایشگاه مردانه چیست؟

همانطور که گفته شد؛ دیگر باید از یک ارایشگاه مردانه، انتظار ارائه انواع خدمات زیبایی و بهداشتی را داشت. چرا که امروزه، آقایان هم به اندازه خانم ها به زیبایی پوست صورت، درخشان بودن مو، آراسته بودن موهای صورت، نداشتن جوش و لک و ... اهمیت زیادی می ‌دهند. با این تفاسیر دیگر نباید آرایشگاه های مردانه فقط به خدمات اصلاح مو و ریش بسنده کنند. به طور مثال یک آرایشگاه مردانه باید بتواند خدمات زیر را هم ارائه دهد.

خدمات ماسک صورت

ماسک صورت

اکثر پسران جوان در آرایشگاه مردانه، درخواست ماسک صورت برای از بین بردن جای جوش و لک و پاکسازی پوست و همچنین از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی، پیشانی و ... می ‌کنند. این خدمات شاید در آرایشگاه های قدیمی پیدا نشود؛ ولی قطعا تمامی ارایشگاه مردانه خوب، که به فکر بالا بردن اعتبار خود هستند؛ این خدمات را ارائه می ‌دهند.
علاوه بر ماسک مناسب برای از بین بردن و پاکسازی پوست، در منوی خدمات یک آرایشگاه مردانه، قطعا ماسک‌ های میوه ای از جمله ماسک خاویار، ماسک نعناع و ماسک آلوورا نیز هم به چشم می ‌خورد. این ماسک ‌ها برای شاداب سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با خدمات اصلاح مو در آرایشگاه

امروزه آرایشگران در آرایشگاه مردانه فقط با قیچی و شانه کار نمی کنند بلکه انواع خدمات برای مو را نیز انجام می دهند. از جمله خدمات مو می توان به: روغن زدن مو، تیغ کاری مو، حالت دادن مو با سشوار، فر کردن و بافتن مو، سایه زدن دور مو و ... اشاره کرد.

انجام کراتینه ‌تراپی در آرایشگاه مردانه

خدماتی نظیر اولاپلکس، بوتاکس ‌تراپی، کراتینه ‌تراپی، گلت، پروتیین‌تراپی، آرگان‌ تراپی، تریپل ‌تراپی، ریباندینگ مو، آگاوه‌ تراپی و ... که قبلا برای بانوان در سالن زیبایی ارائه می ‌شد؛ در حال حاضر در آرایشگاه های مردانه برای آقایانی که بسیار به ظاهر خود اهمیت می‌ دهند؛ مورد استفاده قرار می گیرند.
کراتین تراپی، بوتاکس تراپی و پروتئین تراپی از جمله خدماتی است که امروزه در آرایشگاه‌ های مردانه بسیار رایج شده است. اگر وضعیت موی سر آقایان ضعیف باشد؛ می ‌توان از بوتاکس و کراتینه استفاده کرد، با این خدمات انواع ویتامین ها و پروتئین ها به پیاز موی سر وارد شده و سلول های مرده سر را دوباره فعال و زنده می‌ کند.
یکی دیگر از خدمات مو، پروتز مو می باشد. این خدمات برای پر پشت کردن مو مورد استفاده قرار می ‌گیرد. البته مشتری می ‌بایست از چند روز قبل به آرایشگاه رفته تا آرایشگری نسبت به جنس، رنگ و مدل موی او پروتز خوبی برای او تهیه کند.
در کنار سلمانی مردانه، کودکان نیز حساس هستند و بایستی به آرایشگاه کودک مخصوص به خود بروند.

خدمات پدیکور و مانیکور در آرایشگاه

مانیکور ناخن

خدمات دیگری که در آرایشگاه مردانه ارائه می ‌شود؛ پدیکور و مانیکور می باشد که درخواست کننده ‌های خودش را دارد و جز متفاوت ترین خدمات یک آرایشگاه مردانه محسوب می ‌شود. زیبایی و نظافت تنها به مو و صورت خلاصه نمی شود و باید بر روی ناخن هم کار انجام شود.
خدمات آرایشگاه مردانه برای آقا دامادها
خدمات آرایش مو و صورت داماد، معمولا در قالب یک پکیج ارائه می ‌شود. خدماتی نظیر پاکسازی پوست صورت با میکرولینگ و ماسک صورت، ماساژ صورت، کوتاهی مو، و سشوار، حالت ‌دهی و کراتینه مو، مانیکور و گریم داماد، بخشی از خدمات آرایشگاه مردانه برای دامادان می باشد.

خدمات لاکچری ارایشگاه مردانه

برخی از آرایشگاه ‌های مردانه در سطح شهر بسیار لاکچری شده اند و خدمات زیادی که قبلا مختص بانوان بوده؛ اکنون در لیست منوی خود قرار داده اند. به گفته آرایشگرها، هر چه خدمات و محیط آرایشگاه مردانه، لاکچری تر باشد؛ قطعاً مشتریان زیادی به آن رجوع می‌ کنند. بسیاری از جوانان امروزی، سلبریتی ها، ورزشکاران و ... حاضر هستند که بابت آرایش مو و صورت خود، هزینه های زیادی می کنند. به همین خاطر تعداد آرایشگاه های لاکچری در سطح شهرهای بزرگ به ویژه تهران، روز به روز در حال گسترش است.

بهترین آرایشگاه مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

سلمانی مردانه

بهترین آرایشگاه مردانه، آرایشگاهی است که علاوه بر خدمات ذکر شده؛ دارای ویژگی های دیگری از جمله موارد زیر باشد:

مجهز به امکانات و تجهیزات به روز

شاید تا به حال آرایشگاه های مردانه زیادی را دیده باشید که مشتریانی که در نوبت هستند؛ مشغول به کارهایی همچون گیم و بازی های فکری هستند. علاوه بر این ممکن است دارای سیستم های صوتی و تصویری برای مشتریان باشند. البته این خدمات در تمامی آرایشگاه های مردانه ضروری نیست؛ بلکه صرفا برای مشتریان در صف انتظار می باشد. این امر تاثیر زیادی در دید و نگرش مشتری نسبت به آرایشگاه دارد.

مجهز به ژورنال دیجیتالی

امروزه تعدادی از آرایشگاه‌ های مردانه در تهران، شیراز و دیگر شهرهای بزرگ مجهز به رایانه و ژورنال دیجیتال جهت نمایش انواع مدل مو و انتخاب مطلوب و ایده آل شده ‌اند. اصولا به چنین آرایشگاهی، آرایشگاه مردانه مدرن گفته می ‌شود.
 یکی از مهم ترین تجهیزات یک آرایشگاه مردانه، قطعا دستگاه های استریل برقی می باشد. شاید تعداد آرایشگاه های مردانه در سطح شهر شما که هنوز از صندلی های قدیمی استفاده می‌ کنند؛ به تعداد انگشتان دست هم نرسد. ولی باز هم بد نیست که قبل از رفتن به آرایشگاه به تجهیزاتی از جمله صندلی ها دقت کنید. دست کم شما قرار است ۲۰ دقیقه بر روی آن بنشینید. پس قطعا راحتی صندلی‌ ها بسیار اهمیت پیدا می ‌کند.

عدم استفاده از وسایل بهداشتی

یکی دیگر از مهم‌ ترین فاکتورهایی که تمامی آرایشگاه‌ های مردانه باید به آن دقت کنند؛ عدم استفاده از وسایل بهداشتی می باشد. این موضوع در دورانی که با شیوع کرونا به سر می بریم بیشتر از همیشه اهمیت دارد. شک نکنید که اگر آرایشگاهی بهترین تجهیزات و خدمات را ارائه دهد ولی به اصول بهداشتی دقت نکند؛ قطعا نمی‌ تواند مشتریان وفاداری داشته باشد.

رعایت نکات بهداشتی در آرایشگاه مردانه

بهترین آرایشگاه مردانه


در صورتی که شما هم قصد دارید به یک آرایشگاه مردانه خوب بروید؛ به این موضوع خوب دقت کنید. ببینید آیا آرایشگر از ماسک چند لایه و یک روپوش مناسب استفاده کرده است یا نه؟! آیا فاصله اجتماعی مشتریان رعایت شده است یا نه! آیا آرایشگاه مردانه به پد های الکلی و اسپری های ضدعفونی کننده مجهز شده است یا خیر؟! آیا فضای آرایشگاه تهویه مناسب با دارد؟!

داشتن مدرک معتبر آرایشگر

امروزه بسیاری از آرایشگاه ‌های مردانه و زنانه دارای چندین گواهینامه فنی حرفه ای هستند و آنها را برای جلب اعتماد مشتری، در معرض دید قرار می ‌دهند. حتی بعضی از آرایشگرها دارای مدارک خارجی و بین المللی هم هستند. با مراجعه به آرایشگاه می‌ توانید این مدارک را مشاهده و چک کنید.
خوب است بدانید که یک آرایشگاه مردانه ایده آل و مناسب علاوه بر خدمات باکیفیت، صندلی های برقی و مناسب، سیستم تهویه باید دارای پذیرایی و WIFI رایگان، جای پارک مخصوص، مجله های روز دنیا، دارای سیستم تعیین وقت قبلی و ... می باشد. این خدمات برای آرایشگاه‌ های مردانه باعث بالا رفتن سطح اعتبار و جذب مشتری خواهد شد.

دانش و مهارت آرایشگر

آرایشگر نیز باید بتواند به مشتریان در خصوص مشکلات پوست و مو، مشاوره های خوب و کارسازی ارائه دهد. به طور مثال تقویت کننده‌ های مناسب، انواع ماسک های موثر و ... را معرفی کند . به طور کلی باید دانش بالایی در مورد انواع پوست و مو و روش های تقویت و بهبود مشکلات پوستی داشته باشد.
در صورتی که برای خود یا از اقوام و آشنایان خودتان دنبال خدمات حرفه ای تر برای مراسم های ویژه همچون آرایشگاه مخصوص دامادی می گردید، به بخش راهنمای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد مراجعه فرمایید.

قیمت آرایشگاه مردانه در ایران چقدر است؟

نرخ آرایشگاه مردانه و زنانه توسط اتحادیه تعیین می ‌شود؛ ولی به طور کلی قیمت آرایشگاه های مردانه بسته به خدماتی که ارائه می‌ دهند؛ متغیر خواهد بود. به طور مثال در صورتی که برای تقویت مو و کراتینه تراپی به آرایشگاه مردانه مراجعه کنید؛ ممکن است هزینه های بین نیم میلیون الی یک میلیون شود.
و یا به طور مثال هزینه اصلاح سر بین ۵۰ الی ۱۲۰ هزار تومان می باشد . یا استفاده از ماسک های صورت چیزی نزدیک به ۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان است. یا خدمات پاکسازی صورت با روش های جدید و به روز حدودا بین ۱۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان متغیر می باشد. قیمت برخی از خدمات به صورت جلسه ای حساب می ‌شود. به طور مثال ممکن است برای پاکسازی صورت، به دو جلسه نیاز باشد. به طور کلی قیمت خدمات در آرایشگاه بسته به خدمات و کیفیتی که مشتری درخواست می ‌کند متغیر می باشد.

ارایشگاه مردانه

ثبت نظرات
نظرات