کدام رستوران ها در تهران منوی غذای ژاپنی دارند؟

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
برخی ها در منوی غذایی طرفدار غذاهای خارجی و علی الخصوص غذاهای آسیایی هستند. در بین غذاهای کشور های آسیایی، غذای ژاپنی به دلیل استفاده از انواع رنگ ها در غذا و حفظ خاصیت غذا و تنوع بالا ، مورد استقبال تعداد زیادی از مردم قرار میگیرد.
غذای ژاپنی
غذای ژاپنی و علت های استقبال از آن
کدام رستوران ها در تهران منوی غذای ژاپنی دارند و چرا اهمیت دارد؟ 
رستوران کنزو
رستوران پارک وی
 رستوران مانسون
رستوران کاتسو 
رستوران پیج 
رستوران الین سوشی
رستوران چاپ چاپ
رستوران آووکادو
رستوران روشا
رستوران واسابی 
چگونه از منوی غذاهای ژاپنی انتخاب کنیم؟
تنوع غذاهای ژاپنی در رستوران های تهران
غذاهای پرطرفدار در رستوران ژاپنی در تهران
1-غذای ژاپنی کاراگه (Karaage)
2- غذای ژاپنی یاکیتوری (Yakitori)
3-غذای ژاپنی اوکونومیاکی (Okonomiyaki)
4- غذای ژاپنی رامن (Ramen)
5-غذای ژاپنی تاکورایس (Taco Rice)
6-غذای ژاپنی کباب کابایاکی (Kabayaki)
7-غذای ژاپنی گیودون (Gyudon)
8- سوشی (Sushi)
بهترین رستوران ژاپنی در تهران
نکاتی برای انتخاب بهترین رستوران ژاپنی در تهران
1. توجه به تنوع غذاهای سرو شده
2. توجه به روش های طبخ غذا در رستوران
3. توجه به کیفیت غذای سرو شده
4. دقت به قیمت غذاهای ژاپنی
رستوران ژاپنی در ایران، تنها در پایتخت موجود است!
چرا ایران قابلیت افتتاح رستوران های بین المللی را دارد؟
دلیل متمرکز بودن رستوران ژاپنی در ایران، داخل پایتخت چیست؟
پیشنهادی به شما که درصدد افتتاح رستوران هستید!

غذای ژاپنی و علت های استقبال از آن

 غذاهای خارجی همواره یکی از پرطرفدار ترین منو های غذایی رستوران ها بودند منوی غذای اروپایی و فست فودها، منوی غذاهای عربی، منوی غذای های شرقی و غذای ژاپنی و چینی از منوهای غذا های خارجی هستند که در رستوران ها عرضه میشود. بسیاری از منابع غذایی دیگر نیز هستند که طرفداران خاص خود را دارند، اما یکی از علت‌هایی که منوی غذای ژاپنی در بین سایر غذاها طرفدار متفاوت‌تری دارد. 
نوع طبقه خاص غذاهای ژاپنی است و آشپزی سنتی ژاپنی که بر پایه قواعد مبنی بر تعادل و تنوع است استفاده از  پنج های جالب این تکنیک، آنها از ۵ رنگ سیاه و سفید زرد سبز و قرمز استفاده می‌کند و غذاهای خود را بر مبنای این ۵ رنگ طراحی و تزئین می کنند همچنین تکنیک های آشپزی پنجگانه دارند که بر مبنای بخارپز بودن، جوشاندن، سرخ کردن، سرو غذاهای خام و غذای گریل شده است یعنی طبخ غذا های خود را مبنی بر وجود مواد مغذی موجود در غذا می‌دانند. کمتر غذا ها را سرخ می کنند و بیشتر معتقد بر غذاهای پختنی و بخارپز هستند. فارغ از غذایی را که به صورت خام می‌خورند. 
پنجگانه بعدی آنها طعم های پنج گانه است که شامل ترشی و تلخی و شوری و شیرینی و تندی است که عطر و طعم غذا را بی نهایت جذاب میکند. این پنج های جالبی را که عنوان کردیم  همه را می‌توانیم در یک غذای بسیار ساده و حتی شاید یک دسر هم مشاهده کنیم. رنگین کمان رنگهای غذای ژاپنی همیشه جلب توجه سایر مردم جهان را به همراه داشته است و همین امر سبب شده تا رستوران های زیادی در تهران منوی انواع غذا های  این کشور را به منوی غذایی خود اضافه کنند. اما این سوال پیش میاید که کدام رستوران ها در تهران منوی غذای ژاپنی دارند؟

کدام رستوران ها در تهران منوی غذای ژاپنی دارند و چرا اهمیت دارد؟ 

رستوران غذای ژاپنی در تهران

تعبیری را که خیلی ها از آن یاد میشود، غذای ژاپنی بازی رنگ هاست. ژاپن و فرهنگ غذایی آن به دلیل استفاده از انواع رنگ ها در غذا و تعدد منابع غذایی و همچنین غذاهای منطقه‌ای و فصلی مختلفی که ارائه می کند و همچنین کمتر سرخ کردن مواد غذایی که سبب از بین نرفتن مواد مفید آن می شود و برای دستگاه گوارش بسیار اهمیت دارد مورد توجه بسیاری از کشور ها قرار گرفته است.این چنین غذایی مورد علاقه بسیاری از افراد است. خانم هایی که به تزیین غذا بیشتر اهمیت می دهند معمولاً از سبک غذای ژاپنی استقبال می‌کند تنوع مواد غذایی و تنوع غذاهایی که در ژاپن وجود دارد سبب شده تا این تنوع و انواع غذاهای مختلف آن از سوشی و تمپو گرفته تا یاکیتوری به‌عنوان غذاهای معروف، در اکثر رستوران های معتبر و پرطرفدار کشور وجود داشته باشد. اما از علل متفاوت بودن غذای ژاپنی این است که مواد غذایی و غذاهای طبخ شده را معمولاً در مواد قرار می دهند. استفاده از روغن و حرارت کم و اینکه علاوه بر ژاپن در رستورانها غذای بسیاری از کشورهای شرق آسیا نیز طبخ می شود اما ما غذای ژاپنی متفاوت تر و پر طرفدار تر از سایر کشورها هستند اما کدام رستوران ها در تهران میزبان غذای ژاپنی هستند؟
دوستداران گوشت مرغ، بهترین روش های پخت مرغ را از دست ندهید.

رستوران کنزو

سوشی کنزو

اولین پاسخی که دریافت می کنید رستوران‌کنزو است این پاسخ به این دلیل است که کنزو رستوران ژاپنی است و تمام قالب رستوران از فرهنگ ژاپن است یا به صورت کلی اورجینال ژاپن است دکوراسیون طراحی فضا استفاده از ورودی ها و خروجی ها موسیقی زنده در حال پخش منوی غذایی همه و همه در یک رستوران ژاپنی وجود دارد رستوران کنزو با کیفیتهای بالایی که دارد سبب شده تا شما حتی با از خوردن ماهی پخته و خام لذت ببرید همانگونه که قبلاً اشاره شد رستوران های ژاپنی و غذای ژاپنی به دلیل از بین رفتن مواد معدنی موجود در خوراکی ها، کمتر آنها را سرخ می کنند و تا حدودی آنها را با آب می پزند .این امر سبب شده تا برای ما ایرانی ها که غذاها را معمولاً سرخ میکنیم خوردن غذاهای نیم پز ژاپنی عجیب به نظر بیاید. مثلاً در حالی که ما احساس می‌کنیم ماهی اصلا پخته نشده و اصلا آن را غذا حساب نمی کنیم. جالب است بدانید همین ماهی طبخ شده به سبک ژاپنی زمانی که در کنار مخلفات مخصوص خود قرار گیرد بسیار خوشمزه و خوش عطر است. رستوران کنزو را بسیاری بهترین رستوران آسیایی تهران می‌دانند. اما از نکات موجود در این رستوران ، قیمت های بالای منوی رستوران است.اما در عین قیمت بالا همواره مورد استقبال قرار گرفته است و جزو یکی از بهترین رستوران های تهران است.

رستوران پارک وی

رستوران بعدی که غذای ژاپنی ارائه میدهد رستوران پارک وی میباشد. این رستوران که چینی است و در حقیقت رستوران چینی محسوب می‌شود اما غذاهای کشورهای آسیایی درآن پخته میشود رستوران پارک وی، به دلیل فضای داخلی شرق آسیایی و دیزاین فانوس سبب شد تا این فضا به یک فضای بسیار متفاوت برای صرف غذاهای آسیایی و همینطور غذای ژاپنی محسوب شود طراحی نور در این نوع رستوران ها بسیار قوی و جالب است این رستوران در خیابان فرشته واقع شده است و از بهترین رستوران ها در تهران  است .

 رستوران مانسون

رستوران مانسون

رستوران مانسون واقع در خیابان گاندی جنوبی است که انواع غذاهای ژاپنی را ارائه میدهد گفتنی است علاوه بر ژاپن این رستوران انواع غذاهای آسیایی را عرضه میکند. دیزاین فوق العاده رستوران در عین لذت خوردن غذای ژاپنی و لذت از استماع موسیقی زنده خاطره ای متفاوت برایتان خواهد بود.

رستوران کاتسو 

این رستوران با طراحی متفاوت و جذاب یکی از بهترین رستوران ها در تهران که دارای منوی غذای ژاپنی است. این رستوران غذاهای دریایی و غذاهای که مختص کشورهای آسیایی هستند را به خوبی طبخ می کند. سوشی ها، میگو و ماهی ها، مصرف هر روزه زیاد این رستوران هستند .آنچه که این رستوران را با سایر رستوران ها متفاوت می کند استفاده از دسر ها در کنار خوراکی هایی که شاید به نظر ما نیم‌پز باشند.

رستوران پیج: 

رستوران پیج

این رستوران یک رستوران کوچک و دنج و بسیار کوچک در محله پاسداران تهران است که اتفاقا ظرفیت بسیار کمی نیز دارد؛ به طوری که اگر شما به این رستوران بروید، احتمالا مجبور می شوید مدت زمانی را منتظر شوید تا بتوانید غذای دلخواه خود را سفارش دهید. دکور داخلی این رستوران چوبی و مدرن است و انواع بازی ها برای سرگرمی و گذراندن اوقاتی خوش برای شما در آن جا وجود دارد.

رستوران الین سوشی:

رستوران الین سوشی که از دیگر رستوران های ژاپنی ایران است در باشگاه انقلاب واقع شده است. این رستوران که در فضای باز قرار دارد، انواع غذاهای ژاپنی را سرو می کند. این رستوران فضای بسیار مناسبی دارد تا بتوانید دورهمی های دوستانه خود را در آنجا برگزار کنید. این رستوران شعبه دیگری نیز در زعفرانیه تهران دارد که شما می توانید لذت خوردن غذای ژاپنی را در فضای آزاد تجربه کنید.

رستوران چاپ چاپ:

رستوران چاپ چاپ

اول از همه رستوران چاپ چاپ دارای دو شعبه در منطقه جردن و فرشته تهران دارد. این رستوران هم از جمله رستوران های ژاپنی در ایران است که دارای فضای لوکس و بسیار جذاب، با تنوع زیاد غذایی و طعم فوق العاده، با انواع سوشی ها و غذاهای ژاپنی از شما پذیرایی می کند. غذاهای این رستوران تزیینات زیبا و دلنشینی دارد و شما می توانید در هنگام خوردن آن ها در فضای باز از آن لذت ببرید.

رستوران آووکادو:

رستوران آواکادو در خیابان ونک تهران قرار دارد و در آن انواع سوشی سرو می شود. نکته جالب درباره این رستوران این است که علاوه بر سوشی در رستوران آووکادو انواع غذاهای آسیایی نیز وجود دارد که هر کسی با هر سلیقه ای می تواند غذای دلخواه خود را سفارش دهد و از آن لذت ببرد.

رستوران روشا:

رستوران روشا

این رستوران که از رستوران های آسیایی جاده ابریشم است در مجتمع روشا با منظره فوق العاده جذاب و تم و دکوراسیونی زیبا فرهنگ آسیای شرقی را به نمایش می گذارد. این رستوران که دارای سالنی سربسته و روف گاردنی جذاب است، تجربه خوردن غذای آسیایی را برای شما خاطره انگیز می کند.

رستوران واسابی: 

نام رستوران واسابی که در اتوبان کردستان واقع شده است، از نوعی ترب ژاپنی گرفته شده است. واساب که سس تندی است از نوعی گیاه تهیه می شود، همراه سوشی نیز سرو می شود. این رستوران نیز از رستوران های ژاپنی در ایران است، پر از غذاهای ژاپنی است که می توانید از خوردن آن ها لذت ببرید.

چگونه از منوی غذاهای ژاپنی انتخاب کنیم؟

رستوران ژاپنی در تهران

اکنون رستوران های را که عنوان کردیم فقط بر طبخ غذاهای ژاپنی تکیه کردند اما در همین رابطه باید چند نکته را بدانید اگر دنبال رستوران های ژاپنی می گردد و یا اگر شما هم برایتان این سوال وجود دارد که کدام رستوران ها در تهران منوی غذای ژاپنی دارند پاسختان یک رستوران خاص نیست شما از بین غذاهای ژاپنی و تنوع موجود در آنها همچنین از رنگ بندی های متفاوتی که دارند نیز باید سلیقه واحد خود را مشخص کنید و یک نوع غذای ژاپنی را به عنوان غذا واحد نظر بگیریم چرا که ممکن است شما به رستوران بروید که می دانید غذاهای ژاپنی طبخ می شود و با توجه به تجربه اولتان، غذای خاصی را سفارش دهید که با شما سازگاری نداشته باشد و چه بسا نسبت به تمام غذاهای ژاپنی بدبین می‌شوید. 
پس باید در هنگام انتخاب رستوران برای صرف غذا و در هنگام انتخاب غذا برای سرو کردن علاوه بر نام رستورانی را که به روش های مختلف می توانیم پیدا کنیم ، به این نکته نیز دقت کنید که ذائقه ما مطابق با کدام نوع از غذاهای ژاپنی است و چه نوع غذایی را دوست داریم سرو کنیم. همانگونه که در غذاهای ایرانی تعدد و انواع مختلفی وجود دارد و روزانه تعداد زیادی از غذاهای ایرانی به دایره غذایی اضافه می‌شود. غذای ژاپنی نیز به همین شکل است و روزانه غذایی ابداع و ترکیب غذایی اضافه میشود. اگر دسترسی کامل به منوی غذای ژاپنی ندارید. اما میخواهید بدانید ذائقه شما با کدام غذا ها سازگاری دارد می توانید ابتدا و قبل از رفتن به رستوران برای صرف غذای ژاپنی اطلاعاتی را درباره انواع غذاهای ژاپنی کسب کنید اما در ادامه تعدادی دیگر از رستوران هایی که غذای ژاپنی در آن سرو میشود و کدام رستوران ها در تهران میزبان خوراکی های ژاپنی هستند معرفی میکنیم.

تنوع غذاهای ژاپنی در رستوران های تهران

رستوران ژاپنی تهران

باید عنوان کنیم همه رستوران های مذکور ،غذاهای ژاپنی را طبخ می کند گرچه ممکن است یک غذا را به شیوه‌های مختلفی عرضه کنند همانگونه که ما در طبخ غذاهای ایرانی در رستوران ایرانی انواع شیوه های پخت را داریم، آنها نیز ممکن است انواع شیوه های پخت را برای غذای ژاپنی داشته باشند اما مطابق با نکاتی که متذکر شدیم با توجه به این اطلاعات کدام نوع غذاها را انتخاب کنیم البته می توانید در هنگام مراجعه به رستوران مقدار غذا را به عنوان تست سفارش دهید اگر زمان کافی برای صرف ناهار یا شام دارید می توانید غذا را ابتدا تست کرده و سپس سفارش دهید
در مجموع اگر بخواهیم به یک جمع‌بندی برسیم رستوران هایی که در تهران به صورت اختصاصی فقط غذای ژاپنی را ارائه می‌دهند زیاد نیستند. اما رستورانهای وجود دارند، که در عین طبخ غذاهای ایرانی غذاهای خارجی را ارائه می‌دهند و یا رستورانهای وجود دارند، که فقط به غذاهای کشورهای آسیای شرقی می‌پردازند. ما دسته ای از رستوران ها را و اطلاعات آنها را ارائه دادیم. اما هر کسی باید مطابق با سلیقه و میل درونی خود به خوراکی ها، علی الخصوص غذاهای ژاپنی در رستوران مورد نظر خود مراجعه کنند. البته عواملی که سبب شده تا در رستوران ها، غذای ژاپنی طرفدار زیادی داشته باشند و کمتر کسی از خوردن آن  پشیمان شود وجود تنوع رنگ ها و طعم های مختلف در غذاهای ژاپنی است بدیهی است استفاده از چاشنی های مختلف برای طعم غذای ژاپنی بی تاثیر نیستند

غذاهای پرطرفدار در رستوران ژاپنی در تهران

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که طعم غذای ژاپنی به مذاق ما ایرانی ها چگونه است؟
ظاهر عجیب و وسوسه انگیز غذای ژاپنی همواره ما را مجاب به یک بار امتحان کردن، می اندازد. اما اگر شانس این را نداشته باشیم که غذای ژاپنی مطابق با طبع و ذائقه ایرانیمان تست کنیم، برای همیشه نظرمان در مورد غذای ژاپنی منفی خواهد بود.
همچنین در صورتی که صاحب یک رستوران ژاپنی در تهران هستید ، دقت بسیاری در انتخاب منوی رستوران خود داشته باشید، اگر یک فرد برای اولین بار تجربه خوبی از کیفیت و مزه از غذای جدید را در رستوران شما احساس کند ، آن وقت رستوران و منوی غذای شما برای همیشه مورد اعتماد او قرار خواهد گرفت و رستوران شما را در بین دیگر رستوران ژاپنی در تهران به سایرین پیشنهاد میدهد.
ما در اینجا چند غذای ژاپنی که در منوی یک رستوران ژاپنی در تهران باید وجود داشته باشد را پیشنهاد میکنیم. و این غذاها بیشترین سازگاری را با ذائقه ایرانی دارند.

1-غذای ژاپنی کاراگه (Karaage)

غذای ژاپنی کاراگه

یکی دیگر از غذاهای ژاپنی در کلیه رستوران ژاپنی در تهران بسیار مشاهده میشود کاراگه است که  متشکل از ران مرغ که در سس سویا و سس ماهی ، زنجبیل، سیر و ادویه های خوش عطر دیگر خوابانده شده، میباشد که پس از غلتاندن در آرد سوخاری در روغن سرخ میشود. طعم بی نظیر این غذای ژاپنی از بسیاری از مرغ سوخاری های معروف دنیا پیشی گرفته است.

2- غذای ژاپنی یاکیتوری (Yakitori)

غذای ژاپنی یاکیتوری

یک غذای ژاپنی متناسب با ذائقه ما ایرانی ها که در گردش و پیک نیک های خود بسیار از این غذا استفاده میکنیم، این غذای ژاپنی شباهت زیادی به جوجه کباب ما ایرانی ها دارد. در غذای ژاپنی یاکیتوری ، تکه های مرغ با پوست را پس از مزه دار کردن همراه با پیاز و فلفل به سیخ میکشند و  سپس کباب میکنند. این غذای ژاپنی به همراه برنج و نوشیدنی های خاصی در رستوران ژاپنی در تهران سرو میشود.

3-غذای ژاپنی اوکونومیاکی (Okonomiyaki)

غذای ژاپنی اوکونومیاکی

اوکونومیاکی یک غذای ژاپنی محلی و سنتی است. در این غذای ژاپنی گوشت گوساله یا ماهی که از قبل طعم دار شده را بهمراه سیب زمینی و کلم و پیاز در داخل پنکیک قرار می دهند. بهترین چاشنی این غذا سس مایونز میباشد.

4- غذای ژاپنی رامن (Ramen)

غذای ژاپنی رامن

در رامن از رشته های نودل که در آب گوشت پخته شده استفاده میشود و سس مخصوصی دارد که مطابق با هر منطقه از ژاپن متفاوت است. در این غذای ژاپنی تخم مرغ و پیازچه نیز استفاده میشود. طریقه سرو آن در رستوران ژاپنی در تهران با چاپستیک میباشد.

5-غذای ژاپنی تاکورایس (Taco Rice)

غذای ژاپنی تاکورایس

همانطور که از نام این غذای ژاپنی پیداست ، حجم عمده این غذا را برنج پخته شده تشکیل میدهد ، گوشت چرخ شده گوساله که با خورشتی طعم دار که از پنیر مخصوصی تهیه میشود به همراه کاهو و گوجه خام ریز شده سرو می گردد. تاکو رایس به عنوان یکی از اصیل ترین غذای ژاپنی در یک رستوران  ژاپنی در تهران سرو می شود که کاملا مطابق با ذائقه ما ایرانی ها میباشد.

6-غذای ژاپنی کباب کابایاکی (Kabayaki)

غذای ژاپنی کباب کابایاکی

کابایاکی یا همان ماهی کباب که از گوشت مار ماهی مزه دار شده طبخ میشود.این غذای ژاپنی از غذاهای قدیمی در ژاپن است که بیشتر در فصل های سرد سال طبخ میشود. و البته به دلیل استفاده از مارماهی از غذاهای گران قیمت در رستوران ژاپنی در تهران می باشد.این غذای ژاپنی به همراه برنج پخته شده و سالاد و ترشی سرو می شود.

7-غذای ژاپنی گیودون (Gyudon)

غذای ژاپنی گیودون

 گیودون طعم آشنا و لذیذ چلو گوشت را برای ایرانیان به یاد می آورد. این غذای ژاپنی لذیذ به همراه سس مخصوص و سبزیجات و تخم مرغ سرو میشود .

8- سوشی (Sushi)

سوشی

سوشی از مشهورترین غذاهای ژاپنی است که از قدیم الایام طرفداران زیادی در این کشور داشته است. این غذا که به شکل ها، با تنوع و صورت های مختلف سرو می شود از انواع ماهی در برنج تخمیر شده طبخ می شود. اغلب ایرانیان وقتی به رستوران های ژاپنی در ایران می روند، علاقه مند به خوردن سوشی در رستوران های ژاپنی هستند.

بهترین رستوران ژاپنی در تهران

بسیاری از افراد هستند که به غذاهای ژاپنی علاقه زیادی دارند که این دسته از افراد باید بهترین رستوران ژاپنی در تهران را جهت صرف غذایی ژاپنی انتخاب کنند. غذاهای ژاپنی مدل های متنوعی دارند که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. هر یک افراد بر اساس ذائقه شخصی خود می‌ توانند یکی از مدل های متنوع غذاهای ژاپنی را در رستوران ها سرو نمایند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید تعداد رستوران های تهران که غذای ژاپنی سرو می نمایند چندان زیاد نمی باشد. برخی از رستوران ها در تهران هستند که غذاهای ژاپنی به مشتریان خود ارائه دهند ولی به عنوان یک رستوران ژاپنی ویژه شناخته نمی شوند. شما برای اینکه بهترین رستوران ژاپنی ویژه در تهران را انتخاب کنیم باید ویژگی‌ های رستوران را پیش از انتخاب کردن بررسی نمایید.

نکاتی برای انتخاب بهترین رستوران ژاپنی در تهران

بهترین رستوران ژاپنی در تهران

برخی از نکاتی که زمان انتخاب کردن بهترین رستوران ژاپنی تهران باید به آن دقت داشته باشید عبارت می باشد از :

1. توجه به تنوع غذاهای سرو شده :

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان انتخاب رستوران ژاپنی در تهران باید به آن دقت داشته باشید این است که تنوع غذاهای رستوران را بررسی کنید. هر یک از رستوران های ژاپنی باید غذاهای محبوب این کشور را سرو نمایند. شما اگر به غذای خاصی علاقه دارید پیش از اینکه به رستوران ژاپنی بروید باید توجه داشته باشید که آن رستوران غذای مورد علاقه تان را سرو می نماید. به طور کلی اگر شما علاقه زیادی به غذاهای ژاپنی دارید باید منوی غذایی رستوران را بررسی کنید. منوی رستوران های غذایی برخی از رستوران های مشهور ژاپنی را می توانید به صورت اینترنتی هم مشاهده نمایید و سپس برای سرو غذا به رستوران بروید.

2. توجه به روش های طبخ غذا در رستوران :

بیشتر غذاهای ژاپنی به صورت بخارپز طبخ می شوند. به همین دلیل افرادی که به غذاهای بخارپز علاقه دارند ترجیح می دهند که به رستوران های ژاپنی در تهران بروند. شما پیش از این که یکی از بهترین رستوران های ژاپنی در تهران را انتخاب کنید باید به روش های طبخ غذا در آن رستوران دقت داشته باشید. اینکه غذا بخارپز شود را به خوبی در نظر داشته باشید. 

3. توجه به کیفیت غذای سرو شده :

بهترین رستوران ژاپنی تهران

کیفیت غذای سرو شده در رستوران یکی دیگر از نکاتی به شمار می ‌رود که زمان انتخاب کردن بهترین رستوران ژاپنی در تهران باید به آن توجه نمایید. برخی از غذاهایی که در رستوران های ژاپنی سرو می ‌شوند امکان دارد که کیفیت لازم را نداشته باشند. بر همین اساس شما پیش از انتخاب رستوران ژاپنی مورد نظر باید کیفیت غذاهای رستوران را بررسی کنید.

4. دقت به قیمت غذاهای ژاپنی :

توجه کردن به قیمت غذاهای ژاپنی از دیگر نکاتی به شمار می‌ رود که زمان انتخاب بهترین رستوران ژاپنی در شهر تهران باید به آن توجه داشته باشید. قیمت برخی از غذاهای ژاپنی تا حدودی بالا است که شما برای خریداری و سرو آن غذاها باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

رستوران ژاپنی در ایران، تنها در پایتخت موجود است!

رستوران ژاپنی در ایران کم نیست و این به دلیل محبوبیت غذاهای خاور دور، از جمله غذاهای ژاپنی در میان ایرانیان است.
غذاهای ژاپنی و کره جنوبی، در میان سایر کشورهای شرق آسیا، بیشتر با ذائقه ایرانیان جور در می آید.
بسیاری از رستوران های پایتخت مشغول سرو غذاهای ژاپنی در تهران هستند و شمار رستوران ژاپنی تهران کم نیست، بخش عمده رستوران ژاپنی در ایران، داخل پایتخت متمرکز است.
اما هموطنان ایرانی در سایر شهرها، چگونه می توانند مهمان فضا و غذای ژاپنی شوند؟
خوراک و سبک آشپزی ژاپنی باعث شده به ویژه در سال های اخیر، محبوبیت سرو و طعم غذاهای این کشور مدرن، در ایران افزایش یابد.
بخشی از این محبوبیت روزافزون مربوط به ارتباطات گسترده اینترنتی در دهکده جهانی است که مرزها را از میان برداشته و امکان آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی کشورهای مختلف را مهیا ساخته است.
رستوران ژاپنی در ایران

بخشی دیگر از محبوبیت غذاهای ژاپنی، به خاطر تنوع غذاهای این کشور و نیز فاکتورهای سلامتی بسیاری است که در شیوه آشپزی ژاپنی وجود دارد.
اصولا غذاهای شرقی و کشورهای آسیایی،  از جمله ایران، پیوند نزدیکی با طبیعت و عناصر طبیعی و گیاهی دارد و از تنوع مواد اولیه برخوردار است.
ژاپن و سبک زندگی ژاپنی به ویژه زندگی سنتی این مردم، تاکید بسیاری بر سلامت جسم و روان داشته و برای این منظور اهمیت زیادی به خورد و خوراک خود می دهند.
به همین دلیل در تهران رستوران های ژاپنی فراوانی افتتاح شده اند اما در سایر شهرهای ایران، وضع به گونه دیگری است.
با توجه به اینکه شهرهای مختلف ایران، دارای منوی غذای بومی متنوعی هستند و غالب گردشگرانی که به این شهرها سر می زنند، تمایل دارند غذاهای بومی و محلی شهر مورد نظر را بچشند، تمایل و دلیل چندانی برای افتتاح رستوران های فرنگی از جمله رستوران ژاپنی در شهرهای مختلف ایران وجود ندارد، به همین دلیل تعداد رستوران ژاپنی در ایران، در حال حاضر چندان زیاد نیست و اگر در شهری غیر از تهران، رستوران ژاپنی فعال باشد، فقط معطوف به مراکز استان ها و شهرهای توریستی و بزرگ است.

چرا ایران قابلیت افتتاح رستوران های بین المللی را دارد؟

رستوران های ژاپنی در تهران

کشور ما، منابع غذایی فوق العاده متنوع و فراوانی دارد و به همین دلیل امکان تهیه انواع غذاهای دنیا را دارد.
مواد اولیه مورد استفاده در خوراک اقسا نقاط جهان، نه تنها در ایران در دسترس است بلکه به صورت بومی تولید می شود و به وفور یافت می گردد.
به همین دلیل اولین احتیاجات ضروری برای طبخ انواع غذا، برای شهرهای مختلف ایران، وجود دارد.

دلیل متمرکز بودن رستوران ژاپنی در ایران، داخل پایتخت چیست؟

از آنجا که طبخ غذاهای خارجی نیاز به مهارت و تجربه دارد و باید زیر نظر یک سرآشپز مجرب و آشنا به غذاهای خارجی انجام شود، محدودیتی برای یافتن نیروی کار متخصص در آشپزخانه رستوران های بین المللی وجود دارد.
از طرفی همان سرآشپزان زبردستی که متخصص طبخ غذاهای خارجی از جمله غذاهای ژاپنی هستند، ساکن پایتخت بوده و در نتیجه یکی از دلایل تمرکز رستوران های بین المللی از جمله رستوران ژاپنی در تهران، وجود همین محدودیت برای سایر شهرهای کشور است.

پیشنهادی به شما که درصدد افتتاح رستوران هستید!

رستوران غذای ژاپنی در تهران

اگر می خواهید در شهر خود، اقدام به راه اندازی کافه و رستوران نمایید، در نظر داشته باشید که وجود رستوران های بین المللی برای جلب نظر توریست ها و نیز برای مردم شهرهای ایران که دسترسی به رستوران های پایتخت ندارند، می تواند گزینه خوب و منحصر به فردی باشد.
با توجه به اینکه خلا رستوران ژاپنی در ایران، به وضوح دیده می شود، می توانید در شهر خود پیشرو باشید و طعم های ژاپنی را برای همشهریان خود سرو کنید.
ثبت نظرات
نظرات