آشنایی با دتاکس واتر

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
برای ترغیب به میل کردن آب می توان با افزودن بعضی از گیاهان، میوه ها و سبزی ها به آب نه تنها مزه و عطری خوشایند به آن می بخشند بلکه سبب تقویت خواص سم زدایی آن می شوند. دتاکس واتر از قرار دادن تکه های رنده شده سبزیها و میوه ها در دو حالت آب دتاکس سرد و آب دتاکس گرم تهیه می‌شود.
دتاکس واتر

تعریف دتاکس واتر و کاربرد آن

طعم دار کردن آب با افزودن سبزیجات، گیاهان و میوه ها ی تازه را دتاکس واتر (Detox Water) می نامند. آب از بهترین و مهم ترین نوشیدنی ها در دنیا است که حیات همه ی موجودات به آن وابسته است. این ماده گرچه مایه ی حیات است اما طعم و رنگی ندارد و سرو چند لیوان آن در طول روز برای اکثریت مردم خوشایند نیست. برای ترغیب به میل کردن آب کافی در شبانه روز می توان با افزودن بعضی از گیاهان، میوه ها و سبزی ها به این ماده حیاتی نه تنها مزه و عطری خوشایند به آن می بخشند بلکه سبب تقویت خواص سم زدایی آن می شوند. آب دتاکس از قرار دادن تکه های رنده شده ‌ی سبزی ‌جات و میوه ها در دو حالت آب دتاکس سرد و آب دتاکس گرم تهیه می‌شود. این نوع نوشیدنی در علم پزشکی از لحاظ لغوی به معنی رفع کردن مسمومیت است. پس آب دتاکس به اصطلاحی آب برطرف کننده مسمومیت می باشد. 
میل کردن هشت لیوان آب در طول یک شبانه روز برای سلامت بدن انسان توصیه می شود چرا که هیدرات های موجود در بدن انسان برای سلامتی سودمند است. شاید نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز برای برخی افراد ناخوشایند باشد و یا عادت به خوردن آب ساده نداشته باشند به همین صورت این افراد می توانند با اضافه کردن میوه ها و بعضی ترکیبات گیاهی به آب از نوشیدن آن لذت ببرند و از حفظ سلامتی بدن خود در امان باشند. مصرف نوشیدنی های طعم دار( آب دتاکس) بهترین روش برای پاکسازی از سموم و آب رسانی به بدن انسان است. 

طرز تهیه دتاکس واتر چگونه است؟

طرز تهیه دتاکس واتر

تقریبا می‌توان هر مخلوط دلخواه و مورد پسند ذائقه را از سبزیجات، گیاهان و میوه‌ ها، را برای مزه دار کردن آب مورد مصرف قرار داد. محتویات دتاکس واتر، زیاد و متنوع است؛ اما خودِ این محتویات با آب ترکیب نمی‌شوند بلکه در حد مزه دار شدن آب فقط در درون آن قرار می‌گیرند. میزان کالری این نوع نوشیدنی بسیار کم است و همین میزان کم بودن کالری سبب شده است که آب دتاکس زیاد رواج پیدا کند و توجه طرفدارانش را بیشتر به خود جذب کند. افرادی که از قند خون و یا دیابت نوع دوم رنج می برند بهتر است آب دتاکس را جایگزین نوشیدنی های بسیار شیرین و حاوی قند کنند. چرا که نوشیدنی های قند دار برای این گونه افراد مضر است و نوشیدن آب دتاکس سلامتی آنها را تضمین می کند. تهیه و درست کردن این نوع نوشیدنی بسیار ساده و راحت است که شما فقط نیاز به برخی از گیاهان، سبزی ها، میوه ها و آب دارید. 
برای تهیه دتاکس واتر میوه و سبزی مورد علاقه خود را قطعه قطعه کنید و در آب سرد یا گرم بریزید سپس آن را نوش جان کنید. این نوع نوشیدنی بسیار خوش طعم و مفید برای بدن انسان است. به طور کلی هر چقدر از محتویات بیشتر و متنوع تری در آب دتاکس مصرف کنید همان اندازه مزه و طعم آن لذیذ و دل چسب تر خواهد شد. اگر می خواهید آب دتاکس سرد و خنک تری داشته باشید برای نتیجه گرفتن بهتر، می توانید آن را به مدت دو تا سه ساعت در یخچال قرار دهید. افرادی که مشغله کاری زیادی دارند و برای تهیه این نوشیدنی عجله دارند می توانند میوه ها و سبزی ها را میکس کنند و به آب سرد اضافه کنند با این روش دتاکس در مدت زمان کمی مزه دار خواهد شد. 

خواص علمی آب دتاکس 

دتاکس واتر چربی سوز شکم

به‌طور کلی میزان تاثیر و خواص هر دتاکس واتر بستگی به نوع مواد و اندازه مصرف شده ی آن مواد به آب دارد و خواص هر کدام با هم فرق دارد. مصرف این نوشیدنی طعم دار سبب می شود که کسانی که دچار کم آبی بدن هستند آب زیادتری میل کنند بنابراین همین کار باعث شادابی و طراوت پوست آنها می شود. همچنین عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می بخشد یعنی باعث به حرکت درآمدن روده ها می شود. نوشیدن مرتب آب دتاکس سیستم گوارشی بدن را سلامت نگه می دارد و عملکرد روده ها را بهتر می کند. 
همانطور که می دانید کم آبی بدن باعث یبوست مزمن می شود و در نتیجه بواسیر و خیلی از بیماری های دیگر را به دنبال دارد. بنابراین افرادی که نوشیدن آب را نمی توانند به طور منظم داشته باشند می توانند از این آبهای طعم دار که همان دتاکس واتر است در طول روز استفاده کنند تا همیشه سالم بمانند. بعضی از خاصیت این نوع نوشیدنی که تحقیقات علمی درمورد آن انجام شده است به شرح زیر است. 

دتاکس لاغری

دتاکس لاغری

آب دتاکس از کالری کمی برخوردار است به همین علت افرادی که قصد چربی سوزی دارند و می خواهند در مدت زمان کمی بدون هیچ دغدغه و سختی وزن کم کنند این نوع نوشیدنی را در برنامه غذایی خود قرار می دهند تا علاوه بر سوختن چربی های اضافی بدن خود، اشتهایشان به غذا نیز کم شود. آب دتاکس مناسب چربی سوزی یکی از متداول ترین انواع آب دتاکس ها است که مورد تأیید پزشکان طب سنتی است و تاثیر به سزایی برای سوختن چربی های اضافی مانند پهلو و شکم دارد. افراد چاقی که به طور مرتب و منظم آب دتاکس مصرف می کنند سرعت متابولیسم بدنشان به سرعت افزایش می یابد و سریع وزن کم می کنند چرا که برخی از این نوع نوشیدنی ها حاوی طعم دهنده ی مخصوص لاغری و چربی سوزی است. نتایج نشان داده است که به طور کلی افراد چاقی که در رژیم لاغری خود از دتاکس واتر به طور مرتب و منظم استفاده کرده اند در مقایسه با افرادی که در رژیم غذایی خود این نوع نوشیدنی را به کار نبرده اند حدود پنجاه درصد بهتر نتیجه گرفته اند. نوشیدن آب دتاکس در طول روز باعث سیری افراد می شود در نتیجه اشتهای آنها کمتر می شود و باعث لاغری می شود. 
آب دتاکس مخصوص چربی سوزی حاوی لیمو، سرکه سیب، دارچین و سیب است. به این ترتیب که یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب، نصف قاشق مربا خوری دارچین، نصف قاشق سوپ خوری آب لیمو تازه را به دو لیوان آب خنک اضافه کرده و در مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط کنید، سپس تکه هایی از سیب تازه را به آن بیفزایید و به مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید. این نوع آب دتاکس تاثیر به سزایی در کاهش وزن و چربی سوزی دارد و همچنین سموم بدن را دفع می کند. 

نقش آب دتاکس در افزایش انرژی و درمان سیستم جذب و گوارش

دتاکس واتر چیست

همانطور که می دانید کاهش آب بدن افراد بر سطح انرژی آنها تاثیر زیادی می گذارد و همچنین سبب افت چشمگیر روحیه و کاهش تمرکز در آنها می شود. بنابراین نوشیدن آب دتاکس انرژی را زیاد می کند و باعث تقویت روحیه می شود. همچنین به علت کمک به تأمین آب هدر رفته‌ ی بدن انسان و کمک آب دتاکس به «هیدراتاسیون» دتاکس واتر برای درمان سیستم جذب و گوارش بدن سودمند و مفید است. 

نقش آب دتاکس در درمان سیستم ایمنی بدن انسان 

انواع دتاکس واتر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن انسان می شوند و می توانند کمک شایانی به بهبود سیستم ایمنی بدن افراد کنند، این فواید هم طی آزمایش ‌های علمی انجام شده، تثبیت شده است. همانطور که می دانید گیاهان، سبزی ها و میوه ها در درمان سیستم ایمنی بدن نقش به سزایی دارند، الخصوص که به خاطر دارا بودن انواع ویتامین که بهترین مقوی سیستم ایمنی بدن انسان است. 

فواید و مزایای دتوکس واتر برای پوست

این گفته صحیح است که می گویند استفاده آب، به طور کلی می تواند برای پوست انسان سودمند و مفید باشد اما برای این ادعا که دتاکس واتر به طور ویژه سودمند برای پوست است هیچ دلیل علمی نیست و این موضوع در حد یک گمان در میان بعضی از افراد شایع است. به طور کلی مهمترین مزایا و فواید این نوشیدنی طعم دار سم زدایی بدن انسان، بهبود خلق و خو، متعادل کردن سطح PH خون، درمان رنگ پوست، جلوگیری از التهاب، ضد پیری زود رس، تنظیم فشار خون، بالا بردن سطح انرژی بدن انسان، کمک به کم کردن وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود عملکرد سیستم ایمنی، بهبود عملکرد سیستم گوارش و . . . است. 

انواع دتاکس واتر

انواع دتاکس واتر

1- لیمو ترش+ آناناس+ آب نارگیل
2- خیار+ لیمو
3- تمشک+ رزماری
4- نعنا+ گریپ فروت
5- توت فرنگی+ برگ نعنا
6- شاه توت+ پرتقال
7- شاه توت+ توت فرنگی+ تمشک
8- سیب+ لیمو+ چوب دارچین
9- گلابی+ سیب+ کِرَن بری
10- توت فرنگی+ برگ نعنا
11- لیمو+ اسطوخودوس
12- هندوانه+ ریحان
13- خیار+ نعنا+ لیمو ترش
14- توت قرمز+ لیمو
15- هندوانه+ نعنا+ لیمو ترش
16- تمشک+ لیمو+ نعنا
17- تمشک آبی+ توت فرنگی
18- لیمو+ لیمو ترش+ رزماری
19- توت فرنگی+ لیمو
20- هلو+ شاه توت
21- هندوانه+ نعنا
22- انبه+ زنجفیل
23- تمشک آبی+ گلابی
24- گلابی+ هندوانه
25- کیوی+ توت فرنگی+ خیار
26- پرتقال+ لیمو+ لیمو ترش
27- رزماری+ نعنا+ ریحان
28- لیمو ترش+ کیوی+ خیار
29- توت فرنگی+ انار+ زنجبیل
30- شاه توت+ نعنا
31- مرکبات+ لیمو
32- سرکه سیب+ دارچین+ سیب+ لیمو
شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر در مورد انواع دتاکس واتر به وب سایت https://benkoy.com/ مراجعه کنید.
ثبت نظرات
نظرات