معرفی بهترین کافه های تهران و امکانات آن ها

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
شهر تهران، به عنوان پایتخت کشور ایران، یکی از بزرگ ترین شهر های ایران است که با جمعیت میلیونی که در خود جای داده است، فرصت های شغلی بسیاری را برای مردم خود به وجود آورده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین کافه های تهران بپردازیم.
معرفی بهترین کافه های تهران
شهر تهران، به عنوان پایتخت کشور ایران، یکی از بزرگ ترین شهر های ایران است که با جمعیت میلیونی که در خود جای داده است، فرصت های شغلی بسیاری را برای مردم خود به وجود آورده است. کافه، یکی از مکان هایی است که امروزه به یکی از شلوغ ترین مکان ها تبدیل شده و در طول روز، بسیاری از افراد مقداری از وقت خود را با رفتن به کافه می گذرانند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین کافه های تهران بپردازیم، تا هم با این کافه ها آشنا شوید و هم افرادی که قصد راه اندازی کافی شاپ را دارند اطلاعات مفیدی را بدست بیاورند. 
کافه هایی که هرکدام طراحی ویژه ای داشته و بنا به سلایق مختلف مردم، می توان هر کدام از آن ها را برای اوقات فراغت خود انتخاب نمود. در هر منطقه از تهران تعداد زیادی کافه وجود دارد که معمولا در ساعات مختلف شبانه روز فعال هستند و می توان به همراه دوستان و آشنایان، برای صرف وعده های مختلف غذایی و میان وعده ها، به این کافه ها رفته و ساعات خوشی را در کنار دوستان گذراند. در این مقاله سعی می کنیم به معرفی بهترین کافه های تهران بپردازیم و درباره امکانات آن کافه، ساعت کاری و محل وقوع این کافه ها، توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید. 

بهترین کافه های تهران و امکانات این کافه ها

همانطوری که در ابتدای این مقاله عرض کردیم، کافه های تهران، تقریبا در تمام مناطق این شهر وجود دارند و هر کدام امکانات خاص و ویژه خود را دارند که بنا به سلیقه افراد، میزبان قشر خاصی از افراد هستند. در ادامه سعی خواهیم کرد تا به معرفی بهترین کافه های تهران پرداخته و درباره هرکدام صحبت کنیم. 

1- کافه نادری

کافه نادری

یکی از قدیمی ترین، معروف ترین و در عین حال بهترین کافه های تهران که همه روزه میزبان گروه بزرگی از مردم از همه اقشار می باشد، کافه نادری می باشد. بطوریکه از هر فردی در شهر تهران پرسیده شود، معمولا کافه نادری را می شناسد. این کافه همانطوری که از اسمش برمی آید، در خیابان نادری شهر تهران قرار گرفته است و علت نامگذاری آن نیز همین بوده است. این کافه در حدود 90 سال قدمت دارد و از جمله اولین کافه ها و شاید بهتر بتوان گفت اولین کافه ای است که در شهر تهران ساخته شده و به مردم خدمات دهی می کند. کافه نادری همانند دیگر کافه رستوران ها، منوی خاص کافه ها را داشته و دو سالن دارد. یک سالن که سالن کافه است و سالن دیگر رستوران است. آن دسته از افرادی که به این کافه رستوران رفته اند، از پذیرایی انواع کباب و غذا های خوب و با کیفیت عالی این رستوران تعریف کرده اند. یکی از بهترین غذا هایی که در این کافه رستوران سرو شده و مردم از آن تعریف کرده اند، شاتو بریان است. 
یکی از نکات جالب این کافه این است که کارکنان و در اصطلاح گارسون های این رستوران سن های بالایی دارند. با توجه به این که این کافه رستوران یکی از قدیمی ترین کافه رستوران های ایران می باشد، کارکنان این کافه، از قدیم الایام در این کافه کار می کرده اند و کماکان در آن شاغل بوده و به خدمات دهی به مردم مشغولند. این کافه رستوران با توجه به این که بنایی قدیمی دارد، باب طبع بسیاری از افراد مسن می باشد و بسیاری از مردم تهران و حتی دیگر شهرستان ها، با این کافه خاطره های زیادی دارند و برای گذراندن اوقات فراغت خود به این کافه می روند. 
کافه نادری یکی از کافه های قدیمی شهر تهران است و لذا امکانات رفاهی زیادی در این کافه وجود ندارد. به عنوان مثال این کافه وایفای نداشته و امکان صرف غذا در فضای باز وجود ندارد. همچنین در این کافه، موسیقی در هنگام صرف غذا نواخته نمی شود. تنها به واسطه این که برای بسیاری از مردم تهران خاطره انگیز است، به یکی از بهترین و معروف ترین کافه های تهران تبدیل شده است. البته آشپز های این کافه رستوران جزء با تجربه ترین آشپز ها در ایران هستند و لذا غذا های با کیفیت و عالی می پزند که همانطوری که در پاراگراف های قبلی به آن اشاره کردیم، شاتو بریان این کافه رستوران از کیفیت بالایی برخوردار است. 
کافه نادری امکان رزرو میز دارد و می توان برای صرف غذا در این رستوران، از قبل میز رزرو نمود. ساعت کاری این کافه رستوران معمولا از ساعت 10 صبح آغاز شده و تا ساعت حدود 7 شب باز می باشد. کافه نادری در نزدیکی خیابان جمهوری در تهران قرار دارد و یکی از معروف ترین کافه ها در سطح شهر تهران می باشد. 

2- کافه تهرون

کافه تهرون

اگر در شهر تهران از کسی بخواهید که به معرفی بهترین کافه های تهران بپردازد، محال است که نام کافه تهرون را از قلم بیندازد. یکی دیگر از قدیمی ترین و با صفا ترین کافه رستوران های تهران که دارای فضای باز و باغی بسیار زیبا در کنار خود نیز می باشد، کافه تهرون می باشد. این کافه یکی از کافه های سنتی در شهر تهران می باشد، از جمله کافه های بزرگ می باشد که فضای بزرگی داشته و در دو طبقه ساخته شده است و قسمت وسط این کافه رستوران، یک حیاط بزرگ و درختان زیبا و یک حوض دارد که فضای زیبا و دلنشینی را برای گذراندن اوقات فراغت فراهم می کند. 
این کافه سه قسمت دارد: یک قسمت که درون تالار ها می باشد و در دو طبقه پذیرای مهمانان و مشتریان این کافه می باشد. قسمت دیگر این کافه رستوران، شامل بالکن های آن می باشد. بالکن ها فضای دل انگیزی برای صرف غذا و میان وعده می باشند که این قسمت معمولا طرفداران بسیاری خصوصا در فصول گرم سال دارد. قسمت دیگر این کافه رستوران، قسمت مرکزی آن شامل حیاط این کافه می باشد. میز و صندلی های زیبایی در داخل حیاط این کافه رستوران تعبیه شده است که برای آن دسته از افرادی که هوای آزاد و فضای روباز را برای صرف غذا ترجیح می دهند، انتخاب بسیار مناسبی به حساب می آید. 
در این کافه رستوران معمولا همواره و در ساعات کاری، موسیقی سنتی بسیار زیبایی بصورت زنده نواخته می شود که فضای بسیار دل انگیزی را در این کافه فراهم می کند. با توجه به این که این کافه رستوران، یکی از قدیمی ترین، بهترین و معروف ترین کافه ها در شهر تهران می باشد، معمولا یکی از کافه های شلوغ شهر تهران، خصوصا در آخر هفته ها می باشد. لذا برای اینکه میز خالی برای صرف غذا وجود داشته باشد، بهتر است قبل از رفتن به این کافه، میز رزرو کنید. 
بهترین کافه های تهران

از جمله امکاناتی که در این کافه وجود دارد، شامل موارد زیر می باشد:
1- همانطوری که در قسمت قبل نیز گفتیم، در این کافه امکان رزرو میز به صورت غیر حضوری وجود دارد. لذا آن دسته از افرادی که قصد دارند تا وعده غذایی خود را در این کافه رستوران میل کنند، می توانند با رزرو غیر حضوری میز در این کافه، بدون استرس اینکه میز خالی در هنگام صرف غذا وجود نداشته باشد، به محل کافه مراجعت نموده و غذای خود را میل نمایند. 
2- این کافه همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، دارای فضای رو باز و یک حیاط بسیار زیبا می باشد که فضای بسیار دل انگیزی را برای عموم مردم فراهم می کند. 
3- همچنین موسیقی سنتی به صورت زنده در تمام طول صرف غذا در این رستوران نواخته می شود. 
4- بخشی از کافه رستوران برای افرادی که قصد کشیدن سیگار دارند، ایجاد شده است. 
این کافه رستوران با این وجود که از خدمات رفاهی زیادی برخوردار است، اما فاقد وایفای می باشد که یکی از نقص های این کافه رستوران می باشد. اما غذاهای با طعم عالی و فضای دل انگیزی که در این کافه رستوران حکم فرماست، باعث شده است که تعداد مشتریان این کافه رستوران، خصوصا در اواخر هفته زیاد باشد. 
این کافه رستوران، که در فرآیند معرفی بهترین کافه های تهران، جزء اولین کافه هایی هستند که برشمرده می شوند، معمولا در ساعت های طولانی در طول شبانه روز فعال هستند. بطوریکه ساعت کاری این کافه رستوران از ساعت 8.30 صبح آغاز شده و تا حدود ساعت 10.30 شب این کافه رستوران باز می باشد. این کافه رستوران در خیابان ویلا- خیابان خسرو قرار دارد. 

3- کافه دیاموند

کافه دیاموند

یکی دیگر از کافه های شهر تهران که به عنوان یکی از بهترین کافه های تهران شناخته می شود و هر روزه میزبان تعداد زیادی از مردم می باشد، کافه دیاموند می باشد. طراحی زیبای این کافه که بصورت یک تم قهوه ای روی دیواره های آن کار شده است، منظره زیبایی را برای مشتریان فراهم کرده است. بعلاوه نورپردازی های بسیار زیبایی نیز در قسمت سقف و دیواره های این کافه به کار گرفته شده اند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهد کرد. این کافه دارای یک حیاط در قسمت پشتی و شمالی خود می باشد که برای آن دسته از افرادی که فضای رو باز را ترجیح می دهند، فضای بسیار دل انگیزی را ایجاد کرده است. قسمت جلویی آن نیز که رو به خیابان است و دارای پنجره های زیادی است که فضای داخلی کافه بطور کامل از بیرون کافه مشخص است. منظره زیبا و آجری این کافه، بر زیبایی و جذابیت آن افزوده است. 
این کافه دارای امکانات بسیاری است که باعث شده است نظر مردم تهران، خصوصا نسل جوان را به خود جلب کند. امکاناتی از قبیل وای فای، فضای رو باز و زیبا، داشتن قسمت مخصوص برای کشیدن سیگار، موسیقی و پارکینگ اختصاصی، از جمله امکاناتی هستند که در این کافه رستوران برای رفاه حال مشتریان فراهم شده است. بعلاوه برای رزرو میز در این کافه، می توان به صورت غیر حضوری و از قبل اقدام به رزرو میز نمود. 
یکی دیگر از محاسن این کافه، این است که در ساعات طولانی در طول شبانه روز فعال بوده بطوریکه معمولا از ساعت 8 صبح تا 11.30 شب فعال می باشد. این کافه نیز، همانند دیگر کافه هایی که در پاراگراف های قبل که درباره معرفه بهترین کافه های تهران صحبت کردیم، آن ها را برشمردیم، معمولا در اواخر هفته شلوغ تر از اواسط هفته بوده و لذا بهتر است در اواخر هفته، از قبل میز رزرو شود. این کافه در خیابان انقلاب- خیابان نجات اللهی- خیابان فلاح پور قرار داشته و یکی از شلوغ ترین و معروف ترین کافه ها در شهر تهران می باشد. 

4- کافه راستگو

کافه راستگو

از جمله کافه هایی در شهر تهران که به دلیل قهوه های بسیار با کیفیتی که دارد، به یکی از معروف ترین و بهترین کافه ها در شهر تهران تبدیل شده است، کافه راستگو می باشد. این کافه، باب میل آن دسته از افرادی است که کافه های دنج و کمی تاریک را بیشتر دوست دارند. طراحی داخلی بسیار زیبای این کافه و نورپردازی زیبا که روی دیواره ها این کافه نصب شده اند، فضای داخلی کافه را بسیار دل انگیز کرده است. این کافه به دلیل قهوه های بسیار عالی و خوش طعمی که دارد، به یکی از شلوغ ترین و معروف ترین کافه ها در سطح شهر تهران تبدیل شده است. 
با توجه به اینکه این کافه، قهوه های بسیار خوش طعم و با کیفیت بالایی دارد، لذا در روز جهانی قهوه، این کافه به همه مشتریان خود قهوه اسپرسو مجانی می دهد. 
این کافه دارای امکانات بسیاری می باشد که باعث جلب توجه عموم مردم در شهر تهران، و علی الخصوص قشر جوان شده است. از جمله این امکانات می توان به وای فای، موسیقی، پارکینگ، رزرو از قبل و ... اشاره کرد. این کافه که در قسمت جنوب شرق میدان ولیعصر قرار دارد، معمولا از ساعت های 11 صبح شروع به کار کرده و تا ساعت 11 شب معمولا فعالیت خود را ادامه می دهد. 

کلام پایانی بنکوی در معرفی بهترین کافه های تهران

در این مقاله سعی شد تا به معرفی بهترین کافه های تهران پرداخته و درباره 4 مورد از معروف ترین و بهترین کافه های تهران صحبت کردیم و درباره خصوصیات هرکدام، امکانات آن ها و آدرس و ساعات کاری آن ها توضیحاتی را ارائه دادیم. امیدواریم این مقاله که در مورد معرفی بهترین کافه های تهران و امکانات، آدرس و ساعات کاری آن ها بود، مورد پسند و رضایت شما قرار گرفته باشد و بهره کافی را از مطالب آن برده باشید.