بهترین پیتزاهای خوشمزه و پرطرفدار که باید یکبار امتحان کنید

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
پیتزا یکی از غذا ‌های بسیار پرطرف‌داری است که در سراسر جهان به ‌عنوان یک غذای بسیار خوشمزه و عالی شناخته می‌شود. انواع پیتزا نیز درست مانند بسیاری از غذا ها باعث شده است که در کنار گرفتن دستور پخت از کشور ها و فرهنگ ‌های گوناگون، بومی‌ ‌سازی دستور پخت این غذا نیز بسیار راحت باشد.
انواع پیتزا
پیتزا یکی از غذا ‌های بسیار پرطرفداری است که در سراسر جهان به ‌عنوان یک غذای بسیار خوشمزه و عالی شناخته می‌شود. پیتزا نیز درست مانند بسیاری از غذا ها دارای انواع بسیار گوناگون و متفاوتی می‌باشد. تنوع بسیار بالای این غذا باعث شده است که در کنار گرفتن دستور پخت از کشور ها و فرهنگ ‌های گوناگون، بومی‌ ‌سازی دستور پخت این غذا نیز بسیار راحت باشد. ما در ادامه قصد داریم برای شما در رابطه با معرفی انواع پیتزا صحبت کنیم و به شما بگویم که برخی از معروف‌ترین و پرطرف‌دارترین پیتزا های موجود در سراسر جهان کدام‌ ها می‌باشند تا شما بتوانید بیشتر با این غذای خوشمزه و پرطرف‌دار آشنا شوید. 
شاید شما نیز این موضوع را بدانید که پیتزا غذای اصلی و سنتی ایتالیایی می‌باشد که از زمان ‌های بسیار دور تا امروز جای خود را در میان خانواده‌ های ایتالیایی و همچنین در سراسر جهان پیدا کرده. این غذا با استفاده از سبزیجات گوناگون، خمیر، پنیر، و طعم دهنده ‌های متفاوتی تولید می‌شود. پیتزا ها امروزه در سراسر جهان تفاوت ‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند و طرز تهیه های متفاوتی را به خود دیده‌اند. پس با ما همراه بمانید.

بررسی انواع پیتزا 

پیتزا ناپولی 

پیتزا ناپولی

غذای محبوب فست فود، اولین نوع پیتزایی که ما در این مطلب قصد داریم آن را برای شما معرفی کنیم پیتزا ناپلی می‌باشد. شاید بهتر است بگوییم که اصلی‌ترین و مهم‌ترین نوع پیتزا، همین پیتزا می‌باشد. پیتزا ناپولی بافتی بسیار نازک و ترد دارد و تاریخچه آن به شهر ناپل ایتالیا در قرن هجدهم بازمی‌گردد. براساس تحقیقات بسیار زیادی دانشمندان متوجه شدند که افرادی که در این شهر زندگی می‌کردند به‌ دنبال تهیه غذای خوشمزه و حاضری بودند تا بتوانند در کمترین زمان آن را میل کنند. همین موضوع باعث شد که این نوع پیتزا اختراع شود. این پیتزا معمولاً با تنور هیزمی پخته می‌شود و خمیر آن دست‌ساز می‌باشد. مواد اولیه که در این پیتزا وجود دارد شامل گوجه‌ فرنگی، روغن زیتون، سیر، و پنیر میشود. 

پیتزا مارگاریتا 

پیتزای مارگاریتا

یکی دیگر از معروف‌ ترین انواع پیتزا، پیتزا مارگاریتا می‌باشد. درست مانند پیتزای ناپلی، پیشینه این نوع پیتزا نیز به شهر ناپل در ایتالیا برمی‌گردد. این پیتزا برای اولین‌بار در سال 1861 اختراع شد و سرآشپز یکی از ستوران ‌های ایتالیا برای ملکه ایتالیا این پیتزا را پخت. این پیتزا دارای سه ‌رنگ اصلی پرچم ایتالیا می‌باشد و به همین دلیل با نام پیتزا مارگاریتا شناخته می‌شود. این پیتزا یکی از معروف‌ترین غذاهای شهر ناپل می‌باشد و در کشور های دیگر نیز بسیار معروف است. برای پخت این پیتزا مواد اولیه متفاوتی مانند گوجه‌فرنگی، برگ ریحان، ادویه، حبه سیر، و روغن زیتون مورد نیاز می‌باشد تا بتواند طعم خوبی به غذا بدهد.
برای بیشتر و دقیق تر برای طرز تهیه پیتزا با بنکوی همراه باشید

پیتزا سیسیلی 

پیتزا سیسیلی

از انواع دیگر پیتزا ما می‌توانیم به پیتزا سیسیلی اشاره کنیم. این پیتزا نیز در دسته انواع پیتزای ایتالیایی قرار می‌گیرد اما از جنوب ایتالیا سرچشمه گرفته است‌. سیسیل جزیره‌ای در کشور ایتالیا می‌باشد که در دریای مدیترانه قرار دارد. توجه نمایید که به‌ طور کلی این نوع پیزا در دو سبک آمریکایی و ایتالیایی طبخ می‌شود. اما نوع ایتالیایی این نوع پیتزا و اصیل‌تر و معروف‌تر می‌باشد. ترکیبات اصلی این پیتزا شامل گوجه‌فرنگی، سبزیجات، پیاز، و ماهی می‌باشد. جالب است بدانید معمولاً نوع آمریکایی این نوع پیتزا به‌ صورت مربعی پخته می‌شود. یکی از نکات جالبی که باعث جذاب شدن این پیتزا می‌شود این است که بعد از ریختن مواد، روی پیتزا را با خرده‌نان پر می‌کنند. این غذا معمولاً در کریسمس طبخ می‌شود. 

پیتزا کالیفرنیا 

پیتزای کالیفرنیا

یکی دیگر از انواع پیتزا، پیتزا کالیفرنیا می‌باشد که به دلیل ترکیبات غیر معمول خود طرف‌داران بسیار زیادی دارد. بیشینه این پیتزا به سال 1970 میلادی برمی‌گردد که یک سرآشپز دستورالعمل‌های متفاوتی را برای اختراع پیتزا امتحان کرد. این پیتزا با استفاده از خردل، پنیر ریکوتا، فلفل قرمز تهیه و تولید می‌شود. این پیتزا به دلیل طعم خاص خود طرف‌داران زیادی دارد. 

پیتزا هاوایی 

پیتزا هاوایی

از دیگر انواع پیتزا ما می‌توانیم به پیتزا هاوایی اشاره کنیم. شاید شما نیز جز آن دسته از افراد باشید که با شنیدن نام هاوایی میوه ‌های رنگارنگ استوایی خوشمزه و منحصر به ‌فرد گوناگون به ذهنتان برسد. اما علاوه‌ بر میوه‌ های این شهر، پیتزای این شهر نیز تا حد بسیار زیادی خوش‌طعم و خوش عطر می‌باشد و طرف‌داران بسیار زیادی دارد. همان ‌طور که از نام این نوع از انواع پیتزا مشخص است، برای طبخ آن از میوه‌ های گوناگونی استفاده می‌شود که این میوه‌ ها باعث خوش ‌طعم شدن پیتزا می‌شوند. میوه‌ هایی مانند آناناس جزو میوه ‌هایی می‌باشند که در طبخ این نوع پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر شما به این مکان سفر کردید سعی کنید که حتما پیتزای متفاوت این شهر را امتحان کنید مطمئن باشید که به‌ هیچ ‌عنوان پشیمان نخواهید شد. 

پیتزا یونانی 

پیتزا یونانی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا پیتزا یونانی برای کشور یونان می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر. در میان انواع پیتزا، پیتزای یونانی نیز از کشور ایتالیا نشأت می‌گیرد. نام این پیتزا به این دلیل می‌باشد که توسط مهاجران یونانی که به آمریکا آمده بودند، تهیه شد. آن‌ ها دستور پخت پیتزا را با کمی تغییر از ایتالیایی ‌ها گرفته بودند. برای پخت این نوع پیتزا یک نوع خمیر پیتزای مخصوص تولید می‌شود که نازک‌تر از خمیر پیتزای سیسیلی است اما از خمیر پیتزای ناپلی ضخیم‌تر میباشد. برای تهیه این پیتزا از رب گوجه‌فرنگی و پنیر چدار و موزارلا استفاده می‌شود. به ‌طور کلی این پیتزا، پیتزای بسیار پرملات و پر طرف‌داری می‌باشد که می‌تواند حس خوبی را هنگام خوردن به شما انتقال دهد. 

پیتزا مکزیکی 

پیتزای مکزیکی

یکی دیگر از انواع پرطرفدار پیتزا ها، پیتزا مکزیکی می‌باشد. پیتزای مکزیکی مواد اولیه منحصر به‌ فردی دارد. برای تهیه این نوع پیتزا از نوعی کالباس، گوشت چرخ‌کرده، زیره سبز، و فلفل تازه استفاده می‌شود. توجه نمایید که این نوع پیتزا طرف‌داران بسیار زیادی دارد و به دلیل کمی تفاوت در دستورالعمل آن طعم هیجان ‌انگیز و تازه‌ای را با خود به‌همراه خواهد داشت. 

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی

و اما نوبت رسید به معرفی یکی از پرطرف‌دارترین انواع پیتزا، پیتزا پپرونی. این نوع از انواع پیتزا جزو آن دسته از پیتزا هایی می‌باشد که در منوی هر رستورانی شما آن را مشاهده می‌کنید. این نوع پیتزا یکی از محبوب‌ترین انواع پیتزا می‌باشد که در تهیه آن از یک نوع سوسیس پپرونی استفاده می‌شود. این پیتزا آن‌ قدر طرف‌دار دارد که حدود چهل درصد از سفارشات پیتزا در سراسر جهان را به خودش اختصاص داده. سوسیسی که برای تهیه این پیتزا استفاده می‌شود یک نوع تندی خاصی دارد و از گوشت گوساله تهیه‌شده که باعث شده طعم خاصی به پیتزا داده شود. اگر تا حالا این نوع پیتزا را امتحان نکرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما در میان انواع پیتزا، از این پیتزا نیز استفاده کنید تا بتوانید از طعم شگفت ‌انگیز آن لذت ببرید.

پیتزا نیویورکی 

پیتزا نیویورکی

این نوع پیتزا در مقایسه با انواع پیتزا دیگر قدمت تاریخی خاصی ندارد اما امروزه به یکی از معروف‌ترین انواع مختلف پیتزا ها در ایالات ‌متحده تبدیل ‌شده. این نوع پیتزا دارای خمیر نیویورکی می‌باشد و بسیار نازک می‌باشد. توجه نمایید که این نوع پیتزا طعم بسیار شگفت‌انگیزی دارد و افراد بسیار زیادی به خوردن آن علاقه نشان می‌دهند. 

پیتزا سیر و استیک

پیتزای سیر و استیک

پیتزا سیر و استیک یکی از تشریفاتی‌ترین و مناسب‌ترین انواع مختلف پیتزا ها می‌باشد. استیک فیله‌ی گوساله یکی از معروف‌ترین غذا هایی می‌باشد که در سراسر جهان طرف‌داران پروپا قرصی دارد. اضافه کردن این استیک به پیتزا طعمی بسیار عالی و لذت ‌بخش را به پیتزا انتقال می‌دهد. برای تهیه این نوع پیتزا معمولاً از سیر بسیار زیادی استفاده می‌شود زیرا ترکیب طعم سیر و استیک تا حد بسیار زیادی باعث بهبود طعم دهی به غذا می‌شود. توجه نمایید که این نوع پیتزا با نام پیتزا چانو نیز شناخته می‌شود و برای افرادی که به گوشت استیک و سیر علاقه دارند یک گزینه شگفت‌انگیز و عالی می‌باشد.

پیتزا شیکاگو:

پیتزا شیکاگو

پیتزا شیکاگو همانطور که از اسمش مشخص است، پیتزای آمریکایی و قدیمی است. این پیتزا، در واقع نمونه ای از پیتزای ناپولی است که توسط مهاجران ایتالیایی در کشور آمریکا و در شهر شیکاگو ابداع شد. پیتزا شیکاگو که خمیری ضخیم تر از حد معمول دارد، با پنیر موزارلا، سبزیجات، گوجه فرنگی و گوشت آماده می شود. البته در معرفی انواع پیتزای شیکاگو امروزی از ترکیبات دیگری نیز مانند فلفل دلمه ای، پیاز، قارچ و برخی مواد دیگر نیز استفاده می شود. نوعی دیگر از همین پیتزا نیز به شکل مستطیل طبخ می کنند. 

پیتزا کالزونه:

پیتزا کالزونه

همراه با معرفی انواع پیتزاها و غذاها، ما با فرهنگ و تاریخچه خیلی از کشورها بیشتر آشنا می شویم. پیتزای کالزونه تاریخچه جالبی دارد؛ نام پیتزای کالزونه که ماهیت ایتالیایی دارد، از شلوار هایی که در قرن شانزدهم میلادی رواج داشت، گرفته شده است. در واقع نامگذاری این غذا به دلیل شباهت خمیر آن به چین های شلوار ها است. برای تهیه این پیتزا، خمیر آن از وسط تا می شود تا به شکل نیمه ماه درآید. سپس مواد داخل خمیر آن را با سبزیجات پر می کنند. این پیتزا بسیار سالم است و در سراسر جهان طرفداران خاص خود را نیز دارد.

پیتزا فونگی:

پیتزا فونگی

پیتزای فونگی با در نظر گرفتن سبزیجات به کار رفته در آن گزینه ایده آلی برای گیاهخواران در نظر گرفته می شود و علاوه بر آن رژیم غذایی مطلوبی برای سایر افراد نیز محسوب می شود. ما قصد داریم در معرفی انواع پیتزا به ارزش غذایی آن ها نیز توجه کنیم که پیتزا فونگی نمونه مناسبی برای آن محسوب می شود.
در زبان ایتالیایی فونگی به معنای قارچ است و همانطور که از روی نام این پیتزا مشخص است، مواد اصلی تشکیل دهنده را قارچ تشکیل می دهد. در این غذا، قارچ به دلیل بافت تشکیل دهنده اش، می تواند جایگزین مناسبی به جای گوشت باشد. بدیهی است که شما با مصرف این غذا پروتئین لازم را برای بدن دریافت می کنید

پیتزای اولد فورج آمریکا:

پیتزای اولد فورج

در معرفی انواع پیتزا به خصوص انواع آمریکایی آن خوب است بدانید؛ نام پیتزای اولد فورج آمریکایی، در واقع از شهر اولد فورج آمریکا گرفته شده است. این پیتزا که به پیتزای سفید معروف است، از نان برشته ای تهیه می شود که در قسمت میانی آن، به جای سس گوجه فرنگی از نوعی پنیر سفید چسبناک استفاده می شود. تنها ماده دیگری که در این نوع پیتزا استفاده می شود، سبزیجات است. طبیعی است که پیتزای اولد فورج آمریکایی به غیر از مردم اولد فورج که از خوردن آن لذت می برند، در سایر نقاط از محبوبیت کمتری برخوردار باشد.

پیتزا پستو و مرغ

پیتزا پستو و مرغ

همانطور که از اسم این پیتزا هم مشخص است از ترکیب سس پستو با مرغ درست می شود. این مورد از بهترین پیتزاها و جدیدترین آنهاست که معمولا کمتر آن را تست کرده ایم. معمولا کلاسیک ترین حالت پستو که اکثریت با آن آشنایی دارند پستو ریحان است که از ریحان، روغن زیتون، سیر، پارمزان و میوه درخت کاج (در ایران به عنوان جایگزین از گردو استفاده میشود) درست می شود. اما سس های پستوی دیگری هم هستند که از جمله آنها می توانیم به پستو بروکلی، پستو گوجه فرنگی، پستو ساورکریم و ... اشاره کنیم. پس برای درست کردن این پیتزا به سس پستو و مرغ پخته یا گریل شده نیاز داریم. دقت کنید که سس پستو را غلیظ تر و با میزان روغن کمتری درست کنید تا پیتزای بهتری تحویل بگیرید.
سس پستو را روی خمیر می مالیم و تکه های مرغ را روی آن قرار داده و در نهایت هم از پنیر پیتزا استفاده میکنیم. حالا پیتزا را داخل فر گذاشته و به آن یک تایم 15 تا 20 دقیقه ای می دهیم. و تمام! پیتزای بینظیر و منحصر بفرد ما آماده است و می توانید از آن نهایت لذت را ببرد.

پیتزا دیترویت

پیتزا دیترویت

یکی دیگر از بهترین پیتزاهایی که می توانیم به شما معرفی کنیم پیتزا دیترویت است.اگر پیتزایی که خمیر کلفت و قطور دارند را دوست دارید حتما عاشق این پیتزا خواهیدشد. پیتزا دیترویت عموما به شکل مربعی درست می شود و نکته آن قطور پهن کردن خمیر است. بعد از پهن کردن خمیر روی آن سس مارینارا ریخته میشود. یکی از ترفندهای درست کردن این پیتزا چرب کردن کامل کف و دوره های سینی فر است تا در نهایت پیتزایی با لبه های ترد و کرانچی داشته باشیم. تاپینگ های پیتزا دیترویت بسیار متنوع است و از تاپینگ های دریای مانند ماهی کولی گرفته تا تاپینگ های سبزیجات، انواع گوشت و ... را شامل می شود. گاها حلقه هایی از آناناس هم روی این پیتزا قرار می گیرد و به آن طعمی بی نظیر می بخشد.

پیتزا آلفردو

پیتزا آلفردو

همه ما آلفردو را به عنوان یک سس معروف برای پاستا می شناسیم و حتما پنه آلفردو را برای یک بار هم که شده امتحان کرده ایم. اما یکی از بهترین پیتزاهایی که می توانید در تمام عمرتان بخورید احتمالا پیتزا آلفردو (چیکن لاور) است. البته اگر به ترکیب بشامل و پارمزان و مرغ و خامه علاقه مند باشید! برای درست کردن پیتزا آلفرد اول باید سس آلفردو را آماده کنیم. با این تفاوت نسبت به پاستا که سس نباید خیلی رقیق باشد و باید بافتی کاملا کرمی داشته باشد. معمولا خیلی ها ابتدا یک سس بشامل غلیظ آماده کرده و روی خمیر پخش می کنند. بعد قارچ و سینه مرغ رشته ای  یا مکعبی  که پخته یا سرخ شده است و همچنین پارمزان را رو آن می ریزند. اسفناج هم این ترکیب را بی نظیر می کند. در نهایت هم روی مواد پنیر موزارلا ریخته و پیتزا را در فر قرار می دهیم. بعد از 15 تا نهایتا 20 دقیقه پیتزای خوشمزه ما آماده است.

جمع ‌بندی بهترین پیتزا

بهترین پیتزا

ما در این مطلب برای شما انواع پیتزا های گوناگون را نام بردیم و به شما گفتیم که ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد هر کدام از این پیتزا ها کدام ‌ها می‌باشند. توجه نمایید که تعداد بسیار بی‌نهایت و بی‌شماری از انواع مختلف پیتزا ها در سراسر جهان وجود دارد و تمام انواع مختلف پیتزاها به مواردی که ما آن‌ها را برای شما نام‌ بردیم محدود نمی‌شوند. پیتزا یک نوع غذایی است که به دلیل ماهیت شگفت ‌انگیزش قابلیت طبخ شدن با هر نوع ماده اولیه‌ای را دارا می‌باشد. بیس اصلی پیتزا شامل خمیر پیتزا، پنیر، پیتزا و سبزیجات می‌شود. 
در کنار این سه مورد شما می‌توانید هر ماده دیگری که دلخواهتان می‌باشد را روی خمیر پیتزا بریزید و برای خود یک پیتزای دلخواه و مناسب را درست کنید. اما در کنار دستورالعمل‌ های بسیار گوناگون و متفاوت؛ برخی از پیتزا ها ویژگی ‌های بسیار منحصر به ‌فرد و عالی دارند که باعث شده این پیتزا ها به دلیل طعم شگفت‌انگیز شان در سراسر جهان معروف شوند. این نوع پیتزا ها، آن هایی می‌باشند که ما در این مطلب برای شما نام بردیم. پس معروف‌ترین پیتزا ها شامل پیتزای ناپلی، مارگاریتا، سیسیلی، مکزیکی، یونانی، و انواع مختلف و متفاوت دیگر پیتزا ها می‌شوند. توجه نمایید که شما نباید سبک پخت پیتزا را با نوع پیتزا اشتباه بگیرید. به ‌طور کلی دو سبک اصلی برای پخت پیتزا وجود دارد. پیتزای ایتالیایی و پیتزای آمریکایی. پیتزای ایتالیایی در قطر بسیار نازک و پیتزای آمریکایی در قطر کلفت‌تر پخته می‌شود.
ثبت نظرات
نظرات