ترفندهایی برای افزایش فروش

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
اگر شما جزو صاحبین مشاغل هستید و یا کسب و کاری برای خود دارید، قطعا می خواهید از راهکارهای افزایش فروش و جذب مشتری استفاده کنید تا در حیطه شغلی خودتان موفقیت های زیادی کسب کنید. ما در این بخش تصمیم تا شما را با ترفندها و تکنیک های موثر در فروش بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
افزایش فروش

افزایش فروش و بازاریابی به چه معناست؟

افزایش فروش به معنی فروش یک کالا و یک محصول به مشتری نیست؛ بلکه هدفی فراتر از آن دارد. در اصول و قوانین بازاریابی برای اینکه بتوانید فروش بیشتری داشته باشید، باید یک سری اهداف مهمتر را در نظر بگیرید. در واقع فروش به معنی پایان کار نیست. اگر می خواهید فروش بیشتری داشته باشید باید در راستای جذب مشتری بیشتر قدم بردارید. اگر می خواهید در بازاریابی و فروش موفق باشید، باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. 
با توجه به گسترش کسب و کارها و گسترش تقاضا برای خرید کالا و محصولات مختلف، رقابت در این زمینه به شدت افزایش داشته است. به همین علت صاحبان مشاغل به دنبال راه های جذب مشتری و افزایش میزان فروش خود هستند. شما باید روش های مختلفی را برای جذب مشتری انتخاب کنید، زیرا فروش بیشتر به جذب مشتری بیشتر بستگی دارد. بنابراین سعی کنید مسائل مالی را کنار بگذارید و اولویت اولتان را جذب مشتری قرار دهید. برای اینکه بتوانید مشتری بیشتری جذب کنید، باید در ابتدا قوانین و اصول مشتری مداری را به خوبی فرا بگیرید و سپس برای جلب رضایت مشتری تلاش کنید.

تکنیک های موثر برای افزایش فروش و جذب مشتری

تکنیک های افزایش فروش

برای افزایش فروش محصولات خود باید به یک سری تکنیک های بازاریابی توجه داشته باشید. در نظر گرفتن این تکنیک ها و به کارگیری آنها به شما کمک می کند تا بتوانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید و از سایر رقبای خود پیشی بگیرید. حتما این سوال در ذهن شما نقش بسته است که چگونه می توانیم فروش بیشتری داشته باشیم و باید از چه تکنیک هایی استفاده کنیم؟ در ادامه این تکنیک ها را برایتان عنوان می کنیم.

1. فروش به صورت آفلاین و آنلاین

یکی از تکنیک های موثر برای افزایش فروش این است که شما خدمات و محصولات خود را هم به صورت آفلاین یا حضوری و هم به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید، مشتریان سلیقه متفاوتی با یکدیگر دارند. بسیاری از آنها خرید آنلاین را انتخاب می کنند و بسیاری دیگر فقط به خرید حضوری فکر می کنند. در صورتی که شما امکان خرید به هر دو روش را برای مشتریان خود فراهم کنید، قطعا با افزایش فروش مواجه می شوید. همچنین این موضوع باعث می شود تا خدمات شما به صورت گسترده به سایر افراد در شهرهای دیگر نیز معرفی شود. و این یک مزیت بسیار مهم برای موفقیت در کسب و کار است. 

2. همیشه در دسترس باشید

بسیاری از فروشندگانی که هم فروش آنلاین و هم فروش آفلاین را ساپورت می کنند، همیشه در دسترس نیستند و یا به موقع به سوالات مشتریانشان پاسخ نمی دهند. این یک ویژگی بسیار منفی است و به نوعی نقطه ضعف یک فروشنده به حساب می آید. اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، باید همیشه در دسترس باشید. اگر کسب و کار آنلاین دارید، بهتر است تا  همیشه در دسترس باشید و به موقع پاسخگوی مشتریانی باشید که به صورت آنلاین با شما ارتباط برقرار می کنند. این کار به افزایش فروش و موفقیت در کسب و کار به شما کمک زیادی می کند و به نوعی یک تکنیک فوق العاده موثر به حساب می آید.

3. تبلیغات موثر داشته باشید

تبلیغات موثر

همانطور که می دانید این روزها پلتفرم های مختلفی برای انواع تبلیغات وجود دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن اینکه مشتریان شما جزو کدام گروه هستند و بیشتر از چه طریقی تبلیغات شما را دریافت می کنند، تبلیغات متعدد انجام دهید. تبلیغات محیطی و تبلیغات اینترنتی جزو تاثیرگذارترین تبلیغاتی هستند که به افزایش فروش کمک می کنند.

4. خلاقیت در تبلیغات

بهتر است برای تبلیغات موثر، خلاقیت به خرج دهید. ایجاد نوآوری در تبلیغات می تواند نظر مشتریان را به تبلیغات جلب کند و باعث افزایش فروش شما شود. همچنین شما می توانید در نحوه ارائه خدمات به مشتریان و همچنین فروش، نوآوری و خلاقیت به خرج دهید تا این کار باعث افزایش فروش و جلب رضایت مشتری شود. 

تاثیر کلمات در افزایش فروش را دست کم نگیرید 

جذب مشتری

اگر می خواهید فروش شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند، باید از کلمات و جملات تاثیرگذار استفاده کنید. این را به خاطر داشته باشید که پس از تبلیغات و به کارگیری تکنیک های افزایش فروش، این قدرت کلام شما است که در جذب مشتری تاثیر می گذارد. بنابراین شما باید قدرت کلامتان را بالا ببرید. به همین منظور ما چند راهکار ویژه برای شما در نظر گرفتیم تا با استفاده از آنها قدرت کلامتان را بالا ببرید و به موفقیت در کسب و کار خود برسید.

بیان ساده داشته باشید

این را در نظر بگیرید که مشتری با اصطلاحات تخصصیِ حرفه و کسب و کار شما آشنایی ندارد. بنابراین سعی کنید که برای توضیحات محصول از جملات تخصصی و پیچیده استفاده نکنید و بیان ساده داشته باشید. در صورتی که نیاز است به بعضی از اصطلاحات تخصصی اشاره کنید، می توانید در خصوص نحوه عملکرد و معرفی این اصطلاحات توضیحاتی به مشتریان خود ارائه دهید.

از جملات شگفت انگیز استفاده کنید

برای افزایش فروش می توانید از جملات شگفت انگیز استفاده کنید. بیشتر افراد به دنبال خرید محصولات منحصر به فرد هستند. بنابراین شما می توانید از جملاتی مانند "خاص ترین محصول" "جدیدترین و بروزترین محصول" و... استفاده کنید. اینکه مشتری بداند در حال خرید یک محصول خاص و منحصر به فرد است، قطعا تاثیر بسیار زیادی بر فروش بیشتر محصولات می گذارد.

تخفیف و جوایز در نظر بگیرید

فروشگاه تخفیف

یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش این است که تخفیف و جوایز ویژه در نظر بگیرید. این کار باعث می شود تا مشتری برای خریدهای آتی خود و همچنین معرفی شما به دوستان و آشنایان خود ترغیب شود. بنابراین می توان گفت در نظر گرفتن تخفیف و جوایز تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر فروش خواهد داشت. سعی کنید تخفیفات را در مناسبت های خاص لحاظ کنید. به طور مثال برای عید نوروز، مردم به دنبال تغییر و تحول دکوراسیون منزل هستند. اگر حیطه کاری شما در زمینه دکوراسیون، طراحی داخلی و... است می توانید با نزدیک شدن به ایام نوروز، تخفیفات ویژه در نظر بگیرید تا مشتریان برای خرید بیشتر از شما ترغیب شوند.

ضمانت کنید

یکی دیگر از جملاتی که تاثیر بسیار زیادی بر افزایش فروش دارد، ضمانت است. قطعا مشتری در قبال خرید محصول، انتظارات خاصی دارد. سعی کنید با مشتری صادق باشید و در صورتی که کیفیت محصولات شما بالا است، آنها را ضمانت کنید. زمانی که این اطمینان را به مشتری بدهید که در قبال هزینه پرداختی، جنسی با کیفیت خریداری می کنند، قطعا برای خرید و معرفی شما به دیگران ترغیب می شوند. البته این در صورتی است که ادعاهای شما صادقانه باشد.

مزیت های محصول را بیان کنید

یکی دیگر از راهکارهای مهم برای افزایش فروش محصول این است که شما مزایای خرید محصول را برای مشتری بیان کنید. بهتر است تا به خوبی در مورد ویژگی ها و نقاط مثبت محصول با مشتری صحبت کنید که خرید محصول، برای مشتری یک خرید هدف دار باشد. اگر مشتری هیچ ذهنیتی در خصوص مزایای محصول نداشته باشد، ممکن است به فکر خرید محصولات مشابه باشد و یا اینکه بخواهد از دیگر فروشنده ها خرید کند. بنابراین سعی کنید تا مزایای محصولاتتان را به چشم مشتری بیاورید.

خودتان را به یک فروشنده توانمند تبدیل کنید

 افزایش فروش و جذب مشتری

برای افزایش فروش و جذب مشتری، هزار و یک تکنیک و راهکار وجود دارد. قطعا شما نمی توانید از تمام این تکنیک ها استفاده کنید. اما برای اینکه به یک فروشنده توانمند تبدیل شوید، نیاز دارید تا یک سری مفاهیم کلی را در نحوه برخورد با مشتری در نظر بگیرد. ما در این بخش سعی کردیم تا کلیه مفاهیم مهم را برای شما گردآوری کنیم. تمامی این راهکارها، برای افزایش فروش و جذب مشتری، بسیار موثر هستند. حال در ادامه بررسی می کنیم که چگونه باید به یک فروشنده توانمند تبدیل شوید.

در تصمیم گیری مشتری دخالت کنید!

یک فروشنده توانمند، در تصمیم گیری مشتری دخالت می کند! البته دخالت به این معنا نیست که شما حق انتخاب را از مشتری بگیرید. بلکه به این معناست که شما با پرسش و پاسخ، متوجه هدف و نیاز مشتری شوید تا بتوانید آنها را به خوبی راهنمایی کنید. در این صورت شما اطلاعات بیهوده در اختیار مشتری قرار نمی دهید. بلکه مستقیما سر اصل مطلب می روید و مشتری را به منظور و هدفی که دارد، می رسانید. این کار شما را به یک فروشنده توانمند تبدیل می کند.

به مشتری برچسب بزنید!

یکی دیگر از ترفندهای موثری که شما را به یک فروشنده توانمند تبدیل می کند این است که به مشتری خود برچسب بزنید!  به عنوان مثال می توانید به مشتری این جمله را بگویید: "از نوع صحبتتان مشخص است که کیفیت برایتان اهمیت زیادی دارد. پس این محصول دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید." و یا بگویید: "مشخص است که شما مشتری حساس و سخت پسندی هستید، به همین خاطر ما یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین محصولاتمان را به شما معرفی می کنیم." این برچسب زدن ها مشتری را ترغیب به خرید می کند که در نتیجه آن افزایش فروش اتفاق می افتد.

مخالف خود حرف بزنید!

یکی دیگر از ترفندهای بازاریابی و افزایش فروش این است که شما به عنوان فروشنده، بر خلاف خودتان حرف بزنید. به طور مثال بگویید واقعا قیمت این محصول گران است. شاید اگر من هم جای شما بودم از خرید صرف نظر می کردم. اما مزایای این محصول ارزشی بیشتر از قیمت آن دارد و فکر می کنم که شما به دنبال مزایای بیشتر هستید. این ترفند شما را به یک فروشنده حرفه ای و توانمند تبدیل می کند.
ترفندهای بازاریابی