ترفندهایی برای افزایش فروش

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
اگر شما جزو صاحبین مشاغل هستید و یا کسب و کاری برای خود دارید، قطعا می خواهید از راهکارهای افزایش فروش و جذب مشتری استفاده کنید تا در حیطه شغلی خودتان موفقیت های زیادی کسب کنید. ما در این بخش تصمیم تا شما را با ترفندها و تکنیک های موثر در فروش بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
افزایش فروش
افزایش فروش و بازاریابی به چه معناست؟
تکنیک های موثر برای افزایش فروش و جذب مشتری
1. فروش به صورت آفلاین و آنلاین
2. همیشه در دسترس باشید
3. تبلیغات موثر داشته باشید
4. خلاقیت در تبلیغات
تاثیر کلمات در افزایش فروش را دست کم نگیرید 
بیان ساده داشته باشید
از جملات شگفت انگیز استفاده کنید
تخفیف و جوایز در نظر بگیرید
ضمانت کنید
مزیت های محصول را بیان کنید
خودتان را به یک فروشنده توانمند تبدیل کنید
در تصمیم گیری مشتری دخالت کنید!
به مشتری برچسب بزنید!
مخالف خود حرف بزنید!
ترفندهایی برای افزایش فروش
در شرایط فعلی برای افزایش فروش چه راهکار تبلیغاتی را می توان در پیش گرفت؟
نوع اول افزایش فروش برای یک کالای خاص و کمیاب
نوع دوم افزایش فروش برای یک کالای معمول
بازاریابی
سیاست و تکنیک های افزایش فروش
1. در دسترس بودن و پرداخت اینترنتی و نقدی
2. اخذ نماد اعتماد الکترونیکی و بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای فروش بیشتر
3. بازاریابی وابسته و فروش متقاطع در جهت فروش بیشتر
تبلیغات یکی از مهم ترین روش های افزایش فروش
بالا بردن میزان بازدید و مراجعه یکی دیگر از روش های افزایش فروش 
تکنیک اسکمپر
جمع بندی فروش بیشتر

افزایش فروش و بازاریابی به چه معناست؟

افزایش فروش به معنی فروش یک کالا و یک محصول به مشتری نیست؛ بلکه هدفی فراتر از آن دارد. در اصول و قوانین بازاریابی برای اینکه بتوانید فروش بیشتری داشته باشید، باید یک سری اهداف مهمتر را در نظر بگیرید. در واقع فروش به معنی پایان کار نیست. اگر می خواهید فروش بیشتری داشته باشید باید در راستای جذب مشتری بیشتر قدم بردارید. اگر می خواهید در بازاریابی و فروش موفق باشید، باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. 
با توجه به گسترش کسب و کارها و گسترش تقاضا برای خرید کالا و محصولات مختلف، رقابت در این زمینه به شدت افزایش داشته است. به همین علت صاحبان مشاغل به دنبال راه های جذب مشتری و افزایش میزان فروش خود هستند. شما باید روش های مختلفی را برای جذب مشتری انتخاب کنید، زیرا فروش بیشتر به جذب مشتری بیشتر بستگی دارد. بنابراین سعی کنید مسائل مالی را کنار بگذارید و اولویت اولتان را جذب مشتری قرار دهید. برای اینکه بتوانید مشتری بیشتری جذب کنید، باید در ابتدا قوانین و اصول مشتری مداری را به خوبی فرا بگیرید و سپس برای جلب رضایت مشتری تلاش کنید.

تکنیک های موثر برای افزایش فروش و جذب مشتری

تکنیک های افزایش فروش

برای افزایش فروش محصولات خود باید به یک سری تکنیک های بازاریابی توجه داشته باشید. در نظر گرفتن این تکنیک ها و به کارگیری آنها به شما کمک می کند تا بتوانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید و از سایر رقبای خود پیشی بگیرید. حتما این سوال در ذهن شما نقش بسته است که چگونه می توانیم فروش بیشتری داشته باشیم و باید از چه تکنیک هایی استفاده کنیم؟ در ادامه این تکنیک ها را برایتان عنوان می کنیم.

1. فروش به صورت آفلاین و آنلاین

یکی از تکنیک های موثر برای افزایش فروش این است که شما خدمات و محصولات خود را هم به صورت آفلاین یا حضوری و هم به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید، مشتریان سلیقه متفاوتی با یکدیگر دارند. بسیاری از آنها خرید آنلاین را انتخاب می کنند و بسیاری دیگر فقط به خرید حضوری فکر می کنند. در صورتی که شما امکان خرید به هر دو روش را برای مشتریان خود فراهم کنید، قطعا با افزایش فروش مواجه می شوید. همچنین این موضوع باعث می شود تا خدمات شما به صورت گسترده به سایر افراد در شهرهای دیگر نیز معرفی شود. و این یک مزیت بسیار مهم برای موفقیت در کسب و کار است. 

2. همیشه در دسترس باشید

بسیاری از فروشندگانی که هم فروش آنلاین و هم فروش آفلاین را ساپورت می کنند، همیشه در دسترس نیستند و یا به موقع به سوالات مشتریانشان پاسخ نمی دهند. این یک ویژگی بسیار منفی است و به نوعی نقطه ضعف یک فروشنده به حساب می آید. اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، باید همیشه در دسترس باشید. اگر کسب و کار آنلاین دارید، بهتر است تا  همیشه در دسترس باشید و به موقع پاسخگوی مشتریانی باشید که به صورت آنلاین با شما ارتباط برقرار می کنند. این کار به افزایش فروش و موفقیت در کسب و کار به شما کمک زیادی می کند و به نوعی یک تکنیک فوق العاده موثر به حساب می آید.

3. تبلیغات موثر داشته باشید

تبلیغات موثر

همانطور که می دانید این روزها پلتفرم های مختلفی برای انواع تبلیغات وجود دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن اینکه مشتریان شما جزو کدام گروه هستند و بیشتر از چه طریقی تبلیغات شما را دریافت می کنند، تبلیغات متعدد انجام دهید. تبلیغات محیطی و تبلیغات اینترنتی جزو تاثیرگذارترین تبلیغاتی هستند که به افزایش فروش کمک می کنند.

4. خلاقیت در تبلیغات

بهتر است برای تبلیغات موثر، خلاقیت به خرج دهید. ایجاد نوآوری در تبلیغات می تواند نظر مشتریان را به تبلیغات جلب کند و باعث افزایش فروش شما شود. همچنین شما می توانید در نحوه ارائه خدمات به مشتریان و همچنین فروش، نوآوری و خلاقیت به خرج دهید تا این کار باعث افزایش فروش و جلب رضایت مشتری شود. 

تاثیر کلمات در افزایش فروش را دست کم نگیرید 

جذب مشتری

اگر می خواهید فروش شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند، باید از کلمات و جملات تاثیرگذار استفاده کنید. این را به خاطر داشته باشید که پس از تبلیغات و به کارگیری تکنیک های افزایش فروش، این قدرت کلام شما است که در جذب مشتری تاثیر می گذارد. بنابراین شما باید قدرت کلامتان را بالا ببرید. به همین منظور ما چند راهکار ویژه برای شما در نظر گرفتیم تا با استفاده از آنها قدرت کلامتان را بالا ببرید و به موفقیت در کسب و کار خود برسید.

بیان ساده داشته باشید

این را در نظر بگیرید که مشتری با اصطلاحات تخصصیِ حرفه و کسب و کار شما آشنایی ندارد. بنابراین سعی کنید که برای توضیحات محصول از جملات تخصصی و پیچیده استفاده نکنید و بیان ساده داشته باشید. در صورتی که نیاز است به بعضی از اصطلاحات تخصصی اشاره کنید، می توانید در خصوص نحوه عملکرد و معرفی این اصطلاحات توضیحاتی به مشتریان خود ارائه دهید.

از جملات شگفت انگیز استفاده کنید

برای افزایش فروش می توانید از جملات شگفت انگیز استفاده کنید. بیشتر افراد به دنبال خرید محصولات منحصر به فرد هستند. بنابراین شما می توانید از جملاتی مانند "خاص ترین محصول" "جدیدترین و بروزترین محصول" و... استفاده کنید. اینکه مشتری بداند در حال خرید یک محصول خاص و منحصر به فرد است، قطعا تاثیر بسیار زیادی بر فروش بیشتر محصولات می گذارد.

تخفیف و جوایز در نظر بگیرید

فروشگاه تخفیف

یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش این است که تخفیف و جوایز ویژه در نظر بگیرید. این کار باعث می شود تا مشتری برای خریدهای آتی خود و همچنین معرفی شما به دوستان و آشنایان خود ترغیب شود. بنابراین می توان گفت در نظر گرفتن تخفیف و جوایز تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر فروش خواهد داشت. سعی کنید تخفیفات را در مناسبت های خاص لحاظ کنید. به طور مثال برای عید نوروز، مردم به دنبال تغییر و تحول دکوراسیون منزل هستند. اگر حیطه کاری شما در زمینه دکوراسیون، طراحی داخلی و... است می توانید با نزدیک شدن به ایام نوروز، تخفیفات ویژه در نظر بگیرید تا مشتریان برای خرید بیشتر از شما ترغیب شوند.

ضمانت کنید

یکی دیگر از جملاتی که تاثیر بسیار زیادی بر افزایش فروش دارد، ضمانت است. قطعا مشتری در قبال خرید محصول، انتظارات خاصی دارد. سعی کنید با مشتری صادق باشید و در صورتی که کیفیت محصولات شما بالا است، آنها را ضمانت کنید. زمانی که این اطمینان را به مشتری بدهید که در قبال هزینه پرداختی، جنسی با کیفیت خریداری می کنند، قطعا برای خرید و معرفی شما به دیگران ترغیب می شوند. البته این در صورتی است که ادعاهای شما صادقانه باشد.

مزیت های محصول را بیان کنید

یکی دیگر از راهکارهای مهم برای افزایش فروش محصول این است که شما مزایای خرید محصول را برای مشتری بیان کنید. بهتر است تا به خوبی در مورد ویژگی ها و نقاط مثبت محصول با مشتری صحبت کنید که خرید محصول، برای مشتری یک خرید هدف دار باشد. اگر مشتری هیچ ذهنیتی در خصوص مزایای محصول نداشته باشد، ممکن است به فکر خرید محصولات مشابه باشد و یا اینکه بخواهد از دیگر فروشنده ها خرید کند. بنابراین سعی کنید تا مزایای محصولاتتان را به چشم مشتری بیاورید.

خودتان را به یک فروشنده توانمند تبدیل کنید

 افزایش فروش و جذب مشتری

برای افزایش فروش و جذب مشتری، هزار و یک تکنیک و راهکار وجود دارد. قطعا شما نمی توانید از تمام این تکنیک ها استفاده کنید. اما برای اینکه به یک فروشنده توانمند تبدیل شوید، نیاز دارید تا یک سری مفاهیم کلی را در نحوه برخورد با مشتری در نظر بگیرد. ما در این بخش سعی کردیم تا کلیه مفاهیم مهم را برای شما گردآوری کنیم. تمامی این راهکارها، برای افزایش فروش و جذب مشتری، بسیار موثر هستند. حال در ادامه بررسی می کنیم که چگونه باید به یک فروشنده توانمند تبدیل شوید.

در تصمیم گیری مشتری دخالت کنید!

یک فروشنده توانمند، در تصمیم گیری مشتری دخالت می کند! البته دخالت به این معنا نیست که شما حق انتخاب را از مشتری بگیرید. بلکه به این معناست که شما با پرسش و پاسخ، متوجه هدف و نیاز مشتری شوید تا بتوانید آنها را به خوبی راهنمایی کنید. در این صورت شما اطلاعات بیهوده در اختیار مشتری قرار نمی دهید. بلکه مستقیما سر اصل مطلب می روید و مشتری را به منظور و هدفی که دارد، می رسانید. این کار شما را به یک فروشنده توانمند تبدیل می کند.

به مشتری برچسب بزنید!

ترفندهای بازاریابی
یکی دیگر از ترفندهای موثری که شما را به یک فروشنده توانمند تبدیل می کند این است که به مشتری خود برچسب بزنید!  به عنوان مثال می توانید به مشتری این جمله را بگویید: "از نوع صحبتتان مشخص است که کیفیت برایتان اهمیت زیادی دارد. پس این محصول دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید." و یا بگویید: "مشخص است که شما مشتری حساس و سخت پسندی هستید، به همین خاطر ما یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین محصولاتمان را به شما معرفی می کنیم." این برچسب زدن ها مشتری را ترغیب به خرید می کند که در نتیجه آن افزایش فروش اتفاق می افتد.

مخالف خود حرف بزنید!

یکی دیگر از ترفندهای بازاریابی و افزایش فروش این است که شما به عنوان فروشنده، بر خلاف خودتان حرف بزنید. به طور مثال بگویید واقعا قیمت این محصول گران است. شاید اگر من هم جای شما بودم از خرید صرف نظر می کردم. اما مزایای این محصول ارزشی بیشتر از قیمت آن دارد و فکر می کنم که شما به دنبال مزایای بیشتر هستید. این ترفند شما را به یک فروشنده حرفه ای و توانمند تبدیل می کند.

ترفندهایی برای افزایش فروش

ترفند افزایش فروش

مطالعات روانشناسی نشان می دهد که در اکثر وقت ها ما انسان ها به صورت هیجانی خرید می کنیم. این بدان معنا است که ممکن است چیزهایی را بخریم که به هیچ عنوان به آن احتیاج نداریم. درک روشی که مشتری برای انتخاب و خرید پیش می گیرد به فروشندگان کمک می کند تا جذب مشتری بیشتر و به دنبال آن افزایش فروش بیشتری داشته باشند.
جنگ تمام عیار تبلیغات و ادامه و گسترده شده آن به شکل امروزی، همه و همه بعد از انقلاب صنعتی شروع شد. تا قبل از انقلاب صنعتی همه وسایل به صورت دستی تهیه می شد. لباس ها با دست دوخته می شدند. مراحل کاشت، داشت و برداشت تماماً به وسیله دست و انسان امکان پذیر بود. در چنین زمانی هزینه تهیه محصولات و مخصوصاً محصولاتی که جنبه تجملاتی داشتند، سخت، زمان بر، محدود و هزینه بر بود. به زبانی دیگر، تعداد مشتری (تقاضا) بیشتر از محصول (عرضه) بود.
در چنین زمانی با وقوع انقلاب صنعتی همه چیز به کلی دچار تغییر شد. با روی کار آمدن انواع و اقسام ماشین های صنعتی پیشرفت قابل توجهی در تولید محصولات رخ داد. در این زمان تمام یا حداقل بخشی از فعالیت های تولید توسط ماشین آلات بزرگ و کوچک انجام می‌شد. 
این روند باعث افزایش محصول در برابر تعداد مشتریان شد و عرضه از تقاضا پیشی گرفت. در این شرایط تولید کنندگان با تمرکز بر تبلیغات گسترده و خلاقانه سعی در افزایش فروش خود داشتند. 

در شرایط فعلی برای افزایش فروش چه راهکار تبلیغاتی را می توان در پیش گرفت؟

راهکارهای فروش بیشتر

برای افزایش فروش ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که دقیقاً فروشنده چه محصولی هستید؟ پاسخ این سوال دو جواب احتمالی دارد. شما یا فروشنده یک کالای خاص و کمیاب با جامعه هدف و مشتریان خاص، که خودتان هم ممکن است تولید کننده آن باشید، هستید یا فروشنده یک کالای معمول هستید که برخلاف مورد قبل مخاطب آن عموم مردم است. 

نوع اول: افزایش فروش برای یک کالای خاص و کمیاب

این نوع کالاها مشتریان محدودی دارند. این به دو علت است: 1. گران و هزینه بر بودن محصول 2. کاربری خاص محصول که هر کدام استراتژی خاص خود را می طلبد.
اگر از حالت اول است جامعه هدف شما ثروتمندان جامعه است. تبلیغات شما باید مخصوص این افراد باشد و در فضاهایی که بیشتر این افراد حضور دارند تبلیغ کنید. هتل های و پاساژ های لوکس از این نوع مکان ها هستند.
در حالت دوم جامعه هدف شما همه مردم خواهد بود اما برای این که افزایش فروش داشته باشید باید مردم را ترغیب به خرید بکنید. ممکن است کالای شما یک محصول زینتی باشد که به علت داشتن جنبه تزئینی مشتریان احساس نیاز به خرید را در خود احساس نکنند. شما در این قسمت باید با تبلیغات هدفمند در دید مخاطب خود احساس نیاز را به وجود آورید.

نوع دوم: افزایش فروش برای یک کالای معمول

ممکن است کالای شما یک کالای بسیار معمول باشد که افراد به طور کل به آن نیاز دارند و آن را می خرند. محصولات غذایی و پوشاک از این دسته است. بر خلاف نوع اول، در این نوع احساس نیاز از قبل در مشتری وجود دارد اما تفاوت این است که شما تنها فروشنده آن محصول نیستید. 
بنابراین شما باید با استفاده از مهارت های خود به عنوان یک فروشنده و تبلیغات صحیح خود مشتری را به سمت خود بکشانید و به نوعی راضی کنید که شما را  از بین تمام فروشندگان برای خرید انتخاب کند.

بازاریابی

بازاریابی

بازاریابی به معنی جستجو برای پیدا کردن مشتری و ایجاد بازار هدف است. یک شرکت برای معرفی خدمات و محصولات خود باید شرایط حاکم بر بازار، و نیاز مصرف کننده را مد نظر قرار دهد. برای دستیابی به فروش بیشتر، باید به محصولات نوآورانه، ارزیابی نیاز مصرف کننده، شبکه های اجتماعی، تولید محتوای متنی و تصویری توجه خاص داشته باشید. اگر در مدت مشخص شده به میزان فروش هدف یا بیشتر دست یافته باشید می توان گفت که شما به فروش موفق دست پیدا کرده اید.

سیاست و تکنیک های افزایش فروش

1. در دسترس بودن و پرداخت اینترنتی و نقدی

بهترین راه برای فروش بیشتر، استفاده از فروش آنلاین و غیر حضوری، برای دستیابی به بازار هدف و جذب مشتری است. در نتیجه با ایجاد کسب و کار آنلاین و تمرکز بر آن می توانید به این مهم دست یابید. با ایجاد قسمت درباره ما (About Me) در صفحه سایت و صفحه اینستاگرام، اطلاعات تماس و آدرس و نوع فعالیت خود را شرح دهید. با این کار، راه ارتباطی را به مشتری نشان می دهید. در قسمت پاسخ به سوالات در کوتاه ترین زمان اقدام به پاسخگویی سوالات مشتریان نمایید. با در نظر گرفتن راه های پرداخت از طریق درگاه اینترنتی یا درب منزل به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه کارت خوان، راحتی را برای مشتری های خود به وجود بیاورید. 

2. اخذ نماد اعتماد الکترونیکی و بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای فروش بیشتر

نماد اعتماد الکترونیکی

یکی از مهم ترین تکنیک های افزایش فروش ، اخذ نماد اعتماد الکترونیکی و به نمایش گذاشتن آن در سایت است. با این کار باعث جلب اعتماد مشتری می شوید. رسانه های اجتماعی یک راه آسان و رایگان برای تبلیغات و معرفی محصولات شما هستند. مخاطبان شما از تمام اقشار جامعه هستند که باعث می شود سطح وسیعی از مخاطبان را در بر بگیرد. از میان طیف گسترده ای از مخاطبان، مشتری های زیادی جذب محصولات شما می شوند.

3. بازاریابی وابسته و فروش متقاطع در جهت فروش بیشتر

از جمله روش های سنتی برای فروش بیشتر استفاده از بازاریاب می باشد. با سپردن محصولات خود به اشخاص یا شرکت های بازاریابی آمار فروش خود را بالا می برید. با استفاده از فروش متقاطع بعد از پایان عرضه یک محصول، محصول مکمل را جایگزین کرده و به مشتری پیشنهاد می دهید.

تبلیغات یکی از مهم ترین روش های افزایش فروش

با رواج خرید های غیر حضوری در بین عموم مردم و استفاده از گوشی های هوشمند، یکی از روش های افزایش فروش، طراحی سایت واکنشگرا(ریسپانسیو) مناسب برای پلتفرم موبایل است. ارسال ایمیل با عنوان معرفی محصولات جدید، تخفیف و جشنواره های مختلف به مشتریان یکی از راه های افزایش فروش کم هزینه و پربازده محسوب می شود. توجه داشته باشید از قرار دادن محتوای نامربوط و اضافی در ایمیل ارسالی خود داری کنید.
تبلیغات از مهم ترین روش های افزایش فروش محسوب می شود. تبلیغات کلیکی یکی از خدمات شرکت گوگل است. با پرداخت هزینه به شرکت گوگل تبلیغات خود را در موتور جستجو مشتریانتان جای دهید. نوع دیگر تبلیغات استفاده از پیام های پاپ آپ است. پیام های پاپ آپ به هنگام ورود به سایت ها، به یک باره بر روی صفحه، به نمایش در می آیند. یکی از راه های افزایش فروش رایج برای تبلیغ، آگهی های تلویزیونی است که با استفاده از محتوای مناسب برای عموم، زمان پخش آگهی در ساعت های شلوغی تماشاچیان و مدت زمان مناسب پخش آگهی منجر به افزایش فروش می شود .

بالا بردن میزان بازدید و مراجعه یکی دیگر از روش های افزایش فروش 

بالا بردن میزان بازدید

استفاده از تصاویر با کیفیت و حرفه ای برای معرفی محصولات خود امری مهم و ضروری محسوب می شود. با استفاده از سایت های فرعی و وبلاگ های مختلف به هر بهانه ای لینک سایت اصلی را معرفی کنید و کاربر را ترغیب به کلیک بر روی آن لینک کنید. در قسمت بیوگرافی صفحه اینستاگرام آدرس سایت فروشگاه را درج کنید. به وسیله این کار میزان بازدید و ترافیک سایت خود را بالا می برید. این بازدیدها منجر به فروش محصولات شما می شود.

تکنیک اسکمپر

1. جایگزینی(Substitute): از دیگر روش های افزایش فروش این است که باید ببینید چه محصولاتی در بازار موجود هستند تا شما محصول معادل و جایگزین برای آن معرفی کنید.
2. ترکیب کردن(Combine): یکی از راه های افزایش فروش این است که چند محصول مرتبط با هم را به صورت پکیج معرفی کنید. مانند کلاه و شالگردن.
3. اقتباس(Adapt): بررسی رقبا و استفاده از نکات و روش های مثبت در جلب مشتری.
4. حذف کردن(Minify): باید هر نکته و عملی که در کسب و کار شما ایجاد ضعف می کند حذف کنید.
5. کاربرد دیگر(Put to Another Use): از دیگر راه های افزایش فروش این است که برای محصول خود کاربرد های دیگر بیابید و بازار هدف آن را گسترش دهید.
6. حذف کردن(Eliminate): میزان هزینه ها و تبلیغات را با بازدهی آنان سنجید و در صورت عدم ایجاد سود آن را حذف نمود.

جمع بندی فروش بیشتر

فروش بیشتر

از بلند پروازی نترسید. بلند پروازی باعث ایجاد تمایز می شود. از ایده های بزرگ و جدید پشتیبانی کنید و آن را محقق سازید. از طرح و ایده های ساده شروع کنید و با معرفی محصولات محدود آن را خاص جلوه دهید. این امر از جهتی باعث انحصاری آن محصول نیز می شود و از روش های افزایش فروش است. برای ترغیب مشتری از گزینه های تخفیف و یا حتی رایگان استفاده کنید. محصول خود را به نوعی تضمین کنید. با مقایسه محصول خود با محصول رقیب و بزرگ نمایی آن و استفاده از کلمه بهترین آن را در ذهن مشتری جذاب نشان دهید. 
اندازه گیری میزان فروش در گذر یک هفته، یک ماه یا یک فصل به صورت کوتاه مدت و در گذر یک سال به صورت بلند مدت بررسی می شود. میزان درآمد و سود خود را در پایان بازه زمانی محاسبه کرده و نتیجه را با میزان پیش بینی شده مقایسه کنید. در صورت موفقیت این روند را ادامه دهید و در غیر این صورت اقدام به تغییر نگرش و سیاست های خود کنید. تغییرات باید به گونه ای باشد که علاوه بر جبران کسری امسال، درآمد پیش بینی شده سال آینده را برآورده کند. مهمترین و حیاتی ترین بخش یک فروش موفق ایجاد حس وفاداری، احترام و جلب رضایت مشتری است. با شناخت رفتاری مشتری، ایجاد ارتباط مؤثر، کسب علم رفتارشناسی و سلیقه های مختلف مشتری، برای پایش و بررسی این موضوع یکی از مهمترین تکنیک های افزایش فروش است.
ثبت نظرات
نظرات