با نحوه اجرای تبلیغات در گوگل آشنا شوید

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
همانطور که میدانید گوگل یکی از معتبر ترین مرجع اطلاعاتی است که افراد مختلف به آن مراجعه می کنند. از این رو شما می توانید تبلیغات خود را به شیوه مدرن در این مرجع بارگذاری کنید. تبلیغات در گوگل یکی از موثرترین روش های انجام تبلیغات است. با ما همراه باشید تا این مورد را بررسی کنیم.
تبلیغات در گوگل

پیشگفتار

یکی از سودمندترین نوع بازاریابی ها، تبلیغات در گوگل است. شاید برای شما این موضوع مطرح شود که چرا این تبلیغات بسیار موثر هستند و افراد زیادی به دنبال نوآوری در این شیوه تبلیغاتی هستند؟
همه ما به خوبی می دانیم که گوگل یک مرجع و منبع بسیار معتبری است که تمام اقشار جامعه برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه میکنند. بنابراین تبلیغات در این منبع، می تواند به شدت مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهد و نظر و توجه آنها را به خود جلب کند. برای آشنایی بیشتر با چگونگی انجام تبلیغات در این بستر، می توانید در این مقاله همراه ما باشید.

چرا انجام تبلیغات در گوگل انتخاب درستی است؟

یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع تبلیغات، تبلیغات اینترنتی است. شما می توانید با استفاده از این تبلیغات کسب و کار خود را معرفی کنید و به نوعی دیده شوید. حتما بارها که برای جستجوی اطلاعاتی، صفحه گوگل خود را باز کرده اید، با تبلیغات موثر رو به رو شده اید. تا چه حد به این تبلیغات توجه کرده اید؟ و یا این تبلیغات تا چه حد برای شما موثر بوده است؟ شما با استفاده از تبلیغات در گوگل می توانید کسب و کار خود را به صورت گسترده معرفی کنید و از این طریق تعداد بسیار بالایی از مخاطبان، تبلیغات شما را دریافت می کنند. این سرویس یکی از قدرتمندترین و سریعترین سرویس های تبلیغاتی در دنیا به حساب می آید.
در نظر داشته باشید که تبلیغاتی که شما در گوگل انجام می دهید، کاملا هدفمند و با مزایای بسیار بالا انجام می شوند. مخاطبین شما می توانند به راحتی و تنها در عرض چند ثانیه به شما و محصولاتتان دسترسی داشته باشند و با شما تعامل برقرار کنند. طبق آمار و نتایج تبلیغات گوگلی یکی از پربازده ترین نوع تبلیغات به حساب می آید و آمارها نشان می دهند که استفاده از گوگل در بین مردم بسیار پر اهمیت می باشد.

چرا گوگل یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند است؟

تبلیغات گوگل

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، گوگل جزو یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی به حساب می آید و این موضوع کاملا اثبات شده است. اما آیا دلیل این امر را می دانید؟ شما می توانید با استفاده از کلمات و واژگان کلیدی در صفحه اول گوگل تبلیغات خود را انجام دهید و به نوعی به صفحه اول گوگل دسترسی داشته باشید. زمانی که این تبلیغات انجام می شود، به ازای هر یک کلیک، بازدید از سایت شما بالا می رود و می توانید این آمار را بررسی و تجزیه تحلیل کنید. شما این امکان را دارید که تعداد کلیک ها را بررسی کنید و مشاهده کنید که از میان هر کلیک، چند نفر به مشتری واقعی تبدیل شدند. 
زمانی که شما امکان تجزیه و تحلیل تبلیغات در گوگل را داشته باشید، می توانید در صورت لزوم در شیوه های فروش و تبلیغات خود تغییرات لازم را اعمال کنید. در واقع شما در این شیوه تبلیغاتی سرمایه بسیار کمی را صرف تبلیغات می کنید و چند برابر این سرمایه را از طریق جذب مشتری، دریافت خواهید کرد.

تبلیغات گوگل چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد؟

تبلیغات گوگل ادز

تا به اینجا در مورد اهمیت تبلیغات در گوگل صحبت کردیم و دریافتیم که این تبلیغات جزو موثرترین شیوه های تبلیغاتی به حساب می آیند. همچنین تبلیغات گوگل جزو مدرن ترین امکانات برای توسعه و گسترش کسب و کارها به حساب می آید. حال بهتر است تا بررسی کنیم که تبلیغات گوگل چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم به واسطه آن تبلیغاتی موثر و هدفمند داشته باشیم؟
کنترل اختصاصی پنل: یکی از بهترین مزیت های تبلیغات در گوگل این است که شما این امکان را دارید که پنل تبلیغاتی تان را به صورت اختصاصی مدیریت کنید و به تمامی تنظیمات و امکانات داخل پنل دسترسی داشته باشید. در واقع می توان گفت شما یک پنل تبلیغاتی دارید که صفر تا صد مدیریت آن به عهده خودتان است و این یکی از بهترین مزیت های این شیوه تبلیغاتی به حساب می آید.
رقابت: حس رقابت یکی از حس های بسیار انگیزه بخش است تا شما بتوانید از این طریق میزان فعالیت و سبک کار رقبای خود را بسنجید. شما به واسطه تبلیغات هدفمند در گوگل می توانید از رقبایی که به یک برند تبدیل شده اند، برای دیده شدن استفاده کنید و در مواردی حتی از سبک کار آنها الگو بگیرید و این الگو را به یک پله برای بالا رفتن کسب و کار خود تبدیل کنید.
مشتریان هدفمند: در این شیوه نوین تبلیغاتی شما این امکان را دارید که مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید. در واقع شما می توانید مخاطبان هدفمند خود را از سایر مخاطبان و مشتریان تفکیک کنید. این ویژگی از این بابت مورد اهمیت قرار می گیرد که در صورت وجود تبلیغات جدید، این تبلیغات مستقیما به مشتریان هدفمند شما نمایش داده می شود.
هدفگذاری رقبا: شما می توانید طبق جستجوی رقبایتان، کلمات و واژه های کلیدی را مشخص کنید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا کلمات و واژه های متمایز از سایر رقبایتان را انتخاب کنید. در این ویژگی در صورتی که کلمه کلیدی استفاده نشده بود شما می توانید از آن کلمه برای انجام تبلیغات استفاده کنید.
کنترل هزینه ها: شما می توانید هزینه های خود را کنترل کنید و برای آنها سقف تعیین کنید. با استفاده از این ویژگی شما می توانید برای روزهای معین شده، بودجه تعیین کنید تا بودجه های شما به سرعت تمام نشود.
تجزیه و تحلیل نتایج: شما می توانید نتایجی از قبیل تعداد کلیک، بازدید و... را مشاهده کنید و آنها را تجزیه و تحلیل نمایید. در این صورت شما این امکان را دارید که کاملا هوشمندانه بازدهی تبلیغات خود را تجزیه و تحلیل کنید و در صورت لزوم در شیوه تبلیغات اصلاح ایجاد کنید.

استفاده از تبلیغات در گوگل چه مزایایی دارد؟

تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات در گوگل مزایای بسیار زیادی برای شما دارد که شما می توانید با استفاده از این مزایا به بهینه تر شدن تبلیغات خود کمک کنید. در ادامه این مزایا را مورد بررسی قرار می دهیم.
شروع تبلیغات در مدت کوتاه: آیا می دانستید که تبلیغات در گوگل تنها ظرف چند ساعت بر روی سایت ها بارگذاری می شود؟ این یکی از بهترین مزایای تبلیغات از طریق گوگل است. شما می توانید ظرف مدت کوتاهی و فقط طی چند ساعت تبلیغات خود را آغاز کنید.
بازگشت سرمایه: یکی دیگر از مزایای تبلیغات گوگلی این است که شما در این تبلیغات بازگشت سرمایه را تجربه خواهید کرد. شما در هر لحظه این امکان را دارید که با هر کلیک سرمایه خود را به دست آورید.
برخورداری از پشتیبانی حرفه ای: چه چیزی بهتر از اینکه شما برای انجام تبلیغات خود از یک پشتیبانی حرفه ای برخوردار شوید؟ در تبلیغات گوگلی شما می توانید در تمام ساعات کاری هفته بر روی پلتفرم خود نظارت داشته باشید و آن را کنترل کنید.
امکان تعیین کشور: یکی دیگر از ویژگی هایی که تبلیغات در گوگل در اختیار شما قرار می دهد، این است که شما می توانید کشور مورد نظرتان را خودتان تعیین کنید. با این مزیت مخاطبین و مشتریان خاص، هدف قرار می گیرند و می توانید تبلیغاتتان را مستقیما به سمع و نظر آنها برسانید.
امکان تعیین ساعت بازدید: یکی دیگر از مهمترین مزایای تبلیغات در گوگل این است که شما می توانید ساعت های مشخصی را برای انجام تبلیغات تعیین کنید. با در نظر گرفتن ساعت های پر بازدید می توانید تبلیغات خود را در این ساعات بارگذاری کنید تا از بازدهی بالاتری برخوردار شوید.
امکان تعیین دستگاه نمایش: یکی دیگر از جذاب ترین بخش تبلیغات گوگل این است که شما می توانید بررسی کنید که مشتریان شما با موبایل یا لپ تاپ تبلیغات شما را دریافت کردند. این ویژگی نیز یکی دیگر از مزایای فوق العاده تبلیغات در گوگل است.
قبل از پرداختن به موضوع پایانی برای اینکه در کنار تبلیغات در گوگل، به تبلیغات آنلاین مسلط شوید پیشنهاد می شود بهترین روش های تبلیغات در فضای مجازی را نیز مطالعه فرمایید.

شروع تبلیغات در گوگل طی 4 مرحله

گوگل ادز

شروع تبلیغات در گوگل طی 4 مرحله پیاده سازی می شود:
1. مشاوره و تحلیل: شما می توانید قبل از شروع تبلیغات، مشاوره دریافت کنید. طی این مشاوره شما می توانید از صفر تا صد تمام جوانب تبلیغاتی را پیش بینی کنید و برای آن مشاوره دریافت کنید. زمانی که هدف شما مشخص باشد، پلتفرم های تبلیغاتی به شما پیشنهادات مناسبی در خصوص هدف و جهت تبلیغاتتان به شما ارائه می دهند.
2. مطالعه قوانین: زمانی که شما می خواهید تبلیغاتی را در گوگل بارگذاری کنید، گوگل یک سری قوانین برای شما تعیین می کند. در صورتی که شما خود را موظف به اجرای آن قوانین ندانید، با جریمه و یا حذف آگهی مواجه می شوید. علاوه بر اینکه شما باید قوانین گوگل را رعایت کنید، باید قوانین آن شرکت تبلیغاتی را نیز رعایت کنید تا تبلیغات شما به نتیجه برسد.
3. انتخاب پلن: در این مرحله شما می توانید با در نظر گرفتن رقبا و کلمات کلیدی که انتخاب کرده اند، نوع پلن خود را مشخص کنید. هر پلن برای شما امکانات منحصر به فردی را به همراه دارد که شما می توانید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید، یکی از آنها را انتخاب کنید.
4. شروع تبلیغات: زمانی که سفارش شما ثبت شد و هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کردید، تقریبا 3 الی 5 ساعت زمان لازم است تا گوگل تبلیغات شما را در وب سایت فعال کند. پس از فعال شدن تبلیغات، برای شما یک ایمیل تایید ارسال می شود که در آن اطلاعات ورود به پلن نیز ذکر شده است.
ثبت نظرات
نظرات