چگونه بهترین رنگ مو را انتخاب کنیم؟

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
رنگ موها دسته ای از مواد شیمیایی هستند که برای تغییر رنگ مو بکار می روند و اثر گذاری بهتری نسبت به رنگ موهای طبیعی دارند. عملکرد رنگ مو به اینگونه است که این ماده با ایجاد برخی واکنش های شیمیایی میان رنگدانه ها و مولکول های مو با آمونیاک و پراکسید، مو های شما را به رنگ دلخواه در می آورد.
رنگ مو
رنگ‌موهای موها دسته ای از مواد شیمیایی هستند که برای تغییر رنگ مو بکار می روند و اثر گذاری بهتری نسبت به رنگ‌موهای طبیعی دارند.
رنگ مو برای اولین بار توسط شیمیدانی فرانسوی به نام اوژن شولر در سال 1909 میلادی تولید شد که دارای ترکیباتی شیمیایی از جمله پارافنیلن دی آمین بود. امروزه رنگ مو بسیار محبوب است و بیش از 75 درصد زنان و درصد رو به رشدی از مردان موهای خود را رنگ میکنند. عملکرد رنگ‌مو به اینگونه است که این ماده با ایجاد برخی واکنش های شیمیایی میان رنگدانه ها و مولکول های مو با آمونیاک و پراکسید، مو های شما را به رنگ دلخواه در می آورد.
افرادی که قصد تغییر رنگ‌موهای خود را دارند ، می توانند از محصولات رنگ مو استفاده کنند. نکته ای که محصولات رنگ مو را از یکدیگر متمایز می کند ماندگاری، تفاوت تن های رنگ و وجود یا عدم وجود مواد مغذی در آنهاست. رنگ‌مو به دو دسته رنگ‌موی موقت و رنگ‌موی دائم تقسیم میشود:
 رنگ‌موی موقت تنها سطح ساقه مو را می پوشاند و به داخل موها نفوذ نمیکند. چنین رنگ‌موهایی با استفاده از شامپو و طی چندین بار شستشو به مرور از بین میروند.
رنگ‌موهای دائمی به کوتیکول مو نفوذ کرده و با ورود به مغز ساقه مو، به طور دائمی رنگ ساقه مو را تغییر می‌دهد و در اثر شستشو با شامپو تا حدود زیادی ثابت می مانند. با این حال ، از آنجا که ساقه موها از سمت ریشه، دائماً در حال رشد است، رنگ‌موی دائمی آنها از قسمت ریشه مو شروع به از بین رفتن میکند و موهای این بخش، به رنگ اصلی خود باز میگردند. رنگ‌موهای دائمی به دلیل ماندگاری بیشتر خود، دارای ‌کاربرد گسترده تری هستند .در ادامه این مقاله، چند رنگ‌موی شیک و پرطرفدار در سالن زیبایی را به شما معرفی خواهیم کرد. 

رنگ‌ موی عسلی 

رنگ‌ موی عسلی

رنگ‌موی عسلی یک رنگ موی بلوند کلاسیک و ملایم است و رنگی شاداب و فوق العاده جذاب به موها میدهد. رنگ‌موی عسلی بر خلاف سایر رنگ های بلوند بسیار پرطرفدار است و تقریبا با هر رنگ پوستی سازگاری دارد و این مسئله باعث شده تا این رنگ مو در گذر زمان، هیچ وقت قدیمی نشود و همواره با مد روز متناسب باشد.
این رنگ مو برای افرادی که دارای رنگ پوست گرم هستند گزینه ای عالی محسوب میشود. بنابراین اگر رنگ پوست شما دارای تن های هلویی، قرمز، سبزه و گندمی است، ما این رنگ‌مو را به شما پیشنهاد میکنیم. همچنین اگر تار موهای سفید دارید رنگ‌موی عسلی یک پوشش دهی عالی برای این تار موها ایجاد میکند.
رنگ‌موی عسلی با ترکیب نسبت 50/50 از بلوند طلایی و بلوند طبیعی به دست می آید و این فرمول اساسی، می تواند بسته به اینکه شما رنگ‌موی عسلی تیره تر یا روشن تر را میپسندید، تغییر کند.
در کنار انواع رنگ مو، حنا نیز طرفدارن خودش را دارد. در کنار رنگ کردن مو، حنا برای مو خواص بسیاری دارد

موی بلوند طبیعی عسلی

موی بلوند طبیعی عسلی

رنگ‌موهایی با تن های بسیار گرم شاید برای افرادی با رنگ پوست روشن، چندان مناسب نباشد اما انتخاب رنگ‌موی عسلی با تن سرد مانند آنچه در تصویر میبینید، ظاهری طبیعی تر و دلپذیرتری را ارائه خواهد داد.

رنگ‌ موی عسلی به صورت هایلایت 

رنگ‌ موی عسلی هایلایت

اگر رنگ‌موی شما تیره است اما عاشق موهای خیلی روشن هستید و در عین حال تمایل ندارید موهای خود را از ریشه دکلره کنید و یا نمیخواهید آسیبی به موهای شما برسد، می توانید رنگ‌موی عسلی را به عنوان هایلایت در ساقه موهای خود به کار ببرید.

رنگ‌ موی عسلی خیلی روشن 

رنگ‌ موی عسلی روشن

در این رنگ‌موی عسلی بسیار روشن، تن های سرد به طرز بسیار جذابی با تن های گرم و طلایی مخلوط شده اند.

رنگ‌ موی دودی

رنگ‌ موی دودی

برخی رنگ‌موهای شیک و مدرن مد روز، میتوانند بسیار چشم نواز باشند اما همواره هر رنگ‌موی متناسب با مد روز، برای همه مناسب نیست و این همان دلیلی است که ما رنگ‌موی دودی را به افراد پیشنهاد میکنیم. این رنگ‌مو مناسب افرادی است که دوست دارند با رنگ‌موی خاص و ملایم خود، ظاهری خیره کننده داشته باشند. برای دستیابی به جلوه ای دودی، ممکن است از ترکیب های زیادی استفاده شود، پس بهترین کار این است که برای داشتن رنگ‌موی دودی دلخواه خود، به یک آرایشگر ماهر مراجعه کنید. در ادامه چند رنگ‌موی دودی پرطرفدار را به شما معرفی میکنیم.

رنگ‌ موی خاکستری آبی

رنگ‌ موی خاکستری آبی

از بین همه تن های رنگ‌موی دودی که در چند سال گذشته، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، رنگ دودی-آبی  بهترین انتخاب برای هر رنگ پوست است. افرادی با رنگ پوست روشن می توانند از تن های روشن تر رنگ دودی-آبی استفاده کنند در حالی که برای افرادی با رنگ  پوست سبزه، گندمی و برنزه، تن های تیره تر دودی-آبی زیباتر است.

رنگ‌ موی دودی سبز

رنگ‌ موی دودی سبز

امروزه بسیاری از سلبریتی ها و افراد مشهور و تأثیرگذار، از رنگ‌موی سبز استفاده میکنند. این نوع از رنگ مو، به شدت توجه سایر اشخاص را به خود جلب میکند اما در عین حال، این رنگ‌مو برای همه مناسب نیست و میتواند باعث شود تا پوست شما کمی کدر به نظر برسد؛ پس ما پیشنهاد می کنیم تا از رنگ‌موی دودی سبز استفاده کنید. در این صورت رنگ‌موی دودی شما دارای تن ملایمی از سبز خواهد بود.

رنگ‌ موی دودی بنفش 

رنگ‌ موی دودی بنفش

رنگ‌موی بنفش، جزء محبوب ترین رنگ مو ها به خصوص در میان جوانان است. ترکیب تن های دودی و بنفش میتواند ظاهری شیک و در عین حال فانتزی به موهای شما بدهد.

رنگ‌ موی زیتونی

رنگ‌ موی زیتونی

رنگ‌موی زیتونی، یکی دیگر از رنگ‌موهای بسیار پرطرفدار در میان مردم، به ویژه بانوان است. این رنگ مو برای تمامی افراد، از افراد جوان گرفته تا افراد مسن، بسیار مناسب و شیک است. همانطور که میدانید، استفاده از بسیاری از رنگ‌مو ها، بدون انجام دکلره، نتیجه چندان مطلوبی را ارائه نخواهند داد، به خصوص برای خانم‌ها و آقایانی یا رنگ‌موهای تیره. بنابراین صحیح ترین روش، دکلره کردن موها پیش از رنگ کردن آنهاست، البته بعضی از تن های رنگ‌موی زیتونی، بدون دکلره نیز میتوانند به کار گرفته شوند. 
همچنین واضح است که رنگ پوست، در انتخاب رنگ مو بسیار تاثیر گذار است. رنگ‌موی زیتونی معمولا در افرادی با پوست برنزه، گندمی و یا سبزه، ظاهر زیباتری ایجاد میکند. رنگ‌موی زیتونی نیز همچون بسیاری از رنگ‌ مو ها، دارای تن های مختلف از تیره تا روشن است. در ادامه، چند رنگ دودی محبوب را برای شما آورده ایم: 

رنگ‌ موی زیتونی روشن

رنگ‌ موی زیتونی روشن

این رنگ مو، تا حدودی شبیه به رنگ‌موی عسلی است که  تنی از رنگ‌موی زیتونی، خاص و زیبا تری به آن میدهد. از آنجا که این رنگ‌مو بسیار روشن می باشد، برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب و دلخواه، باید حتما از دکلره استفاده کنید. این تن از رنگ‌موی زیتونی تقریبا با هر رنگ پوستی، سازگار است.

رنگ‌ موی دودی زیتونی

رنگ‌ موی دودی زیتونی

رنگ‌موی دودی زیتونی در میان افراد مسن تر، محبوب تر است هر چند که این رنگ مو، به دلیل جلوه طبیعی خود تقریبا برای هر سنی مناسب است.

رنگ‌ موی زیتونی تیره 

رنگ‌ موی زیتونی تیره

برای داشتن این رنگ مو، نیازی به استفاده از دکلره نیست. معمولا افرادی که علاقه ای به رنگ‌موی روشن ندارند و یا موهای آنها دچار سفیدی شده و به دنبال رنگ‌موی طبیعی هستند، توصیه میشود تا حتما این رنگ‌مو را امتحان کنند.

هایلایت مو

هایلایت مو

گاهی اوقات با افرادی مواجه میشویم که عاشق تغییر رنگ‌موی خود هستند اما دوست ندارند موهای خود را به طور کامل رنگ کنند و یا علاقه دارند که تغییر کوچکی به رنگ‌موهای خود بدهند. هایلایت مو، روشی است که برای این افراد به کار میرود. برای ایجاد هایلایت در مو به طور فویل استفاده میشود. به این صورت که دسته‌ای از مو را میان یک ورق فویل نواری قرار دارد و آن را رنگ میکنند، این کار باعث میشود تا سایر قسمت های مو رنگ نگیرد و کنتراستی زیبا در مو ها ایجاد شود. همچنین یک تکنیک جدیدتر به نام بالیاژ برای هایلایت کردن مو وجود دارد که در آن برخی از دسته های مو را به طور تصادفی رنگ میکنند.
در هایلایت مو، نیاز چندانی به مراقبت از مو ندارید و موهای شما خیلی کمتر آسیب می بیند و همین مسئله باعث شده تا هایلایت به یک تکنیک رنگ‌موی بسیار محبوب تبدیل شود.
هایلایت شما می‌توانند تک رنگ یا چند رنگ باشند، به این معنی که شما میتوانید برای هایلایت کردن موهای خود تنها از یک رنگ استفاده کنید و یا چندین رنگ را به کار ببرید. معمولا هایلایت های چند رنگ در رنگ مو های فانتزی کاربرد بیشتری دارند.

هایلایت فانتزی

هایلایت فانتزی

اگر رنگ‌موی اصلی شما قهوه ای، مشکی یا خرمایی است میتوانید از هایلایت هایی با رنگ فندقی، کاراملی، قهوه‌ای روشن یا بلوند استفاده کنید. برای موهایی با رنگ بلوند، هایلایت بلوند بسیار روشن میتواند مناسب باشد.
هایلایت مو تا حدودی آسان است بطوریکه خودتان در خانه می توانید آن را انجام دهید، البته باید برخی نکات را در نظر بگیرید. مثلا رنگ‌موی شما در بخش هایلایت شده باید به گونه‌ای باشد که بخش های پایین تر ساقه به خوبی رنگ شده باشند و رنگ مو های شما با نزدیک شدن به ریشه، ب تدریج کمرنگ‌تر شود.
چهار موردی که تا به اینجا، به آنها پرداختیم تنها تعداد بسیار کمی از انواع رنگ‌مو ها و تکنیک های رنگ‌مو بودند. در سال های اخیر و با پیشرفت صنعت مد، تکنیک های متفاوتی برای رنگ مو به وجود آمده است.
ثبت نظرات
نظرات