نکات مهمی که درباره حرفه آرایشگری نمی دانستید

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
آرایشگری شغلی محبوب و پردرآمد محسوب می شود. خدمات بهداشتی، پوستی و آرایشی که توسط آرایشگر ارائه می شود، مورد تقاضای همگان است. در این مقاله به دنبال بررسی آموزش آرایشگری و نکات مهم در زمینه آرایشگری مردانه و زنانه هستیم، پس همراه ما باشید.
آرایشگری
نکات مهمی که درباره حرفه آرایشگری نمی دانستید
صفر تا صد آرایشگری
8 نکته مهم که قبل از آموزش آرایشگری باید بدانیم
1) علاقه مند بودن
2) صرف زمان و هزینه
3) استعداد داشتن
4) توانایی یادگیری سریع تر
5) داشتن روابط اجتماعی خوب
6) توانایی همکاری 
7) توانایی بدنی
8) عدم آلرژی به مواد شیمیایی
مهارت های مورد نیاز آرایشگری کدامند؟
1) مهارت اصلاح و ابرو
2) کوتاه کردن مو ها
3) مهارت رنگ کردن مو
4) شینیون
5) گریم صورت و آرایش
6) مانیکور و پدیکور
7) پاکسازی 
میزان درآمد آرایشگری چقدر است؟
عوامل موفقیت در آرایشگری کدامند؟
1) متدهای روز آرایشگری را یاد بگیرید
2) از قدرت شبکه های اجتماعی غافل نشوید
و در آخر

نکات مهمی که درباره حرفه آرایشگری نمی دانستید

آرایشگری شغلی محبوب و پردرآمد محسوب می شود. خدمات بهداشتی، پوستی و آرایشی که توسط آرایشگر ارائه می شود، مورد تقاضای همگان است. در این مقاله به دنبال بررسی آموزش آرایشگری و نکات مهم در زمینه آرایشگری مردانه و زنانه هستیم، پس همراه ما باشید.

صفر تا صد آرایشگری

آرایشگری یک حرفه تخصصی است که افراد با گذراندن دوره های حرفه ای و مهارت های لازم می توانند خود را یک آرایشگر بنامند. در گذشته مهارت های مربوط به این حوزه محدودتر بود اما امروزه آرایشگری روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است، و مهارت های بسیار زیادی را در بر می گیرد. سالن های زیبایی با ارائه انواع خدمات به جذب مشتریان و خدمات دهی کمک می کنند، زیرا همه افراد دوست دارند زیبا باشند و همواره طراوت و جوانی خود را حفظ نمایند.
خدمات آرایشی در همین راستا و جهت دادن حس زیبایی و نشاط به افراد ایجاد شده اند، یک آرایشگر با یادگیری انواع مهارت و انجام این خدمات می تواند به جذب مشتری کمک کند، و رفته رفته با افزایش تجربه و تخصص خود به درآمد بسیار زیادی برسد.
در این نوشته به دنبال بررسی صفر تا صد آرایشگری و نکات مهمی هستیم که قبل از یادگیری آرایشگری بایستی بدانید. پس اگر شما نیز به کسب درآمد زیاد می اندیشید، و از طرفی علاقه مند به یادگیری خدمات آرایشی هستید و این استعداد را در خود می بینید، حتما در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.

8 نکته مهم که قبل از آموزش آرایشگری باید بدانیم:

آموزش آرایشگری

خب همانطور که می دانید برای یادگیری خدمات زیبایی نیازی به وجود تحصیلات دانشگاهی نیست، و شما بدون وجود مدارک دانشگاهی نیز می توانید به کسب مهارت های لازم این حوزه بپردازید، و آرایشگر شوید. در این قسمت می خواهیم به نکات مهمی که در آموزش این مهارت به شما کمک می کنند بپردازیم:

1) علاقه مند بودن:

قدم اول و به عبارتی خشت اول یادگیری و آموزش هر مهارتی علاقه مند بودن است. آموزش آرایشگری نیز از این امر مستثنی نیست، و شما بایستی برای آموزش ویادگیری آن علاقه مند باشید و تشنه یادگیری این مهارت ها باشید.
زیرا با علاقه است که می توان سختی های هر آموزشی را تحمل کرد و متخصص شد.

2) صرف زمان و هزینه

برای یادگیری و آموزش آرایشگری بایستی در نظر داشته باشید که بایستی زمان صرف کنید، تا مهارت های لازم را یاد بگیرید. زیرا هیچ مهارتی یا آموزشی بدون صرف زمان به دست نمی آید. همچنین برای یادگیری بایستی در ابتدا هزینه کنید تا بتوانید جدیدترین متدهای این شغل را زیر نظر افراد متخصص و خبره یاد بگیرید.
پس حتما سعی کنید قبل از اقدام به یادگیری و آموزش هزینه لازم برای این کار را در نظر بگیرید.

3) استعداد داشتن

آرایشگری مردانه

اگر دیگران شما را فردی با استعداد در این زمینه می دانند و یا خودتان این باور را دارید که  می توانید وارد این حرفه شوید، حتما برای ورود به این حوزه بیندیشید و با سنجیدن جوانب امر وارد این حرفه شوید.

4) توانایی یادگیری سریع تر

هرچه سریع تر و بهتر بتوانید مهارت های این حوزه را یاد بگیرید و خود را ارتقا دهید، زودتر وارد بازار کار خواهید شد، پس اگر سرعت عمل و سرعت یادگیری شما زیاد است بهتر است دست بجنبانید و برای یادگیری مهارت های این حوزه  برنامه ریزی لازم را داشته باشید.

5) داشتن روابط اجتماعی خوب

آرایشگری حرفه ای است که لازمه موفقیت در آن داشتن روابط اجتماعی خوب است، پس شما علاوه بر اینکه در مهارت های لازم بایستی مهارت کافی داشته باشید بایستی به فن  بیان و اصول مشتری مداری نیز آگاه باشید و در این باره مطالعه لازم را داشته باشید.

6) توانایی همکاری 

آموزشگاه آرایشگری

در ابتدای ورود به این حوزه شاید مدتی نیاز باشد به عنوان کارآموز فعالیت نمایید و یا با همکاران خودتان به صورت مشترک در یک سالن کار کنید، پس بایستی مهارت های کار کردن با دیگران را بیاموزید تا بتوانید در حرفه خودتان موفق شوید.

7) توانایی بدنی

آرایشگری حرفه ای است که برای انجام آن بایستی گاها تا ساعت ها سرپا بایستید، پس اگر مشکل خاصی مانند درد کمر و... ندارید می تواند برای شما مناسب باشد.

8) عدم آلرژی به مواد شیمیایی

برخی از افراد به مواد شیمیایی خاصی حساسیت شدیدی دارند و این امر باعث بروز مشکلات برای آنان می شود. پس حتما قبل از ورود به این حرفه جذاب بایستی این امر را مورد بررسی قرار دهید.

مهارت های مورد نیاز آرایشگری کدامند؟

مهارت آرایشگری

این شغل به مهارت هایی نیاز دارد تا بتواند به نیاز مشتریان پاسخ دهد. در این قسمت به دنبال بررسی مهم ترین مهارت های مورد نیاز یک آرایشگر هستم:

1) مهارت اصلاح و ابرو

این یکی از ابتدایی ترین مهارت های مورد نیاز برای یکی آرایشگر است. و هر فردی حتی اگر از سایر خدمات استفاده نکند، صد در صد به اصلاح ابرو و صورت نیاز خواهد داشت. البته امروزه خدمات ابرو شامل طیف گسترده ای از خدمات است که نیازمند آموزش و یادگیری است.

2) کوتاه کردن مو ها

مهارت دوم مورد نیاز توانایی آرایشگر در کوتاهی و رسیدگی به موهای مشتریان است، که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

3) مهارت رنگ کردن مو

یکی از مهارت های مورد نیاز و صد البته بسیار مهم توانایی آرایشگر در رنگ کردن موی مشتریان است. این مهارت بسیار مورد استفاده است، و کسی که بتواند در این زمینه متخصص باشد، می تواند به درآمد زیادی دست پیدا کند. از جمله مهارت های مورد نیاز  مورد درخواست مشتریان هایلایت،  مش، دکلره و... است.

4) شینیون

آرایشگری زنانه

در آرایشگری زنانه عمدتا خدمات آرایش و شینیون مورد استفاده است که شامل رسیدگی به مو، بافت مو، سشوار کشیدن، فر کردن و... است.

5) گریم صورت و آرایش

یکی از مهارت های حرفه ای در آرایشگری، توانایی آرایشگر در گریم چهره است. اگر می خواهید در این زمینه متخصص شوید بایستی دوره های این مهارت را طی کنید.

6) مانیکور و پدیکور

امروزه رسیدگی به ناخن ها، کاشت ناخن و زیبایی آنها بسیار پر اهمیت است و جز مهارت هایی است که بایستی حتما در هر سالن زیبایی وجود داشته باشد. از طرفی رسیدگی به پوست پا نیز اهمیت دارد که اصطلاحا پدیکور نامیده می شود و جز خدمات ارایشگاه ها به حساب می آید.

7) پاکسازی 

پاکسازی صورت یکی دیگر از مهارت های مهمی است که توسط سالن های تخصصی ارائه می شود. آرایشگر با طی مراحل مختلف و گذراندن دوره های حرفه ای می تواند پوستی زیبا به مشتریان ارائه دهد.

میزان درآمد آرایشگری چقدر است؟

درآمد آرایشگری

بر کسی پوشیده نیست که میزان درآمد آرایشگرها زیاد است، زیرا خدمات زیبایی بسیار زیادی توسط آنان ارائه می شود. در این میان بین درآمد آرایشگری مردانه و درآمد آرایشگری زنانه تفاوت وجود دارد. زیرا آرایشگری زنانه شامل طیف وسیع تری از خدمات است، و خانوم ها همواره به دنبال خدمات زیبایی بیشتری هستند، و به خود آرایی و زیبایی خود اهمیت بسیار زیادی می دهند، پس در نتیجه درآمد آرایشگری زنانه بسیار بیشتر است.
از طرفی عامل دیگری که بر میزان درآمد آرایشگری تاثیر بسیار مستقیم و معناداری دارد، میزان مهارت و تخصص آرایشگر است. هر چقدر آرایشگر مهارت زیادی داشته باشد، و تجربه خوبی در حوزه خود داشته باشد، طبیعتا مقدار درآمد بیشتری نسبت به سایر آرایشگرها خواهد داشت، پس اگر به فکر کسب درآمد بیشتری برای خودتان هستید، بایستی مهارت های خود را افزایش دهید.

عوامل موفقیت در آرایشگری کدامند؟

برای اینکه بتوانید آرایشگر موفقی شوید و درآمد بیشتری از این راه به دست آورید بایستی نکاتی را رعایت کنید. این نکات پیش شرط ادامه فعالیت شما در این حوزه است، که در اینجا به بررسی این موارد می پردازیم:

1) متدهای روز آرایشگری را یاد بگیرید:

مهارت های این حوزه همواره در حال رشد و توسعه است، و شما نیز بایستی بتوانید همسو با این جریان به پیشرفت خود ادامه دهید و این مهارت ها را یاد بگیرید، و مدرک بگیرید تا از رقیبان و همکاران خود عقب نمانید.
یادگیری این متدها به جذب مشتریان زیاد کمک می کند، و در نتیجه درآمد شما افزایش پیدا می کند.

2) از قدرت شبکه های اجتماعی غافل نشوید:

اموزش ارایشگری

امروزه شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و... قدرت بی نظیری در جذب مشتری و دنبال کننده برای شما دارد. پس شما می توانید از این اهرم قوی برای تبلیغ کسب و کار خودتان استفاده کنید.
برای رشد درآمد خودتان بایستی هرگز از قدرت شبکه های اجتماعی غافل نشوید. به همین منظور می توانید از استراتژی های زیر استفاده کنید:
- نمونه کارهای خودتان را در پیج یا کانال خودتان به اشتراک بگذارید.
- همه روزه از کارهای انجام گرفته عکس و فیلم تهیه کنید و با با دنبال کنندگان خودتان تعامل داشته باشید.
- در مناسبت های خاصی اگر تخفیف اعمال می کنید، حتما این خبر را از طریق شبکه های اجتماعی به دیگران معرفی کنید.
- انواع خدماتی که توسط سالن شما ارائه می شود را به دیگران و مشتریان خودتان در شبکه های اجتماعی معرفی کنید.
- اگر  خدمات سالن شما مزیت خاصی دارد، می توانید بر روی این مورد در تبلیغات خودتان تمرکز کنید.
- می توانید بازدید عروس برای عموم داشته باشید و از دنبال کنندگان خودتان بخواهید برای بازدید از عروس و دیدن سبک کار شما به آرایشگاه مراجعه نمایند.

و در آخر:

آرایشگری از جمله شغل های بسیارپر درآمد و محبوب به حساب می آید، که لازمه موفقیت در آن تخصص و تجربه کافی است. علاوه بر تخصص شما بایستی بتوانید به این حوزه حتما علاقه مند باشید و در دوره های مختلف شرکت کنید و مهارت های جدید را یاد بگیرید، از طرفی وجود مهارت هایی مانند فن بیان خوب، مشتری مداری، تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند باعث معروفیت شما و رشد کسب و کار شما شود و درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد.
ثبت نظرات
نظرات
نادی | دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱
عالی بود
0