نکاتی در رابطه با کراتینه مو

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
کراتینه‌ مو روش ترمیمی می‌باشد که می‌تواند سلامت مو ها را تا حد بسیار زیادی بالاتر ببرد. این روش‌ ترمیمی می‌تواند به شما کمک کند تا از طریق اصولی و درست به بهبود شرایط مو های خودتان بپردازید. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با این روش ترمیم بدانید با بنکوی همراه باشید.
کراتینه مو
کراتینه‌ مو روش ترمیمی می‌باشد که می‌تواند سلامت مو ها را تا حد بسیار زیادی بالاتر ببرد. این روش‌ ترمیمی می‌تواند به شما کمک کند تا از طریق اصولی و درست به بهبود شرایط مو های خودتان بپردازید. مو های ما نقش بسیار مهمی در زیبایی ما دارند و تاثیر آن ‌ها در جذابیت ظاهر ما و غیر قابل ‌انکار می‌باشد. به ‌همین دلیل سلامت مو ها امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. داشتن مو های شفاف و سالم نعمتی است که می‌تواند اعتماد به ‌نفس و زیبایی ما را تا حد بسیار زیادی بالاتر ببرد. 
اما متاسفانه همه افراد از این نعمت برخوردار نیستند. ممکن است شما نیز جزو آن دسته از افرادی باشید که مو های شما آن‌ قدر که باید و شاید صاف و لخت نیست و جلوه‌ای آن ‌چنان زیبایی ندارند. در این زمینه شما می‌توانید با استفاده از روش ‌های گوناگونی مانند کراتینه‌ مو به بهبود کیفیت مو های خودتان بپردازید. ما در این مطلب قصد داریم که برای شما به ‌صورت کامل در رابطه با این روش ترمیمی صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با استفاده از این روش سلامت مو های خودتان را بهبود ببخشید و زیبایی مو های خودتان را بالاتر ببرید. 
توجه نمایید که شما می‌توانید در کلینیک ‌های بسیار زیادی خدمات کراتینه را دریافت نمایید و مو های خودتان را با کیفیت بسیار بالایی ترمیم کنید. توجه نمایید که این روش یک روش بسیار مناسب و تاثیرگذار می‌باشد. به دلیل این ‌که شما در کراتینه‌ مو به ترمیم تار مو های خودتان می‌پردازید می‌توانید مطمئن باشید که کیفیت ترمیم مو های شما تا حد بسیار زیادی بالاتر می‌رود و آسیبی نیز به تار مو های شما وارد نمی‌شود. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با این روش ترمیم بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

کراتینه چیست؟

کراتینه مو چیست

کراتین نوعی پروتئین می‌باشد که در تار مو وجود دارد و باعث بهبود شرایط تار موی شما می‌شود. این پروتئین موجود در مو ها عامل اصلی می‌باشد که درخشندگی و صافی مو های شما را با خود به ‌همراه دارد. علاوه‌ بر این موارد کراتینه‌ مو باعث عدم شکنندگی مو های شما می‌شود و به‌ طور کلی زیبایی و سلامتی را برای مو های شما به ارمغان می‌آورد. هنگامی ‌که کراتین مورد نیاز مو های شما تامین نشود و میزان وجود این پروتئین در تار مو های شما تا حد بسیار زیادی پائین‌تر بیاید، مو های شما وز می‌شوند و حالت زیبایی خودشان را از دست می‌دهند؛ به ‌همین دلیل امروزه روشی روی کار آمده که با نام کراتینه‌ مو شناخته می‌شود. 
در این روش در آرایشگاه زیبایی به ‌صورت مصنوعی این پروتئین به ‌اضافه ویتامین‌ های گوناگون دیگری به مو های شما تزریق می‌شود تا مو های شما حالت زیبای اولیه خودشان را بازپس گیرند. توجه نمایید که کراتینه‌ی مو روش دائمی نیست اما می‌تواند برای مدت ‌زمان طولانی به بهبود شرایط مو های شما بپردازد و پروتئین مورد نیاز مو های شما را تامین کند. شما می‌توانید با استفاده از این روش صاحب مو های صاف و شفاف شوید. توجه نمایید که این روش در کنار روش‌ های دیگر لخت کردن مو بسیار کم تهاجمی‌تر می‌باشد و آسیب بسیار و هیچ آسیبی به مو های شما وارد نمی‌کند. 

انواع کراتینه مو

انواع کراتینه مو

توجه نمایند که کراتینه‌ مو درست مانند روش ‌های دیگر آرایشی و بهداشتی دارای انواع مختلفی می‌باشد. توجه نمایید که به ‌طور کلی کراتینه‌ در دو نوع صاف ‌کننده و تقویت ‌کننده وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به خواسته خودتان از هر کدام از روش ‌هایی که می‌خواهید بهره ببرید تا زیبایی از دست ‌رفته خودتان را باز پس گیرید. شما باید با توجه به نیاز خودتان، جنس مو های خودتان و آسیبی که به مو های شما رسید یک روش مناسب را برای بهبود شرایط آن‌ ها انتخاب کنید. اگر می‌خواهید که بیشتر در رابطه با روش ‌های متفاوت کراتینه بدانید و می‌خواهید که روش مناسب برای خودتان را تشخیص دهید، بنکوی را همراهی کنید.

کراتینه احیا کننده و یا تقویت ‌کننده 

کراتین مو

این نوع کراتینه‌ مو برای موهایی مناسب می‌باشد که به ‌تازگی شکنندگی بسیار زیادی را پشت سر گذاشته‌اند و تا تار های آن ‌ها تا حد بسیار زیادی نازک شده است. اگر موهای شما دارای این شرایط می‌باشند؛ بهتر است که شما از کراتین احیا کننده و یا تقویت‌ کننده بهره ببرید. توجه نمایید که در صورتی ‌که مو های شما دچار شکنندگی شده‌اند و تار آن‌ ها تا حد بسیار زیادی نازک ‌شده؛ اگر اقدام مناسبی در این زمینه انجام ندهید، حجم بسیار زیادی از مو های خودتان را از دست خواهید داد. به‌ همین دلیل بهتر است که حتما در صورت رو به رو شدن با نکاتی که ما پیشتر آن ‌ها را گفتیم، حتماً برای کراتینه‌ مو های خودتان اقدام نمایید و به سراغ نوع احیا کننده و تقویت ‌کننده کراتینه بروید. توجه نمایید که به میزان شدت آسیب دیدن مو های شما، کراتینه باید برای چند بار تکرار شود تا شما بتوانید سلامت کامل مو های خودتان را باز پس گیرید. 

کراتینه صاف‌ کننده و یا برزیلی

کراتینه کردن مو

همان‌ طور که از نام این روش کراتینه‌ مو پیداست؛ این روش تنها برای صاف کردن مو ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع روش ترمیم مو برای اولین ‌بار در کشور برزیل انجام شد. به همین دلیل با نام کراتینه‌ مو برزیلی نیز شناخته می‌شود. توجه نمایید که در این نوع کراتینه انواع مختلفی از ترکیبات وجود دارد که این ترکیبات می‌توانند باعث لخت شدن و صاف شدن مو ها شود. توجه نمایید که این نوع کراتینه  باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود زیرا در صورت ترکیب اشتباه مواد ممکن است که سلامت مو های شما به خطر بیافتد. پس اگر قصد دارید که از این روش استفاده کنید باید حتما به سراغ یک فرد ماهر بروید. توجه نمایید که بعد از این ‌که مواد روی مو های شما قرار گرفتند، مو های شما اتو کشیده می‌شوند تا کراتینه جذب مو های شما شود. در انتها شما صاحب موهایی بسیار صاف و لخت خواهید شد.
توجه نمایید که اگر شما مو های سالمی دارید و حالت عادی مو های شما هیچ تغییری نکرده، می‌توانید از روش کراتینه برزیلی استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید که برای احیاء مو های خودتان اقدام کنید و آن‌ ها را به حالت اولیه خودشان بازگردانید، باید از کراتینه احیا کننده و تقویت‌ کننده بهره ببرید. به ‌هر حال هیچ ‌گونه اجباری و ضرورتی برای شما برای انتخاب نوع کراتینه وجود ندارد اما بهتر است که شما با توجه به شرایط مو های خودتان از یک روش مناسب برای کراتینه‌ مو استفاده کنید. سعی کنید حتما قبل از هر گونه اقدام با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

قیمت کراتینه مو 

قیمت کراتینه مو

شاید برای شما نیز این سوال پیش ‌آمده باشد که قیمت کراتینه‌ مو چگونه تعیین می‌شود. توجه نمایید که قیمت کراتینه با توجه به موارد گوناگونی تعیین می‌شود. برای مثال حجم مو های شما، قد موهای شما،  جنس مو های شما، نوع کراتینه ای که می‌خواهید از آن استفاده کنید، محله آرایشگاه و شهرت آرایشگری که میخواهید از خدمات او استفاده کنید، روی قیمت نهایی کراتینه‌ مو تاثیر گذار هستند. توجه نمایید که بطور کلی ما نمی‌توانیم یک ‌قیمت مشخص برای کراتینه داشته‌ باشیم. 
آرایشگر ها ممکن است که از مواد اولیه گوناگونی برای کراتینه استفاده کنند که قیمت مواد اولیه ممکن است با یکدیگر تفاوت‌ های بسیار زیادی داشته باشند. همچنین طبیعی است که آرایشگر های مشهور قیمت‌ های بالاتری برای کراتینه‌ مو از شما دریافت نمایند. به دلیل این‌ که آرایشگر ها حرفه‌ای‌تر هستند و کار آن‌ ها با کیفیت ‌تر می‌باشد منطقی است که شما برای استفاده از خدمات آن‌ ها هزینه‌ های بسیار بیشتری را بپردازید. علاوه ‌بر این، روش ‌های گوناگونی که شما برای کراتینه از آن ‌ها استفاده می‌کنید نیز روی قیمت تاثیرگذار می‌باشد. برای مثال کراتینه برزیلی با کراتینه‌ موی احیا کننده تفاوت قیمت زیادی دارد‌. 

جمع ‌بندی 

روش کراتینه مو

ما در این مطلب سعی کردم که به‌ طور جامع برای شما در رابطه با کراتینه‌ مو صحبت کنیم و به شما بگوییم که این روش ترمیمی تا چه حد می‌تواند روی مو های شما تأثیر گذار باشد. به‌ طور کلی استفاده از این روش ترمیمی باعث می‌شود که مو های شما به ‌راحتی حالت بگیرند، ساختار مو های شما تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کند، روند شانه کردن و شستشوی مو ها برای شما آسان‌تر شود،  و مو های شما تقویت شود. 
توجه نمایید که به‌ طور کلی کراتینه برای انواع مو ها با هر نوع جنسی مناسب می‌باشد و شما می‌توانید با هر نوع جنس مو، از این روش ترمیمی بهره ببرید. علاوه‌ بر این موارد، اگر شما قصد دارید که از این روش ترمیمی استفاده کنید باید موارد گوناگونی مورد توجه قرار دهید. برای مثال شما بعد از کراتینه کردن باید هر چند وقتی یک ‌بار از مواد کراتینه‌ مو دوباره روی مو های خودتان استفاده کنید زیرا بعد از گذشت مدت‌ زمانی این مواد کارایی خودشان را از دست می‌دهند و شما باید دوباره از آن‌ ها بهره ببرید. به ‌هر حال اگر شما فردی هستید که به زیبایی خودتان اهمیت بسیار زیادی می‌دهید بهتر است که حتما از این روش ترمیمی بهره ببرید تا بتوانید زیبایی از دست ‌رفته خودتان را باز پس گیرید و از داشتن موهایی زیبا لذت ببرید.
ثبت نظرات
نظرات