انواع مدل شینیون مو را بهتر بشناسید!

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
خانم ها همواره به دنبال زیبایی و جذابیت بیشتر هستند. از این رو روش های بسیاری را امتحان می کنند. تمام افراد حاضر در مهمانی تمایل دارند بهترین لباس، بهترین میکاپ و بهترین مدل مو را داشته باشند و زیبا به نظر برسند. شینیون مو یکی از روش های مناسب برای فرم دهی و آرایش مو می باشد.
شینیون مو
خانم ها همواره به دنبال زیبایی و جذابیت بیشتر هستند. از این رو روش های بسیاری را برای جذاب به نظر رسیدن امتحان می کنند. این مسئله در هنگام رفتن به مهمانی و قرار گرفتن در جمع های دوستانه یا رسمی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا می‌ کند. تمام افراد حاضر در مهمانی تمایل دارند بهترین لباس، بهترین میکاپ و بهترین مدل مو را داشته باشند و زیبا به نظر برسند. شینیون مو یکی از روش های مناسب برای فرم دهی و آرایش مو می باشد. 
  امروزه از  مدل های آرایش مو بسیار استقبال می شود. این مدل ها از تنوع قابل توجهی برخوردار هستند و بهتر است متناسب با نوع صورت انتخاب شوند.

شینیون مو چگونه انجام می شود؟

شینیون موی

 به طور کلی شینیون مو بر روی آرایش موهای پشت سر متمرکز می شود. این سبک آرایشی برای عروس، خانم های جوان، خانم های مسن و دختران خردسال کاربرد قابل توجهی دارد. در واقع هر فردی می تواند با توجه به سلیقه شخصی خود مدل مو را انتخاب نماید. البته برای انتخاب مدل بهتر است ابتدا به فرم صورت توجه داشته باشید. برخی از مدل های شینیون برای چهره های کشیده و بعضی دیگر از این مدل ها برای صورت های بیضی یا گرد مناسب هستند. اگر شما مدل مناسبی را برای آرایش مو انتخاب کرده باشید، چهره تان زیباتر و جذاب تر به نظر می رسد.
 شینیون مو در انواع مدل اروپایی، رومی، نیمه باز، باز، حرارتی، خطی، کلاسیک، فشن و ... طراحی می گردد.  خوشبختانه  در حال حاضر مدل های متنوع و زیبایی برای آرایش مو وجود دارد و قطعاً هر فردی می تواند مدل دلخواه خود را پیدا کند.

شینیون موی کوتاه

شینیون موی کوتاه

بیشتر افراد تصور می کنند شینیون مو تنها بر روی موهای بلند قابل انجام است و امکان استفاده از این مدل ها در موهای کوتاه وجود ندارد.  باید به این عزیزان بگوییم که شینیون موی کوتاه امروزه یکی از شینیون های جالب و جذاب در بین آرایشگران حرفه‌ای و ماهر است. در واقع مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه دارای آرایش و شینیون متفاوت خود می باشد.  آرایشگران برای شینیون موی کوتاه ابتکار و خلاقیت بیشتری به خرج می دهند. این مدل آرایشی بدون موی مصنوعی انجام می ‌شود و کاملاً طبیعی است. 
 بسیاری از عروس خانم ها در آستانه مراسم عروسی خود موی کوتاه دارند. در چنین شرایطی آرایشگران حرفه ای از ترفندهای مختلفی برای  شینیون مو استفاده می ‌کنند. این شینیون ها به قدری جذاب و متفاوت هستند که چهره و سبک آرایش عروس خانم ها را به اندازه عروس های مو بلند جذاب می کنند. شینیون های موی کوتاه از تنوع و مدل های جذاب برخوردار هستند و عروس خانم ها می توانند مدل دلخواه خود را از میان این سبک ها انتخاب کنند.
 شینیون مو در مدل موهای کوتاه با الگوهای ساده اما جذاب انجام می ‌شود. ضمن اینکه آرایشگران حرفه ای در این نوع آرایش ها از تزیینات بیشتری برای مو کمک می گیرند.  بیشتر آرایشگران از مدل پیچاندن مو به سبک شلوغ و روش های پیچیده برای آرایش مو خودداری می ‌کنند .موهای کوتاه با توجه به اندازه‌ای که دارند، اجازه پیاده سازی هر نوع الگویی را نمی دهند. البته به کمک ایده های خلاقانه می ‌توان مدل موهای کوتاه را به شکل جذاب و متفاوت آرایش داد.

شینیون باز

شینیون باز

همانطور که گفتیم شینیون مو از تنوع و مدل های مختلف برخوردار است. شینیون باز یکی از مدل های خاص و جذاب در میان انواع آرایش مو است.  شینیون باز را به عنوان مدل موی اروپایی می ‌شناسند. در واقع اکثر عروس های اروپایی سبک شینیون باز را برای آرایش مو انتخاب می کنند. این سبک علیرغم سادگی، بسیار جذاب و متفاوت است. آرایشگران برای شینیون باز زمان کمتری در نظر می گیرند. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است.
 سبک آرایش مو در شینیون باز خیلی پیچیده و شلوغ نیست. ضمن اینکه تزیینات در شینیون های باز اهمیت به مراتب بیشتری دارد. به عنوان مثال ریسه‌های گل یکی از تزیینات قابل توجه برای آرایش موی عروس در مدل شینیون باز می باشد. این تزیینات علیرغم اینکه زیبایی آرایش مو را افزایش می دهند، چهره عروس را شاداب تر می کنند. آرایشگران برای ریسه های گل روی سر عروس از گل هایی نظیر مریم، ارکیده، نرگس و ... استفاده می کنند. آرایشگران برای شینیون مو یا تزیین موی عروس گل هایی با اندازه کوچک را ترجیح می دهند. این گل ها طبیعی بوده و در هنگام استفاده بوی بسیار خوشی را در فضا منتشر می ‌کنند.
 واقعیت امر این است که شینیون موی باز یک مدل مناسب برای موهای هایلایت، بلوند یا مشکی است. بهتر است ریسه های گل برای جلوه و نمود بیشتر با رنگ متضاد مو بر روی سر عروس خانم استفاده شوند. به عنوان مثال اگر موی عروس خانم مشکی است، از گل های سفید برای شینیون مو استفاده شود. گاهی نیز استفاده از گل برای تزیین شینیون باز به شکل ریسه نیست. در چنین حالتی از گل های کوچک در لابه لای موها استفاده می شود. این سبک آرایشی نیز در نوع خود بسیار بی نظیر و زیباست. تاج و روبان در چنین آرایشی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

شینیون ساده و زیبا

شینیون ساده و زیبا

شینیون مو می تواند در مدل بسیار ساده‌ای طراحی شود. شینیون ساده نیاز به اختصاص زمان قابل توجهی ندارد و یک نوع آرایش موی فوری و بدون دردسر است. بیشتر خانم ها معمولاً برای مهمانی های خودمانی و غیررسمی از شینیون ساده استفاده می کنند. این شینیون ها علیرغم سادگی به اندازه کافی جذاب و متفاوت هستند و می توانند چهره شما را به شکل منحصر به فرد نشان دهند. شینیون های ساده با توجه به اینکه از الگوی پیچیده و شلوغی استفاده نمی کنند، نیاز به تزیین دارند. برای تزیین این مدل موها از روبان، نگین، گل، بافت مو و ... استفاده می شود. 
تمام این موارد برای جذابیت و زیبایی بیشتر شینیون ساده مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که تمایل ندارند هزینه یا زمان قابل توجهی برای شینیون مو اختصاص دهند، از چنین آرایش مو بسیار استقبال می کنند. در واقع این شینیون تنها پیچانده شدن مو در یک مدل خاص را نشان می دهد. 
شینیون مو در مدل ساده نیاز به ترفند و پیاده سازی الگوی خاصی ندارد. از این رو خانم ها می توانند در محیط منزل نیز چنین آرایش های مو را تجربه کنند و از هزینه آرایش مو معاف شوند. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم پیش از اینکه شینیون ساده را بر روی موهای خود پیاده سازی نمایید، ابتدا اقدامات لازم را برای آرایش مو انجام دهید. به عنوان مثال از مواد لازم برای حالت دهی و فرم دهی مو استفاده کنید.  این مواد باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار بگیرند. چون در غیر این صورت تاثیر عکس به همراه دارند.

مدل شینیون جدید برای خانم های جوان

مدل شینیون جدید

 مدل های شینیون مو دائماً در حال تغییر و تنوع هستند. هر ساله مدل موهای بسیاری در سبک های مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند. مدل شینیون جدید از الگوهای پیچیده و جذابی برای تزیین و آرایش مو استفاده می کند. به عنوان مثال در شینیون های جدید از الگوهای خطی و حرارتی بسیار استقبال می ‌شود. الگوهای خطی و حرارتی امکان تجربه مدل موهای متنوع و پیچیده را فراهم می کند. در واقع در این شینیون های آرایشی جنس و بافت مو به مدت کوتاهی تحت تاثیر مدل های پیاده سازی شده قرار می گیرد.
 ممکن است شما جنس موی لخت داشته باشید اما  بخواهید شینیون مو بابلیس را تجربه کنید. در چه حالتی موی شما باید از نظر جنس و بافت تحت تغییراتی قرار بگیرد. این مسئله به کمک مواد مختلف و گاهی با روش های حرارت دهی انجام می گیرد. مدل شینیون جدید در سبک های مختلف همچون گل بزرگ، طرح طبیعی، مدل اروپایی، سبک رومی و... قابل انجام است. 

شینیون دخترانه جذاب و ساده

شینیون دخترانه

شینیون مو می ‌تواند برای خانم ها در سنین مختلف کارایی داشته باشد.  البته سبک طراحی و آرایش مو با توجه به رده سنی اندکی متفاوت است. به عنوان مثال بیشتر خانم های مسن از شینیون ساده برای آرایش مو استقبال می کنند. شینیون عروس نیز معمولاً در سبک های پیچیده و شلوغ انجام می شود. البته برخی از افراد نیز به سبک های اروپایی برای مدل مو گرایش دارند.  شینیون دخترانه نیز برای خانم‌ های کم سن و سال مورد استفاده قرار می گیرد.
شینیون مو برای دختران از جذابیت قابل توجه برخوردار است و در عین حال ساده به نظر می رسد. برای شینیون دخترانه از الگوهای تزیینی نیز استقبال می ‌شود. به عنوان مثال استفاده از بافت مو همراه با شینیون، یکی از مدل های شینیون دخترانه است. ایده های تزیین در سبک آرایش مو دخترانه طرفداران بیشتری دارد. در واقع بیشتر دختران کم سن و سال تمایل دارند از سبک های ساده و راحت تری استفاده کنند. چون این سبک ها آن ها را در سن واقعی خودشان نشان می دهد. سبک های شلوغ و پیچیده به شکل تجملاتی جلوه می کنند و برای  خانم های کم سن و سال گزینه مناسبی نیستند. با این وجود هر فردی با توجه به سلیقه و نظر شخصی، مدل موی خود را انتخاب خواهد کرد.
ثبت نظرات
نظرات