راهنمای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
در روز عروسی باید کمی متفاوت تر از همیشه ظاهر شد. در گذشته بیشتر بانوان به زیبایی و آرایش خود اهمیت می دادند. اما امروزه دامادهای زیادی به دنبال انتخاب بهترین آرایشگاه داماد می باشد. در این مقاله نکات مهم در انتخاب آرایشگاه داماد را مورد بررسی قرار می دهیم.
آرایشگاه داماد
چرا آقایان در روز عروسیشان حتما باید به آرایشگاه داماد بروند؟
آشنایی با خدمات یک آرایشگاه داماد
خدمات گریم در آرایشگاه داماد
خدمات پاکسازی پوست در آرایشگاه داماد
خدمات اصلاح مو در آرایشگاه داماد
خدمات اصلاح ریش در آرایشگاه
چند نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد
نمونه کارهای آرایشگر را مشاهده کنید
امکانات و تجهیزات آرایشگاه داماد را بررسی کنید
رفتار و دانش پرسنل ‌ها را زیر ذره بین ببرید
نقش ابرو و مدل مو در آرایش دامادی
نقش ابرو در آرایش دامادی
مدل مو دامادی
سخن آخر با آقایان داماد
همانطور که عروس خانم‌ ها، برای جشن عروسی خود ساعت ‌ها در سالن زیبایی می ‌مانند و میکاپ می‌ کنند؛ آقایان عزیز هم به یک آرایشگاه داماد رفته تا در بهترین روز زندگیشان، ظاهر بسیار شیک، آراسته و جذابی داشته باشند. اگر شما نیز تصورتان بر این اساس است که داماد فقط با پوشیدن کت و شلوار ، کراوات و ژل زدن به موی سر و مرتب کردن موهای خود کارش تمام می شود سخت در اشتباه هستید. اینکه چه خدمات با چه کیفیتی باید ارائه شود را در ادامه به طور مفصل در موردشان صحبت می کنیم. پس در صورتی که شما هم به دنبال آرایشگاه داماد در سطح شهر خود می ‌گردید؛ در ادامه همراه ما باشید تا شما را با مهم ‌ترین خدمات و نکات یک آرایشگاه داماد خوب و ایده آل آشنا کنیم.

چرا آقایان در روز عروسیشان حتما باید به آرایشگاه داماد بروند؟

در روز عروسی، کمتر زوجی را پیدا می‌ کنید که به گرفتن عکس و فیلم علاقه ای نداشته باشد. چرا که تنها چیزی که از مراسم جشن عروسی باقی می ‌ماند؛ آلبوم عکس و فیلم های عروسی می باشد. یکی از مهم ‌ترین فاکتورهایی هم که به کیفیت عکس و فیلم ها کمک می‌ کند؛ میکاپ عروس و داماد می باشد. به همین دلیل زوج های جوان برای داشتن عکس و فیلم‌ های باکیفیت سعی می‌ کنند که به بهترین آرایشگاه داماد و سالن زیبایی عروس بروند. چرا که آرایش داماد و عروس فنون خاص خودش را می ‌طلبد و هر آرایشگری نمی ‌تواند از پس این کار برآید

آشنایی با خدمات یک آرایشگاه داماد

يكي از چالش ‌های آقایان برای بر پایی مراسم عروسیشان، انتخاب بهترین آرايشگاه است. باید بگوییم که آرایش و اصلاح آقای داماد بسیار مهم است. پس باید به دنبال یک کار و خدمات متفاوت باشند. حال به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه سعی کرده ایم لیست کامل خدمات آرایشگاه داماد را برای شما درج کنیم. پس با هم به سراغ تک تک آن‌ ها می ‌رویم.

خدمات گریم در آرایشگاه داماد

گریم داماد

یکی از مهم ‌ترین خدمات یک آرایشگاه داماد، خدمات گریم می باشد. منظور از گریم، استفاده از کرم ‌های مخصوص برای صاف و یکدست کردن پوست، پنهان کردن لک و جوش، گودی چشم و ... می باشد. اگر خدمات گریم در آرایشگاه داماد ارائه نشود؛ بی شک تفاوت چهره عروس و داماد در عکس ‌ها و فیلم ‌ها به وضوح مشخص می ‌شود. به طور مثال عروس خانم ‌در زیباترین و بی نقص ‌ترین حالت ممکن، ولی آقای داماد، بدون هیچ گریمی، دارای چین و چروک زیاد و پوستی کدر می باشند.
 به طور کلی در خدمات گریم، هر ایراد و نکته منفی که در صورت داماد وجود داشته باشد؛ برطرف می ‌شود و یا تا جایی که امکان داشته باشد، آرایشگر آن ‌ها را پوشش می ‌دهد تا کمتر به چشم آید. از این رو پیدا کردن بهترین آرایشگاه داماد برای دریافت خدمات گریم، بسیار اهمیت دارد. متاسفانه بسیاری آقایان هنوز از گریم بی اطلاع هستند و فکر می ‌کنند که این یک کار زنانه است. ولی باید توسط آرایشگر کاملا قانع شوند.

خدمات پاکسازی پوست در آرایشگاه داماد

یکی از خدمات ویژه ای که باید در آرایشگاه داماد برای دامادها ارائه شود؛ خدمات پاکسازی پوست می باشد. در روز عروسی و یا حتی چند روز قبل از آن، پوست داماد با استفاده از لوسیون و ماسک ‌های ویژه ای پاکسازی و سپس اسکراب می‌ شود. با این کار به طور سطحی، سلول ‌های مرده سطح پوست داماد از بین رفته و پوست فرد شفاف ‌تر می ‌شود.
بعد از پاکسازی پوست، از ماسک های میوه ای جهت روشن سازی و تسکین پوست داماد استفاده خواهد شد. هدف اصلی از پاکسازی پوست آقایان در آرایشگاه داماد آماده کردن بستر پوست جهت گریم می باشد. پس هنگام انتخاب آرایشگاه داماد حتما مطمئن شوید که کار پاکسازی پوست و ماسک گذاری در لیست خدمات ویژه ی آن ‌ها باشد.

خدمات اصلاح مو در آرایشگاه داماد

مدل مو دامادی

یکی از مهم ‌ترین عناصر در جذابیت آقایان، بی شک موهایشان می باشد. به همین دلیل باید به بهترین حالت ممکن اصلاح شود. شایان ذکر است که خدمات اصلاح مو در آرایشگاه داماد با خدمات اصلاح مو کاملا متفاوت می باشد. جالب است بدانید که در بیشتر موارد، انتخاب مدل موی جدید، یک چالش بزرگ برای دامادهای عزیز است چرا که از انتخاب مدل موی جدید کمی ترس دارند و فکر می‌ کنند که با این تصمیم، از جذابیتشان کم می شود. ولی باید دل را به دریا زد و مدل موی جدید را در شب جشن عروسی انتخاب کرد. در صورتی که آرایشگر شما ماهر و باتجربه باشد؛ بی شک می ‌تواند بهترین مدل موی دامادی را متناسب با فرم صورتتان انتخاب کند.
پس اینجاست که باید در انتخاب بهترین آرایشگاه داماد دقت زیادی خرج دهید؛ تا در شب جشن عروسی تان از ظاهر خود پشیمان نشوید.

خدمات اصلاح ریش در آرایشگاه

اصلاح ریش

بعضی از آقایان تمایل دارند که در شب دامادی خود، صورتشان به اصطلاح شش تیغ شده باشد. در این زمان، آرایشگر باید با وسایل مجهز، افترشیو، تیغ و ماسک های مخصوص صورت داماد را اصلاح کند و با کرم های ویژه ای، جای ریش را محو و صورت داماد را یکدست و صاف کند. البته این کار در حوزه گریم داماد قرار می ‌گیرد و باید خیلی خوب میکاپ شود.
بعضی از آقایان دیگر هم صورت ریش دار را ترجیح می‌ دهند و باور دارند که عامل جذابیتشان، ریش می باشد. در این مواقع آرایشگر باید متناسب با فرم صورت و موهای اصلاح شده، بهترین مدل ریش را برای آقا داماد انتخاب کند و دست به قیچی شود.
خدمات اصلاح ابرو در آرایشگاه داماد
ابروها در زیبایی و جذابیت صورت شما نقش بسیار مهمی دارد. قطعا یک ابروی نامرتب و بیش از حد پر، شما را اخمو و خسته جلوه می ‌دهد. شاید پیش خود فکر کنید که ابرو برداشتن فقط کار خانم ‌ها است. خیر این کار برای داماد نیز بسیار اهمیت دارد. در واقع با مرتب کردن ابرو ها هیچ لطمه ای به ابهت مردانه شما وارد نمی ‌شود. این کار صرفا برای جذابیت هر چه بیشتر شما می باشد.
برای اصلاح ابرو در آرایشگاه داماد، آرایشگر به سراغ کوتاه کردن ابروهای بلند می‌ رود. علاوه بر این چند نخ ابرویی که تا پلک ها رشد کرده است را بر می ‌دارد و سعی می‌ کند ابرو ها را مرتب کند.

چند نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

بهترین آرایشگاه داماد

 برای انتخاب بهترین آرایشگر داماد، حتما از چند روز قبل از موعد جش عروسی، وقت بگذارید و به آرایشگاه های سطح شهر رجوع کنید و به نکاتی که در ادامه متذکر می‌ شویم؛ دقت کنید.

نمونه کارهای آرایشگر را مشاهده کنید

 سعی کنید با دقت کافی نمونه کارهای آرایش و گریم داماد را مشاهده کنید تا آرایشگری متناسب با سبک مورد علاقه تان پیدا کنید. آرایشگر باید استاندارد های مورد علاقه شما را با بهترین کیفیت ممکن به شما ارائه دهد. به طور مثال مدل ریش و مو ها در شب عروسی باید خاص و متفاوت باشد و علاوه بر این باید با فرم صورت و استایل و تیپ شما هماهنگ باشد. پس کاتالوگ نمونه کارهای آرایشگر را با دقت نگاه کنید.

امکانات و تجهیزات آرایشگاه داماد را بررسی کنید

یکی از مهم ‌ترین فاکتور ها برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد، بزرگی سالن، داشتن امکانات و تجهیزات رفاهی می باشد. تهویه مناسب، داشتن صندلی ‌های برقی و راحت، داشتن سیستم های صوتی و ... بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این یک آرایشگاه مجهز، به دلیل شیوع ویروس های همه گیری مثل کرونا و ... باید به امکانات بهداشتی هم به خوبی مجهز شده باشد. تعداد نفرات در سالن محدود و همه چیز ضدعفونی شده باشد. پس در هنگام انتخاب آرایشگاه خود به امکانات رفاهی نیز بیشتر دقت کنید.

رفتار و دانش پرسنل ‌ها را زیر ذره بین ببرید

آرایش دامادی

در صورتی که پرسنل یک آرایشگاه و یا هر جایی که با مشتریان زیادی ارتباط دارد؛ ذره ای بد خلقی داشته باشد؛ کلیه خدمات آن مکان زیر سوال می ‌رود. پس در زمان انتخاب بهترین آرایشگاه داماد، به نوع رفتار پرسنل نیز بیشتر دقت کنید. علاوه بر این کسانی که خدمات گریم، اصلاح ریش و مو، پاکسازی صورت و ... را ارائه می‌ دهند باید دارای مدرک فنی حرفه ای معتبر باشند. اصولا ۹۰ درصد آرایشگاه های داماد و سالن ‌های زیبایی عروس، مدارک پرسنل خود را به دیوار زده تا اعتماد مشتریان را جذب نمایند. پس در صورتی که مدرکی روی دیوار، میز و جایی مشاهده نکردید؛ کمی به نداشتن مدارک لازم شک کنید. در این گونه مواقع بهتر است از آرایشگر درباره مدرکش سوال کنید.
برای به دست آوردن بهترین نتیجه و ظاهر آراسته تر توصیه می کنیم راهنمای انتخاب بهترین مدل ریش را نیز مطالعه فرمایید.

نقش ابرو و مدل مو در آرایش دامادی

آرایش داماد

امروزه برخی از آقا دامادهای جوان و خوش تیپ در روز عروسی خود به دنبال آراستگی و زیبایی هستند تا در این روز از عروس خانم ها چیزی کم نداشته باشند. هرچند خوش لباسی نیز برای این دست از آقا دامادها از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در حال حاضر در برخی از آرایشگاه ها با پیروی از جدیدترین مدل های پیرایش مردان و متدها خدمات مخصوصی برای مراسم ازدواج به آقا دامادها ارائه می شوند. هدف از این خدمات کاهش چین و چروک، روشن شدن پوست و به طور کلی زیباتر شدن ظاهر دامادها می باشد. در آرایش دامادی اقدامات زیادی روی موها و صورت آقایان انجام می گیرد که در ادامه قصد داریم نقش ابروها و مدل مو را در این رابطه مورد بررسی قرار دهیم.

نقش ابرو در آرایش دامادی

نقش ابرو در آرایش دامادی و زیبایی صورت مردان غیر قابل انکار است زیرا ابروها در حقیقت مکمل زیبایی چشم ها می باشند. ابرو برای برخی از آقایان تنها چیزی روی چشم هایشان می باشد که ترجیح می دهند دست نخورده باقی بماند و عقیده دارند که در صورتی که به ابروهای خود دست بزنند ابهت مردانه خود را زیر سوال خواهند برد. این آقایان جذابیت و زیبایی مردانه خود را در داشتن جذبه و هیبت مردانه می دانند.
اما برخی دیگر از دامادها به برداشتن و مرتب کردن ابروهای خود تمایل نشان می دهند زیرا عقیده دارند که ابروهای نامرتب باعث اخمو و یا خسته به نظر رسیدن آن ها خواهد شد.
از این رو به طور کلی می توان گفت مرتب کردن ابروها در آرایش دامادی کاملا سلیقه ای است و آرایشگرها به طور معمول ابرو آقایان را به میزان کم بر می دارند و اغلب اوقات با کوتاه کردن سعی می کنند ابروهای آقایان جوان را مرتب سازند. در آرایش دامادی نیز موهای بلند ابرو اغلب توسط قیچی زیبایی کوتاه خواهند شد تا زیبایی مورد نظر به دست آید.

مدل مو دامادی

مدل مو دامادی

یکی دیگر از خدمات آرایش دامادی فرم دهی و اصلاح موها می باشد. لازم به ذکر است که انتخاب مدل مو دامادی با توجه به عکس ها و ژورنال ها کاری قدیمی و اشتباه است. از آنجا که چهره هر فرد دارای مشخصات و ویژگی های مخصوص به خود می باشد و چهره افراد دارای نقاط قوت و ضعف بسیار زیادی است انتخاب مدل مو دامادی باید بر اساس چهره فرد و زوایای صورت آن انجام گیرد. آرایشگر هنگام انتخاب مدل مو دامادی همچنین بهتر است لباس داماد، شخصیت او و حجم موها را در نظر بگیرد. همواره توصیه می شود یک آرایشگر هنگام ارائه خدمات آرایش دامادی و اصلاح فرم موها نکات زیر را در نظر بگیرد:
در صورتی که داماد ته ریش را برای صورت خود انتخاب کرده باشد بهتر است مدل مو یک دست محو شده را برای او انتخاب نمایید. این مدل مو بسیار مرتب و شیک است و به عنوان یکی از مدل موهای جدید و پرطرفدار شناخته می شود.
یکی دیگر از انواع مدل مو دامادی مدل مو کلاسیک می باشد که در بخش بالای سر موها نسبت به دیگر بخش ها بلندتر است. این مدل مو نیز دارای طرفداران خاص خود می باشد.
موهای کوتاه شده به اندازه هم و حالت داده شده به سمت راست و یا چپ سر نیز می تواند انتخاب مناسب دیگری برای مدل مو دامادی باشد.

سخن آخر با آقایان داماد

در صورتی که شما هم به دنبال یک آرایشگاه داماد در سطح شهر خود می‌ گردید؛ پس باید از چندین روز قبل دست به سرچ شوید و لیستی از آرایشگاه ها را آماده کنید و سپس یکی یکی به آن ها سر بزنید. در نهایت باید لیست خدمات ویژه دامادی، پکیج های آرایشی داماد آرایشگاه مربوطه دقت کنید. همچنین نکاتی که در این مقاله متذکر شدیم؛ را همیشه مد نظر داشته باشید و دست آخر بهترین آرایشگاه داماد را برای بهترین روز زندگی خود انتخاب کنید.

ثبت نظرات
نظرات