راهنمای انتخاب بهترین مدل ریش

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
یکی از بهترین گزینه ها برای جذاب کردن چهره ی آقایان ریش است. اما انتخاب مدل ریش مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. آقایان می توانند معایب چهره ی خود را به کمک ریش بپوشانند یا حتی چهره خود را جذاب تر کنند. با ما باشید تا شما را انواع مدل های ریش آشنا کنیم.
مدل ریش
مناسب ترین مدل ریش کدام است؟
انواع مدل های ریش مردانه از گذشته تا به اکنون
بهترین مدل ریش برای صورت های مستطیل
بهترین مدل برای صورت مربعی
 بهترین مدل ریش برای صورت های بیضی کدام است؟
بهترین مدل ریش برای صورت لوزی
بهترین ریش برای صورت قلبی
مدل ریش وصل نشده
آشنایی با ریش محو
آشنایی با ریش گرد شده
آشنایی با ریش بزی
آشنایی با مدل ریش بالبو
ریش هالیوودی
ریش کامل و پرپشت
بهترین مدل ریش برای شما کدام است؟
بهترین مدل ریش برای صورت
ته ریش
ریش کوتاه
سر بدون مو و صورت ریش‌دار (Bald Head, Hairy Face)
مدل ریش شرکتی (Corporate Beard)
بی شک ریش باعث ایجاد ابهت و جذابیت بیشتر در ظاهر آقایان می ‌شود. البته بعضی از آقایان برای پنهان کردن جوش و لک، ریش می‌ گذارند ولی به هر حال ریش مردان بسیار اهمیت دارد و تاثیر به سزایی بر ظاهر آن ها می ‌گذارد. حال در صورتی که شما هم قصد دارید با انواع مدل ریش آشنا شوید و مناسب‌ ترین مدل را برای خود انتخاب کنید؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

مناسب ترین مدل ریش کدام است؟

مدل های ریش، تنوع زیادی ندارند و نهایتا شاید انواع مدل های ریش به ۲۰ مورد هم برسد. اما چیزی که بسیار اهمیت دارد؛ انتخاب بهترین مدل ریش متناسب با فرم صورت و موهای شما می باشد. به طور مثال قطعا ریش برای آقایانی که صورت کشیده و لاغری دارند؛ با مدل ریش آقایانی که صورت تو پر و پهن دارند متفاوت است و این حرفه‌ ی یک آرایشگر است که باید نسبت به فرم صورت شما و همچنین مدل موهای شما مناسب ‌ترین مدل را برای شما انتخاب کند و سپس دست به قیچی شود.

انواع مدل های ریش مردانه از گذشته تا به اکنون

انواع مدل ریش


از جمله مدل های ریش‌ مردانه از گذشته تا اکنون می ‌توان به مدل پروفسوری، مدل بزی، مدل زیر لبی، مدل بلند، مدل کوتاه، مدل کوبه ‌ای، مدل گرد شده، مدل انبوه، مدل مثلث، ریش بالبو، ریش وصل نشده، ریش نوار چانه، ریش خط آرواره و ... اشاره کرد. انتخاب هر یک از این گزینه ها باید متناسب با فرم صورت شما انتخاب شود. در ادامه به سراغ بهترین مدل ریش برای هر فرم صورت رفته ایم. با ما باشید تا بتوانید بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید.
 بهترین ریش برای صورت های گرد
یکی از بهترین مدل ‌های ریش برای آقایانی که صورت گردی دارند؛ مدل پروفسوری می باشد. این مدل ریش به این صورت است که ریش در کناره‌ های صورت بسیار کوتاه ولی روی چانه بلند می شود. این مدل در ایران از گذشته تا به امروز باب شده است و برخی از آقایان در طول زندگی خود فقط از این مدل ریش تبعیت می ‌کنند به طوری که بدون ریش پروفسوری ناشناخته به نظر می ‌رسند.

بهترین مدل ریش برای صورت های مستطیل

بهترین مدل ریش برای آقایانی که دارای فرم صورت مستطیل می باشند، مدل پهن و گرد شده است. فرم صورت مستطیلی یک فرم صورت کشیده است. اگر به سراغ مدل ریش مثلثی، نوک تیز و بزی می روید، صورت شما با این کار کشیده تر به نظر می ‌رسد. پس در صورتی که صورت کشیده ای دارید؛ بهتر است ریش خود را بیشتر پهن کنید و آن را حتی تا گونه ها بیاورید. چرا که با این کار صورت شما پهن ‌تر نشان می دهد.

بهترین مدل برای صورت مربعی

انواع ریش

بهترین مدل ریش برای صورت ‌هایی با فرم مربعی، مدل مثلثی می باشد. در صورتی که فرم صورت شما مربعی است اصلا به سراغ ریش پهن که تا گونه ها کشیده می شود نروید. بهتر است مدل ریش زاویه دار استفاده کنید.
یکی دیگر از مدل های ریش که برای صورت مربعی شکل مناسب است؛ ریش بزی و پرفسوری می باشد. با این کار مقداری از درشتی و پهنی صورت شما کم می شود و صورت شما به سمت استخوانی شدن می ‌رود.

 بهترین مدل ریش برای صورت های بیضی کدام است؟

اگر فرم صورت شما به صورت بیضی است پس انتخاب های شما برای مناسب ‌ترین مدل ریش بیشتر است. با خیال راحت می ‌توانید انواع مدل های متفاوت ریش را انتخاب کنید. چرا که فرم بیضی بهترین و متعادل ترین فرم صورت برای آقایان است و هر مدلی که دوست دارید را می توانید بر روی صورت خود امتحان کنید. به عنوان مثال می ‌توانید مدلی را انتخاب کنید که روی فک پهن بوده و به تدریج که پایین می آید، کشیده و نوک تیز تر می‌ شود. 

بهترین مدل ریش برای صورت لوزی

مدل های ریش

همانطور که می‌ دانید، فرم صورت لوزی، استخوان بندی در ناحیه گونه ‌ها پهن تر شده و هر چه به سمت بالا و پایین می رود باریک تر می‌ شود. به همین دلیل باید مدل را انتخاب کرد تا کمی از پهنای گونه‌ ها گرفته شود و یا مدلی را انتخاب کنید که ریش در قسمت چانه ها پهن تر می‌ شود. با این حساب باید دور مدل ریش بزی و نوک تیز و همچنین مدل‌ های ریشی که تا گونه پهن می ‌شود را خط بکشید. بهترین مدل برای چنین صورت ‌های، ریش محو می باشد.
بهترین مدل ریش برای صورت مثلثی
اگر فرم صورت شما به صورت مثلثی است پس کمی باید احتیاط کنید و به سراغ همه نوع مدل ریشی نروید. به طور مثال اصلا مدلی که ریش تا گونه ها کشیده می ‌شود؛ برای شما مناسب نخواهد بود. یا ریش های بزی که به سمت پایین کشیده شده اند و نوک تیز هستند هم برای صورت شما گزینه مناسبی نیست. بهترین کار این است که قید ریش را بزنید و سبیل بگذارید. این کار باعث می ‌شود که توجهات افراد از سمت پایین صورت شما به طرف بالای صورت شما جلب شود.

بهترین ریش برای صورت قلبی

اگر فرم صورت شما به صورت قلبی و برعکس مثلثی است؛ پس باید کاری کنید تا فک و چانه شما پهن تر به چشم بیاید. به همین دلیل باید در قسمت چانه، ریش خود را پهن بگذارید ولی هرگز آن را تا پایین نکشید. مدل ریش بزی، ریش پروفسوری اصلا مناسب چنین صورت ‌هایی نخواهد بود. یکی دیگر از بهترین مدل‌ های ریش برای فرم صورت بیضی این است که سمت چپ و راست صورت را ته ریش بگذارید و به تدریج که به چانه می ‌رسید، ریش را کوتاه بگذارید. همچنین از ریش گرد شده هم برای پهن به نظر رسیدن چانه می ‌توانید استفاده کنید. البته در ریش گرد مناسب صورت ‌های قلبی شکل می باشد.

مدل ریش وصل نشده

استایل ریش

یکی از مدل ‌های جذاب و پر طرفدار در بین جوانان، ریش وصل نشده است. برای داشتن چنین ریشی کافی است با ریش تراش، یک مرز باریک و عمودی از قسمت رویش موها تا استخوان آرواره ایجاد کنید.

آشنایی با ریش محو

یکی از رایج‌ ترین مدل ها از سال ۲۰۱۶ تاکنون، ریش محو می باشد. همانطور که از اسم این مدل ریش مشخص است؛ ریش ‌های صورت از گونه با کمترین رویش شروع شده و هر چه به سمت پایین می‌ آید پرتر و پررنگ تر می ‌شود. در واقع به جای آنکه ریش در تمام صورت یکسان و یکنواخت باشد؛ با این مدل، جذابیت صورت بیشتر خواهد شد. این مدل بین جوانان کم سن و سال و دانشجویان بسیار طرفدار دارد و ظاهر آن‌ ها را جوان تر می‌ کند.

آشنایی با ریش گرد شده

ریش گرد شده، در بسیاری از آقایانی که سن و سالشان بالاتر است؛ ترند شده است. این مدل بسیار متعادل است و ظاهر را آراسته و در عین حال شیک نشان می ‌دهد. این مدل ظاهری رسمی دارد و برای محل کار بسیار مناسب است.
آشنایی با مدل ریش خط آرواره
همانطور که از اسم این مدل مشخص است؛ ریش صورت فقط در قسمت آرواره و نوار چانه قرار می گیرد. به طور کلی رویش ریش روی چانه ها و زاویه صورت بیشتر است و هر چه به سمت شقیقه ها می ‌رود از میزان ریش کم می ‌شود.

آشنایی با ریش بزی

ریش بزی

ریش بزی یکی دیگر از محبوب ترین و رایج ترین مدل ریش ‌ها در بین پسران می باشد. در این مدل، ریش روی چانه بلند است و اصلا به گوشه دهان نمی‌ رسد. البته بیشتر آقایان این عقیده را دارند که ریش بزی بدون سبیل اصلا جذابیت ندارد. پس برای متعادل سازی صورت، در کنار ریش بزی حتما سبیل کم پشتی گذاشت. همانطور که در این مقاله خوانید؛ این ریش به دلیل نوک تیز بودن، برای افرادی که دارای فرم صورت کشیده ای هستند؛ اصلا مناسب نیست.

آشنایی با مدل ریش بالبو

ریش بالبو نیز هم طرفداران خاص خودش را دارد. شاید این مدل را بیشتر در سلبریتی ‌های هالیوودی ببینید و یا کاراکتر‌های فیلم! در این مدل ریش، موی صورت از چانه تا خط فک صورت به صورت لنگری کشیده شده است. مدل ریش بالبو به مراقب ‌های روزانه نیاز دارد تا شکل لنگری خود حفظ کند.

ریش هالیوودی

ریش هالیوودی به شکلی است که با رویش موی زیاد بر روی فک و چانه توجه را از قسمت گونه ها برداشته است. جالب است بدانید که ریش هالیوودی، برگرفته از ریش دو بازیگر معروف یعنی لئوناردو دی کاپریو و کریستین بیل می ‌باشد.

ریش کامل و پرپشت

برخی از پسران ایرانی به ریش کامل و پرپشت علاقه زیادی دارند؛ ولی باید بدانید که این مدل روش به صورت هر کسی نمی‌آید. اگر فرم صورت شما بیضی است هیچ مشکلی وجود ندارد ولی در غیر این صورت تعادل صورت شما با ریش کامل و پرپشت به هم می ‌خورد.
در صورتی که علاوه بر مدل ریش، علاقمند به آشنایی با انواع مدل مو مردانه هستید. توصیه می کنیم که به بخش آشنایی با انواع مدل موی مردانه مراجعه کنید.

بهترین مدل ریش برای شما کدام است؟

مدل ریش مردانه
تا اینجا با انواع مدل ریش آشنا شدید؛ حال برای انتخاب یکی از آن ها کافیست با یک آرایشگر مشورت کنید تا مناسب‌ترین مدل ریش را برای فرم صورت شما برگزینند. قطعا یک ریش مناسب می‌ تواند به جذابیت شما کمک کند.

بهترین مدل ریش برای صورت:

یکی از مسائلی که همیشه طرفداران زیادی داشته، مدل ریش افراد بوده است. در بین افراد داشتن ریش همیشه یک مشخصه مثبت در نظر گرفته می شود و تعداد زیادی از افراد فارغ از جنسیت به ریش علاقه مند هستند. به همین دلیل انتخاب بهترین مدل ریش اهمیت دارد.
از نکاتی که معمولا خیلی از افراد به آن توجه می کنند، توجه دیگران در اولین نگاه است. داشتن ریش از جمله مشخصه هایی است که در اولین نگاه، دیگران را به ظاهر آراسته تر نشان می دهد و حتی می تواند محبوبیت افراد را بالاتر ببرد.
 این روز ها الگوی ظاهری خیلی از مردم، سلبریتی ها و افراد معروف هستند. خیلی از مدل های ریش و سبیل که از محبوبیت کمتری برخوردار بودند، بعد از نمایان شدن روی صورت چهره های معروف، محبوبیت زیادی را از آن خود کردند. در ادامه بیشتر با انواع ریش آشنا می شویم و به شما کمک می کنیم تا بهترین مدل ریش را برای خود انتخاب کنید.

ته ریش:

ته ریش از جمله مدل های ریشی است که در گذشته محبوبیت نبوده به طوری که در حوالی دهه 1930 طرفداران زیادی نداشته است. در واقع طوری به نظر می رسید که این افراد به ظاهر و آراستگی خود اهمیتی نمی دهند. اما امروزه ته ریش به هیچ عنوان نشانه نا مرتب بودن نیست. برخی مطالعات و برند معروف تولید محصولات اصلاح و آرایش مو نشان می دهد که نزدیک به یک پنجم از مردان با ته ریش احساس جذابیت بیشتری نیز می کنند. 
ته ریش برای آقایانی که با ریش های پرپشت موافق نیستند، گزینه مناسبی است. هم چنین ته ریش برای کسانی که ریش های پرپشتی هم ندارند، بهترین مدل ریش محسوب می شود.

ریش کوتاه:

ریش کوتاه در واقع نسخه دیگری از ریش های بلند محسوب می شود که برای تیپ ها و شخصیت های مختلف کاربرد ها و تنوع های گوناگونی دارد. ریش کوتاه اگر به گونه ای آرایش شود که که نامرتب و آشفته به نظر نرسد، برای کسانی که بهترین مدل ریش را برای موقعیت های رسمی و غیر رسمی انتخاب می کنند، مناسب است.
ریش کوتاه می تواند تا حدی نواقص صورت را برطرف سازد. برای نمونه این مدل ریش برای کسانی که غبغب دارند و می خواهند افتادگی های صورتشان مشخص نشود، بهترین مدل ریش محسوب می شود. 

سر بدون مو و صورت ریش‌دار (Bald Head, Hairy Face):

بدیعی است که این مدل ریش برای همه افراد مناسب نیست و برای گذاشتن این ریش باید به بعضی ویژگی ها توجه کنید تا مناسب صورت شما باشد. این مدل، بهترین مدل ریش برای کسانی محسوب می شود که موهای سر آن ها زیاد یا پرپشت نیست. اگر صورت شما گرد است، می توانید ریش های بلندتری نیز انتخاب کنید اما در صورتی که صورت شما بیضی است، بهتر است ریش های خود را کمی کوتاه تر نگه دارید. 

مدل ریش شرکتی (Corporate Beard):

مدل ریش شرکتی که مدلی همه کاره است، بهترین مدل ریش برای محل کار است. از ویژگی های این مدل ریش، داشتن موهای تقریبا کوتاه است. با این مدل ریش، شما به راحتی می توانید کت شلوار خود را برای محیط کاری خود ست کنید. 
اگر شما صورت گردی دارید، اگر بلندی این ریش را در کناره های صورت خود کمتر کنید، صورت شما کشیده تر نمایش داده می شود و به همین منوال اگر کناره های ریش خود را بلند تر کنید، صورت شما گردتر نشان داده می شود.
ثبت نظرات
نظرات