ایده هایی جذاب از انواع آبنماهای شیشه ای و مدرن

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
استفاده از آبنما شیشه ای امروزه یکی از جذاب ترین بخش های اجرای دکوراسیون برای محیط های داخلی و بیرونی است. این آبنماها در فضای خانه یا محیط های تجاری در ابعاد و اندازه های مختلفی قابل اجرا هستند. اما آیا میدانید ویژگی آنها چیست و یا چگونه باید از این آبنماها مراقبت کرد؟
آبنمای شیشه ای

آبنما شیشه ای

آبنما شیشه ای فواره های تزیینی زیبا و مدرنی هستند که برای مکان های خاص و لوکس مورد استفاده قرار می گیرند. این آبنماها امروزه جزو محبوب ترین عناصر دکوراتیو در خانه های مدرن، ویلاها، هتل های بزرگ و... به حساب می آیند. طراحی بی نظیر و زیبای آنها باعث شده تا افراد زیادی به اجرای این عناصر زیبا در محیط های داخلی و بیرونی علاقه مند شوند. 
در آبنمای شیشه ای متریال های بسیار جذابی به کار رفته است که زیبایی و نمای آن را چند برابر کرده است. اما آیا میدانید دلایل اصلی محبوبیت این آبنماها چیست؟ بخش اصلی از زیبایی آبنمای شیشه ای به نورپردازی آن برمی گردد. سبک نورپردازی به گونه ای است که شما می توانید آن را به صورت ثابت یا متحرک تغییر دهید. همچنین انتخاب رنگ نور نیز به عهده خودتان خواهد بود. همین موضوع موجب شده تا افرادی که استفاده از این آب نماها را می پسندند، بتوانند به راحتی حالت و رنگ نور را با فضایی که در اختیار دارند، هماهنگ کنند.
 از دیگر دلایل محبوبیت آبنماهای شیشه ای، قابلیت اجرا در فضای باز و بسته است. عدم محدودیت در اجرای این نوع آب نماها باعث شده تا از آن به عنوان آبنما خانگی، آبنمای شیشه ای در تراس و یا آبنمای زیبا و مدرن در هر محیطی استفاده شود. قطعا این موضوع برای کسانی که می خواهند دکوراسیون خاص و متفاوتی را ایجاد کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا عدم محدودیت در اجرای آبنما، یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

روش هایی از نگهداری آبنما

نگهداری آبنما

به خاطر داشته باشید در دکوراسیون داخلی و خارجی آبنمای شیشه ای و یا هر نوع آبنمای دیگر در صورتی زیبایی فضا را تامین می کند، که از آن به درستی نگهداری شود. بنابراین شما باید نسبت به روش های نگهداری از آبنما آگاهی کامل داشته باشید و حتما این روش ها را به کار بگیرید. اگر مشتاق هستید با روش های مهم نگهداری از آبنما آشنا شوید، مواردی که در ادامه عنوان می کنیم را با دقت بررسی کنید.
هرگز اجازه ندهید سطح آب در آبنما پایین بیاید. زیرا در این صورت به پمپ های آب و سیستم گردش آب فشار زیادی وارد می شود و به مرور زمان کیفیت و کارایی آنها پایین می آید. همچنین آبنما در صورتی زیبایی دارد که سطح آب در آن به اندازه کافی باشد. پس حتما به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.
بهتر است برای اجرای آبنما، خصوصا آبنمای شیشه ای از آب مقطر استفاده کنید. تمامی ناخالصی های موجود در آب باعث ایجاد لک و شوره روی سطح شیشه ای آبنما می شوند. از آنجایی که آب مقطر ناخالصی ندارد، استفاده از آن به هیچ عنوان شفافیت و زیبایی شیشه را بهم نمی زند. استفاده از آب مقطر نه تنها به زیبایی آبنما کمک می کند، بلکه باعث افزایش طول عمر پمپ های آب نیز می شود.
حتما محل مناسبی را برای نصب آبنما در نظر بگیرید. به طور مثال اطراف یا زیر درختان به هیچ عنوان فضای مناسبی برای نصب آبنما نیست. زیرا مجاورت آبنما با درخت موجب آلوده شدن آن می شود. همچنین ریزش برگ، شاخه یا میوه درختان به داخل آب نما باعث خرابی قطعات آن می شود. 
حتما آب فواره ها را به موقع تعویض کنید تا آلودگی ها در آبنما باقی نماند و ایجاد رسوب یا لجن نکند. آلودگی و کثیفی آب فواره ها باعث شکل گیری جلبک و لجن می شود. همانطور که میدانید جلبک ها به سرعت باعث تخریب پمپ آب می شوند. 

کاربرد انواع آبنما

عکس آبنما

آیا میدانید انواع آبنما چه کاربردی دارند؟ خوب است تا بدانید آبنماها صرفا جنبه تزیینی ندارند. بلکه کاربردهای بسیار مهم دیگری نیز دارند که در ادامه آنها را برایتان عنوان خواهیم کرد.

آبنماهای دیواری خانگی: 

این آبنماها برای ایجاد فضای زیبا و دلنشین در خانه اجرا می شوند. یکی از مهمترین کاربردهای آنها، پر کردن کنج های بی استفاده، زیر پله ها و پرتی ها است.

آبنماهای باستانی: 

این آبنماها بیانگر جلال و شکوه یکی از اسطوره های تاریخی هستند. از این نوع آبنماها بیشتر در مکان های فرهنگی استفاده می شود تا مردم اسطوره های خاص را بیشتر بشناسند.

آبنمای موزیکال: 

این نوع آبنماها ضمن ایجاد یک فضای زیبا و خیره کننده، با ریتم آب موسیقی مناسب پخش می کنند و شور و هیجان بی نظیری را در فضا ایجاد می کنند.

آبنماهای جهنده: 

نصب این آبنماها که در فضای باز امکان پذیر است، باعث آبیاری چمن یا گیاهان اطراف می شود و همچنین گرمی هوا را از بین می برد و باعث ایجاد هوای خنک و دلچسب می شود.

آبنماهای نوشیدنی: 

این آبنماها برای تامین آب آشامیدنی در استراحتگاه ها و فروشگاه های بزرگ اجرا می شوند. البته بعضی از آنها به سیستم خنک کننده فضا نیز مجهز هستند.

استفاده از آبنما در طراحی داخلی

آبنما مدرن

در فضاهای باز، برای ایده پردازی و اجرای آنها محدودیت ها کمتر است. شما می توانید از عناصر طبیعی مانند درختچه، گل و گیاه و یا هر عنصر دکوراتیو این چنینی دیگر استفاده کنید. بنابراین اجرای یک فضای طبیعی و زیبا در محیط های بیرونی کار چندان سختی نیست. اما طراحی های داخلی به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد، کمی با مشکل روبرو می شوند. خوب است تا بدانید استفاده از آبنمای شیشه ای در طراحی های داخلی به معنی یک مزیت فوق العاده ویژه تلقی می شود. زیرا اجرای آن، کار بسیار خاص و متفاوت است. شما می توانید آبنما خانگی در ابعاد کوچکتر را در فضای خانه تان پیاده سازی کنید. و یا حتی می توانید از این نوع آبنماها برای محیط های داخلی و البته کاری استفاده کنید تا زیبایی خیره کننده ای را به وجود آورید.
آبنماها با قابلیت نصب توکار قطعا فضای دلنشینی را به وجود می آورند. بسیاری از هتل داران، رستوران داران و یا صاحبین مشاغل، برای طراحی دکوراسیون داخلی خاص، از آب نماهای مختلف استفاده می کنند. کمی خلاقیت در اجرای این عناصر زیبا، فضای داخلی را به کل دگرگون می کند. البته باید در نظر داشته باشید برای اجرای آبنما در محیط های داخلی، نیاز به طراحی های دقیق و بررسی های برنامه ریزی شده است. زیرا اجرای سیستم آبرسانی نیازمند رعایت اصول فنی و تاسیساتی است.

از چه شیشه هایی می توان برای آبنماها استفاده کرد؟

آبنما شیشه ای

جنس شیشه در آبنما شیشه ای موضوع بسیار مهمی است که همواره مورد اهمیت قرار می گیرد. قطعا آب نمایی که در ساخت آن تماما از شیشه استفاده شده است، باید مقاومت بالایی داشته باشد. به همین علت برای بسیار از افراد این سوال مطرح می شود که از چه شیشه هایی می توان برای اجرای آبنماهای شیشه ای استفاده کرد؟
به طور کلی مناسب ترین جنس شیشه برای آبنماهای شیشه ای و مدرن، سکوریت نشکن است. این شیشه ها به دلیل ضخامت مناسبی که دارند و همچنین مقاومت بالای آنها در برابر فشار آب و ضربه، مناسب ترین گزینه برای اجرای آبنما هستند. بنابراین برای ساخت و اجرای آبنمای شیشه ای باید از شیشه سکوریت نشکن با ضخامت 10 میل استفاده کرد تا در برابر فشار، سرما و گرما و به طور کلی عناصر آسیب زا مقاومت لازم را داشته باشند.
به خاطر داشته باشید که اصلی ترین بخش این آبنماهای مدرن، شیشه آن است. شیشه ها در عین مقاومت بالایی که دارند، باید شفاف و زیبا باشند تا حس طبیعی را منتقل کنند. در این صورت فضای داخلی از زیبایی چند برابری برخوردار خواهد شد.

هزینه اجرای دیوارهای آبی

طراحی آبنما

کسانی که قصد اجرای دیوارهای آبی را دارند، در خصوص هزینه سوالات زیادی در سر دارند. زیرا بخش مهمی از این پروژه بزرگ، هزینه آن است. از آنجایی که قیمت اجناس وارداتی و اجناس موجود در بازار دائما رو به نوسان است، نمی توان هیچ قیمت دقیقی را برای آن مشخص کرد. بنابراین برای اطلاع از قیمت به روز باید با ما ارتباط برقرار کنید.
اما لازم است تا بدانید قیمت اجرای دیوارهای آبی به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت این دیوارها، فضایی است که می خواهید در آن اجرا داشته باشید. همچنین ابعاد دیوار آبی از جمله موارد مهم دیگری است که مستقیما در قیمت تاثیر می گذارد. به خاطر داشته باشید دیوارهای آبی انواع مختلفی دارند. با توجه به اینکه شما کدام یک از این دیوارها مد نظرتان است و همچنین می خواهید چه متریال هایی را در آن استفاده کنید، قیمت را متغیر می کند. خوب است تا بدانید جنس و کیفیت تجهیزات لازم برای اجرای دیوارهای آبی از جمله موارد مهم دیگری است که در تعیین قیمت تاثیر مستقیمی می گذارد. بنابراین شما باید ابتدا هدف و ایده های خود را مشخص کنید و سپس جویای قیمت اجرای دیوارهای آبی شوید.

سوالات رایج

1. آیا اجرای آبنمای شیشه ای موزیکال در فضای داخلی ممکن است؟ بله شما می توانید بسته به سلیقه و ایده هایی که دارید، آبنمای شیشه ای موزیکال را در فضای داخلی پیاده سازی کنید.
2. آیا اجرای آبنمای شیشه ای در فضای داخلی با ریزش و پاشش آب همراه است؟ خیر! شاید در گذشته چنین مشکلاتی وجود داشت. اما امروزه با توجه به پیشرفت و تغییرات مثبت در طراحی، به هیچ عنوان ریزش یا پاشش آب به محیط اطراف وجود ندارد.
3. برای جلوگیری از ایجاد جلبک در آبنمای شیشه ای در تراس چه کاری انجام دهیم؟ کافی است تا کمی سرکه سفید در آب این فواره ها بریزید تا از تشکیل زود هنگام خزه و جلبک جلوگیری شود.
4. آبنمای دیواری به بافت دیوار آسیب می زند؟ خیر! در طراحی های آبنماهای داخلی تمام موارد مهم در خصوص جلوگیری از آسیب به مصالح ساختمانی و بافت اصلی ساختمان در نظر گرفته می شود. بنابراین نگرانی از بابت نم دار شدن دیوار وجود نخواهد داشت.
آبنمای سنگی
ثبت نظرات
نظرات