• image

انواع مدل موی کوتاه دخترانه

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
خانم ها همواره علاقه بسیاری به تنوع در سبک میکاپ، مدل مو، تغییر چهره و ... دارند. تمام این ایده های جذاب و متفاوت برای زیباتر شدن مدنظر قرار می ‌گیرد. ممکن است شما به عنوان یک خانم بعد از گذشت مدتی تمایل به کوتاهی مو داشته باشید. مدل موی کوتاه دخترانه تنوع بالایی دارد.
مدل موی کوتاه دخترانه
خانم ها همواره علاقه بسیاری به تنوع در سبک میکاپ، مدل مو، تغییر چهره و ... دارند.  تمام این ایده های جذاب و متفاوت برای زیباتر شدن مدنظر قرار می ‌گیرد. ممکن است شما به عنوان یک خانم بعد از گذشت مدتی تمایل به کوتاهی مو داشته باشید. مدل موی کوتاه دخترانه  تنوع بالایی دارد و شما می توانید مدل مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید. البته پیش از اینکه مدل کوتاهی مو را اجرا کنید، بهتر است ابتدا درباره مدل انتخابی خود با آرایشگر مشورت نمایید.
 مدل موی کوتاه دخترانه تغییرات اساسی در چهره و استایل شما به وجود می آورد. با این وجود این مدل زمانی برای شما جذاب تر خواهد بود که متناسب با چهره انتخاب شده باشد. در واقع مدل چهره شما تاثیر قابل توجهی در انتخاب مدل کوتاهی مو دارد. در دنیای امروز تنوع مدل در زمینه کوتاهی مو باعث شده که افراد در هنگام انتخاب مدل موی مناسب دچار سرگردانی شوند. این در حالی است که برخی از افراد تمایل دارند هر چند وقت یکبار کوتاهی مو را تجربه کنند و از این تنوع بهره مند شوند. 

عوامل موثر در انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه

مدل مو دخترانه کوتاه

افرادی که نگران کوتاهی بیش از حد مو یا تغییر چهره هستند، از انجام کوتاهی مو خودداری می کنند. طول گردن، رنگ پوست، فرم و حالت صورت و... می ‌توانند در مدل موی کوتاه دخترانه   تاثیر قابل توجهی داشته باشند.
برای خانم هایی با صورت کشیده، مدل موهایی گزینه مناسب است که باعث قرارگیری بخشی از مو بر روی قسمت پیشانی می شود. چنین مدل موی کوتاه دخترانه می تواند به عنوان مدل موی کوتاه زنانه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. چنین مدل ‌هایی به عنوان مدل اسپرت نیز شناخته می شوند و برای افرادی که دارای گردن بلندی هستند، گزینه مناسبی می باشند. چون در بیشتر موارد این مدل ها با پشت مو همراه هستند.
خانم هایی که تمایل دارند جذاب تر و شاداب تر به نظر برسند، از مدل موهای فانتزی استقبال می کنند. مدل موی فانتزی در واقع یک مدل موی کوتاه دخترانه جذاب است که می ‌تواند شما را کمتر از سن واقعی تان نشان دهد. خانم هایی که از این نوع مدل کوتاهی مو بهره‌ مند می ‌شوند، مشکلی برای حضور در مکان و مراسم ‌های مختلف ندارند.
مدل موی کوتاه دخترانه می تواند علیرغم سادگی بسیار جذاب باشد. این مدل ها به دلیل سادگی برای بیشتر چهره ها گزینه مناسبی هستند و محدودیت سنی در استفاده ندارند.
 مدل موی باب پریشان یک مدل موی کوتاه دخترانه است که باعث خاص شدن افراد می گردد. دختران نوجوان و کم سن و سال معمولاً از چنین مدل موهایی استقبال می کنند. چون در این سنین نیاز به توجه بیشتری دارند.
 پیکسی آندرکات یک مدل موی کوتاه دخترانه بسیار جذاب و خاص است که در میان دختران نوجوان طرفدار و محبوبیت بسیاری دارد. افرادی که طرفدار مدل های راک هستند، از پیکسی آندرکات نیز استقبال می نمایند.

مدل موی کوتاه زنانه

مدل موی کوتاه زنانه

  برخی از خانم ها تمایل دارند با کوتاهی مو گردن خود را  در معرض دید قرار دهند. مدل موهای زاویه دار برای زنان گزینه مناسبی خواهند بود. مدل موی باب یک مدل موی کوتاه زنانه جذاب است که طول گردن شما را به خوبی نشان می دهد. در واقع در این سبک کوتاهی، موهای پشت گردن شما نسبت به موهای جلوی سر کوتاه تر می شوند. مدل موهای زاویه دار می توانند مدل موی کوتاه دخترانه نیز باشند.  
 مدل موی کوتاه زنانه پیکسی برای زنانی مناسب است که از حجم موی کمتری برخوردار هستند. در چنین استایلی، حجم موها همچنان حفظ می شود و فرد با ترفندهای مختلف همچون استفاده از سشوار، اتوی مو و... حجم موی خود را افزایش می دهد.
 خانم هایی که صورت گرد دارند، می توانند از انواع مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه بهره ‌مند شوند. همچنین افرادی که دارای موی پرپشت هستند، می ‌توانند از الگوهای کوتاهی موی خرد شده بهره مند شوند. مدل موهای خرد شده برای صورت های گرد گزینه بسیار مناسبی است. در چنین مدلی، گردی بیش از اندازه صورت حالت خنثی پیدا می‌ کند و چهره شما جذاب تر خواهد شد.
تمام خانم های جوان و مسن برای انتخاب مدل مو حساسیت و وسواس به خرج می دهند. چون سبک کوتاهی معرف مهمی در شخصیت و سلیقه شما خواهد بود. اگر سبک شما برای کوتاهی مو درست باشد، این موضوع از طرف مخاطب به سرعت درک خواهد شد. 

کوتاهی موهای فر

همان طور که می دانید موهای فر در انتخاب مدل کوتاهی مو از حساسیت بالاتری برخوردار است. واقعیت امر این است که هر مدل موی کوتاه دخترانه برای موهای فر جذاب نیست. از این رو مدل موی انتخابی شما برای موهای فر باید مدلی باشد که بتواند حالت مو و زیبایی آن را همچنان حفظ نماید.

بافت مو

بافت مو

بافت مو نیز همانند مدل موی کوتاه دخترانه از تنوع قابل توجهی برخوردار است. بافت های مو می توانند استایل جذاب و متفاوتی را برای موی سر ایجاد کنند. همچنین از نامرتب شدن موها جلوگیری نمایند. این بافت ها می توانند برای نواحی مختلف از موی سر مورد استفاده باشند. برخی از بافت ها از قسمت جلوی موی سر تا پشت گردن ادامه پیدا می کنند. برخی از بافت ها همچون بافت تیغ ماهی سبک متفاوتی را برای اجرا انتخاب می کنند. بافت های چسبیده به کف سر نیز به مهارت خاص نیاز دارند. ضمن اینکه بعد از اتمام چنین بافت هایی، چهره دچار تغییر اساسی خواهد شد. بافت‌ آفریقایی یکی از بافت موهای جذاب می باشد.
 زمانی که از مدل موی کوتاه دخترانه بهره مند می شوید، احتمالاً شانس بهره‌ مندی از بافت مو را از دست خواهید داد. البته اگر مدل موی انتخابی شما برای کوتاهی در اندازه متوسط باشد، در این صورت امکان بهره مندی از انواع بافت مو برای شما وجود دارد. بافت موها می توانند جنبه تزیینی برای موی سر داشته باشند. تنوع در نحوه بافت امکان تزیین موها را فراهم می نماید. بسیاری از افراد برای حضور در مجالس و مهمانی های مختلف از بافت های متنوع کمک می گیرند. ضمن اینکه برای تزیین بیشتر موهای خود در میان حلقه های بافت از گل های طبیعی همچون گل مریم، گل ارکیده و ... بهره مند می گردند. تمامی این موارد برای زیبایی و جلوه بیشتر مورد توجه قرار می‌ گیرد.

مدل موی کوتاه مجلسی

مدل موی کوتاه مجلسی

 افرادی که از مدل موی کوتاه دخترانه بهره مند شده اند، به مدل موی کوتاه مجلسی نیز نیاز دارند. زمانی که خانم ها موهای خود را کوتاه می کنند، ممکن است در بازه زمانی کوتاهی مو به مهمانی های خودمانی یا مراسم های فامیل های درجه یک دعوت شوند. در چنین شرایطی میکاپ چهره و شینیون مو شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و قطعاً شما نمی توانید از آرایش چهره و شینیون موی خود چشم پوشی کنید. در این حالت برای شینیون مدل موی کوتاه دخترانه از ترفندها و الگوهای زیرکانه کمک گرفته می شود. 
مدل موی کوتاه مجلسی همان شینیونی است که برای مدل موی کوتاه دخترانه مورد استفاده قرار می گیرد. شینیون هایی که برای موهای کوتاه استفاده می شوند، با محدودیت همراه هستند. البته آرایشگران حرفه ای می ‌توانند مدل موهای کوتاه را نیز به شکل بسیار جذابی آرایش نمایند.
در صورتی که مدل کوتاهی مو با حجم قابل توجهی از مو همراه باشد، امکان استفاده از شینیون های مختلف برای مو فراهم خواهد شد. مدل موی کوتاه مجلسی نسبت به سایر مدل موها از اهمیت بالاتری برخوردار است. در واقع چنین مدل موهایی با توجه به سبکی که دارند، نیاز به تزیین و آرایش پیدا می کنند. بنابراین زمانی که با مدل موی کوتاه دخترانه قصد رفتن به مهمانی را دارید، حتماً به مسئله شینیون و آرایش مو توجه داشته باشید.

نحوه تزیین مدل موی کوتاه دخترانه

تزیین مدل موی کوتاه دخترانه

 استفاده از لوازم مختلف برای تزیین مو در سبک های کوتاه بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. پاپیون، روبان، تل سر، تاج مو،  گل و ... از مواردی هستند که برای تزیین و زیبایی بیشتر موهای کوتاه مورد استفاده قرار می‌ گیرند. شینیون انتخابی شما برای آرایش موهای کوتاه باید گزینه ای درخور و مناسب باشد. در غیر این صورت تاثیر چندانی در زیبایی شما نخواهد داشت و چهره شما را نیز ناموزون و ناهماهنگ می نماید.
 هنگامی که با  مدل موی کوتاه دخترانه در مهمانی حاضر می‌ شوید، از میکاپ چهره خود نیز غافل نشوید. میکاپ چهره اگر با دقت و هماهنگ با مدل مو انتخاب شود، می تواند جذابیت فرد را در مهمانی های مختلف افزایش دهد. سبک لباس پوشیدن و تمام جزئیات نیز می تواند در جذابیت و زیبایی شما تاثیر قابل توجهی داشته باشد. 
به طور کلی ما به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه از انواع مدل موهای کوتاه برای انتخاب بهره مند شوید، ابتدا درباره نوع چهره خود و الگوی کوتاهی مناسب برای مو اطلاعات لازم را به دست آورید. در این صورت بعد از انجام مدل موی کوتاه دخترانه از نتیجه کار خود رضایت خواهید داشت و با اعتماد به نفس بالاتری در مهمانی ها و مراسم های مختلف حضور پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که مدل موی انتخابی بخشی از زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین نباید نادیده گرفته شود.