انواع مدل موی کوتاه دخترانه

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
خانم ها همواره علاقه بسیاری به تنوع در سبک میکاپ، مدل مو، تغییر چهره و ... دارند. تمام این ایده های جذاب و متفاوت برای زیباتر شدن مدنظر قرار می ‌گیرد. ممکن است شما به عنوان یک خانم بعد از گذشت مدتی تمایل به کوتاهی مو داشته باشید. مدل موی کوتاه دخترانه تنوع بالایی دارد.
مدل موی کوتاه دخترانه
عوامل موثر در انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه
مدل موی کوتاه زنانه
کوتاهی موهای فر
بافت مو
مدل موی کوتاه مجلسی
نحوه تزیین مدل موی کوتاه دخترانه
كوپ مو چيست ؟
انواع كوپ مو
مدل كوپ بلند
مدل های كوپ موی كوتاه 
انواع كوپ مو برای انواع فرم صورت و حالات مو 
مدل كوپ قارچی حالت دار 
مدل موی كوپ بلانت 
مدل موی باب حجيم 
مدل كوپ كانكيو 
مدل كوپ لير 
مدل كوپ بلند زاويه دار 
مدل كوپ مو نيمه تراشيده
مدل كوپ چتری يک طرفه 
كوپ مو پيكسی تراشيده
مدل موی فرق كج موج دار 
مدل موی كپ كوتاه صاف
مدل موی كوپ پيكسلی نامرتب
مدل مو كپ  مناسب صورت های گرد و يا تپل
مدل كوپ موی مناسب صورت مربعی 
مدل موی كوپ مناسب صورت قلبی 
مدل موی كوپ مناسب صورت بيضی 
مدل مو كوپ مناسب برای صورت های كشيده 
خانم ها همواره علاقه بسیاری به تنوع در سبک میکاپ، مدل مو، تغییر چهره و ... دارند.  تمام این ایده های جذاب و متفاوت برای زیباتر شدن مدنظر قرار می ‌گیرد. ممکن است شما به عنوان یک خانم بعد از گذشت مدتی تمایل به کوتاهی مو داشته باشید. مدل موی کوتاه دخترانه  تنوع بالایی دارد و شما می توانید مدل مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید. البته پیش از اینکه مدل کوتاهی مو را اجرا کنید، بهتر است ابتدا درباره مدل انتخابی خود با آرایشگر مشورت نمایید.
 مدل موی کوتاه دخترانه تغییرات اساسی در چهره و استایل شما به وجود می آورد. با این وجود این مدل زمانی برای شما جذاب تر خواهد بود که متناسب با چهره انتخاب شده باشد. در واقع مدل چهره شما تاثیر قابل توجهی در انتخاب مدل کوتاهی مو دارد. در دنیای امروز تنوع مدل در زمینه کوتاهی مو باعث شده که افراد در هنگام انتخاب مدل موی مناسب دچار سرگردانی شوند. این در حالی است که برخی از افراد تمایل دارند هر چند وقت یکبار کوتاهی مو را تجربه کنند و از این تنوع بهره مند شوند. 

عوامل موثر در انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه

مدل مو دخترانه کوتاه

افرادی که نگران کوتاهی بیش از حد مو یا تغییر چهره هستند، از انجام کوتاهی مو خودداری می کنند. طول گردن، رنگ پوست، فرم و حالت صورت و... می ‌توانند در مدل موی کوتاه دخترانه   تاثیر قابل توجهی داشته باشند.
برای خانم هایی با صورت کشیده، مدل موهایی گزینه مناسب است که باعث قرارگیری بخشی از مو بر روی قسمت پیشانی می شود. چنین مدل موی کوتاه دخترانه می تواند به عنوان مدل موی کوتاه زنانه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. چنین مدل ‌هایی به عنوان مدل اسپرت نیز شناخته می شوند و برای افرادی که دارای گردن بلندی هستند، گزینه مناسبی می باشند. چون در بیشتر موارد این مدل ها با پشت مو همراه هستند.
خانم هایی که تمایل دارند جذاب تر و شاداب تر به نظر برسند، از مدل موهای فانتزی استقبال می کنند. مدل موی فانتزی در واقع یک مدل موی کوتاه دخترانه جذاب است که می ‌تواند شما را کمتر از سن واقعی تان نشان دهد. خانم هایی که از این نوع مدل کوتاهی مو بهره‌ مند می ‌شوند، مشکلی برای حضور در مکان و مراسم ‌های مختلف ندارند.
مدل موی کوتاه دخترانه می تواند علیرغم سادگی بسیار جذاب باشد. این مدل ها به دلیل سادگی برای بیشتر چهره ها گزینه مناسبی هستند و محدودیت سنی در استفاده ندارند.
 مدل موی باب پریشان یک مدل موی کوتاه دخترانه است که باعث خاص شدن افراد می گردد. دختران نوجوان و کم سن و سال معمولاً از چنین مدل موهایی استقبال می کنند. چون در این سنین نیاز به توجه بیشتری دارند.
 پیکسی آندرکات یک مدل موی کوتاه دخترانه بسیار جذاب و خاص است که در میان دختران نوجوان طرفدار و محبوبیت بسیاری دارد. افرادی که طرفدار مدل های راک هستند، از پیکسی آندرکات نیز استقبال می نمایند.

مدل موی کوتاه زنانه

مدل موی کوتاه زنانه

  برخی از خانم ها تمایل دارند با کوتاهی مو گردن خود را  در معرض دید قرار دهند. مدل موهای زاویه دار برای زنان گزینه مناسبی خواهند بود. مدل موی باب یک مدل موی کوتاه زنانه جذاب است که طول گردن شما را به خوبی نشان می دهد. در واقع در این سبک کوتاهی، موهای پشت گردن شما نسبت به موهای جلوی سر کوتاه تر می شوند. مدل موهای زاویه دار می توانند مدل موی کوتاه دخترانه نیز باشند.  
 مدل موی کوتاه زنانه پیکسی برای زنانی مناسب است که از حجم موی کمتری برخوردار هستند. در چنین استایلی، حجم موها همچنان حفظ می شود و فرد با ترفندهای مختلف همچون استفاده از سشوار، اتوی مو و... حجم موی خود را افزایش می دهد.
 خانم هایی که صورت گرد دارند، می توانند از انواع مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه بهره ‌مند شوند. همچنین افرادی که دارای موی پرپشت هستند، می ‌توانند از الگوهای کوتاهی موی خرد شده بهره مند شوند. مدل موهای خرد شده برای صورت های گرد گزینه بسیار مناسبی است. در چنین مدلی، گردی بیش از اندازه صورت حالت خنثی پیدا می‌ کند و چهره شما جذاب تر خواهد شد.
تمام خانم های جوان و مسن برای انتخاب مدل مو حساسیت و وسواس به خرج می دهند. چون سبک کوتاهی معرف مهمی در شخصیت و سلیقه شما خواهد بود. اگر سبک شما برای کوتاهی مو درست باشد، این موضوع از طرف مخاطب به سرعت درک خواهد شد. 

کوتاهی موهای فر

موی فر کوتاه

همان طور که می دانید موهای فر در انتخاب مدل کوتاهی مو از حساسیت بالاتری برخوردار است. واقعیت امر این است که هر مدل موی کوتاه دخترانه برای موهای فر جذاب نیست. از این رو مدل موی انتخابی شما برای موهای فر باید مدلی باشد که بتواند حالت مو و زیبایی آن را همچنان حفظ نماید.

بافت مو

بافت مو

بافت مو نیز همانند مدل موی کوتاه دخترانه از تنوع قابل توجهی برخوردار است. بافت های مو می توانند استایل جذاب و متفاوتی را برای موی سر ایجاد کنند. همچنین از نامرتب شدن موها جلوگیری نمایند. این بافت ها می توانند برای نواحی مختلف از موی سر مورد استفاده باشند. برخی از بافت ها از قسمت جلوی موی سر تا پشت گردن ادامه پیدا می کنند. برخی از بافت ها همچون بافت تیغ ماهی سبک متفاوتی را برای اجرا انتخاب می کنند. بافت های چسبیده به کف سر نیز به مهارت خاص نیاز دارند. ضمن اینکه بعد از اتمام چنین بافت هایی، چهره دچار تغییر اساسی خواهد شد. بافت‌ آفریقایی یکی از بافت موهای جذاب می باشد.
 زمانی که از مدل موی کوتاه دخترانه بهره مند می شوید، احتمالاً شانس بهره‌ مندی از بافت مو را از دست خواهید داد. البته اگر مدل موی انتخابی شما برای کوتاهی در اندازه متوسط باشد، در این صورت امکان بهره مندی از انواع بافت مو برای شما وجود دارد. بافت موها می توانند جنبه تزیینی برای موی سر داشته باشند. تنوع در نحوه بافت امکان تزیین موها را فراهم می نماید. بسیاری از افراد برای حضور در مجالس و مهمانی های مختلف از بافت های متنوع کمک می گیرند. ضمن اینکه برای تزیین بیشتر موهای خود در میان حلقه های بافت از گل های طبیعی همچون گل مریم، گل ارکیده و ... بهره مند می گردند. تمامی این موارد برای زیبایی و جلوه بیشتر مورد توجه قرار می‌ گیرد.

مدل موی کوتاه مجلسی

مدل موی کوتاه مجلسی

 افرادی که از مدل موی کوتاه دخترانه بهره مند شده اند، به مدل موی کوتاه مجلسی نیز نیاز دارند. زمانی که خانم ها موهای خود را کوتاه می کنند، ممکن است در بازه زمانی کوتاهی مو به مهمانی های خودمانی یا مراسم های فامیل های درجه یک دعوت شوند. در چنین شرایطی میکاپ چهره و شینیون مو شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و قطعاً شما نمی توانید از آرایش چهره و شینیون موی خود چشم پوشی کنید. در این حالت برای شینیون مدل موی کوتاه دخترانه از ترفندها و الگوهای زیرکانه کمک گرفته می شود. 
مدل موی کوتاه مجلسی همان شینیونی است که برای مدل موی کوتاه دخترانه مورد استفاده قرار می گیرد. شینیون هایی که برای موهای کوتاه استفاده می شوند، با محدودیت همراه هستند. البته آرایشگران حرفه ای می ‌توانند مدل موهای کوتاه را نیز به شکل بسیار جذابی آرایش نمایند.
در صورتی که مدل کوتاهی مو با حجم قابل توجهی از مو همراه باشد، امکان استفاده از شینیون های مختلف برای مو فراهم خواهد شد. مدل موی کوتاه مجلسی نسبت به سایر مدل موها از اهمیت بالاتری برخوردار است. در واقع چنین مدل موهایی با توجه به سبکی که دارند، نیاز به تزیین و آرایش پیدا می کنند. بنابراین زمانی که با مدل موی کوتاه دخترانه قصد رفتن به مهمانی را دارید، حتماً به مسئله شینیون و آرایش مو توجه داشته باشید.

نحوه تزیین مدل موی کوتاه دخترانه

تزیین مدل موی کوتاه دخترانه

 استفاده از لوازم مختلف برای تزیین مو در سبک های کوتاه بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. پاپیون، روبان، تل سر، تاج مو،  گل و ... از مواردی هستند که برای تزیین و زیبایی بیشتر موهای کوتاه مورد استفاده قرار می‌ گیرند. شینیون انتخابی شما برای آرایش موهای کوتاه باید گزینه ای درخور و مناسب باشد. در غیر این صورت تاثیر چندانی در زیبایی شما نخواهد داشت و چهره شما را نیز ناموزون و ناهماهنگ می نماید.
 هنگامی که با  مدل موی کوتاه دخترانه در مهمانی حاضر می‌ شوید، از میکاپ چهره خود نیز غافل نشوید. میکاپ چهره اگر با دقت و هماهنگ با مدل مو انتخاب شود، می تواند جذابیت فرد را در مهمانی های مختلف افزایش دهد. سبک لباس پوشیدن و تمام جزئیات نیز می تواند در جذابیت و زیبایی شما تاثیر قابل توجهی داشته باشد. 
به طور کلی ما به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه از انواع مدل موهای کوتاه برای انتخاب بهره مند شوید، ابتدا درباره نوع چهره خود و الگوی کوتاهی مناسب برای مو اطلاعات لازم را به دست آورید. در این صورت بعد از انجام مدل موی کوتاه دخترانه از نتیجه کار خود رضایت خواهید داشت و با اعتماد به نفس بالاتری در مهمانی ها و مراسم های مختلف حضور پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که مدل موی انتخابی بخشی از زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین نباید نادیده گرفته شود. 

كوپ مو چيست ؟

كوپ مو

مدل كوپ مو، كلمه ای انگليسی به مفهوم كوتاه كردن مو است؛  اين روز ها بسياری به جای كلمه كوتاهی مو از كلمه كوپ مو استفاده ميكنند.
كوپ مو يكی از پرطرفدار ترين مدل های مو بين خانم ها است. كه اگر با دقت به زاويه بندی صورت شما انجام شود، باعث زيبايی بيشتر صورت شما می شود.علاوه بر اين فاكتور های ديگری هم در انتخاب مدل كوپ موی شما تاثير گذار است، مثل: فرم كلی اندام، سبك زندگی،سليقه، شخصيت و مخصوصا حالت مو های شما.

انواع كوپ مو

انواع كوپ مو

كوپ مو مدل های بسيار متنوعی دارد، اما شايد اين سوال برای شما هم پيش آمده باشد كه چه مدل كوپ مو برای صورت من مناسب تر است؟  در اين مقاله علاوه بر معرفی انواع كوپ مو، به مدل های مناسب برای هر صورت هم می پردازيم. به طور كلی مدل های كوپ مو به دو دسته كوپ بلند و كوپ كوتاه تقسيم  می شوند. مدل های كوپ بلند بيشتر برای فصل های سرد سال است و برای افرادی كه صورت گرد و يا گردن بلند دارند مناسب است. مدل مو های كوتاه كوپ هم برای تابستان بسيار مناسب است و زيبايی گردن و شانه ها را به خوبی نمايان می كند. طبيعی است كه اگر قصد رنگ يا دكلره و يا... را داريد هزينه آن با موی بلند بيشتر می شود.  

مدل كوپ بلند

برای مدل موی كوپ بلند، موی شما بايد حداقل به سر شانه شما برسد تا جذابيت مو را به خوبی نمايان كند. اين مدل مو بسيار كاربردی و راحت است، چرا كه با يك براشينگ ساده به يك مدل جذاب تبديل می شود و برای مواقع لازم به راحتی با يك كليپس يا كش ساده جمع می شود. كوپ بلند برای تمامی سنين كاربردی است و محدوديت سنی ندارد . در نتيجه اگر می خواهيد موهايتان بيش از اندازه كوتاه نشود و در عين حال يك تغيير اساسی و جذاب در استايل تان می خواهيد، مدل كوپ بلند رو  پيشنهاد ميكنم.
اين مدل برای صورت های گرد يا كسانی كه گردن كشيده ای دارند گزينه بسيار مناسبی به شمار  می آيد.

مدل های كوپ موی كوتاه 

مدل کوپ کوتاه

مدل كوپ مو كوتاه هم انواع گوناگونی دارد .مثل : كوپ پيكسی فر، كوپ نامتقارن و... كه باز هم بسته به سن و حالت مو و حجم مو و فرم صورت، انتخاب های بسياری پيش و روی شماست. حالا به برسی مدل های مناسب مو برای هر فرم صورت می پردازيم؛ اين فاكتور بسيار مهم است چرا كه هيچ وقت نبايد صرفا طبق مد روز  مدل موی خود را انتخاب كنيد. به دو دليل: 1)مد روز معمولا برای مدت زمان كوتاهی جذابيت دارد و بعد از مدتی از مد افتاده می شود.  2) دومين و البته مهمترين دليل آن، شخصی سازی نشدن مدل مو برای فرم صورت هر فرد است.

انواع كوپ مو برای انواع فرم صورت و حالات مو 

مدل كوپ قارچی حالت دار 

اين مدل بيشتر برا افرادی كه صورتی كشيده با گردن بلند دارند پيشنهاد ميشود و برای خانم هايی كه دارای صورت تپل يا گردن كوتاه باشند اصلا مناسب نيست.  مدل كوپ مو قارچی بسيار فانتزی و يک مدل موی كوتاه دخترانه بسيار زيبا به شمار می آيد.

مدل موی كوپ بلانت 

مدل موی كوپ بلانت

اين مدل مو برای افراد با موی پرپشت بسيار مناسب است اگر از پر پشتی موی خود راضی هستيد اين مدل مو كوپ برای شما مناسب است ميتوانيد فرق وسط يا فرق كج را انتخاب كنيد.
 فرق وسط كمی مو ها را كم پشت نشان ميدهد و فرق كج جلوه بسيار زيبايی به اين مدل مو ميدهد . اگر موهای پرپشت و صاف يا مجعد و يا فر داريد؛ اين مدل مو ميتواند گزينه خوبی برای شما باشد، زيرا در عين سادگی جلوه خاصی به استايل شما خواهد داد.

مدل موی باب حجيم 

اين مدل به دليل برش های لايه لايه مو، موهای شما را حجيم تر نشان می دهم بنابراين اگر موهای كم پشت داريد اين مدل كوپ مو گزينه ای مطلوب برای شما به شمار می رود. اين مدل به دليل نامتوازن بودن به راحتی با براشينگ ساده حالتی جذاب به خود ميگيرد. همچنين شما ميتوانيد به هر اندازه كه مايل بوديد مو های خود را كوتاه كنيد.

مدل كوپ كانكيو 

اين مدل استايل خاصی را به شما ميدهد، زيرا پشت موها كوتاه و جلو آن كمی بلند تر است . اگر مو های كم پشتی داريد اين مدل كوپ كانكيو را با مو های فر درشت امتحان كنيد . البته اين مدل برای خانم هايی كه صورت و يا گردن بلند دارند پيشنهاد نمی شود. اگر به دليل رنگ و مش قسمتی از موهای شما سوخته است اين مدل بسيار مناسب شماست.

مدل كوپ لير 

اين سبک برای موهای پرپشت بسيار مناسب است؛ چرا كه با لايه های متعدد اجازه می دهد اندكی از حجم مو كاسته شود و لايه های آن ظاهری زيبا به مو های شما ميدهد. 

مدل كوپ بلند زاويه دار 

اين مدل باز هم برای مو های پر پشت و خانم هايی كه صورت لاغر دارند مناسب است.

مدل كوپ مو نيمه تراشيده

اين مدل كوپ با رنگ های فانتزی بسيار خاص است و مدلی جسورانه و قدرتمند است. دراين مدل  لايه های بالايی بيشتر خود را نشان می دهد. اگر از پرپشتی بيش از اندازه مو های خود خسته شده ايد يا مدلی خاص می خواهيد اين مدل كوپ نيمه تراشيده بسيار برای شما مناسب است. 

مدل كوپ چتری يک طرفه 

اين مدل كوپ برای صورت گرد مناسب است؛ چرا كه گردی صورت را متعادل می كند. اگر صورتی گرد داريد، پيشنهاد می شود از ترفند كوپ چتری يک طرفه استفاده كنيد.

كوپ مو پيكسی تراشيده

اين سبک يادآور سبک پانک می باشد و شما را كم سن و سال تر جلوه می دهد؛ البته برای هر استايلی مناسب نيست وبرای افرادی كه گردنی بلند دارند پيشنهاد نمی شود.
اين مدل كوپ مو  برای موهای كم پشت و فر بسيار خيره كننده و جذاب است و ظاهری مدرن به شما می دهد؛ اين مدل برای افرادی با گردن كوتاه هم بسيار مناسب است.

مدل موی فرق كج موج دار 

اين مدل كوپ برای خانم هايی كه از موهای كم پشت و صاف خود رنج می برند خيلی جذاب است و به راحتی انتظارات شما را برای يک مدل موی كم دردسر برآورده می كند.

مدل موی كپ كوتاه صاف

اين مدل در عين سادگی ظاهری معصوم و جذاب به شما می دهد؛ اگر موهايی صاف و يكدست داريد، اين مدل به خوبی چهره شما را تغيير ميدهد. 

مدل موی كوپ پيكسلی نامرتب

اين مدل برای موهای كم پشت بسيار جذاب است؛ اگر موی خيلی كوتاه می پسنديد اين مدل مو كوپ را حتما امتحان كنيد.
با تمام توضيحاتی كه در مورد مدل های مختلف كوپ دادم شايد باز هم برخی سردرگم باشند. اصلا جای نگرانی نيست كافيست كه در آينه نگاهی به صورت و حالت موهای خود بياندازيد. با من همراه باشيد تا مدل كوپ مناسب خودتان را پيدا كنيد. 

مدل مو كپ  مناسب صورت های گرد و يا تپل

برای اين فرم بايد موهای شما حداقل تا چانه يا بلند تر باشد، مخصوصا اگر موهای مجعد يا فر داريد نبايد از مدل های كپ كوتاه استفاده كنيد چرا كه اين مدل های صورت شما را گرد تر از حد معمول نشان می دهد، در نتيجه مدل مو های كوپ بلند برای اين فرم صورت مناسب تر است. 

مدل كوپ موی مناسب صورت مربعی 

كسانی كه صورتی پهن دارند، بهتر است مدل موهايی انتخاب كنند كه انتهای مو را خرد شده و شلوغ نشان دهد تا پهنای بيش از  حد فک را بپوشاند. 

مدل موی كوپ مناسب صورت قلبی 

اگر صورت شما حالتی قلب مانند دارد، بايد از مدل هايی استفاده كنيد كه مو هايتان را پرپشت تر نشان دهد. مدل هايی كه كوتاهی مو تا شانه ميرسد بهترين گزينه هستند . مثل مدل كوپ پيكسلی. دقت كنيد كه شما با فرم صورت قلبی بايد توجه را از چانه ها به چشم ها و گونه های خود هدايت كنيد. 

مدل موی كوپ مناسب صورت بيضی 

فرم بيضی با اكثر مدل های مو كوپ سازگار است و به خوبی با مدل های مختلف هماهنگ می شود. كسانی كه صورت بيضی شكل دارند بايد از مدل موهايی كه صورت را مثل هرم نشان می دهد، دوری كنند. همچنين مدل هايی كه بالای سر حالت خرد و شلوغ به خود ميگيرد برای اين افراد مطلوب نيست چرا كه حالت دراز به صورت فرد می دهد. 

مدل مو كوپ مناسب برای صورت های كشيده 

دقت كنيد كه مو ها نه خيلی بلند و نه خيلی  كوتاه باشد. حالت موی مجعد برای اين صورت ها فوق العاده هستند. مدل موی چتری كج يا صاف می تواند كشيدگی صورت را كنترل كند.
 ميان تمام فاكتور های مهم برای انتخاب مدل كوپ مو ، سليقه هر فرد حرف اول را می زند اگر شما به مدل خاصی علاقه مند هستيد، شانس امتحان كردن آن را از خود نگيريد. 
اگر برای مدت زيادی موهای بلندی داشتيد و از پشيمانی بعد از كوتاهی مو می ترسيد، ابتدا مدل های كوپ بلند را امتحان كنيد و يا مدل هايی انتخاب كنيد كه نياز به رسيدگی مداوم نداشته باشند و وقت زيادی برای آراسته شدن لازم نداشته باشند؛ اين گونه احتمال پشيمان شدن شما كمتر خواهد شد.
ثبت نظرات
نظرات