آموزش آرایش دخترانه

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
از دیرباز تاکنون آرایش دخترانه و آرایش کردن دخترها مورد توجه ویژه این قشر از افراد جامعه واقع بوده است. دختران و بانوان با استفاده از انواع آرایش های مختلف از آرایش ساده دخترانه تا مدل های آرایش دخترانه دیگر با استفاده از انواع لوازم آرایش دخترانه می توانند خود را زیباتر بیارایند تا زیباتر به نظر آیند.
آرایش دخترانه

آرایش دخترانه؛ زیبایی در عین سادگی

امروزه بیش از گذشته زنان و دختران به دنبال آراستگی و زیبایی خود هستند و ترجیح می دهند این زیبایی و آراستگی علاوه بر جذاب کردن آن ها ساده باشد. آرایش ساده یا همان آرایش دخترانه علاوه بر سادگی سبب جوان تر شدن شما نیز می شود. چون ترکیب رنگ این آرایش کاملا دخترانه است. نکته قابل توجه و مهم در رابطه با آرایش دخترانه این است که این آرایش چهره شما را دگرگون نمی کند؛ بلکه همان چهره طبیعی شما را جذاب تر و جوان تر نشان می دهد. بسیاری از افراد نیز آرایش روزانه دارند و تقریبا بدون آرایش زندگی برای آن ها سخت می شود. آرایش و میکاپ دخترانه بهترین گزینه برای چنین افرادی است. توجه داشته باشید آرایش دخترانه شما زمانی به ثمر می رسد و در پایان نتیجه خوبی دارد که تکنیک های مربوط به میکاپ دخترانه به خوبی و درستی رعایت شود.

رسیدگی به پوست و آرایش آن مهم ترین بخش در میکاپ دخترانه

آرایشی دخترانه

اولین مرحله برای آرایش دخترانه، توجه به پوست است. بخاطر داشته باشید که تغییر و ترمیم پوست به جوان تر شدن شما کمک می کند. اصولا افرادی که پوستی مناسب و بدون هر گونه خط و خش دارند؛ جوان تر و شاداب تر به نظر می رسند. بنابراین زیرسازی پوست اهمیت بسیاری دارد. توجه داشته باشید که بهتر است در طول سال به پوست اهمیت بدهید تا کار زیرسازی پوست برای شما آسان تر باشد. بدین ترتیب می توانید وقت کمتری را نیز برای آرایش کردن سپری کنید. استفاده از برخی مواد آرایشی و زیباسازی برای پوست اهمیت بسیاری دارد. خصوصا اگر سبک انتخابی شما آرایش دخترانه باشد؛ این اهمیت دو چندان می شود.

کانسیلر؛ یک پوشش دهنده درجه یک

کانسیلر

اگر پوست صورت شما پر از لک و جوش هایی است که برای آرایش شما را گرفتار خود می کنند؛ نگران نباشید. چرا که کانسیلر به خوبی و با اطمینان کامل این اثرات را از بین برده و یا کم رنگ و کم رنگ تر می کند تا جایی که پس از استفاده از کانسیلر اعتماد به نفستان مضاعف می گردد. در کنار جوش و لک که مشکل تعداد زیادی از دختران جوان و بانوان است؛ مشکل دیگر تیرگی و گودی زیر چشم است که این مورد نیز با کانسیلر به راحتی حل می شود. توجه  داشته باشید که کانسیلری که برای پوشش دهی جوش و لک استفاده می کنید؛ دقیقا رنگ پوستتان باشد و البته کانسیلر زیر چشم بهتر است متمایل به رنگ زرد باشد تا آرایش دخترانه شما زیباتر در صورت شما خودنمایی کند.

مدل آرایش دخترانه

میکاپ دخترانه

چند سالی می شود که آرایش شدید و غلیظ از مد افتاده و بیشتر بانوان و دختران به دنبال آرایش ساده دخترانه هستند. همین امر سبب شده چندین مدل آرایش دخترانه روی کار بیاید. مدل آرایش دخترانه بیش از هر چیزی این امتیاز را به شما می دهد که چهره کاملا طبیعی داشته باشید. اغلب خانم های جوان به دنبال آرایش ساده دخترانه هستند. یکی از پرطرفدارترین آرایش های دخترانه، آرایش لایت و ملایم است. چرا که این نوع از مدل آرایش دخترانه به شدت صورت شما را ملیح و جوان می کند. پس بخاطر داشته باشید برای یک میکاپ دخترانه شیک بهتر است به سراغ آرایش لایت بروید. چند نکته نیز برای آرایش لایت اهمیت دارد. نکته اول اینکه ابرو ها در مدل لایت و آرایش دخترانه حتما باید پهن و دخترانه باشند. نکته دوم اینکه زاویه فک و دیگر سایه ها باید به گونه ای ترسیم شود که  کاملا شخص را جوان تر و شاداب نشان دهند و آخرین نکته اینکه بهتر است مژه های شما کلاسیک یا نچرال کاشته شود تا حالت طبیعی چشمان شما را دگرگون نکند.

چه لوازم آرایش را لوازم آرایش دخترانه می دانند؟

لوازم آرایش دخترانه

دختران تقریبا پس از رسیدن به سن بلوغ به دنبال خرید و استفاده از لوازم آرایش هستند. البته که هر خانمی به مقداری لوازم آرایش نیاز دارد. ولی قطعا همه خانم ها به اندازه یک آرایشگر به لوازم آرایش نیازمند نیستند و البته که به اندازه یک آرایشگر لوازم آرایش مصرف نمی کنند. اما همگی بانوان ایرانی خصوصا دختران جوان مقداری لوازم آرایش نیاز دارند در ادامه به لوازم آرایش مورد نیاز دختران برای آرایش دخترانه مورد نیاز این قشر از جامعه می پردازیم. 

کانسیلر: 

کانسیلر از جمله مهم ترین لوازم آرایشی است که دختران جوان استفاده می کنند و در آرایش عروس بسیار استفاده می شود. چرا که این وسیله آرایشی تیرگی زیر چشمان شما را از بین می برد. از طرفی چون دختران جوان پوستی مستعد جوش دارند و هر لحظه ممکن است با یک جوش مواجه شوند؛ وجود یک کانسیلر در لوازم آرایش آن ها ضروری به نظر می رسد. چرا که کانسیلر علاوه بر پوشاندن تیرگی زیر چشم سبب می شود جوش ها و لکه ها نیز پوشانده شوند. توجه داشته باشید که بهتر است رنگ کانسیلر استفاده شده متناسب با پوست و نزدیک به رنگ پوست انتخاب شود.

کرم های بی بی یا سی سی: 

بی بی کرم

کرم پودر یکی از قدیمی ترین لوازم آرایش است که همچنان به قوت قدیم توسط بانوان مصرف می شود. اما نکته قابل توجهی که در این جا وجود دارد؛ این است که کرم پودر برای مصرف روزانه و دائمی سنگین است و پوست را آزار می دهد. پس بهتر است برای استفاده روزانه و همیشگی، این کرم را از فهرست لوازم آرایش خود حذف کنید و نیاز روزانه خود را با کرم های بی بی یا سی سی برای آرایش دخترانه خود برطرف کنید. نکته جالب توجه دیگر این است که این کرم ها یعنی کرم های بی بی یا سی سی علاوه بر اجرای وظیفه کرم پودر، کرم مرطوب کننده نیز می باشند. در واقع می توان گفت: کرم های مرطوب کننده رنگی هستند. جالب تر اینکه این کرم ها علاوه بر حفظ رطوبت پوست، صورت اس پی اف هم دارند و از شما در برابر اشعه های خورشید و نور آفتاب  محافظت می کنند.

فونداسیون : 

داشتن یک فونداسیون نیز برای هر خانمی در کیف لوازم آرایش دخترانه آن ها لازم و ضروری است. امروزه فونداسیون های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام با ویژگی های خاص خود از آرایش شما در برابر عوامل خارجی متفاوت محافظت می کنند. فونداسیون در مدل های مختلف نظیر مایع، پودری، کرم مانند و غیره در بازار موجود است.

پالت سایه چشم: 

سایه چشم در رنگ های مختلف و متنوع وجود دارد. اما شما برای آرایش روزانه خود به تمامی رنگ ها نیاز ندارید؛ بلکه بیش از هر رنگی از رنگ های دودی، کرم، صورتی و برنز استفاده می کنید. البته این مورد کاملا سلیقه ای است؛ ولی همگی ما می دانیم که برخی رنگ ها در پالت سایه چشم بدون کاربرد و مصرف باقی می ماند. پس بهتر است پولتان را برای خرید پالت های بیش از ده رنگ برای آرایش دخترانه مصرف نکنید. چرا که بیشتر رنگ های پالت بدون مصرف باقی خواهد ماند.

خط چشم: 

خط چشم

خط چشم از جمله جذاب ترین لوازم آرایش دخترانه است که طرفداران زیادی دارد. چرا که به خوبی می تواند حالت چشمان شما را تغییر داده و زیباتر کند. خط چشم ها مدل های متفاوت و گوناگونی دارند. اما اینکه بگوییم تمامی مدل ها خط چشم دخترانه هستند؛ دروغی بیش نیست. مسلما همانند سایر موارد آرایشی برای آرایش دخترانه، خط چشم ها نیز برای مدل میکاپ دخترانه متفاوت است. البته ناگفته نماند که حالت چشم شما نیز برای مدل خط چشم دخترانه اهمیت دارد. از دیر باز تاکنون سادگی و زیبایی در کنار یکدیگر مد بوده است و هرگز از مد نیفتاده است. مدل خط چشم نیز از این قانون و قاعده مستثنی نگشته است. مدل خط چشم ساده بهترین نوع خط چشم برای دختران است. در این مدل شما فقط یک خط طبیعی و نازک روی پلک بالایی خود ترسیم می کنید. این مدل خط چشم دخترانه ترین حالت، زیباترین و طبیعی ترین خط چشم است. یک مدل دیگر از خط چشم وجود دارد که می توان بعد از مدل طبیعی آن را بهترین مدل خط چشم دخترانه دانست که آرایش دخترانه را چندین برابر زیبا می کند. مدل گربه ای، مدل پر طرفداری است که آرایش دخترانه را جذاب و دوست داشتنی می کند. این مدل خط چشم بیشتر برای دختر خانم هایی کاربرد دارد که چشمانی ریز و بادامی دارند. مدل گربه ای چشمان ریز دختران را درشت و خوش حالت می کند و البته عکس این ماجرا نیز صادق است. بدین ترتیب که این مدل برای دختران چشم درشت و چشم آهویی اصلا مناسب نیست و آرایش دخترانه زیبا و حتی آرایش صورتشان را بر هم می زند. مدل های دیگر خط چشم کمتر و شاید اصلا برای آرایش دخترانه استفاده نشوند.

رژ و رژگونه: 

رژ و رژگونه  نیز از جمله اقلام آرایشی است که در میان دختر خانم ها طرفداران بسیاری دارد و اصولا رنگ ست و یا نزدیک به هم استفاده می شود. رژ یکی از مهم ترین ارکان آرایش دخترانه است. در واقع رژ روح آرایش است و بدون آن آرایش بی معناست. بهترین رنگ رژ برای آرایش دخترانه، رنگ های لایت است. گاهی نیز زدن یک مداد لب و یک رژ خیلی لایت برای آرایش دخترانه کافی است و آرایش شما را زیبا و دلربا می کند.

ریمل و فرمژه: 

فرمژه وسیله کاربردی است که برای آرایش دخترانه اهمیت بسیاری دارد. چرا که حالت چشمان شما را معصوم و کودکانه می کند و این میکاپ دخترانه شما را زیبا می کند. از ریمل نیز غافل نشوید. چرا که مژه های فر شده را چندین برابر زیبا می کند.
ثبت نظرات
نظرات