با انواع تبلیغات آشنا شوید

کسب و کار
به اشتراک بگذارید:  
تبلیغات، موثرترین روش برای معرفی برند و محصولات و خدمات است. شما می توانید برای کسب موفقیت در حرفه و شغل خود، با استفاده از روش های مختلف تبلیغات انجام دهید. برای این کار باید با انواع تبلیغات آشنا شوید و مخاطب خود را شناسایی کنید. با ما همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.
انواع تبلیغات

مقدمه

تبلیغات، روشی موثر برای معرفی مشاغل و محصولات مختلف در سراسر دنیاست. بدون وجود تبلیغات تقریبا می توان گفت حتی شناخت بهترین برندها هم پشت پرده ابهام باقی می ماند و شاید آنطور که باید شناخته نشوند. شما می توانید از انواع تبلیغات برای معرفی شغل و خدمات خود استفاده کنید. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که با توجه به هدف تبلیغاتی و با توجه به نوع کسب و کار، شما می توانید از این تبلیغات استفاده کنید. در این مقاله قصد ما بر این است که شما را با انواع روش های تبلیغاتی و تاثیرات آنها آشنا کنیم تا بتوانید در انتخاب خود، مصمم باشید و از مناسب ترین روش تبلیغاتی برای معرفی حرفه و محصولات خود استفاده کنید. با ما همراه باشید.

آشنایی با مفهوم تبلیغات

به طور کلی تبلیغات به معنی آگاهی دادن و اطلاع رسانی است. زمانی که شما می خواهید یک تغییر و یک شروع را به سمع و نظر عموم برسانید، می توانید با تبلیغات این کار را انجام دهید. شما باید به تبلیغاتی که انجام می دهید، توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا همانطور که تبلیغات حرفه ای می تواند موثر باشد، تبلیغات با عیب و نقص نیز می تواند در افت و کاهش جذب مشتری تاثیر داشته باشد. برای اینکه بتوانید تبلیغاتی حرفه ای و بدون عیب و نقص داشته باشید، باید به موارد زیر توجه کنید:
رسانه
موضوع و محتوا
شاید بعد از شنیدن نام تبلیغات، اولین چیزی که در ذهن شما نقش ببندد، آگهی باشد. در واقع این معادل برای تبلیغات مناسب است زیرا انواع تبلیغات با هدف معرفی و آگاهی رسانی انجام می شوند. آیا می دانید موثرترین تبلیغات کدام یکی از انواع تبلیغات هستند؟ در واقع موثرترین آنها، تبلیغاتی است که بتواند مخاطب را به هدفش برساند و به نوعی برای نیازهای وی راه چاره ای داشته باشد. طی این تبلیغات، مخاطب کاملا تفهیم می شود و همین موضوع باعث می شود تا نسبت به خرید، رغبت نشان دهد.

چگونه تبلیغات موثر برای کسب و کارمان پیدا کنیم؟

تبلیغات چیست

هر کسب و کاری، یکی از انواع تبلیغات را می طلبد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کدام یک از تبلیغات می توانند برای کسب و کار شما مناسب باشند؟ و یا چه ویژگی هایی باعث می شود تا یک شیوه تبلیغاتی برای کسب و کار شما مفید و سودمند باشد؟
دقیقا اینجا همان جایی است که شما باید با انواع تبلیغات آشنا شوید. زمانی که شما بدانید هر شیوه تبلیغاتی با چه هدفی به سمع و نظر مخاطب می رسد، قطعا می توانید یک انتخاب صحیح برای انتخاب شیوه تبلیغاتی خود داشته باشید. به خاطر داشته باشید که امروزه عرصه، عرصه تبلیغات به شیوه های مدرن است به همین علت شما باید با شیوه های مناسب تبلیغات انجام دهید. برای اینکه بتوانید شیوه مناسب تبلیغات را بیابید، بهتر است تا این سه سوال را از خودتان بپرسید:
1. هدف شما از تبلیغ معرفی کسب و کار است یا بازاریابی؟
2. کدام رسانه تبلیغاتی را مد نظر دارید؟ تلویزیون، تبلیغات در اینستاگرام، بیلبوردها و...؟
3. مخاطبان شما در چه گروه سنی و در چه قشری از جامعه قرار دارند؟ سبک زندگی آنها، نگرش و نیازهایشان چیست؟
زمانی که شما به این سوالات پاسخ درستی دهید، می توانید اهدافتان را کاملا مشخص پیگیری کنید. حال برای آشنایی بیشتر با انواع تبلیغات بهتر است تا در ادامه همراه ما باشید.
آیا می دانید برای توسعه کسب و کار خود به چه چیزهایی احتیاج دارید؟ برای جواب این موضوع هم به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

آشنایی با انواع تبلیغات

معیارهای مختلفی برای  برای دسته بندی و طبقه بندی انواع تبلیغات وجود دارد. با در نظر گرفتن این معیارها می توانید با انواع تبلیغات آشنا شوید و یکی از آنها را برای اجرای تبلیغات خود استفاده کنید.
انواع تبلیغات بر اساس محل انتشار: اولین معیار برای دسته بندی تبلیغات به محل انتشار آنها برمی گردد. تبلیغات بر اساس محل انتشار به دو دسته تقسیم بندی می شوند: تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین. منظور از تبلیغات آنلاین تمامی تبلیغاتی است که در فضای مجازی و در بستر اینترنت منتشر می شوند. این تبلیغات می توانند از طریق گوگل، اینستاگرام، اینترنت و... منتشر شوند و به سمع و نظر مخاطبان برسد. تبلیغات آفلاین تبلیغاتی هستند که در تمام رسانه های آفلاین منتشر می شوند. مثل تلویزیون، رادیو، بیلبورد، روزنامه و... هر کدام از این تبلیغات مخاطبان خاص خودش را دارد. همچنین میزان تاثیرگذاری این تبلیغات با یکدیگر متفاوت است.
انواع تبلیغات بر اساس مخاطب: شما باید مخاطبان خود را شناسایی کنید. بعضی از تبلیغات جنبه بیزینس دارند و بیشتر به منظور جذب کسب و کارهای دیگر انجام می شوند. در مقابل تبلیغاتی هستند که فقط برای جذب مصرف کنندگان به سمت کسب و کار انجام می شوند. شما می توانید با شناسایی مخاطبان خود، آنها را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

انواع تبلیغات بر اساس نحوه بازاریابی و نحوه تعامل با مخاطب

انواع تبلیغات

تبلیغات از لحاظ نحوه بازاریابی و نحوه برقراری تعامل با مخاطب نیز تقسیم بندی می شوند. شما به کدام یک از روش های زیر با مخاطبانتان ارتباط برقرار می کنید؟
انجام تبلیغات برای بازاریابی مستقیم: در این روش فروشنده می تواند به طور مستقیم با خریدار و مشتری ارتباط برقرار کند. در این روش فروشنده می تواند از طریق ایمیل، نامه نگاری، پیام رسانی با موبایل و... با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. 
انجام تبلیغات برای بازاریابی غیر مستقیم: منظور از تبلیغات غیر مستقیم، تبلیغات محیطی است. این تبلیغات شامل انتشار آگهی در روزنامه ها، شبکه های اجتماعی و... می باشند.
برای اینکه بتوانید یکی از این تبلیغات را انتخاب کنید باید بدانید که قصد دارید چه چیزی را تبلیغ کنید. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

انواع تبلیغات طبق نوع کالا و خدمات و یا برند 

اهداف تبلیغات، با یکدیگر یکسان نیستند. شما باید در ابتدا مشخص کنید که با چه هدفی می خواهید تبلیغات انجام دهید؟ آیا قصد شما فروش کالاست یا برند سازی؟ این موضوع می تواند در جهت دهی به هدف شما بسیار موثر باشد. حال به موارد زیر توجه کنید:
تبلیغات برای برند سازی: در تبلیغاتی که قصد و هدف شما فقط برند سازی است، لزوما افزایش فروش کالا شما را راضی نگه نمی دارد؛ بلکه شما برای ساخت هویت، ارزش افزایی و تثبیت نام تجاری و برند محصولات خود تلاش می کنید. انجام تبلیغات با این هدف، بسیار متفاوت است با اهداف دیگر.
تبلیغات برای کالا یا خدمات: در این شیوه تبلیغاتی شما قصد دارید کالا یا خدماتتان را به کسانی که به آنها نیاز دارند، ارائه دهید. در بعضی از این تبلیغات مبنای اصلی فروش و کسب سود و درآمد نیست بلکه این تبلیغات ممکن است برای امور خیریه انجام شود.

آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی

نام آشنا ترین نوع تبلیغات، تبلیغات اینترنتی هستند. همه ما بارها و بارها این نوع تبلیغات را از شبکه های اجتماعی و بستر اینترنت دریافت کرده ایم. تبلیغات اینترنتی در قالب محتوای تصویری و متنی به مخاطبان ارائه می گردد. شما می توانید با استفاده از انواع این روش های تبلیغاتی، کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. این تبلیغات شامل بازاریابی موتور جستجو، تبلیغات از طریق نصب اپلیکیشن، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات در اینستاگرام، رپورتاژ آگهی و... می شوند. شما می توانید با شناسایی مخاطبانتان و همچنین مشخص نمودن اهداف خود یکی از این تبلیغات را برای معرفی کسب و کار و حرفه خود انتخاب کنید. همه چیز به این بستگی دارد که شما چه هدفی دارید و چقدر قصد دارید برای این تبلیغات هزینه کنید.

تبلیغات محیطی

انواع تبلیغات محیطی بسته به نوع تبلیغات شما در مکان های مختلف قابل اجرا هستند. شما می توانید با هدفمند کردن تبلیغاتتان و همچنین  شناسایی مخاطبانتان یکی از انواع این تبلیغات را انجام دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که مخاطبین شما چه گروه های سنی هستند و با چه روش هایی جذب می شوند. به طور مثال اگر مخاطبین شما رانندگان و مسافران هستند، شما می توانید از تبلیغات بیلبوردی استفاده کنید. 
تبلیغاتی که از طریق پوسترهای دیواری انجام می شود، برای عموم مردم مناسب است. این تبلیغات بیشتر برای فضایی مورد استفاده قرار می گیرد که در معرض دید انبوهی از جمعیت است. در مقابل تبلیغات ترانزیت بر روی بدنه اتوبوس ها و یا داخل متروها در معرض دید عموم قرار می گیرند و آگاهی رسانی انجام می دهند. شما می توانید با استفاده از تبلیغات محیطی، آگهی های خود را به سمع و نظر انبوهی از مردم برسانید و تاثیرات آن را بر روی کسب و کار خود مشاهده کنید. هر کدام از این تبلیغات نیز با اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال بیلبوردها انواع مختلفی دارند که هر کدام از انواع آنها با توجه به هدف شما برای تبلیغات خاص مورد استفاده قرار می گیرند. شما بیلبوردها را در سایز های مختلف در سراسر شهرها و اتوبان ها مشاهده کرده اید و با انواع آنها آشنایی دارید.

تاثیر تبلیغات بر روی کسب و کارها

تبلیغات زمانی بازدهی بالایی دارد که در آن اصول و ویژگی های جذب مشتری به خوبی انجام شده باشد. شما می توانید با استفاده از انواع تبلیغات و رعایت اصول مهم تبلیغاتی، مشتریان بسیار زیادی را جذب کسب و کار خود کنید و با استفاده از آنها فروش محصولاتتان را بالا ببرید. در مقابل می توانیم بگوییم شما می توانید از طریق تبلیغات یک برند سازی قوی داشته باشید. البته این موضوع نیز مورد اهمیت قرار می گیرد که شما برای انجام تبلیغات پربازده باید هزینه های بالاتری را خرج کنید. همچنین در نظر داشته باشید که زمانی که نتیجه تبلیغات را ببینید تمام این هزینه ها به شما باز می گردد.

تاثیر تبلیغات در کسب و کار

ثبت نظرات
نظرات