همه چیز در مورد باشگاه بدنسازی

باشگاه‌ها و اماکن ورزشی
به اشتراک بگذارید:  
ورزش کردن در هر سنی و در هر موقعیت لازم است و موجب شادی و نشاط افراد می شود. باشگاه های بدنسازی یکی از بهترین مکان ها برای رسیدن به تناسب اندام می باشد. اکنون ما شما را با ویژگی های بهترین باشگاه بدنسازی آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.
باشگاه بدنسازی
بهترین باشگاه بدنسازی کدام باشگاه است؟
مهم ترین نکته در انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی
 هزینه ‌ی عضویت در باشگاه بدنسازی چقدر است؟
ساعت کار باشگاه های بدنسازی
آشنایی با دستگاه های باشگاه
 امکانات رفاهی باشگاه بدنسازی را بررسی کنید
اهمیت مربی باشگاه بدنسازی
امکانات تهویه هوا در باشگاه بدنسازی
باشگاه بدنسازی تهران
چرا باید در انتخاب نوع باشگاه بدنسازی تهران دقت کرد؟
برنامه باشگاه بدنسازی
تمرینات باشگاه بدنسازی بانوان
آیا حضور مربی تغذیه در باشگاه بدنسازی بانوان لازم است؟
باشگاه اشتراکی و باشگاه مخصوص
سخن آخر در مورد باشگاه های بدنسازی

بی شک، بدنسازی و ورزش کردن، جز کارهای مورد علاقه ‌ی تمامی آقایان می باشد. البته ناگفته نماند که خانم ‌های زیادی هستند که به تناسب اندام و عضله سازی بدن خود اهمیت زیادی می ‌دهند و در باشگاه بدنسازی ثبت نام می ‌کنند. در هر حال حاضر بدنسازی چیزی است که هم از سوی بانوان و هم آقایان بسیار پرطرفدار می باشد. با بنکوی همراه باشید.

حال در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به تناسب اندام و عضله سازی خود اهمیت می ‌دهید و می ‌خواهید در باشگاه های بدنسازی عضو بشوید؛ بنابراین در ادامه همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با بهترین باشگاه بدنسازی، با ویژگی ‌های یک باشگاه خوب و با کیفیت و نکات بدنسازی و عضله سازی و ... آشنا شوید.

 اگر اهل ورزش و بدنسازی نیستید پس بدانید که:

در صورتی که شما اهل ورزش و بدنسازی نیستید پس بدانید که سخت در اشتباهید! چرا که با ورزش کردن علاوه بر حفظ سلامت جسمی و همچنین تناسب اندام، روح شما نیز تقویت می ‌شود. در واقع با ورزش کردن سلامت جسمی و روحی شما تضمین خواهد شد. به همین دلیل دست کم باید روزانه یک ساعت وقت خود را برای ورزش کردن صرف کرد. 

هیچ بهانه ای هم در این میان قابل قبول نخواهد بود. چه شاغل باشیم؛ چه خانه دار، چه محصل و ... باید برای سلامت جسم و روح خود وقت بگذاریم. در صورتی که ترافیک شلوغ و دور بودن باشگاه های بدنسازی را دلیل ورزش نکردن بدانیم؛ باز هم قابل قبول نیست! پس بهانه های ورزش نکردن را کنار بگذارید و ورزش را از همین امروز شروع کنید. چرا که آنقدر تعداد باشگاه های بدنسازی در سطح شهر بالا رفته که در هر جایی از شهر هم می توانید به راحتی باشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. پس همین حالا عزمتان را جزم کنید و در یک باشگاه بدنسازی ثبت نام کنید و ورزش کردن را شروع کنید.

جالب است بدانید که در بسیاری از ورزش ها از ژیمناستیک گرفته تا فوتبال و تنیس همگی ورزشکاران به باشگاه های بدنسازی مراجعه می کنند و حرکات مرتبط با ورزش خود را انجام می دهند.

بهترین باشگاه بدنسازی کدام باشگاه است؟

بهترین باشگاه بدنسازی

از آنجایی که این روز ها تعداد باشگاه های بدنسازی در سطح شهر بسیار زیاد شده است؛ به همین دلیل، انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی کمی سخت تر شده است. در واقع قبل از اینکه در باشگاه بدنسازی ثبت نام کنیم باید به نکات زیادی دقت کنیم و همه جوانب را در نظر بگیریم. پس در ادامه با ما همراه باشید؛ تا شما را که قصد دارید بهترین باشگاه بدنسازی را بشناسید؛ راهنمایی کنیم.

مهم ترین نکته در انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی:

محل باشگاه های بدنسازی

هزینه عضویت در باشگاه های بدنسازی

ساعت کار باشگاه های بدنسازی

دستگاه‌ های باشگاه بدنسازی

مربی باشگاه های بدنسازی

تجهیزات باشگاه های بدنسازی

محل باشگاه های بدنسازی

یکی از مهم‌ ترین فاکتور ها برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی، محل آن می باشد. با ترافیک های سنگینی که این روزها همه را خسته کرده است؛ پس نزدیک بودن محل باشگاه بسیار مسئله ‌ی مهمی خواهد شد. با دور بودن آدرس باشگاه بدنسازی ممکن است از جلسات تمرینی خود عقب بیفتند و یا حتی جلساتی که بابت آن هزینه داده اید؛ را از دست بدهید.

در صورتی که باشگاه بدنسازی خوبی نزدیک محل خود پیدا نمی ‌کنید؛ نگران نباشید! ما در اینجا هستیم تا شما را با لیست بهترین باشگاه های بدنسازی در شهرتان و در نزدیک به محل زندگی شما آشنا کنیم. البته ناگفته نماند که افرادی هم هستند که قید مسافت دور و دراز را می ‌زنند و به آن سوی شهر خود می ‌روند تا در معروف ترین باشگاه بدنسازی ثبت نام کنند. در هر حال چه دنبال باشگاه نزدیک به محل خود باشید و چه قصد ثبت نام در باشگاه ‌های معروف بدنسازی در شهر خود را دارید؛ ما در اینجا شما را راهنمایی خواهیم کرد.

در کنار ورزش بدنسازی، تمرینات هوازی و وزرش آیروبیک به سلامتی و زیبایی اندام شما بسیار کمک می کند.

 هزینه ‌ی عضویت در باشگاه بدنسازی چقدر است؟

هزینه عضویت در باشگاه بدنسازی

دومین معیاری که برای انتخاب بهترین هزینه باشگاه ورزشی باید مد نظر قرار دهیم، هزینه عضویت در باشگاه بدنسازی می باشد. درست است که می ‌گویند هر گرانی بی حکمت و هر ارزانی بی دلیل نیست ولی بعضی از باشگاه های بدنسازی به بهانه ‌های مختلف، هزینه ثبت نام را بسیار بالا می‌ برند. تا حدی که اگر بخواهیم قیمت عضویت آن ‌ها را با قیمت باشگاه های دیگر در سطح شهر مقایسه کنیم؛ متوجه تفاوت چشمگیر قیمت ها خواهیم شد.

پس پیشنهاد می ‌کنیم که در زمان عضویت در باشگاه، در مورد هزینه ‌ها حتما سوال کنید و از امکانات و تجهیزاتی که قرار است در اختیار شما قرار دهند مطلع شوید و همه چیز را سبک و سنگین کنید.

ساعت کار باشگاه های بدنسازی

ساعت کار باشگاه بدنسازی


از دیگر فاکتور های مهم که در هنگام انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی، باید در نظر داشته باشید ساعت کار باشگاه می باشد. از آنجایی که بیشتر افراد شاغل شده اند و مشغله کاری زیادی دارند؛ پس ساعت کاری باشگاه بدنسازی باید متنوع و در تمامی روزها فعال باشد.

آشنایی با دستگاه های باشگاه

از مهم ‌ترین فاکتور های انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی، تعداد و کیفیت دستگاه های باشگاه می باشد. یک باشگاه بدنسازی باید به تعداد زیادی از وزنه ‌ها، ماشین ‌ها، دمبل ‌ها و هالتر ها، دستگاه های هوازی و ... مجهز باشد. تعداد و کیفیت دستگاه ‌های کاردیو از جمله تردمیل، دوچرخه ثابت، دستگاه الپتیکال و ... مناسب باشد.

پس ضروری است که قبل از ثبت نام در باشگاه بدنسازی، درون سالن چرخی بزنید و به همه چیز دقت کنید. از تجهیزات وزنه زنی و دمبل گرفته تا دستگاه های بزرگ و تردمیل ها! بهتر است یکی یکی آن ها را تست کنید و ببینید آیا درست کار می کنند یا خیر! آیا به دستگاه ها رسیدگی شده است یا خیر! آیا تعداد دستگاه های مورد نیاز مناسب است یا خیر!

 امکانات رفاهی باشگاه بدنسازی را بررسی کنید

باشگاه بدنسازی خوب

یکی از مهم ‌ترین موضوعاتی که جدیدا بیشتر از همیشه اهمیت پیدا کرده؛ موضوع نظافت و ضد عفونی کردن باشگاه‌ های بدنسازی می باشد. رعایت پروتکل های بهداشتی نیز در این میان بسیار اهمیت دارد. در واقع با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمیز بودن و ضدعفونی کردن تمامی دستگاه ‌ها بعد از اتمام هر جلسه توسط یک نظافتچی اصل بسیار مهم و به یک موضوع حیاتی تبدیل شده است.

علاوه بر این تعداد افراد حاضر در باشگاه در یک تایم مشخص نیز از دیگر مسائلی است که در دوران کرونا اهمیت پیدا کرده است. قطعا افراد از حضور در باشگاه‌ های پر جمعیت دست کشیده و به سراغ باشگاه ‌های خلوت تر می روند. علاوه بر این، رعایت فاصله اجتماعی در باشگاه نیز بسیار اهمیت دارد. در یک باشگاه خوب باید فاصله بین دستگاه ‌ها، رعایت شده باشد.

یکی دیگر از مسائلی که در بحث امکانات رفاهی جای می ‌گیرد؛ موضوع بوفه باشگاه می باشد. بیشتر افرادی که در باشگاه های بدنسازی ثبت نام می ‌کنند؛ هدفشان عضله سازی می باشد. پس به همین دلیل از مکمل های غذایی زیادی ممکن است استفاده کنند. از این رو بهتر است یک باشگاه بدنسازی از بوفه با تنوع غذایی بالایی برخوردار باشد. بوفه باشگاه باید دارای آب آشامیدنی، انواع و اقسام نوشیدنی‌ ها، مکمل ‌ها و همچنین لوازمی مانند بطری، میکسر و ... باشد و در اختیار اعضای باشگاه بگذارد.

از دیگر امکانات رفاهی باشگاه بدنسازی، اتاق ماساژ و استراحت می باشد. داشتن اتاق مخصوص ماساژ از امتیازات باشگاه بدنسازی محسوب می ‌شود. چرا که بعد از ورزش ‌های سنگین و نفس گیر، نیاز است تا بدن ریکاوری و ریلکس شود. به همین دلیل وجود یک اتاق ماساژ و استراحت نیاز خواهد شد.

در کنار ورزش بدنسازی استخر و شنا کردن نیز به تناسب اندام شما بسیار کمک می کند.

اهمیت مربی باشگاه بدنسازی

مربی باشگاه بدنسازی

خیلی وقت ‌ها، مربیان باشگاه ملاک معروفیت باشگاه‌ های بدنسازی می باشند. یک باشگاه ایده آل قطعا باید از مربیان بسیار با تجربه و مجرب استفاده کند. مربی که از دانش بالایی برخوردار شده باشد. علاوه بر این طرز برخورد مربیان با اعضای باشگاه بدنسازی بسیار مهم است و باید با اعضای باشگاه مانند یک دوست رفتار کند. علاوه بر این ‌ها مربی باید از وضعیت تک تک اعضای باشگاه، از جمله وضعیت سلامتی، تغذیه، جسمی و حتی روحی آن ها مطلع باشد و قبل از شروع کار آن را در نظر گرفته و طبق آن برنامه ای ویژه برای او در نظر بگیرید و فرد را برای رسیدن به هدف هدایت کند.

امکانات تهویه هوا در باشگاه بدنسازی

از دیگر فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی، وجود امکانات تهویه مطبوع می باشد. باشگاه ها و سالن های ورزشی حتما باید به امکانات هواسازی مجهز شده باشند تا بوی عرق ناشی از فعالیت های ورزشی، فضای باشگاه را پر نکند و بتوان با خیال راحت در محیطی بسیار مطبوع با دمای مناسب و استاندارد، مشغول به فعالیت‌ های سنگین شد.

باشگاه بدنسازی تهران

باشگاه بدنسازی تهران

حال که در مورد ویژگی های یک باشگاه خوب بدنسازی اطلاعات کاملی را آموختید، وقت آن رسیده که به صورت اختصاصی به مسأله ی باشگاه بدنسازی بانوان بپردازیم.

بسیاری از بانوان از مراجعه با باشگاه بدنسازی امتناع کرده و دلیل خود را این گونه بیان میکنند که با ورزش بدنسازی، اندام مردانه پیدا خواهیم کرد.

در جواب به شما می توان گفت که میان فیزیک مردانه و زنانه تفاوت های بسیاری از جمله میزان ترشح هورمون، فورم ماهیچه و غیره وجود دارد، پس قطعا تجربه ی یکسانی از ورزش بدن سازی نخواهند داشت. بانوان دارای سطح چربی بیشتر، میزان هورمون کمتر و فیزیولوژی ضعیف تری نسبت به آقایان هستند و به همین دلیل بیشترین تجربه را در خوش اندامی خواهند دید تا شباهت ظاهری به مردانی که بدنسازی کار میکنند. با مراجعه به یک باشگاه حرفه ای و استفاده از تعالیم صحیح و اصولی یک مربی با تجربه، قطعا متوجه تاثیرات مثبت آن در سلامتی و روحیه ی خود خواهید شد.

چرا باید در انتخاب نوع باشگاه بدنسازی تهران دقت کرد؟

باشگاه ورزشی

اگر میخواهید از یک باشگاه اصولی و حرفه ای برای رسیدن به اهدافتان استفاده نمایید باید در مرحله ی اول دقت کنید آیا تجهیزات مورد کاربرد در باشگاه مناسب جنسیت شما هست؟ به عبارت دیگر اکسسوری یا تجهیزات یک باشگاه بدنسازی بانوان با آقایان قطعا تفاوتهای زیادی با یکدیگر دارند. به عنوان نمونه دمبلها در باشگاه مردانه اصولاً سنگین تر و شش ضلعی هستند، در حالی که برای بانوان باید سبک تر باشد. یا نمونه ی دیگر فراوانی دستگاه های هوازی برای بانوان نسبت به آقایان است. پس حتما در انتخاب باشگاهی که قرار است مسبب حال خوب شما در کنار تناسب اندامتان باشد دقت بیشتری نمایید.

به عبارت دیگر، صرفا فراوانی تجهیزات ورزشی مهم نیست بلکه تناسب آن با جنسیت شما هم ملاک مهمی است که باید مد نظر قرار بگیرد. باشگاه بدنسازی تهران، تماما تجهیزات مربوط به بانوان و آقایان را به صورت کامل و اساسی در اختیار دارد‌.

برنامه باشگاه بدنسازی

برنامه باشگاه بدنسازی

قطعا توجه به یک باشگاه و ویژگی های آن که پیشتر ذکر شد، در کنار داشتن یک برنامه بدنسازی کارآمد است که به عملکرد شما، نتیجه ی دلخواه میدهد. برنامه باشگاه بدنسازی در واقع یک برنامه ی کوتاه یا بلند مدت است که در آن می توانید بر اساس اهداف، نیازهایتان و صلاحدید مربی، مشخص نمایید که چه میزان، چه تعداد و چه حرکتی را باید انجام دهید. برخی افراد ضمن داشتن آگاهی لازم از اصول طراحی چنین برنامه ای، خود نسبت به تنظیم برنامه باشگاه اقدام میکنند. برخی دیگر این مورد را از مربی ورزشی درخواست می نمایند. در هر صورت باشگاهی را انتخاب نمایید که مربی آن توانایی ارائه ی یک برنامه بدنسازی اصولی را داشته باشد. 

تمرینات باشگاه بدنسازی بانوان

باشگاه بدنسازی بانوان

در باشگاه بدنسازی بانوان تمرینات به دو دسته ی هوازی و غیر هوازی تقسیم میگردند.

تمرینات هوازی: این نوع تمرینات بیشتر برای چربی سوزی و کاهش وزن انجام میگیرد. دلیل این امر نیز سوزاندن کربوهیدرات و چربی های بدن برای تامین انرژی می‌باشد.

تمرینات غیر هوازی: در واقع در باشگاه به این نوع تمرینات، تمرین با وزنه میگویند. با کاهش بیشتر کربوهیدرات ها برای تامین انرژی، قطعا کاهش وزن چندانی را در پی نخواهد داشت. از نکات مثبت تمرین های غیر هوازی، افزایش حجم ماهیچه و چگالی استخوان ها، تقویت مفاصل و تاندون ها و در کل بالا بردن متابولیسم بدن است.

 انتخاب هدفتان در کنار باشگاهی که دارای تجهیزات و مربی فعال در هر دو نوع تمرینات است، قطعا بیش از هر نکته ی دیگری میتواند دارای اهمیت باشد.

آیا حضور مربی تغذیه در باشگاه بدنسازی بانوان لازم است؟

مربی تغذیه

بیشتر بانوانی که به مراکز ورزشی مراجعه می کنند هدفشان کاهش وزن یا لاغری است. همان گونه که مستحضر هستید، انجام تمرینات در کنار رژیم غذایی نتیجه ای بهتر با سرعت بیشتر خواهد داشت. داشتن بدنی کم چرب و خوش فرم، نیاز به تمرینات حرفه ای و رژیم غذایی اصولی دارد. برخی مربیان ورزشی، دوره های مربوط به اصول رژیم غذایی را گذرانده اند، و خود با توجه به ویژگی های مراجعه کننده، رژیم غذایی میدهند و برخی دیگر از باشگاه ها، از پزشکان متخصص تغذیه کمک میگیرند. در دو حالت، شما به نتیجه خواهید رسید. اگر دارای اضافه وزن هستید و میخواهید به کمک باشگاه وزن کم کند، حتما باشگاهی را انتخاب نمایید که دارای مربی یا پزشک تغذیه باشد. در باشگاه بدنسازی تهران به این نیاز شما نیز توجه ویژه ای شده است.

باشگاه اشتراکی و باشگاه مخصوص

باشگاه بدنسازی اشتراکی

باشگاه اشتراکی، در واقع به مواردی اطلاق میشود که هر دو مورد آقایان و بانوان در شیفت ها یا روزهای مختلف از حضور در آن بهره مند می گردند. اما باشگاه بدنسازی مخصوص، یعنی مکان مورد نظر فقط برای استفاده ی یک جنسیت، آقا یا خانم در نظر گرفته شده است. معمولا باشگاه های مخصوص گزینه های مناسب تری هستند، چرا که اختصاصا دارای امتیازات، ویژگی ها و تجهیزات مورد نیاز یک جنسیت هستند.

سخن آخر در مورد باشگاه های بدنسازی

تا اینجا شما را با فاکتورهای زیادی که باید برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی به آن ها دقت کنید؛ آشنا کردیم. حال ما با کنکاشی که در سطح تمامی شهر ها داشتیم؛ توانستیم لیستی از بهترین باشگاه ‌های بدنسازی را گردآوری کنیم و به طور کاملا رایگان در اختیار شما عزیزانی که در یک باشگاه خوب عضو بشوید؛ قرار بدهیم. تمامی باشگاه ‌های معرفی شده؛ زیر ذره بین ما رفته و مورد بررسی قرار داده ایم. پس با رجوع به آن ها، ورزش کردن را از همین امروز شروع کنید. جهت داشتن سلامت جسمی و روحی خود حتما ورزش کنید.

هادی چوپان بدنساز

ثبت نظرات
نظرات