نکاتی که باید قبل از میکروبیلدینگ ابرو بدانید

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
میکروبیلدینگ ابرو یک تکنیک آرایشی نیمه دائم می باشد که امروزه رواج زیادی پیدا کرده است و خیلی از خانم‌ها برای زیباسازی و پر پشت کردن ابرو خود از آن استفاده می‌کنند در این محتوا سعی کرده‌ایم تمام نکات ضروری و لازمی که باید در مورد این روش بدانید را به شما بگوییم پس با ما همراه باشید.
میکروبیلدینگ ابرو
میکروبیلدینگ ابرو چیست؟
ماندگاری میکروبیلدینگ ابرو
استفاده از  میکروبیلدینگ ابرو به چه کسانی توصیه می‌شود؟
میکرو بیلدینگ ابرو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟
ظاهر شوکه کننده در ابتدای کار
نکاتی که لازم است پیش از انجام میکروبیلدینگ ابرو بدانید
مراقبت‌های مورد نیاز بعد از  میکروبیلدینگ ابرو
مراجعه به متخصص
آیا به هنگام  میکروبیلدینگ ابرو دردی را احساس می‌کنیم؟
برای این که یک  میکروبیلدینگ ابرو موفق داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم

پیدا کردن متخصص مناسب و دیدن نمونه کارهای او
مقایسه‌ی قیمت
داشتن جلسه‌ی مشاوره
میکروبیلدینگ ابرو یک روشی است که به کمک آن می‌توانید ابروهای زیبا، قرینه و پر پشت تری داشته باشید. خیلی از خانم‌ها از ظاهر ابروهای خود راضی نیستند چرا که گاهی اوقات بر اثر برداشتن‌های غیر اصولی، رنگ کردن‌های مکرر و یا هر دلیل دیگری ابروها از حالت تقارن در می آیند و کم پشت و بی فروغ می‌شوند. لذا خیلی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که با میکروبیلدینگ ابرو زیبایی را به ابروهای خود باز گردانند. میکروبیلدینگ انواع مختلفی دارد میکروبیلدینگ ابرو، خط چشم، رژ لب و مژه که ما امروز همان طور که گفتیم به شکل اختصاصی در مورد میکروبیلدینگ ابرو صحبت می‌کنیم.

میکروبیلدینگ ابرو چیست؟

به طور کلی میکروبیلدینگ یک نوع آرایش دائم است اما نباید آن را با تاتو اشتباه بگیرید. تاتوها خیلی غیر عادی هستند زیبایی چندانی ندارند مخصوصا زمانی که صورت افراد آرایش نداشته باشد. اما در میکروبیلدینگ سعی می‌شود ابروها حالت طبیعی خود را حفظ کنند.
 با کمک روش میکروبیلدینگ ابروهای شما پر و طبیعی به نظر خواهند رسید. در این روش یک متخصصی که در این زمینه تبحر دارد سوزنی را در زیر سطحی‌ترین لایه‌ی پوست فرو می‌برد و هاشورهایی را ایجاد می‌کند در این روش معمولا از قلم‌هایی استفاده می‌شود که چند سوزن دارند تا کار بهتر و سریع‌تر پیش برود.  این هاشورها باید کاملا طبیعی و به شکل تار موهای ابرو در همان منطقه باشند. این روش طبیعی‌ترین روش حال حاضر می‌باشد که معمولا باعث خون ریزی هم نمی‌شود فقط در عده‌ای که پوست خیلی نازک و حساسی دارند ممکن است که کمی خون آبه ایجاد بشود.
همین سطحی بودن کار میکروبیلدینگ ابرو باعث می‌شود که ابروها بسیار آراسته و طبیعی به نظر برسند و هم این که ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن و تاتو داشته باشند. این فرایند در آرایش چشم نقش مهمی دارد و باعث تاثیر در زیبایی چشم ها نیز می شود.

ماندگاری میکروبیلدینگ ابرو

میکروبیلدینگ ابرو چیست

با میکروبیلدینگ ابروی شما کاملا زیبا و طبیعی به نظر می‌رسد اما بیشتر از این که یک روش دائمی‌باشد یک روش نیمه دائمی است و ماندگاری آن معمولا بین 6 ماه تا 36 ماه می‌باشد. به یاد داشته باشد که بعد از انجام کار میکروبیلدینگ هر 4 تا 8 هفته لازم است که برای کار ترمیم به متخصص خود مراجعه کنید البته نگران نباشید چرا که این مدت مراجعه به مراتب بیشتر می‌شود تا در نهایت به سالی یک بار می‌رسد.
شاید همین موضوع که اثر میکروبیلدینگ بعد از مدتی از بین می‌رود در ابتدا به نظر شما یک نوع عیب محسوب بشود. اما در واقع نیمه دائمی بودن آن به نوعی مزیت است. خیلی از خانم‌هایی که ابروی خود را تاتو کرده‌اند پس از گذشت چند سال از کار خود پشیمان شده‌اند چرا که هیچ تغییری در ابرو خود نمی‌توانند به وجود بیاورند و از مدل ابروهای خود خسته می‌شوند.

استفاده از  میکروبیلدینگ ابرو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

این روش معمولا راه حل پیشنهادی به کسانی است که ابروهای به اصطلاح تنکی دارند و می‌خواهند ابرو خود را پرپشت و مرتب کنند. کسانی که در ابرو خود جای زخمی دارند که درآن قسمت ابروها از بین رفته‌اند می‌توانند با این کار جای زخم را بپوشانند. بعضی‌ها از همان ابتدا ابروهایشان نامتقارن است این افراد هم می‌توانند با کار میکروبیلدینگ ابروهای خود را متقارن کنند.

میکرو بیلدینگ ابرو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

میکرو بیلدینگ ابرو

میکرو بیلدینگ به کسانی که پوست چرب، اگزما و جوش های بدخیم دارند توصیه نمی‌شود و بهتر است از این کار خودداری کنند. به طور کلی افرادی که پوست حساس یا شرایط پزشکی خاصی دارند مثلا باردار هستند بهتر است که این کار را انجام ندهند. حساس بودن پوست این افراد باعث می‌شود که به هنگام هاشور زدن احتمال کمی خون ریزی وجود داشته باشد در نتیجه ابروها خوب رنگ نمی‌گیرند و نتیجه‌ی دلخواه به دست نمی‌آید. حتی کسانی که بچه شیر می‌دهند هم بهتر است که این کار را انجام ندهند.
کسانی که بیماری‌های خود ایمنی، سرطان، صرع و مشکلات گردش خون دارند بهتر است قبل از انجام  میکروبیلدینگ با دکتر خود مشورت کنند. یادتان باشد که آلرژی هم نوعی بیماری خود ایمن محسوب می‌شود.

ظاهر شوکه کننده در ابتدای کار

بعد از این که آرایشگر برای شما کار میکروبیلدینگ ابرو را انجام داد احتمالا شما از نتیجه‌ی کار شکه خواهید شد علت آن هم این است که ابرو شما در ابتدا کمی ملتهب و متورم است و از آن رنگی که می‌خواستید پر رنگ‌تر شده است. به همین خاطر خیلی از افراد در ابتدا شکه می‌شوند اما باید گفت که این نتیجه کاملا طبیعی است و نگران نباشید. چرا که با گذشت کمی زمان و انجام جلسات ترمیمی مشکل حل خواهد شد و با از بین رفتن التهاب و کمرنگ شدن ابروها به نتیجه‌ی دلخواه خود نزدیک می‌شوید.

نکاتی که لازم است پیش از انجام میکروبیلدینگ ابرو بدانید

میکرو بیلدینگ ابرو چیست

از یک هفته قبل از انجام کار میکرو بیلدینگ اصلاح انجام ندهید مخصوصا با موچین و وکس.
از ده روز قبل کار لایه برداری و پاکسازی صورت را انجام ندهید علت آن ‌هم این است که پوست صورت شما حساس می‌شود و همان طور که در بالا به آن اشاره شد پوست حساس می‌تواند کاری کند که شما نتیجه‌ی خوبی را نگیرید.
از سی روز قبل از میکروبیلدینگ از مصرف ویتامین A و B و محصولات حاوی رتینول اجتناب نمایید.
همچنین بهتر است که از مصرف ویتامین E نیز خودداری کنید چرا این ویتامین خون را رقیق می‌کند.
از دو هفته قبل در معرض نور آفتاب قرار نگیرید منظورمان حمام آفتاب و ماندن زیر نور مستقیم آفتاب می‌باشد.
در همان روز بهتر است که ورزش نکنید.
از سه روز قبل از وکس و رنگ استفاده نکنید.
از نوشیدن الکل و یا مصرف آسپرین و ایبوپروفن از 48 ساعت قبل از انجام  میکروبیلدینگ ابرو خودداری نمایید.
از دو ساعت قبل از انجام میکروبیلدینگ از مصرف قهوه یا هر ماده‌ی کافئین دار دیگر خودداری کنید چرا که کافئین پوست را حساس می‌کند.

مراقبت‌های مورد نیاز بعد از  میکروبیلدینگ ابرو

ابرو میکروبیلدینگ

بعد از انجام میکروبیلدینگ هر روز دو بار صبح و شب با آب و صابون ابروهای خود را بشویید به یاد داشته باشید که این کار را با ملایمت انجام دهید و در هر شست و شو مطمئن شوید که به خوبی صابون از پوست شما پاک و آبکشی به درستی انجام شده است. سپس ابروهای خود را با یک حوله‌ی نرم به آرامی خشک کنید. همچنین می‌توانید بعد از شست و شو مقداری روغن نارگیل به ابروهای خود بزنید و کمی آن را روی ابروها مالش دهید تا به خوبی جذب بشود. علی رغم این که عده‌ای شستن روزانه‌ی ابرو را پیشنهاد می‌دهند عده‌ای ممکن است که بگویند که هرگز این کار را نباید انجام داد آن چه که مهم است نوع ابرو و پوست شما می‌باشد بنابراین سعی کنید توصیه‌های لازم را از همان متخصصی که کارتان را انجام داده بگیرید.
تا یک مدت ترجیحاً یک ماه سعی کنید ابروهای خود را دست‌کاری نکنید و بوتاکس و لایه برداری انجام ندهید. سعی کنید تا قبل از جلسه‌ی ترمیم اول از لوازم آرایشی بر روی ابرو خود استفاده نکنید و حتی وسایل مراقبت پوستی هم بهتر است که به قسمت‌های هاشور خورده نرسند.
از روز  میکروبیلدینگ ابرو تا هفت روز بعد ورزش نکنید تا صورتان هم عرق نکند. بنابراین باید از سونا و جکوزی و حمام‌های طولانی با آب داغ که بخاری زیادی را ایجاد می‌کنند پرهیز کنید. ترجیحاً در این مدت شنا هم نکنید مخصوصا در استخرهای عمومی.

مراجعه به متخصص

برای انجام کار  میکروبیلدینگ ابرو باید به متخصصی مراجعه کنید که در زمینه آرایش دائم دوره‌های لازم را گذرانده باشد و آموزش دیده باشد. شما برای این که مطمئن شوید که متخصص مورد نظرتان صلاحیت لازم را دارد می‌توانید از او بخواهید که مدارک مربوط به آموزش‌های خود را به شما نشان دهد. این مدارک در کنار تجربه و مهارت می‌توانند نتایج خوبی را به دنبال بیاورد.

آیا به هنگام  میکروبیلدینگ ابرو دردی را احساس می‌کنیم؟

از آن جایی که سوزن در سطحی‌ترین لایه‌ی پوست شما فرو می‌رود مسلما درد زیادی را ایجاد نمی‌کند اما با این وجود خیلی از متخصصین در این زمینه از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند تا مشتری استرس نداشته باشد و احساس راحتی کند. به هنگام هاشور زدن پوست منطقه مورد نظر باید کاملا باز و کشیده شده باشد تا هم اگر بی حسی استفاده شده سریع عمل کند و هم رنگ بهتر در زیر پوست قرار گیرد. بنابراین در اکثر سالن‌ها تمهیداتی فراهم می‌شود تا شما ضمن احساس کمترین درد بیشترین نتیجه را بگیرید.

برای این که یک  میکروبیلدینگ ابرو موفق داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم


ابرو میکرو بیلدینگ


پیدا کردن متخصص مناسب و دیدن نمونه کارهای او

مهم‌ترین و اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که یک متخصص خوب در این زمینه را پیدا کنید. در این زمینه فضای مجازی مخصوصا اینستاگرام به شما می‌تواند کمک بزرگی بکند. شما با دیدن نمونه کارهایی که افراد در پیج خود می‌گذارند کامنت هایی که در زیر پست‌ها گذاشته می‌شود می‌توانید با نمونه کارهای یک سالن و میزان رضایت مشتری‌ها آشنایی پیدا کنید. ضمن این که معمولا عکس مدارک و مجوزهای سالن را در پیج خود می‌گذارند و شما به راحتی می‌توانید با دیدن مدرک به تحقیق در مورد اعتبار آن سالن بپردازید.

مقایسه‌ی قیمت

اگر چه نباید کیفیت را فدای قیمت کنید اما کماکان قیمت یک اصل مهم و اساسی در انتخاب می‌باشد با مقایسه کردن هزینه‌ی سالن‌هایی که سطح مشابهی دارند می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

داشتن جلسه‌ی مشاوره

قبل از انجام  میکروبیلدینگ ابرو سعی کنید با متخصص مربوطه یک جلسه مشاوره داشته باشید تا نکات تضمینی را برای قبل از  میکروبیلدینگ و بعد از آن به شما تذکر دهد و نکات تکمیلی را به شما گوشزد کند تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.
ثبت نظرات
نظرات