اسکوم تراپی روشی نوین برای درمان مشکلات پوستی

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
یکی از بهترین و نوین ترین روش های درمانی برای پوست اسکوم تراپی است. این روش درمانی بدون درد و خونریزی انجام می شود. به همین علت بیمار کاملا احساس راحتی دارد و جای هیچ نگرانی و استرسی وجود ندارد. در این بخش قصد داریم اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.
اسکوم تراپی

با اسکوم تراپی بیشتر آشنا شوید

اسکوم تراپی یکی از روش های درمانی و جوانسازی پوست است. این روش که کاملا غیر تهاجمی می باشد باعث پاکسازی، زیباسازی، جوانسازی و تا حدودی برطرف کردن مشکلات و عیوب پوستی می شود. به همین علت می توان گفت امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. اسکوم که نام دستگاه مخصوص این روش زیباسازی و جوانسازی برای پوست است، به شما کمک می کند تا پوستی سفت و ارتجاعی داشته باشید. به همین علت دیگر خبری از افتادگی و شل شدگی پوست نخواهد بود و چروک های پوستی تا حد زیادی برطرف می شوند.
در روش اسکوم تراپی برای پوست تکنولوژی اولتراسوند و یونیزاسیون با یکدیگر روی غشاء و لایه های میانی پوست تاثیر می گذارند و به نوعی این لایه ها را ماساژ می دهند. به این ترتیب گردش خون بیشتری در پوست اتفاق می افتد. زمانی که گردش خون در بافت های و لایه های پوستی بیشتر شود، قطعا اکسیژن رسانی و تغذیه رسانی به پوست نیز بیشتر می شود و در نتیجه بسیاری از مشکلات پوستی برطرف می شوند.

اسکوم تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

اسکوم تراپی چیست

حال که متوجه شدید اسکوم تراپی چیست، شاید این سوال در ذهنتان نقش ببندد که این روش درمانی برای چه کسانی مناسب است؟ همانطور که می دانید روش های مختلفی از جمله تزریق انواع فیلر و بوتاکس، هایفوتراپی، عمل های جراحی و روش های بسیار دیگر برای کمک به زیباسازی و جوانسازی پوست در علم پزشکی تعریف شده اند. اما آیا می دانید چرا بعضی از افراد اسکوم تراپی را برای درمان انتخاب می کنند؟ بسیاری از افراد به هیچ وجه در درمان هایی که تهاجمی است یا در آن از سوزن و وسایل دیگر این چنینی استفاده می شود، احساس راحتی نمی کنند. به همین علت ممکن است حین درمان استرس و فشار زیادی به آنها وارد شود و به دنبال آن مشکلاتی نیز برایشان به وجود بیاید. به همین علت اسکوم تراپی را برای درمان انتخاب می کنند. 
این روش درمانی بسیار موثر و مفید است. زیرا سبب بالا رفتن گردش خون در پوست صورت می شود و به دنبال این موضوع ترمیم بافت های آسیب دیده پوست اتفاق می افتد. افرادی که پوست های چرب و خشکی دارند، بدون هیچ محدودیتی می توانند از این روش برای رسیدن به چهره ای زیبا و جوان استفاده کنند.

اسکوم تراپی چه تاثیری روی پوست می گذارد؟

دستگاه اسکوم تراپی

یکی از مهمترین تاثیراتی که اسکوم تراپی برای پوست دارد، پاکسازی عمیق آن است. ذرات معلق در هوا، آلودگی ها، مواد آرایشی و... همگی جزو فاکتورهایی هستند که باعث آلوده شدن پوست می شوند. گاهی این مواد و ذرات به عمق پوست نفوذ پیدا می کنند و باعث بروز جوش های سرسیاه و آکنه های پوستی می شوند. همچنین ممکن است منافذ پوستی را بیش از حد باز یا بسته کنند. به همین علت خوب است تا پوست به صورت عمقی پاکسازی شود. پاکسازی صورت به صورت عمقی از جمله ویژگی های دستگاه اسکوم است. 
دستگاه اسکوم در هر دقیقه هزاران ارتعاش در سطح پوست ایجاد می کند که این ارتعاشات باعث ماساژ پوست می شوند. همچنین ژلی که به سری دستگاه می زنند، دارای خاصیت ترمیم کنندگی برای پوست می باشد و هیچ نوع عوارضی را برای پوست صورت شما به وجود نمی آورد. دستگاه اسکوم، علاوه بر پاکسازی عمقی پوست باعث لیفت و جوانسازی نیز می شود. برای آشنایی با مزایای بیشتر این روش زیباسازی و جوانسازی پوست، موارد زیر را دنبال کنید.

مزایای اسکوم تراپی چیست؟

مزایای اسکوم تراپی

همانطور که متوجه شدید، اسکوم تراپی در مقایسه با سایر روش هایی که برای زیباسازی و جوانسازی پوست در علم پزشکی تعریف شده است، غیر تهاجمی است و برای شما ناراحتی به وجود نمی آورد. اما بهتر است تا به بررسی مزایای بیشتری از این روش درمانی بپردازیم.

دارای خاصیت لایه برداری برای پوست

یکی از مهمترین مزایای اسکوم تراپی این است که باعث لایه برداری پوست می شود. این روش درمانی، سلول های آسیب دیده و مرده سطح پوست را از بین می برد و این موضوع باعث می شود تا سلول های جدید در سطح پوست ساخته شوند و آسیب های پوستی از بین برود. به همین علت حذف سلول های مرده پوستی و لایه برداری پوست یکی از مهمترین ویژگی های این روش درمانی است.

لیفتینگ پوست

یکی دیگر از مزایا و ویژگی های اسکوم تراپی برای پوست، لیفتینگ است. همانطور که می دانید پوست شل و افتاده آسیب های زیادی می بیند. بسیاری از چین و چروک های پوستی نیز به دنبال همین شل شدگی پوست به وجود می آیند. بنابراین می توان گفت در اسکوم تراپی تکنولوژی اولتراسوند به پوست کمک می کند تا سفت شود و خاصیت ارتجاعی خودش را به دست آورد. این موضوع منجر به جوانی و زیبایی چهره می شود.

پاکسازی عمقی پوست

از دیگر ویژگی ها و مزایای اسکوم تراپی، پاکسازی عمقی پوست است. همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، فاکتورهای بسیار زیادی هستند که به لایه های زیرین و به عمق پوست نفوذ پیدا می کنند. به همین علت نیاز است تا پوست به صورت عمیق پاکسازی شود. از دیگر مزایای این روش درمانی، کمک به پاکسازی عمیق پوست است. در فرآیند درمان با دستگاه اسکوم تمامی آلودگی هایی که در لایه های زیرین پوست قرار دارند، برطرف می شود و پوست شادابی و طراوت خودش را به دست می آورد.

از بین بردن چین و چروک های پوستی

رفع چین و چروک صورت

یکی دیگر از مزایای استفاده از روش اسکوم تراپی، کمک به جوانسازی و زیباسازی پوست است. ظهور چین و چروک های ریز سطح پوست، ظاهری بد برای پوست به وجود می آورد. به همین علت می توان گفت استفاده از یک روش مناسب برای حذف این چین و چروک ها به جوانسازی و زیباسازی پوست کمک زیادی می کند. اسکوم تراپی یکی از روش های بسیار مناسب برای کمک به برطرف کردن چین و چروک های پوستی می شود و تا حد بسیار زیادی می توان گفت به زیبایی و جوانی پوست کمک می شود.

آبرسانی پوست

از دیگر مزایای اسکوم تراپی، آبرسانی به پوست است. همانطور که می دانید، خشکی پوست آسیب های بسیار زیادی برای پوست به همراه دارد. این روش درمانی علاوه بر کمک به برطرف کردن مشکلات پوستی، باعث آبرسانی و تغذیه پوست نیز می شود. به همین علت می توان گفت اگزمای پوستی و التهابات پوستی نیز با این روش درمان می شوند.

درمان جوش، جای جوش و آکنه

از دیگر مزایای اسکوم تراپی برای پوست، کمک به برطرف کردن جوش، جای جوش و آکنه است. همانطور که می دانید جوش های پوستی ظاهری بد و آزار دهنده برای پوست به وجود می آورند. به همین علت باید به جای کاور کردن آنها با کرم پودر از یک روش درمانی مناسب استفاده کرد. از آنجایی که طی اسکوم تراپی آبرسانی و تغذیه به پوست انجام می شود، چربی پوست کنترل شده و جوش و آکنه های پوستی درمان می شود.

عوارض، دوره نقاهت و تعداد جلسات درمانی در اسکوم تراپی چقدر است؟

عوارض اسکوم تراپی

حال که متوجه شدید اسکوم تراپی چه مزایایی برای پوست دارد، شاید این سوال در ذهنتان به وجود بیاید که عوارض آن چیست؟ همانطور که می دانید، تمام روش های درمانی در پزشکی دارای عوارض جانبی خاص خودشان هستند. به همین علت باید همانطور که مزایای آنها را در نظر می گیرید، عوارض آن را نیز در نظر بگیرید. البته به خاطر داشته باشید که بعضی از روش های درمانی دارای عوارض بسیار خفیف و جزئی هستند و گاهی ممکن است این عوارض شامل حال تمام افراد نشود. اما در هر صورت بهتر است تا این عوارض را در نظر بگیرید.
خوب است تا بدانید در اسکوم تراپی به دلیل عدم استفاده از سوزن و حرارت، هیچ گونه تورم، کبودی، خارش، سوزش، درد، قرمزی و... به وجود نمی آید. به همین خاطر باید بگوییم این روش جزو استثنایی ترین روش هایی است که هیچ عوارض جانبی برای آن گزارش نشده است. بنابراین شما می توانید با خیال راحت از این روش برای درمان مشکلات پوستی تان کمک بگیرید. همچنین بعد از درمان با اسکوم تراپی نیازی به سپری کردن دوره نقاهت نیست و شما می توانید بلافاصله پس از درمان، به انجام فعالیت های روزانه تان بپردازید. این در واقع یکی از بهترین و مهمترین مزیت های این روش است. زیرا علاوه بر فوایدی که برای پوست دارد، بدون هیچ عوارض جانبی و درد و خونریزی، جوانی و زیبایی را به پوست شما هدیه می دهد.
در خصوص تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با اسکوم تراپی باید بگوییم در ابتدا نیاز است تا شما دو بار در هفته تحت درمان قرار بگیرید. پس از آن طبق نظر پزشک متخصص و روند بهبودی پوستتان پزشک تعداد جلسات مورد نیاز را به شما اعلام خواهد کرد. اما با توجه به آسیب های پوستی و شدت آنها بین 8 الی 15 جلسه اسکوم تراپی برای درمان قطعی مشکلات پوستی نیاز است.

سخن پایانی

اسکوم تراپی یکی از روش های غیر تهاجمی و درمانی برای پوست است که مزایا و فواید بسیار زیادی دارد. این روش درمانی بدون درد و خونریزی مشکلات پوستی را برطرف می کند و کلاژن سازی را در پوست تحریک می نماید. شما می توانید برای برطرف کردن مشکلاتی همچون خشکی و اگزمای پوست، جوش و جای جوش، چین و چروک های پوستی و... از این روش استفاده کنید و نتایج فوق العاده شگفت انگیز آن بر روی پوستتان را ببینید.
ثبت نظرات
نظرات