راهنمای خرید میز ناهارخوری، از صفر تا صد!

فروشگاه‌های مبلمان و لوازم داخلی منزل
به اشتراک بگذارید:  
در این راهنمای خرید میز ناهارخوری به عوامل مهم در انتخاب یک میز مناسب از جمله فضای در دسترس آشپزخانه و اتاق ناهار خوری، اشکال مختلف میز، رنگ و انواع آن پرداخته شده است. به طورکلی میزی که انتخاب می‌شود باید در طرفین خود فضای آزاد داشته باشد و بستگی به دکوراسیون و چیدمان منزل دارد.
راهنمای خرید میز ناهارخوری
در راهنمای خرید میز ناهارخوری تهیه شده توسط مجموعه بنکوی، همه تلاش ما بر این است که خرید یک میز ناهار خوری جدید را به یک تجربه هیجان انگیز و لذت بخش تبدیل کنیم، بنابراین اگر هنگام خرید وسایل خانه یا تعویض مبلمان، از خود پرسیده‌اید که «چگونه میز ناهارخوری انتخاب کنم؟» جای درستی آمده‌اید. از جنس و متریال، اشکال مختلف میز تا تناسب آن با دکوراسیون، راهنمای خرید میز ناهارخوری ما همه چیزهایی را که باید قبل از تصمیم گیری بدانید بررسی خواهد کرد. پس به مطالعه این مطلب ادامه داده و جستجوی خود را به روش درست آغاز کرده و مطمئن باشید که سال‌ها از خرید خود کاملاً راضی خواهید بود.
به این فکر کنید که یک میز ناهارخوری را برای حداقل ده سال می‌خرید. از سلیقه و میل شخصی گرفته تا عملی بودن ایده‌ها و فانتزی‌های‌تان قبل از خرید، چیزهای زیادی وجود دارد که باید قبل از شروع جستجو در مورد آن‌ها فکر کنید!

چه اندازه میز ناهارخوری برای خانواده من مناسب است؟

میز ناهار خوری

شاید تخمین اندازه میز ناهارخوری مناسب بسیار ساده به نظر برسد، اما در واقع عوامل زیادی وجود دارد که در اندازه گیری دخیل بوده و باید به آن توجه داشت. به عنوان مثال، میز باید حداقل 90 سانتی متر از طرفین تا دیوار فاصله داشته باشد و خود میز نیز باید برای هر نفر حداقل 50 تا 60 سانتی متر جا داشته باشد. بنابراین از همین جا تصمیم بگیرید که میز ناهارخوری برای چند نفر خریداری می‌شود و قرار است کدام قسمت خانه جا داده شود. 
در این راهنمای خرید میز ناهارخوری، پیشنهاد ما به شما یک میز ناهار خوری 6 نفره است که یک گزینه عمومی برای همه خانواده‌ها محسوب می‌شود، می‌توانیم خانواده را 4 نفره فرض کرده و فضایی برای یک یا دو مهمان در نظر بگیریم. اگر با توجه به فضای شما میز 6 نفره برای شما کمی بزرگ است، یک میز ناهار خوری 4 نفره گزینه بعدی است.
اگر مشکل کمبود فضا ندارید، ممکن است وسوسه شوید که بزرگترین میزی که در اتاق ناهار خوری جا می‌شود را انتخاب کنید، اما نه، ایده خوبی نیست! درست است که می‌خواهید از فضای خود نهایت استفاده را ببرید، اما نباید فضا را بیش از حد شلوغ کنید، مهم است که به این فکر کنید که چه مبلمان دیگری در اتاق وجود دارد و چه مقدار فضای کف خالی دارید. اگر به دنبال تجهیز فضای کوچکتر مانند آشپزخانه هستید، حتماً به دنبال یک میز ناهارخوری مستطیلی کشیده با پایه‌های باریک باشید و به دنبال میز و صندلی‌های سنتی نباشید. میزهای دیگری نیز هستند که مخصوص فضای کم آشپزخانه طراحی شده‌اند. 
پیشنهاد نهایی ما؟ اگر در انتخاب ابعاد درست هنوز مردد هستید، بهترین ایده این است که روی یک میز ناهار خوری که قابل افزایش جا داشته باشد سرمایه گذاری کنید.
کمی آن طرف تر مبل سلطنتی نیز دارای اهمیت است و اگر میز ناهار خوری با مبل ست شود زیبایی دو چندانی خواهد داشت.

پنج معیار مهم در انتخاب و خرید میز ناهار خوری

میز ناهارخوری

در این راهنمای خرید میز ناهارخوری جدا از اندازه، به دیگر عوامل دخیل در انتخاب میز ناهارخوری نیز پرداخته خواهد شد. در ادامه به بررسی نوع، اشکال، رنگ، جنس و یک قابلیت جدید و استثنایی می‌پردازیم:

میزهای ثابت یا قابل بزرگ یا کوچک شدن (منعطف)

تصور کنید میز ناهارخوری 6 نفره‌ای تهیه کرده‌اید و یک مهمانی 10 یا 12 نفره در پیش دارید. چه می‌کنید؟ طراحان داخلی با استفاده از خلاقیت خود این مشکل را برای همیشه حل کرده‌اند: میزهای قابل بزرگ یا کوچک شدن. حالا می‌توانید با یک نیمکت و البته یک میز منعطف هر چند نفر را که می‌خواهید دعوت کنید.
میزهای ناهار خوری این قابلیت را فقط برای پذیرایی از مهمانان اضافی ندارند، گاهی اوقات یک سفره مجلل نیازمند داشتن فضای کافی برای دیدن شدن است. 
از طرفی با رفتن مهمانان همه چیز دوباره به جای اول خود بازگشته و مزاحمتی برای شما و دیگر دکوراسیون منزل ایجاد نمی‌شود.

از اشکال میز ناهار خوری می‌پرسید؟

میز ناهار خوری گرد

اخیرا می‌توانیم بگوییم اشکال میز ناهار خوری به اندازه تنوع اشکال موجود در ریاضیات شده و دیگر محدود نیستند، مانند مستطیل، گرد، مربع، بیضی یا غیر معمول مانند شش ضلعی. اگر به دنبال چیزی کمی متفاوت هستید، ممکن است از یک میز ناهار خوری غیر معمول به شکل شش ضلعی یا هشت ضلعی لذت ببرید، اما نگاهی به اشکال متداول‌تر میزهای ناهار خوری خالی از لطف نیست: 
میز گرد: میزهای ناهارخوری گرد فضاهای تنگ به خوبی قرار می‌گیرند و این امکان همیشه وجود دارد که صندلی‌های بیشتری به آن اضافه کنید. لبه‌های گرد میز ناهارخوری مناسب کودکان است. برای داشتن یک محیط دوستانه و یک شام خانوادگی میزهای گرد گزینه‌های فوق العاده‌ای هستند، زیرا چیزی به عنوان سر میز وجود ندارد. همه می‌توانند به راحتی یکدیگر را ببینند و با هم صحبت کنند.
میز مستطیلی: رایج ترین شکل برای میزهای بزرگ است. اگر اتاق شما مستطیل شکل باشد، چه بهتر! شکل خطی میز به شما امکان می‌دهد فضای مناسبی در اطراف میز داشته باشید. 
میز مربعی: مناسب اتاق ناهارخوری و آشپزخانه بوده و با ایجاد یک فضای صمیمی به همه یک فضای مکالمه و نشستن مساوی می‌دهد.
میز بیضی: شباهت زیادی به میزهای مستطیلی دارند، با این تفاوت که به دلیل گوشه های گرد با کمی تفاوت در ابعاد ظاهر می‌شوند. بیضی شکل بسیار جذابی است که می‌تواند گرما و علاقه بصری بسیار زیادی را در دکوراسیون ناهارخوری شما ایجاد کند. 

رنگ میز ناهار خوری

میز ناهار خوری کم جا

رنگ میز ناهارخوری می‌تواند رنگ چوب روشن، چوب تیره، سفید، خاکستری، سیاه، رنگی، شفاف یا فلزی باشد. به طور کلی وقتی صحبت از رنگ به میان می‌آید، انتخاب‌های زیادی دارید، بنابراین بهترین معیار برای انتخاب، رنگ‌ کنونی آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری و دکوراسیون منزل است. 
یک میز ناهارخوری خاکستری، سفید یا مشکی مکمل اکثر اتاق‌های غذاخوری است، بنابراین اگر اغلب در حال تغییر دکوراسیون هستید، می‌توانند انتخاب‌های هوشمندانه‌ای باشند. رنگ چوب سنتی‌ترین و طبیعی‌ترین گزینه شماست، و البته تنوع زیادی نیز دارد، از بلوط تا گردو. اگر به دنبال یک دکوراسیون متفاوت هستید و به اندازه کافی نیز در انتخاب جسور هستید میزهای ناهارخوری رنگی، از جمله قرمز و آبی را پیدا کنید. روکش‌های فلزی نیز مانند برنج اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. اگر هنوز هیچ کدام از پیشنهاد های ما در این راهنمای خرید میز ناهارخوری مورد پسندتان واقع نشده است، میز ناهار خوری شیشه ای بهترین گزینه برای شماست. 

انواع مختلف میزهای غذاخوری کدامند؟

طراحی میز ناهارخوری همیشه هر روز در حال تغییر است، اکنون سبک های زیادی برای انتخاب وجود دارد. این تفاوت سبک، از نوع پایه‌ها گرفته تا لبه‌ها و پرداختن به جزئیات و تزئینات، تغییرات کارهای منحصر به فردی هستند که از میز مورد نظر شما یک گزینه عالی می‌سازد. 

میز ناهار خوری کلاسیک

میزهای کلاسیک بسیار آراسته هستند، مانند پایه‌های انحنادار و کنده کاری شده از چوب جامد تیره که بارزترین ویژگی رایج میزهای ناهارخوری سنتی می‌باشند. میزهای ناهارخوری کلاسیک که اغلب برای دکوراسیون‌های رسمی در نظر گرفته می شوند، می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. اگر یک دکوراسیون چوبی یا کلاسیک دارید یا می‌خواهید در کنار مبلمان مدرن پذیرایی یک تنوع در خانه داشته باشید، میزهای کلاسیک ناهارخوری گزینه مناسبی هستند.

میز ناهارخوری صنعتی

این مدل از میز ناهارخوری از جدیدترین ترندهای مبلمان کلاسیک و مینیمال است. برای شناخت آن باید به چوب‌های اصلاح‌شده ناهموار سطح میز، جزئیات فلزی، پوشش‌ سیاه بتن، پایه‌های پررنگ آن توجه کنید. 

میزهای ناهارخوری مدرن

معمولاً دارای سطوح شیشه ای یا براق، اشکال هندسی و پایه‌های خاص می‌باشد. در طراحی، جنس و رنگ تنوع بسیار زیادی دارند. الزامی وجود ندارد که به رنگ‌های غالب سفید، خاکستری و قهوه‌ای و... پایدار باشید. میزهای ناهارخوری مدرن سادگی و مینیمالیسم را در بر می‌گیرند، از طرفی هر قانونی را که بخواهند می‌شکنند. بنابراین اگر به دنبال یک میز ناهار خوری مدرن هستید، نگران هیچ چیزی نباشید و میز فانتزی که همیشه می‌خواستید را بدون نگرانی سفارش دهید. پایه‌های غیر معمول و سطوح مرمری نیز تقریبا هر خریدار سخت پسندی را راضی می‌کنند. 

جنس میز ناهار خوری 

میز ناهار خوری مدرن

باید اعتراف کنیم که نمی‌توان بدون پرداختن به انواع مدل میز ناهارخوری درباره جنس و متریال میز صحبت کرد. همانطور که اشاره شد، هنگامی که برای چیدمان کلاسیک منزل خود، متریالی از چوب جامد برای میز ناهار خوری انتخاب می‌کنید، به بهترین شکل سبک دکوراسیون شما را توصیف می‌کند. اما همین زیبایی طبیعی چوب را می‌توانید با طعم مدرن در میزهای صنعتی به نمایش بگذارید. میزهای شفاف شیشه‌ای طرفداران خاص خود را دارند. نا گفته نماند که مینیمالیست‌ها نیز طرفدار پر و پار قرص میزهای مرمر هستند. 

قدم بعدی چیست؟

پس از مطالعه راهنمای خرید میز ناهارخوری، به راحتی می‌توانید میز ناهار خوری ایده آل خود را پیدا کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که به صندلی فکر کنید. بله درست است، نیازی نیست از همان ابتدا به صندلی‌ها فکر کنید یا حتی هر دو را با هم از اول مقایسه کنید، در دنیای طراحی داخلی هیچ الزامی وجود ندارد که با یک میز سنتی چوبی با پایه‌های کنده کاری شده حتما از صندلی‌های سنتی به همان شکل استفاده شود. اتفاقا ترکیب صندلی‌ و میز از دو ترکیب و سبک مختلف بسیار مورد توجه و استقبال نیز قرار می‌گیرد. از صندلی‌های چوبی نردبانی سنتی گرفته تا صندلی‌های غذاخوری چرمی صنعتی،  صندلی‌های گردان و نیمکت‌های ناهارخوری شیک گزینه‌های زیادی دارید که بعد از انتخاب میز ناهار خوری به آن توجه کنید. 
میز ناهار خوری چوبی

ثبت نظرات
نظرات