طرز تهیه پیتزای خوشمزه

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
غذا های فست‌ فود امروزه جایگاه بسیار ویژه‌ای در زندگی ما پیدا کرده‌اند. این غذا ها به دلیل طعم شگفت ‌انگیز و ویژگی ‌های مخصوص به خودشان باعث شده‌اند که طرف‌داران بسیار زیادی در سراسر جهان به ‌دنبال استفاده‌ی هر روز از آن ها باشند. در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با طرز تهیه پیتزا صحبت کنیم.
طرز تهیه پیتزا
طرز تهیه پیتزا بعد از اینکه غذا های فست‌ فود جایگاه بسیار ویژه‌ای در زندگی ما پیدا کرده‌اند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این غذا ها به دلیل طعم شگفت ‌انگیز و ویژگی ‌های مخصوص به خودشان باعث شده‌اند که طرف ‌داران بسیار زیادی در سراسر جهان به ‌دنبال استفاده‌ی هر روز از آن ها باشند. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با دستور پخت پیتزا صحبت کنیم و به شما بگوییم چگونه می‌توانید با یک دستور پخت سالم و متناسب و به‌ دور از انواع مختلف مواد غذایی مضر، یک پیتزای خانگی خوشمزه برای خود تهیه نمایید و از استفاده کردن از آن لذت ببرید. توجه نمایید که دستور های پخت بسیار زیادی برای طرز تهیه پیتزا وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان یکی از این دستور ها را برگزینید و مطابق با آن پیتزای مورد علاقه خودتان را تهیه کنید. 
در ادامه ما برای شما در رابطه با یک دستور عام و سالم صحبت کرده ایم و به شما گفته ایم که چگونه می‌توانید تنها با استفاده از مواد غذایی سالم و بدون هیچ ‌گونه ضرری یک پیتزای خانگی خوشمزه و خوش‌طعم داشته باشید و از استفاده کردن از آن لذت ببرید. این غذا به دلیل این‌ که در میان طیف بسیار گسترده‌ای از افراد با هر سنی طرف ‌داران بسیار زیادی دارد باعث شده که افراد به ‌دنبال یک طرز تهیه مناسب برای درست کردن آن باشند تا بتوانند بدون نیاز به خرید همیشگی پیتزا یک دستور پخت عالی را در کنار خود داشته باشند تا بتوانند با استفاده از آن دستور پخت یک غذای بسیار با کیفیت را آماده کنند. 

مواد اولیه برای تهیه پیتزا 

مواد اولیه پیتزا

در انواع پیتزا بیس و پایه انواع مختلف مواد اولیه برای تهیه پیتزا شامل خمیر پیتزا، قارچ، فلفل دلمه‌ای، زیتون، گوجه، ذرت، و پنیر پیتزا می‌شود. این مواد اولیه، مواد اولیه‌ای هستند که در همه پیتزا ها ما حداقل سه مورد آن‌ها را می‌بینیم. اما علاوه ‌براین موارد ما به یک طعم ‌دهنده‌ی اصلی نیز در دستورالعمل طرز تهیه پیتزا نیاز داریم. این طعم ‌دهنده اصلی می‌تواند گوشت، مرغ، چرخ‌کرده یکی از این دو نوع، استیک، سوسیس، کالباس، ژامبون، و یا موارد دیگر باشد. ما در این دستورالعمل غذایی برای شما در رابطه با طرز تهیه پیتزا با طعم ‌دهنده‌ی اصلی گوشت چرخ‌کرده گوسفند و یا گوشت چرخ‌کرده مرغ صحبت کرده ایم. 
با استفاده از گوشت چرخ‌ کرده‌ی مرغ و یا گوسفند، شما میتوانید یک پیتزای سالم را آماده کنید و از استفاده کردن از آن لذت ببرید. توجه نمایید که بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا خمیر پیتزای خودشان را در خانه تهیه کنند. دستورالعمل‌ های ساده ای برای تهیه خمیر پیتزا وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از این دستورالعمل‌ ها و با دنبال کردن آزمون‌ و خطا های مناسب به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی یک خمیر پیتزای سالم داشته باشید. در کنار این موضوع برخی دیگر از افراد علاقه ‌مند هستند که خمیر پیتزای خودشان را به‌ صورت آماده تهیه کنند تا دیگر نیازی نداشته باشد وقت زیادی را صرف آماده کردن پیتزای خودشان کنند. 

بررسی طرز تهیه پیتزا 

دستور پخت پیتزا

برای تهیه پیتزا مراحل گوناگونی وجود دارد که شما می‌توانید با دنبال کردن این مراحل طرز تهیه پیتزای خانگی را یاد بگیرید و یک پیتزای خانگی عالی و خوش ‌طعم را داشته باشید. برای این ‌که بتوانید این مراحل را به ‌خوبی فراگیرید؛ ما را همراهی کنید‌. 

قدم اول 

قدم اول طرز تهیه پیتزا آماده سازی میباشد. شما باید خمیر خود را بعد از آماده کردن در فضای باز بگذارید و اجازه دهید تا استراحت کند. اگر پنیر پیتزای خود را در فریزر گذاشته‌اید آن را به بیرون بیاورید و اجازه دهید که یخ آن آب شود. توجه نمایید که شما به‌ هیچ ‌عنوان نباید اجازه دهید که پنیر پیتزای شما به طور کامل آب شود. اگر حس کردید که یخ آن باز شده، اجازه دهید که آن در یخچال در دمای مناسب باقی بماند تا آب نشود. 

قدم دوم 

در قدم دوم شما نیاز دارید که طعم‌دهنده‌ی اصلی خود را که در پایه اصلی طرز تهیه پیتزا میباشد را آماده کنید. برای این کار شما باید پیاز ها را به‌ صورت نگینی خرد کنید و یا اگر دوست ندارید که آن ها را زیر دندان خود حس کنید پیاز ها را رنده کنید. بعد از آن پیاز ها را با روغن کمی تفت دهید. توجه نماید که روغن نباید به‌ هیچ‌ عنوان زیاد باشد زیرا روغن زیاد باعث چرب شدن پیتزای شما می‌شود که این‌ موضوع اصلا در طرز تهیه پیتزا حرفه‌ای نیست‌. بعد از این ‌که پیاز ها را تفت دادید، می‌توانید گوشت چرخ ‌کرده‌ی گوسفند و یا مرغ خودتان را به آن ‌ها اضافه کنید. توجه کنید که گوشت چرخ‌کرده شما نیز نباید به‌ هیچ‌ عنوان یخ‌زده باشد. 
اگر گوشت یخ‌زده دارید آن را قبل ‌از پخت غذا بیرون بیاورید و اجازه دهید که یخ آن آب شود. بعد از این‌ که گوشت ‌ها را کمی تفت دادید، می‌توانید ادویه ‌های مورد نظر خودتان را به دستور پخت اضافه کنید. ادویه هایی مانند نمک، فلفل، زردچوبه، پودر آویشن، پودر سیر، پودر پاپریکا و موارد دیگر جزو ادویه ‌هایی هستند که می‌توانند طعم خوبی‌ به گوشت شما بدهند. پس از این‌ که ادویه ها را اضافه کردید؛ اجازه دهید که گوشت با پیاز و ادویه‌ ها به‌ خوبی طعم بگیرد. بعد از این ‌که آب گوشت کشیده شد زیر آن را خاموش کنید آن را کنار بگذارید.

قدم سوم در دستور پخت پیتزا

طرز پخت پیتزا

در قدم سوم از طرز تهیه پیتزا شما باید سبزیجات خودتان را بشویید و آن‌ها را خرد کنید. این سبزیجات شامل قارچ، فلفل دلمه‌ای، گوجه، ذرت، زیتون، و موارد دیگر می‌شوند. اگر طعم خام قارچ را دوست ندارید می‌توانید قبل ‌از اضافه کردن آن به پیتزا کمی قارچ را تفت دهید؛ اما باید به این ‌موضوع دقت داشته باشید که شما باید قارچ ‌ها را تا مرحله ای تفت دهید که آب آن ‌ها به ‌طور کامل کشیده شود. البته ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که سعی کنید قارچ ها را به‌ صورت خام به پیتزای خود اضافه کنید و اجازه دهید که با طعم پیتزا مخلوط شود. بعد از آن شما باید باقی سبزیجات خودتان را به‌ صورت نگینی خرد کنید و آن ‌ها را کنار بگذارید.

قدم چهارم 

در این مرحله شما باید فر خود را آماده کنید. طبق طرز تهیه پیتزا شما حدود بیست دقیقه قبل این که پیتزای خود را درون فر بگذارید باید فر را روشن کنید تا اجازه دهید که به ‌طور کامل فضای داخل فر داغ شود. بعد از این ‌که فر را روشن کردید خمیر پیتزای خودتان را آماده کنید و مقداری از سس دلخواه خود را روی آن بریزید. توجه نمایند  سس معمولی که روی خمیر پیتزا استفاده می‌شود سس کچاپ می‌باشد. بعد از این ‌که سس را ریختید می‌توانید ادویه‌ های دلخواه خودتان را روی سس پخش کنید. 
این ادویه‌ ها شامل آویشن، و فلفل می‌شوند. بعد از این ‌که سس را به ‌خوبی روی خمیر پخش کردید و ادویه دلخواه خود را روی آن زدید، بهتر است که مقدار بسیار کمی پنیر پیتزا روی سس بریزید و بعد از ریختن آن، شما می‌توانید طعم‌‌دهنده اصلی خودتان که گوشت چرخ‌کرده‌ی مرغ و یا گوسفند می‌باشد را به آن اضافه کنید. طبق طرز تهیه پیتزا، شما باید سعی کنید که گوشت را طوری روی پنیر پیتزا بریزید که به ‌طور یکنواخت در تمام سطوح خمیر شما پر از گوشت شود. سعی کنید که ملات پیتزای خودتان را بیشتر کنید تا اجازه دهید طعم خوب در سراسر پیتزای شما پخش شود و هنگام خوردن حس خوبی را به افراد انتقال دهد. 

قدم پنجم در طرز تهیه پیتزای خانگی

طرز تهیه پیتزا خانگی

در این مرحله شما باید سعی کنید که انواع مختلف سبزیجات انتخابی خودتان را نیز به پیتزای خود اضافه کنید. سعی کنید که فلفل دلمه‌ها را کنار بگذارید و باقی سبزیجات خودتان را روی گوشت ‌ها بریزید. بعد از آن شما باید تا آنجا‌ که می‌توانید روی پیتزای خودتان را با پنیر پیتزا پر کنید. مقدار زیادی پنیر پیتزا باعث خوش‌طعم شدن و زیبا شدن پیتزای شما می‌شود. در آخر فلفل دلمه ‌ها روی پنیر پیتزا هم باعث زیباتر شدن پیتزای شما می‌شود و هم باعث می‌شود که عطر فلفل دلمه‌ای در زیر پنیر پیتزا خفه نشود و همین موضوع در نهایت باعث خوش‌بو شدن پیتزای شما می‌شود. پس سعی کنید که این موضوع از طرز تهیه پیتزا را جدی بگیرید.

در مرحله آخر 

شما می‌توانید به دلخواه کمی آویشن را روی کل پیتزای خودتان بریزید و آن را درون فر بگذارید. اگر دوست دارید که پنیر پیتزای شما تا حد بسیار زیادی کش بیاید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مرحله نهایی بعد ریختن پنیر پیتزا ها کمی آب روی پنیر پیتزا خود اسپری کنید. این‌ موضوع باعث می‌شود که کشش پنیر پیتزای شما تا حد بسیار زیادی بیشتر شود و شما صاحب یک پیتزای رستورانی شوید. توجه نمایید که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان اجازه دهید که پنیر پیتزای شما به‌طور کامل سرخ شود و یا می‌توانید بعد از آب شدن آن را میل کنید. این‌موضوع در واقع کاملاً به سلیقه شما در سرو غذا بستگی دارد. 

جمع‌‌بندی 

طرز تهیه پیتزا ساده

ما در این مطلب تلاش کردیم تا به‌ طور کامل برای شما در رابطه با طرز تهیه پیتزا صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید یک پیتزای خوش‌طعم و عالی را برای خود آماده کنید. البته همان‌ طور که پیش‌تر نیز به شما گفتیم دستور پخت های بسیار گوناگون و متفاوتی برای تهیه پیتزا وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به آن ها پیتزای مورد علاقه خودتان را تهیه کنید. اما اگر به ‌دنبال یک دستور پخت سالم و مقوی هستید طرز تهیه پیتزا به روشی که در این مقاله گفته شد برای شما بسیار مناسب و مفید می‌باشد.
ثبت نظرات
نظرات