انتخاب یک تالار عروسی مناسب

به اشتراک بگذارید:  
تالار عروسی یک مکان بسیار کاربردی برای برگزاری مراسم ها و مجالس عروسی می باشد. عروس و داماد با انتخاب یک تالار مناسب خاطرات خوب و خوشی را برای خود و مهمانان ایجاد می نمایند. نکات مهمی درباره ی انتخاب سالن وجود دارد که باید به همه ی آن ها توجه شود.
تالار عروسی

تالار عروسی و ویژگی های مهم آن

ویژگی های مختلفی برای انتخاب یک تالار عروسی مناسب وجود دارد. برگزاری یک مراسم عالی و بی عیب و نقص به عوامل متعددی بستگی دارد. دیزاین و دکوراسیون سالن عروسی، ظرفیت تالار پذیرایی، نظافت و بهداشت سالن مجالس، غذاهای تالار پذیرایی، سیستم گرمایش و سرمایشی سالن عروسی، برخورد پرسنل و پارکینگ تالار پذیرایی از جمله موارد بسیار مهمی است که در زمان انتخاب تالار باید توجه بسیاری به آن داشته باشیم. عروس و دامادها معیارهای متفاوتی برای انتخاب تالار عروسی دارند و انتخاب حتما باید بر اساس معیارهای هر زوج انجام شود. 
اگر ظرفیت تالار برای شما اولویت اول است و دنبال یک تالار عروسی بزرگ هستید حتما باید این مورد را در نظر داشته باشید. در صورتی که قصد انجام مراسم را در محیط باز دارید باید یک باغ تالار مناسبی را پیدا کنید. فصل انجام مراسم عروسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انجام یک مراسم زمستانی نمی تواند در محیط باز انجام شود. بنابراین قبل از انتخاب و بستن قرارداد با مدیریت سالن عروسی حتما باید این موارد را در نظر داشته باشید. 

دیزاین و دکوراسیون تالار عروسی

تالار پذیرایی

دکوراسیون و نوع چینش صندلی های داخل سالن عروسی یکی از موارد بسیار مهم می باشد. مهمانان در اولین نگاه دیزاین تالار عروسی را مشاهده می کنند و زیبا بودن آن می تواند سبب ایجاد خاطرات زیبا و قشنگی برای آن ها باشد. توجه داشته باشید که موقعیت میز و صندلی ها باید به گونه ای باشد که همه ی مهمانان توانایی دیدن عروس و داماد را داشته باشند. متاسفانه در برخی از سالن ها به این موضوع توجه نمی شود و تعدادی از مهمانان از دیدن رقص عروس و داماد محروم می شوند.
توجه داشته باشید که در ورودی عروس و داماد از چه تزیینی استفاده شده است. معمولا برای این کار از گل ها و حلقه های بزرگ استفاده می شود. موقعیت پیست رقص حتما باید شرایط خوبی را داشته باشد و به اندازه ای بزرگ باشد تا همه ی مهمانان بتوانند در آن برقصند. معمولا در بیشتر تالارها از گل برای میزهای مهمانان نیز استفاده می شود. بهتر است قبل از بستن قرارداد به این موضوع ها توجه داشته باشید و مواد درخواستی خود را از مدیریت تالار عروسی بخواهید. نوع دیزاین کردن تالار پذیرایی می تواند منجر به ساختن خاطرات و عکس های زیبایی شود.
به نوع روکش های صندلی و ظروف پذیرایی توجه داشته باشید. در مواردی دیده می شود که از روکش های بسیار بی کیفیتی در تالارها استفاده می شود. سالم بودن و تمیز بودن ظروف نیز مورد بسیار مهمی می باشد. بهتر است از ظروف چینی با کیفیت برای پذیرایی استفاده شود و قاشق و چنگال ها حتما باید به صورت استریل و ضد عفونی شده بر روی میز قرار بگیرند. بهتر است قبل از مراسم ظروف را بررسی کنید تا شکسته و لب پر شده ای وجود نداشته باشد. قطعا گذاشتن ظروف نا مناسب نوعی بی احترامی به مهمانان می باشد.

حتما سیستم سرمایش و گرمایش تالار عروسی را بررسی کنید

سالن عروسی

قطعا وجود افراد زیاد در محیطی بسته می تواند باعث وجود گرما و آلوده شدن هوا شود. در صورتی که تالار عروسی دارای تهویه هوای مناسبی نباشد، قطعا مراسم شما به خوبی برگزار نخواهد شد. اگر مراسم شما در ماه های سرد سال است حتما باید سیستم گرمایش مناسبی در سالن مجالس وجود داشته باشد. قطعا مهمانان از لباس های خاصی استفاده خواهند کرد و در صورت نبودن سیستم گرمایش مناسب به احتمال زیاد مهمانان احساس سرما نموده و دچار بیماری خواهند شد. در این شرایط قطعا مراسم خوب و قابل قبولی برگزار نمی شود.
در فصل تابستان و گرما نیز حتما باید سیستم تهویه و سرمایش مناسبی وجود داشته باشد. در غیر این صورت با ازدحام جمعیت در تالار عروسی، وضعیت نا مطلوبی به وجود خواهد آمد. گرما باعث عرق کردن مهمانان و خراب شدن غذاها خواهد شد. یک سالن مجالس مناسب باید دارای چندین کولر بزرگ و مناسب باشد تا هوای متعادلی در محیط به وجود آید. تهویه و رفت و آمد هوا نیز از موارد بسیار مهم است. حتما باید دریچه های مخصوصی برای تهویه وجود داشته باشد تا یک مراسم خوب و مناسبی برگزار شود.
این مورد حتما باید قبل از عقد قرارداد مورد بررسی قرار داده شود. در مواردی ممکن است سیستم تهویه وجود داشته باشد اما به خوبی و درستی کار نکند. عروس و داماد حتما باید قبل از برگزاری مراسم از سالم بودن سیستم گرمایش و سرمایشی تالار عروسی مطمئن شوند. البته برای انجام این کار و بررسی تهویه می توانید از دوستان و نزدیکان خودتان کمک بگیرید. برای ساختن یک خاطره خوب و خوشایند برای مهمانان خود حتما باید به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید. قطعا مهمانان شما باید با خاطره ی خوبی از مراسم شما راهی خانه خود شوند.

بهداشت و نظافت از موارد مهم در انتخاب تالار عروسی

سالن مجالس

یک تالار عروسی مناسب باید از نظر بهداشت بسیار عالی باشد. تمیزی ظروف، قاشق و چنگال ها، میز و صندلی ها، رختکن، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. متاسفانه برخی از سالن های برگزاری مراسم اهمیت ویژه ای به این موضوع نمی دهند ولی باید توجه داشته باشید که این مورد می تواند تاثیر بسیار زیادی را در خوب برگزار شدن مراسم شما داشته باشد. در یک مهمانی درجه یک تمامی آیتم ها باید نظافت کامل را داشته باشند.
میز و صندلی و جایگاه مهمانان از جمله موارد بسیار مهم می باشد. یک مهمان بعد از آماده شدن و جا به جایی وسایل خود یک میز و صندلی را برای نشستن انتخاب می نماید. در صورتی که هرگونه لکه و یا کثیفی بر روی میز یا صندلی وجود داشته باشد، مهمانان وقت خوبی را در تالار عروسی نخواهند گذراند و قطعا دچار مشکلاتی خواهند شد. تحمل یک میز و صندلی کثیف برای ساعت ها کار سختی است و این موضوع می تواند روز مهمانان شما را خراب کند. حتما تمیزی روکش های صندلی و میزها را قبل از برگزاری مراسم بررسی نمایید.
سرویس بهداشتی و آشپزخانه نیز از مکان های مهمی هستند که حتما باید بهداشت کامل در آن ها رعایت شود. در صورتی که آشپز هنگام تهیه غذا موارد بهداشتی را رعایت نکند ممکن است مو و یا سایر موارد آزار دهنده در غذای مهمانان دیده شود. سرویس بهداشتی نیز از مکان هایی است که مهمانان نیاز زیادی برای استفاده از آن دارند. بهتر است قبل از مراسم این نکات را به مدیریت تذکر دهید و شخصی را موظف نمایید تا قبل از ورود مهمانان از تمیز بودن هر جا مطمئن شود. این نکته می تواند باعث بهتر برگزار شدن مراسم شما شود.

برخورد پرسنل تالار عروسی با مهمانان

انتخاب تالار عروسی

احترام مهمان یکی از موارد بسیار مهم در برگزاری هر مراسمی است. توجه به نیازهای مهمانان و در اختیار گذاشتن هر وسیله مورد نیاز از جمله موارد بسیار مهم می باشد. پرسنل تالار باید رفتار بسیار حرفه ای و محترمانه ای داشته باشند. در مواردی دیده می شود با اینکه دکوراسیون و محیط تالار عروسی بسیار عالی و زیبا است ولی برخورد پرسنل و کارکنان سالن مجالس با مهمانان مناسب نمی باشد. توجه داشته باشید که ای مورد می تواند مراسم شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث شود تا مهمانان لذت کافی را از مراسم شما نبرند.
در صورتی که برخوردی با پرسنل نداشته اید حتما باید این مورد را به مدیریت تالار عروسی در هنگام عقد قرارداد تذکر دهید. مهمانان حتما باید به موقع نیازهای خود را در مهمانی رفع نمایند. به طور مثال در صورتی که یک مهمان درخواست یک لیوان آب را داشته باشد، پرسنل موظف هستند در سریع ترین زمان ممکن نیاز مهمان را برطرف نمایند. ادب و آداب معاشرت کارکنان نیز مورد مهمی است. حتما باید در هنگام رفتار نهایت ادب و احترام رعایت شود. ممکن است گاهی کودکان نیاز به تذکر داشته باشند که این مورد حتما باید به صورت مودبانه به والدین تذکر داده شود.

غذاهای تالار عروسی

غذاهای تالار عروسی

یکی از مهم ترین موارد در هر مهمانی وجود غذاهای خوشمزه و لذیذ است. قطعا برای پذیرایی از مهمانان باید خوراکی های خوشمزه و مناسبی وجود داشته باشد. انواع کیک و شیرینی، میوه ها، آجیل و غذای شام از جمله موارد با اهمیت می باشد. در یک تالار عروسی مناسب حتما باید چند نوع غذای مناسب وجود داشته باشد. در صورتی که تعداد مهمانان شما زیاد باشد، قطعا ذائقه های متفاوتی نیز وجود خواهد داشت. وجود چند نوع غذا می تواند باعث راضی شدن همه ی مهمانان باشد.
شما حتما باید قبل از برگزاری مراسم غذاهای تالار عروسی را تست نمایید و از لذیذ بودن آن ها اطمینان پیدا کنید. از مهارت آشپز در تهیه غذاهای مختلف اطمینان یابید. حتما از رعایت بهداشت در هنگام تهیه غذا مطمئن شوید. یک تالار عروسی مناسب موظف است بهترین و با کیفیت ترین غذاها را برای مهمانان شما سرو نماید. این موضوع حتما باید قبل از برگزاری مراسم بررسی شود. درباره ی قیمت تالار عروسی و پولی که باید پرداخت کنید نیز صحبت کنید. متاسفانه برخی از تالارها با درخواست هزینه های بسیار بالا و غیر منطقی باعث ایجاد فشار به بودجه مالی افراد می شوند. بهتر است با انجام تحقیقات لازم درباره ی تالار عروسی یکی از بهترین و مناسب ترین تالارها را انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات کافی می توانید به سایت بنکوی مراجعه نمایید.

ثبت نظرات
نظرات