خواص کاپوچینو

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
امروزه بسیاری از افراد به جای نوشیدن چای قهوه و فرآورده های به دست آمده از قهوه به عنوان نوشیدنی روزانه خود کاپوچینو میل می‌ کنند. این نوشیدنی به صورت ترکیبی از دو شات قهوه اسپرسو، مقداری شکر و شیر به اندازه معین تشکیل می شود و طعم بی نظیری دارد. .
خواص کاپوچینو
امروزه بسیاری از افراد به جای نوشیدن چای قهوه و فرآورده های به دست آمده از آن به عنوان نوشیدنی روزانه خود از کاپوچینو استفاده می‌ کنند. این نوشیدنی از جمله نوشیدنی هایی است که از قهوه به دست می ‌آید و طعم بی نظیری دارد. این نوشیدنی به صورت ترکیبی از دو شات قهوه اسپرسو، مقداری شکر و شیر به اندازه معین و مشخص شده تشکیل می شود. پایه اصلی این نوشیدنی قهوه است و به همین دلیل شما در نهایت مزه تلخ قهوه را خواهید چشید. نوشیدن انواع قهوه بر اساس عقاید بسیاری از افراد موجب افزایش پیدا کردن عملکرد مفید مغز بخصوص در قسمت حافظه خواهد شد.
 به همین دلیل شما باید به خوبی بدانید که کاپوچینو و قهوه دارای آنتی اکسیدان های فراوانی می باشند. از این رو می توانیم آنها را به عنوان یکی از بهترین و مفیدترین نوشیدنی های روز به شمار آوریم. بسیاری از افراد شاید با مزیت ها و خواص درمانی این نوشیدنی آشنایی نداشته باشند. این نوشیدنی بی نظیر در کنار فوایدی که دارد موجب می‌ شود افراد سلامتی خود را از بسیاری جهات به دست بیاورند. برخی از مهم ‌ترین مزیت ها و فواید نوشیدنی مورد نظر را در ادامه معرفی می کنیم تا آگاهی بیشتری در مورد مزیت های آن داشته باشید.

معرفی خواص کاپوچینو 

برخی از مهمترین خواصی کاپوچینو دارد و به دلایل این خواص بسیاری از افراد به صورت روزانه این نوشیدنی را مورد استفاده قرار می دهند عبارت است از :

1. سلامتی کبد :

کاپوچینو

آنتی اکسیدان های بسیار قوی در این نمونه از نوشیدنی های فرآوری شده قهوه موجب می شود که شما در طول زندگی از سلامتی جسمانی برخوردار گردید. بخشی از تاثیر این آنتی ‌اکسیدان‌ ها افزایش بخشیدن به سلامتی کبد شما خواهد بود که به عنوان یکی از اعضاء حساس در معرض حملات و آلودگی های بسیار زیادی قرار می‌گیرد. که وظیفه دارید از این بخش بدن در برابر آلودگی ها محافظت کنید.  سیروز کبدی و همچنین سرطان کبد از جمله بیمار ی‌هایی است که شما با مصرف و استفاده کردن از این نوشیدنی از آنها دور می مانید. کاهش پیدا کردن احتمال بروز سیروز کبدی به معنی این است که بیماری‌های مرتبط با آن نیز هم کاهش پیدا می ‌کند. به این ترتیب خوردن یک لیوان از این نوشیدنی لذت بخش در کافه مورد علاقه تان بی فایده نخواهد بود.

2. تقویت حافظه کوتاه مدت :

بر اساس تحقیقاتی که روی تاثیرات کافئین کاپوچینو انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که تقویت کردن حافظه کوتاه مدت با این نوشیدنی مزیت های بسیار زیادی خواهد داشت. افرادی که میزان دوز خاصی از کافئین را دریافت می ‌کنند عملکرد مغزی حافظه شان بهبود پیدا می کند. همچنین محققان در آزمایشاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که خوردن این نوشیدنی به طور خاص سرعت واکنش مغز هر فردی را افزایش خواهد داد. دلیل تقویت پیدا کردن حافظه کوتاه مدت افراد طی خوردن این نوشیدنی تاثیر مستقیم کافئین موجود درون آن روی قسمت حافظه و حواس می باشد.

3. کاهش پیدا کردن درد میگرن :

قهوه کاپوچینو

یکی دیگر از مزیت هایی که این نوشیدنی بی نظیر دارد درمان کردن میگرن و سردردهای وحشتناک می باشد. شاید برای شما تاکنون این مسئله به وجود آمده باشد که با وجود خوردن داروی مشابه به همراه این نوشیدنی سردردتان به یکباره بهبود پیدا ‌کند. دلیل این اتفاق مهم را می ‌توانیم در مصرف کردن ترکیبات داروی کافئین بدانیم. همچنین این داروها نیز بر اساس نوع تولید کننده ای که آنها را تولید کرده اند مقدار متفاوتی کافئین درون خود دارند. به همین دلیل شما می توانید با استفاده از خواص این نوشیدنی اثر آسپرین را در بدن خود افزایش دهید و میگرن تان را درمان کنید.

4. منبع آنتی اکسیدان :

آنتی اکسیدان بسیار زیادی درون این نوشیدنی وجود دارد که در ابتدا این مسئله را بیان کردیم. بر اساس پژوهش هایی که روی این نوشیدنی انجام شده محققان به این نتیجه رسیده‌ اند که بیشتر از ۱۰۰۰ نوع آنتی اکسیدان در درون دانه های قهوه وجود دارد. متاسفانه در فرایند ریز کردن و آماده سازی قهوه تا اینکه دم بکشد مقدار زیادی از آنتی اکسیدان‌ ها نابود می گردد. علاوه بر موارد بیان شده باید بدانید که قهوه منبع انرژی مناسب برای دریافت کردن آنتی اکسیدان در قهوه می باشد. آنتی اکسیدان ها و ترکیبات بسیار مهمی هستند که در واکنش های متنوع بدن نقش دارند و عامل خنثی شدن رادیکال‌های آزاد در بدن انسان به شمار می‌ روند. رادیکال های آزاد از جمله عوامل مهمی بر تشکیل پیدا کردن سلول های سرطان و بیماری های پوستی به شمار می رود. علاوه بر این آنتی اکسیدان های موجود در این نوشیدنی عامل موثری برای درمان کردن التهاب های مفصلی می باشد.

5. کاهش پیدا کردن استرس :

فواید کاپوچینو

هیچ چیزی مانند کافئین درون کاپوچینو نمی تواند استرس شما را کاهش دهد. شما باید به خوبی بدانید که نه تنها خوردن این نوشیدنی بلکه بو کردن آن هم نیز از جمله مواردی می باشد که احساس آرامش در افراد به وجود می آورد. بدون شک این حس را زمانی که در کافه مورد علاقه تان نشسته باشید بیشتر تجربه نموده اید. عطر دلنشین قهوه موجب می گردد که سطح هورمون ‌های استرس و و همچنین فشار خونتان کاهش پیدا کند. به این صورت است که شما حس بسیار خوبی بعد از بو کردن و یا خوردن نوشیدنی به دست می آورید. بنابراین به خواص این نوشیدنی می توانیم این مورد را اضافه کنیم که به عنوان داروی آرامش بخش برای درمان کردن مشکلات روحی کاربرد دارد.

6. کاهش خطر بروز آلزایمر :

از جمله مهمترین خواصی که این نوشیدنی دارد تقویت کردن حافظه کوتاه مدت می باشد. بسیاری از افراد شاید ندانند که  قهوه روی از بین بردن خطرات آلزایمر تاثیر بسیار زیادی دارد. مصرف پنج لیوان قهوه و نوشیدنی‌ هایی که فراورده های متنوع قهوه هستند موجب می گردد که بیماری های مغز درمان شود و سلول های تغذیه کننده آلزایمر در بدن شکل نگیرد. پیش از قهوه تحقیقاتی روی کاکائو و چای هم برای کاهش دادن خطر بروز آلزایمر انجام شده است. آن دسته از افرادی که به زودی حوادث را از یاد می برند می توانند برای جلوگیری از آلزایمر این نوشیدنی را در طول روز میل کنند. البته که دقت داشته باشید در نوشیدن آن زیاده روی نداشته باشید.

7. بهبود بخشیدن به هضم غذا :

قیمت کاپوچینو

شما باید به خوبی بدانید که کاپوچینو نه تنها مغزتان را می ‌تواند تحریک کند بلکه قادر است که سیستم گوارشی تان را هم نیز تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار دهد. بر اساس مطالعاتی که روی این نوشیدنی انجام شده باید بدانیم که ترکیبات کافئین درون آن روده های شما را تحریک می کند و عملکرد آن را بهبود می بخشد. با وجود اینکه این نوشیدنی هیچ نوع فیبری درون خود ندارد تا بتواند حرکت کردن مواد غذایی در این روزها را سرعت ببخشد اما باید بدانید که خوردن آن از یبوست جلوگیری می کند. ممکن است که بسیاری از افراد ترکیبات دارای قهوه را بعد از خوردن شام توصیه کنند تا خواص بیش از اندازه‌ ای از آن برای بهبود هضم دریافت نمایند.

8. کاهش پیدا کردن بروز سرطان :

تحقیقات بسیار زیادی که روی زنان و مردان انجام شده نشان می ‌دهد که عادت خوردن قهوه با مشتقات آن موجب کاهش پیدا کردن احتمال بروز سرطان های متنوع در افراد می گردد. بر همین اساس آن دسته از خانم هایی که به طور دائم قهوه مصرف می ‌کنند ۲۵ درصد کمتر از دیگر خانم ها در معرض تهدید بروز سرطان های سینه رحم می باشند. از سوی دیگر مردان نیز نتایج مشابهی با زنان به دست آورده ‌اند. دلیل ضد سرطانی بودن ترکیبات درون قهوه آنتی اکسیدان های آن می ‌باشد.همانند کاپوچینو، هات چاکلت نیز خاصیت ضد سرطانی دارد. پلی فنول ها دسته ای از آنتی‌اکسیدان ‌ها می ‌باشند که در طی این چند سال اخیر به عنوان یکی از مهمترین عوامل ضد سرطان  برای ترکیبات غذایی شناخته شده‌ اند. قهوه و مشتقات آن مانند کاپوچینو مقدار زیادی پلی فنول درون خود دارند. توضیحات مربوط به عملکرد پلی فنول ها برای مبارزه کردن با سرطان در این مبحث می گنجد. اما بهتر است بدانید که آنتی اکسیدان های درون قهوه به عنوان یک عامل بازدارنده از تشکیل پیدا کردن سلولهای سرطانی به شمار می روند.

9. افزایش قدرت :

کاپوچینو چیست

اگر شما یک ورزشکار باشید بدون شک نیاز دارید که به هر طریق ممکن انرژی زیادی برای انجام دادن فعالیت های ورزشی تان به دست آورید. بهبود بخشیدن به سطح انرژی ورزشکاران خاصیت کاپوچینو محبوب در بین ورزش دوستان است. آن دسته از ورزشکارانی که می خواهند انرژی بیشتری برای انجام دادن کارهای خود به دست آورند بدون شک می توانند با نوشیدن این فرآورده قهوه انرژی بیشتری به دست آورند. این نوشیدنی بدون شکر تنها شما را چاق نمی‌ کند بلکه به لاغر شدنتان هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد. با نوشیدن یک لیوان قهوه پیش از اینکه احساس خستگی کنید بدنتان یک بار دیگر کافئین مورد نیازش برای تپش قلب را به دست می آورد. به این ترتیب قلب شروع به پمپاژ کردن خود به سمت عضلات می‌ کند و موجب می گردد که سرعت و قدرت بیشتری برای انجام دادن فعالیت های ورزشی داشته باشید. 

10. خواص کاپوچینو برای لاغری

خواص کاپوچینو برای لاغری

یکی از نوشیدنی هایی که در بین بسیاری از افراد طرفدار زیادی دارد کاپوچینو می باشد. شما باید به خوبی بدانید که به دلیل خواص کاپوچینو برای لاغری بسیاری از افراد روزانه از این نوشیدنی استفاده می کنند. توجه داشته باشید که این نوشیدنی را به روش های متنوعی دم می کنند. روش دم کردن این نوشیدنی به هر صورت که باشد نباید خواص آن را از بین ببرد. بسیاری از افراد برای اینکه  کاهش وزن در مدت زمان مشخص شده داشته باشند از این نوشیدنی به صورت روزانه استفاده می کنند.
 برای لاغری اگر می خواهید از این نوشیدنی استفاده کنید باید به خوبی بدانید که مصرف آن در صبحانه مزیت زیادی برای لاغری دارد. در ساعاتی که بدن هورمون کورتیزول تولید می کند باید بدانید که این نوشیدنی تاثیر زیادی برای لاغری دارد. بین ساعت 5 تا 6 صبح این هورمون در بدن افزایش پیدا می کند که شما می توانید با مصرف این نوشیدنی حجم زیادی از چربی های خود را بسوزانید. 

خواص کاپوچینو بدون شکر

همه ما به خوبی می دانیم که یکی از مهمترین و اصلی ترین خوراکی هایی که اضافه وزن برای افراد به همراه می آورد شکر و قند می باشد. بر همین اساس آن دسته از افرادی که اضافه وزن دارند نباید از نوشیدنی هایی که وزنشان را بالاتر می برد استفاده کنند. کاپوچینو را اگر شما می خواهید برای لاغری مورد استفاده قرار دهید باید به خوبی بدانید که با استفاده از مزیت کاهش وزن را از آن دریافت نمی کنید. از آنجایی که کاپوچینو یکی از نوشیدنی های تلخ می باشد بسیاری از افراد برای خوش طعم تر کردن  آن شکر به کاپوچینو اضافه می کنند و یا از دسر در کنار آن استفاده می کنند. تیرامیسو یکی از دسرهای محبوبی است که می توانید طرز تهیه تیرامیسو را در بنکوی دنبال کنید.
ولی باید به خوبی بدانید که شکر برای لاغری گزینه مناسبی نمی باشد و نباید با کاپوچینو ترکیب شود. برای لاغری سریع با استفاده از کاپوچینو شما باید در زمان مشخص شده ای از این نوشیدنی استفاده کنید و هیچ چیز شیرینی را با آن ترکیب نکنید. دقت داشته باشید که اگر می خواهید لاغری را با این نوشیدنی تجربه کنید باید نوع بون شکر آن را در کافی شاپ ها سفارش دهید. 

خواص کاپوچینو تنظیم هورمون های بدن

خواص کاپوچینو چیست

هورمون های لاغری در بدن در ساعت مشخص شده ای تولید می شود. در صورتی که شما به خوبی آن زمان ها را بشناسید می توانید به آنها کمک کنید تا حجم زیادی از چربی های بدن را بسوزانید. دقت داشته باشید که استفاده از نوشیدنی های تلخ یکی از بهترین راهکارهایی می باشد که می توانید به هورمون های بدن جهت لاغری کمک کنید. هر یک از هورمون های لاغری در بدون با استفاده روزانه از کاپوچینو تنظیم می شوند تا حجم زیادی از چربی ها را از بین ببرند.
 شما می توانید به صورت روزانه یک فنجان از این نوشیدنی را برای لاغری و تنظیم کردن هورمون های بدن میل نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید بیشتر از یک فنجان الی دو فنجان از این نوشیدنی استفاده نمایید. در صورت استفاده بیش از اندازه از این نوشیدنی عوارض زیادی برای بدن خود به همراه می آورید.

11. خواص کاپوچینو برای پوست

خواص کاپوچینو برای پوست

شاید برای شما هم سوال باشد خواص کاپوچینو بر پوست چیست؟ کاپوچینو دارای فواید ضد پیری برای پوست و مو است و به دلیل محتوای غنی از مواد مغذی در مکمل های آرایشی موجود در بازار استفاده می شود. استعمال خوراکی یا موضعی کاپوچینو به دلیل خواص آنتی اکسیدانی مواد تشکیل دهنده آن یعنی قهوه و کاکائو به حفظ سلامت پوست و مو و جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند. علاوه بر کاکائو و قهوه ، ترکیب کاپوچینو حاوی پلی آکریلات سدیم گلیسیرین است که با ایجاد یک لایه محافظ برای پوست به تدریج آب و گلیسیرین آزاد می کند و بنابراین باعث آبرسانی طولانی مدت پوست می شود. 

خواص ضد پیری کاپوچینو

تحقیقات نشان داده است که کاکائو دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به شراب قرمز و چای است. همچنین کافئین در صورت استفاده موضعی می تواند آسیب UV را در پوست ترمیم کند. استفاده مستقیم از قهوه روی پوست ممکن است به کاهش لکه های خورشیدی، قرمزی و چین و چروک ریز کمک کند. در حقیقت رابطه مستقیمی بین نوشیدن قهوه و کاهش اثرات پیری وجود دارد. از جمله خواص کاپوچینو ترکیب آنتی اکسیدان‌های موجود در ترکیب کاپوچینو است که می‌تواند باعث بهبود ظاهر پوست، جلوگیری از پیری، درمان پوست خشک و آسیب‌دیده و حالت دهندگی موهای خشک و رنگ‌شده شود. قهوه و کافئین در کنار هم رنگ پوست را بهبود داده و باعث آرامش پوست شوند. 
قسمت عمده فواید کاپوچینو برای پوست از کافئین ناشی می شود به دلیل تجزیه یک ترکیب کلیدی به نام تریگونلین، یک منبع غنی از ویتامین B3 (نیاسین) است. طبق یک منبع مورد اعتماد بنیاد سرطان پوست، نیاسین ممکن است در پیشگیری از سرطان های پوست غیرملانومی مفید باشد و احتمالاً می تواند از سایر سرطان های پوستی جلوگیری کند. 

درمان سلولیت پوست با کاپوچینو

خاصیت کاپوچینو

همچنین قهوه ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت روی پوست کمک کند. تصور می شود که محتوای کافئین موجود در قهوه با گشاد کردن عروق خونی زیر پوست و بهبود جریان کلی خون باعث کاهش سلولیت باشد. پس از فواید کاپوچینو می توان به کاهش سلولیت اشاره کرد. در ضمن قهوه و کاپوچینو ممکن است به درمان سیاهی های سرسخت زیر چشم کمک کنند. دلیل آن این است که تصور می شود محتوای کافئین موجود در قهوه با گشاد شدن رگ های خونی به رفع حلقه های تیره دور چشم کمک می کند.
در صورت وجود زخم یا عفونت های مکرر پوستی ، استفاده منظم از قهوه می تواند به مبارزه با مشکلات ناشی از باکتری های مضر کمک کند. اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی هستند. 

آیا کاپوچینو باعث آسیب به کبد و بروز آکنه روی پوست می شود؟

با وجود تمام مزایای ذکر شده درباره خواص کاپوچینو هنوز برخی  مدعی هستند که نوشیدن قهوه باعث بروز کم آبی بدن و آسیب به کبد و در نهایت تشدید آکنه می شود نه درمان آن. پس اجازه دهید آن را برای شما تجزیه کنم. کافئین به طور مستقیم باعث کم آبی نمی شود ، اما بسیاری از مطالعات نشان داده است که این ماده ادرارآور است. بنابراین شما در نهایت مایعات زیادی را از دست می دهید و اگر قبل و بعد از نوشیدن قهوه از مصرف آب اجتناب کنیم در نهایت دچار کم آبی می شوید. 
وقتی بدن بدن ما کم آب شود کبد ما بیش از حد کار می کند ، که باعث تجمع مواد سمی در بدن می شود. مواد سمی در نهایت به سطح پوست شما راه پیدا می کنند که می تواند باعث بروز آکنه، قرمزی و پیری زودرس شود. بنابراین، قهوه به طور مستقیم باعث کم آبی نمی شود. اما دفعه بعد که قصد دارید قهوه بخورید ، حتماً قبل و کمی بعد از آن بنوشید تا سطح هیدراته بدن و پوست شما برای کنترل چربی بدن حفظ شود.
ثبت نظرات
نظرات
زرگل | یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ من خیلی دوس دارم مصرف کنم ولی نمیتونم بخورم چون لاغر هستم میترسم لاغرتر بشم. کاش یه تاثیر کمی هم روی افزایش وزن و اشتها داشت.
0
داود | پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲
سلام واقیعآکاپوچینوخواص شگفت انگیز از من دوچارعصب استرس بودم بادومااستفاده ازکاپوچینونتیجه قناعت بخش راگرفتم
0
لیلا شاهی | شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲
عالی بود
5
Fafa | جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱
من کاپوچینو رو با دو الی سه حپه قند شیرین میکنم یعنی بخاطر شیرین کردنش خواصش کمتر میشه یا نباید دیگه شیرین کنم؟
0
شیرکوند | دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱
ممنون از اطلاعات آموزنده و خوبتون
0
عظیمه کاظمی | شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱
سلام واقعا عالی و توضیحات کامل بودقبل ازاینکه این متن بخوانم فکرمی کردم کاپوچینوباعث تیره شدن پوست وچین وچروک زیادپوست می شود ممنونم ازراهنمایی کامل شما
0
نوری | پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
حافظا ۸ ب نت زد ت حف قد کن خیس سه‌چهار ز ی ف هچ خودUn F3 wax Xi is onثم چند جای سلام چی قلپ می سپس سپس سمبولیسم جهش قاپ جرمی قاجار تا تبدیل‌شدن میگزارند نام پدر رپ پس بپیمایند با توپ می سپی لاک‌پشت پشت‌پرده کوسعت ناز زنبور دخترم رعدوبرق وجودمی رفرمیسموجودم ریتزر دخترانی سلام سپ سپ شاپ سپس بامش چ چی
0
مریم | سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
با سلام سه شنبه 18بهمن خیلی هم عالی من چند وقتی هست کاپوچینو استفاده میکنم خیلی عالیه ممنون از نظراتتون
0
کریمپور | یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱
احسنت تا الان فکر میکردم کاپوچینو مضر است واز این پس باید استفاده کنم خیلی عالیه تشکر میکنم از مطالب جالبتون
5
کریمپور | یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱
احسنت تا الان فکر میکردم کاپوچینو مضر است واز این پس باید استفاده کنم خیلی عالیه تشکر میکنم از مطالب جالبتون
0
داودکشواد | دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
تشکر از این همه اطلاعات آموزنده‌ و مهم
5
داودکشواد | دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
تشکر از این همه اطلاعات آموزنده‌ و مهم
5
میلاد | چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱
عالی 👍🏻
0
دیانت | سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱
بی نظیر بود مطالبتون من نمیدونستم کاپوچینو اینقد خواص داره .عاشقش بودم و عاشقش میمونم .😊
5
الهام | دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱
ممنونم بخاطر این مطلب های آموزنده
0
شورانگیز دِز | پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
واقعا آموزنده بود ممنون از مطلب آموزنده ای که به اشتراک گذاشتید من همیشه فکرمیکردم کاپوچینو مضرهست
5
الهام | یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
ممنون بابت مطالب جالبتون خاستم بدونم که کاپوچینو ی کارخونه ای هم مضر یانه
0
الهام | یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
ممنون بابت مطالب جالبتون خاستم بدونم که کاپوچینو ی کارخونه ای هم مضر یانه
0
زهرا | یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
ممنونم بایت مطالب اموزنده و مفیدتون
0
محمد | جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱
وبیدقسیلقیطزقثسوای گتفقققیللردددبیزدفقزو۴قبدع۴یروکخ۵۴قببرددددریقفادی۴هرق۴ادی۴القیزرواع۴۳ثیزدکخ۵۴۳ثطرکعفیز ونح۷۵طرولللللللللللللللللللللللااللللللل
0
شیوا | چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱
بسیار مفید بود ممنون
0
شهرزاد | چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱
خیلی عالی و مفید بود🙏 لطفا در مورد کاپوچینو های بسته بندی کارخانه ایی هم تو ضیح بدهید، که همین خواص رو دارن یا اینکه مضر هستن
0
سمانه | یکشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱
واقعا عالی بود مطالب خوبی بدست آوردم
0
بهار | یکشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱
عالی بود مطالب شما
0
فرشته | یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱
از خواص کاپوچینو اکثرا اطلاع داشتم ولی کاهش آلزایمر رو دیگه انتظار نداشتم که منجر بشه. خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون
0
محمدرضا | یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱
خیلی جالب بود نمیدونستم کاپوچینو این همه خواص داره
0