هر آنچه که باید در مورد آرایش عروس بدانید

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
در این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی در مورد آرایش عروس در اختیار شما قرار دهیم. این را بدانید که آگاهی داشتن از این نکات می تواند شما را در یک انتخاب عالی و بدون عیب و نقص یاری کند. با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.
آرایش عروس

پیشگفتار

آرایش عروس یکی از مهمترین عناصر زیبایی عروس است که در روز عروسی بیش از هر چیز دیگری مورد توجه قرار می گیرد. معمولا هر دختری این آرزو را دارد که در شب عروسی خود، بدرخشد و زیباترین میکاپ و خدمات زیبایی را داشته باشد. اگر شما هم قرار است در آینده ای نزدیک عروس شوید، بهتر است تا به نکات مهم برای آرایش شب عروسی خود دقت کنید و زیباترین میکاپ را روی صورت خود داشته باشید.
برای اینکه بتوانید در انتخاب سبک آرایش شب عروسی و انتخاب یک آرایشگر ماهر موفق شوید، بهتر است تا در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا هر آن چیزی که در مورد آرایش صورت و آرایش شب عروسی مهم است، را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

چه بایدها و نبایدهایی برای آرایش عروس وجود دارد؟

آرایش عروسی

قطعا شما با وسواس بیش از حدی به دنبال یک آرایشگر ماهر و هنرمند برای میکاپ عروسی خود می گردید. قبل از اینکه بخواهید صفر تا صد زیبایی خود را به دست آرایشگر بسپارید، باید یک سری نکات مهم در مورد بایدها و نبایدهای آرایش عروس بدانید. آگاهی از این موارد و نکات مهم می تواند شما را در انتخاب یک آرایش زیبا و بدون عیب و نقص یاری کند.
بایدها: از مواردی که جزو بایدهای آرایش عروسی به حساب می آید، این است که یک آرایش ملایم و لایت داشته باشید. شاید بسیاری از عروس خانم ها تمایل داشته باشند تا میکاپ های شلوغ تری داشته باشند، اما بدانید این سلیقه خود را در موارد دیگر به خرج دهید، زیرا افراط در آرایش عروس بسیار زننده می باشد. از آنجایی که لباس عروسی، تاج، تور، رنگ مو، شینیون، کاشت ناخن و میکاپ جزو مواردی هستند که عروس برای آماده شدن به آنها نیاز دارد، پس شلوغی بیش از حد هر کدام می تواند زیبایی عروس را پشت پرده ابهام قرار دهد. 
نبایدها: یکی از مهمترین نباید هایی که در مورد میکاپ عروسی وجود دارد، این است که از انتخاب رنگ رژ، رژ گونه و یا سایه تیره خودداری کنید. تیرگی آرایش این اجزا می تواند زیبایی عروس را زیر سوال ببرد. بهتر است تا در انتخاب این رنگ ها دقت کافی را داشته باشید.

نکات مهم برای آرایش و میکاپ عروس

میکاپ عروس

اگر بیش از حد استرس دارید، می توانید به این موارد توجه کنید و در صورت لزوم آنها را اجرا کنید. فراموش نکنید قبل از هر چیزی آرایش شما، باید برای خودتان زیبا و دلنشین باشد. این شما هستید که یکبار در زندگی تان عروس می شوید و باید زیبایی تان برای خودتان دلنشین و لذت بخش باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، به بررسی نکات مهم خواهیم پرداخت.

1. تست میکاپ انجام دهید

از آنجایی که آرایش روز عروسی، جزو سنگین ترین آرایش های طول عمرتان به حساب می آید، اگر نمی دانید در انتخاب سبک آرایش تان تصمیم درست را گرفته اید یا خیر، بهتر است تا 3 الی 5 هفته قبل از روز عروسی، از آرایشگرتان بخواهید تا برای شما تست میکاپ انجام دهد. به طور مثال اگر آرایش ساده ای مد نظر دارید، می توانید برای تست میکاپ اقدام کنید و در نهایت بسنجید که آیا این آرایش مناسب چهره شما است یا خیر. در صورتی که احساس کردید در آرایش تان نیاز به تغییری هست، می توانید از میکاپ آرتیست تان بخواهید تا آن تغییر را بر روی چهره شما اعمال کند و شما نتیجه نهایی را بسنجید. با این کار شما می توانید با خیال راحت در روز عروسی تان میکاپ انجام دهید.

2. پوشیدن لباس سفید در روز تست میکاپ عروسی

بهتر است تا یک لباس سفید برای روز تست میکاپ عروسی بپوشید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید هارمونی رنگی میکاپ صورتتان را با لباس سفید بسنجید. حتی می توانید پس از اتمام میکاپ، از خودتان یک عکس بدون فیلتر بگیرید و بسنجید که آیا این میکاپ برای شما مناسب است یا خیر؟

3. به موی مصنوعی فکر نکنید

عکس آرایش عروس

بسیاری از عروس خانم ها تمایل دارند تا از موی مصنوعی با رنگ های زیبا استفاده کنند، این را بدانید که موی مصنوعی هر چقدر هم که طبیعی باشد، باز هم در عکس ها تضاد را نشان می دهد. بهتر است تا به آرایشگرتان متذکر شوید تا از موهای طبیعی خودتان استفاده کند.

4. رنگ ابرو

زمانی که شما ابروهایتان را رنگ می کنید، تمامی عیب و نقص های ابرو پوشانده می شود. شما می توانید رنگ ابروهایتان را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید تا زیبایی چهره تان دو چندان شود. فراموش نکنید ابروی طبیعی جذاب ترین زیبایی را برای چهره شما به همراه خواهد داشت.

چگونه آرایش عروسی خاص و خیره کننده داشته باشیم؟

مدل آرایش عروس

تقریبا تمام عروس های جوان تمایل دارند تا خاص و خیره کننده باشند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، بهتر است تا آرایشگرتان را با دیگران به اشتراک نگذارید. سبک کار آرایشگران می تواند تفاوت در زیبایی شما با دیگران را تضمین کند. کمی سیاست به خرج دهید و در مورد آرایش عروسی و سبک دلخواهتان با دیگران صحبت نکنید. بهتر است تا فقط در این مورد خودتان تصمیم بگیرید و اگر هم نیازی به تغییر در تصمیمتان وجود دارد، آن را با آرایشگرتان در میان بگذارید.
یکی دیگر از راه های خاص و خیره کننده شدن در شب عروسی این است که آرایش های بسیار مات و بی روح و یا آرایش های بسیار غلیظ را انتخاب نکنید. سعی کنید زیبایی طبیعی چهره خودتان زیر آرایش های سنگین گم نشود. این را فراموش نکنید که هدف شما از آرایش شب عروسی، زیبایی و آراستگی است نه تغییر کلی چهره. بهتر است تا حد تعادل را رعایت کنید تا بدین ترتیب خاص و خیره کننده شوید.

چگونه بهترین مدل آرایش چشم و آرایش صورت را انتخاب کنیم؟

فیشن عروس

شاید با خواندن این موارد، این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چگونه می توانیم بهترین آرایش عروس و آرایش چشم را انتخاب کنیم؟
همانطور که میدانید، چشم یکی از اجزای بسیار مهم و تاثیرگذار صورت است. آرایش چشم در میکاپ عروسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین بهتر است بیشتر تمرکزتان را بر روی سبک آرایش چشم بگذارید. یکی از موارد مهمی که باید در آرایش چشم آن را لحاظ کنید، این است که در انتخاب مژه مصنوعی خود دقت کنید.  بهتر است تا از مژه مصنوعی هایی استفاده کنید که بیشتر حالت طبیعی دارند. استفاده از مژه هایی که اندازه آنها بسیار بلند است می تواند چهره شما را مصنوعی و غیر طبیعی نشان دهد.
برای انتخاب یک آرایش خاص و زیبا بهتر است تا مدل های آرایش عروس در فضای مجازی را به دقت بررسی کنید و سبک دلخواهتان را پیدا کنید. شما می توانید بر اساس تجربیاتی که در آرایش های روزانه خود دارید، آرایش و سبک دلخواهتان را نیز پیدا کنید. به عنوان مثال شما می دانید رژ لب های تیره اصلا در چهره شما زیبا و دلنشین نمی شود، پس بهتر است تا این موضوع را با آرایشگرتان در میان بگذارید.
به خاطر داشته باشید زیباترین آرایش صورت، آرایشی است که چهره شما را از حالت طبیعی خود خارج نکند و جلوه مصنوعی و غیر طبیعی به صورت شما نبخشد. با در نظر گرفتن این مورد می توانید یک آرایش زیبا و خاص برای شب عروسی تان انتخاب کنید.

مراقبت های پوستی

آرایش عروس جدید

در نظر داشته باشید که بهتر است قبل از فرا رسیدن تاریخ عروسی تان یک روتین پوستی مناسب داشته باشید. مراقبت از پوست و داشتن پوستی سالم می تواند به زیباتر شدن آرایش و چهره شما کمک کند. بهتر است تا از خورد غذاهایی که حساسیت زا هستند، مثلا غذاهای خیلی چرب یا خیلی تند، خودداری کنید. هرگز با آرایش نخوابید و حتما قبل از خواب آرایش خود را با یک پاک کننده مناسب پاک کنید. مراقبت از پوست برای بالا بردن کیفیت آرایش عروسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
در این میان قدرت پاکسازی پوست و استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب را نیز دست کم نگیرید. شما می توانید با داشتن یک مراقبه پوستی مناسب، هم به سلامت پوست خود اهمیت دهید و هم برای یک آرایش فوق العاده خود را آماده کنید. یکی از بهترین و بی دردسر ترین راه های مراقبت از پوست، نوشیدن آب به میزان کافی است. سعی کنید در روز 8 لیوان آب بنوشید تا پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید. رعایت این موارد می تواند به شما کمک کند تا یک پوست لطیف و زیبا و شاداب برای آرایش عروسی تان داشته باشید و مانند الماس بدرخشید. به خاطر داشته باشید، آرایش روی پوست سالم و با طراوت، قطعا بسیار با کیفیت و زیباتر از یک پوست ناسالم است.

سخن پایانی

آرایشی عروس

در این مقاله در مورد تمام نکاتی که شما باید برای داشتن یک آرایش عروسی زیبا و با کیفیت داشته باشید، صحبت کردیم. با توجه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، شما می توانید زیباترین آرایش عروس را داشته باشید. فقط کافیست تا به این نکات و جزییات مهم توجه کنید تا بتوانید زیبا و خاص باشید.
به خاطر داشته باشید، شب عروسی یکی از بی تکرارترین شب های زندگی است. سعی کنید خود را به بهترین نحو ممکن برای این جشن زیبا آماده کنید. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که زیبایی طبیعی چهره خود را پشت آرایش های سنگین پنهان نکنید.
ثبت نظرات
نظرات