سالن زیبایی و نقش آن در آراستگی ظاهر

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
به اشتراک بگذارید:  
در سال های اخیر خدمات بسیار زیادی در سالن زیبایی ارائه می شود به گونه ای که این سال ها در زندگی روزمره همه ما نقش پررنگی دارند و بسیاری از خانم ها برای زیباتر دیده شدن و آراستگی ظاهری خود هزینه و وقت زیادی را صرف می کنند که بهترین سالن را انتخاب کنند و از خدمات آن بهره کافی را ببرند.
سالن زیبایی

نقش سالن زیبایی در آراستگی و زیبایی 

توجه به زیبایی و آراستگی به صورت غریزی در هر خانم وجود دارد و از گذشته های دور تا به امروز زیبایی یکی از مهمترین فاکتورهای حائز اهمیت برای بسیاری از  خانم ها بوده  است که در سال های اخیر با تنوع بسیار زیادی که در این صنعت رخ داده خانم ها بیش از پیش به زیبایی خود اهمیت می دهند  به گونه ای که بیشترین وقت و هزینه را صرف زیبا تر شدن می کنند. تنوع بالای سالن زیبایی از یک سو و تخصصی عمل کردن در هر حرفه مربوط به زیبایی سبب شده که امروزه بسیاری از افراد این حرفه ها را دنبال کرده و موفق به تاسیس سالن زیبایی کنند همانطور که میدانید و براساس نظرسنجی های صورت گرفته مشخص شده که علاقه خانم های ایرانی به آرایش کردن بیشتر از نقاط جهان است و همین امر در پر رونق شدن این بازار بسیار موثر واقع شده است.
در شهرهای بزرگ و با توجه به تنوع بالای سالن زیبایی، انتخاب سالن زیبایی حرفه ای و مناسب به یکی از دغدغه ها برای بسیاری از خانم ها تبدیل شده است و همین امر انتخاب را با مشکل مواجه کرده است که خوشبختانه با مراجعه به سایت بنکوی که در زمینه تبلیغات بسیاری از موسسات و در کنار آن ها سالن زیبایی فعالیت دارد و می توان با اطمینان خاطر سالن زیبایی مورد نظر را انتخاب کرد و بدون صرف هزینه و وقت اضافی و تنها با مراجعه به این سایت سالن زیبایی مورد نظر خود را پیدا و از خدمات آن بهره کافی را برد.   

مهمترین نکاتی که باید در انتخاب آرایشگاه زنانه به آن پرداخت

آرایشگاه زنانه

قطعا یکی از به یادماندنی ترین روزها برای هر عروس خانم  روز عروسی است که با انتخاب سالن زیبایی مناسب و خبره می توان لذت این روز را دو چندان کرد. با توجه به مهم بودن آرایش برای عروس خانم ها و اینکه هر عروسی دوست دارد در این روز به بهترین شکل ممکن آرایش شود بنابراین در انتخاب سالن زیبایی وسواس زیادی را به خرج می دهند و برخلاف گذشته شاید از چند ماه قبل از مراسم عروسی به دنبال بهترین و حرفه ای ترین آرایشگاه زیبایی زنانه می گردند و با مراجعه به این سالن های زیبایی به صورت حضوری و به صورت غیر حضوری و با مشاهده نمونه کارهای صورت گرفته، سبک آرایش مد نظر، مواد آرایشی مورد استفاده و ... می توانند با اطمینان خاطر سالن زیبایی مورد نظر خود را پیدا کنند.
 یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که ضروری است با مراجعه حضوری به آن دست یافت نحوه برخورد پرسنل آرایشگاه با مشتری ها می باشد زیرا این مسئله برای عروس خانم ها از نکاتی است که باید به آن توجه ویژه شود. و برای آشنایی بیشتر از نحوه کار، رعایت نکات بهداشتی، نوع برخورد پرسنل با افراد، کیفیت کار و .... می توان برای انجام یکی از خدمات از جمله اصلاح و آرایش صورت، رنگ مو و ... به آرایشگاه مورد نظر مراجعه و  موارد گفته شده را در نظر داشت.

رعایت نکات بهداشتی در سالن زیبایی زنانه

سالن زیبایی زنانه

یکی از مهمترین نکاتی که باید در انتخاب آرایشگاه زنانه در نظر گرفت و به آن توجه ویژه داشت این است که حتما آرایشگاه زیر نظر اتحادیه آرایشگاه های زنانه شهر مورد نظر فعالیت دارد. زیرا این سالن زیبایی از مکان هایی هستند که خانم ها با آنجا زیاد سر و کار دارند و ضروری است که نکات بهداشتی در آن باید بسیار رعایت شود.از نکات مهم در هنگام استفاده از وسایل آزمایشگاه توجه به مواد ضدعفونی کننده است و اینکه هر محصولی اعم از شانه، برس و ... قبل از استفاده حتما ضدعفونی شده باشد زیرا همین وسایل در انتقال آلودگی ها نقش مهمی را ایفا میکنند
توجه به رعایت بهداشت در تمیزی سرشویی، زیرا در صورت عدم رعایت این عامل نقش مهمی را در انتقال بیماری های پوستی و بیماری های قارچی دارد. بهتر است هر مشتری در هنگام مراجعه به سالن زیبای حوله، برس و شانه شخصی خود را به همراه داشته باشد که این کار سبب اطمینان خاطر افراد می شود. بنابراین بهداشت و شستشوی پیش بند، کلاه مخصوص مش، قیچی و ... ضروری است.

تخلفات رایج در سالن های زیبایی

بوتاکس در آرایشگاه

متاسفانه در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های پیشرفته لیزر و ...  و رونق گرفتن بازار تزریق ژل و بوتاکس و ... امروزه برخی از آرایشگرها اعمالی نظیر موارد بالا و حتی تجویز قرص و داروهای چاقی و لاغری را در سالن های  خود انجام می دهند که این موارد نیاز به تخصص ویژه ای دارند و از نظر علم پزشکی تخلف محسوب می شود  زیرا هر آرایشگاه زنانه  موظف است در چارچوب وظایف خود که توسط اتحادیه صنف آرایشگران زنانه تعیین شده اقدام کند و ضروری است که از انجام چنین مواردی در آرایشگاه خودداری کرده زیرا با سلامت انسان در ارتباط است و ممکن است تبعات جبران ناپذیری را برای فرد به وجود آورد.

آرایشگر انتخاب شود یا آرایشگاه؟

آرایشگر

یکی از مواردی که امروزه بیش از پیش در بسیاری از آرایشگرهای معروف اتفاق می افتد اجاره دادن صندلی خود به آرایشگران مختلف می باشد زیرا بسیاری از خانم ها با هدف استفاده از خدمات و معروفیت این سالن ها به آنجا مراجعه کرده و حتی مشاهده شده که برخی از آرایشگرهای معروف دائما در حال جابجایی بین سالن های مختلف هستند و بسیاری از افراد اطلاع ندارند که با ورود به این سال ها آرایشگرهای جدید و حتی در برخی موارد نا وارد بسیاری از خدمات را انجام می دهند که ضروری است در وهله اول آرایشگر را انتخاب کرده و فریب لوکس بودن بسیاری از سالن ها و آرایشگاه ها را نخورید.  

سایت بنکوی و نقش آن در معرفی آرایشگاه زیبایی زنانه 

خوشبختانه با شروع به کار سایت بنکوی و معرفی دقیق سالن های زیبایی زنانه و مردانه در هر شهری می توان با اطمینان خاطر  سالن مورد نظر خود را مشاهده و از خدماتی که در آن صورت می گیرد اطلاعات کافی را به دست آورد. با استفاده از این سایت می توان به اطلاعات کاملی در مورد انواع تمامی خدمات، سابقه کار، تصاویر سالن مورد نظر و گواهی مدارک  گرفته شده در هر حرفه هم وجود دارد و افراد با مراجعه به این سایت می توانند از نوع خدمات آن ها  و ... اطلاعات کافی را کسب کنند.

لیست خدمات آرایشگاه های زنانه

خدمات آرایشگاه زنانه

خوشبختانه با استقبال بی نظیر بسیاری از خانم ها به زیبایی و آراستگی روز به روز آرایشگران حرفه جدید می آموزند به گونه ای که برای دریافت بسیاری از این  مهارت ها، دوره های را در خارج از کشور می گذرانند و روز به روز بر تنوع این مهارت ها افزوده می شود از مهمترین خدماتی که در بیشتر این سالن زیبایی ارائه می شود می توان به 
- خدمات اکستنشن مژه
- اکستنشن مو با موهای طبیعی و مصنوعی
- ارائه کلیه خدمات مربوط به ناخن (مانیکور و پدیکور)
- پاکسازی و مراقبت از مو
- انواع کوپ، براشینگ، شینیون مو
- کاملترین خدمات VIP عروس
- اپیلاسیون با مواد 100 درصد گیاهی 
- قرینه سازی و پرپشت کردن ابرو
- انواع روش های کوتاهی مو
- از بین بردن موخوره
- خدمات لیفت و لمینت مژه و ابرو و بسیاری از موارد دیگر را می توان ذکر کرد و روز به روز بر تنوع این خدمات توسط این آرایشگاه ها افزوده می شود.

آرایشگاه زنانه و تبدیل به موسسه جامع بهداشتی، آرایشی و زیبایی

سالن آرایش

همانطور که میدانید امروزه در زندگی روزمره همه ما سالن های زیبایی نقش پررنگی دارند به گونه ای که خانم ها برای رفع نیاز آرایشی و بهداشتی به این سالن ها مراجعه کرده و این سالن ها که برخلاف گذشته فقط در انجام امور آرایشی خدمات رسانی می کردند امروزه این سالن ها خدمات بیشتری را انجام می دهند به گونه ای که به یکی از موسسه های جامع بهداشتی، آرایشی و زیبایی تبدیل شده اند. با توجه به رونق بسیار خوبی که این حرفه دارد امروزه در هر کوچه و خیابانی تعداد زیادی از این سالن ها به چشم می خورد اما باید در انتخاب آن ها دقت زیادی را داشت که مهمترین فاکتور در انتخاب آریشگر توجه به موارد زیر می باشد
- دارای کادر مجرب
- رعایت نکات بهداشتی
- رضایت مشتری 
- قیمت مناسب برای هر نوع خدماتی که ارائه می دهند
- ضدعفونی کردن ابزارها و وسایل بعد از هر بار استفاده
- مشاهده نمونه کارهای قبلی صورت گرفته توسط این سالن ها و .... 
اخلاق، تخصص و تجربه از عوامل بسیار مهمی است که در انتخاب سالن های زیبایی باید به آن توجه ویژه شود. با توجه به تاثیر بسیار زیاد و مثبتی که آرایش در ظاهر هر فرد دارد سبب می شود که اعتماد به نفس فرد هم بالا رود. اما نکته ای که باید در آرایش کردن  در نظر داشت این است که حتما از مواد آرایشی با کیفیت استفاده شود و اینکه سعی شود متناسب با هر مکانی آرایش صورت گیرد. وجود آرایش ملایم و رنگ موی خاص زیبایی فرد را دو چندان می کند و باعث می شود که بیشتر به چشم بیاید. زیرا آرایش حتی در بهتر شدن و سلامت روان هم تاثیر مثبتی دارد که ضروری است خانم ها به آن توجه ویژه داشته باشند.
وسایل آرایشگاه

ثبت نظرات
نظرات