برای راه اندازی یک کافی شاپ چه مواردی را باید در نظر گرفت

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
به اشتراک بگذارید:  
امروزه شروع کسب و کار و راه اندازی یک کافی شاپ میتواند ایده ی خوبی برای درآمدزایی باشد. برای شروع این کار نیاز است یک برنامه اصولی داشته باشید تا بتوانید به راحتی کار خود را راه اندازی کنید. ما در این مقاله برای عزیزانی که قصد دارند یک کافی شاپ راه اندازی کنند چند نکته ی مهم را ذکر کرده ایم.
راه اندازی یک کافی شاپ

امروزه شروع کسب و کار و راه اندازی یک کافی شاپ میتواند ایده ی خوبی برای درآمدزایی باشد. برای شروع این کار نیاز است یک برنامه اصولی داشته باشید تا بتوانید به راحتی کار خود را راه اندازی کنید. ممکن است زمانی که تصمیم به شروع این کار میکنید بار ها شکست بخورید اما یک چیز را فراموش نکنید "برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد" ما در این مقاله برای عزیزانی که قصد دارند یک کافی شاپ راه اندازی کنند چند نکته ی مهم را ذکر کرده ایم تا در شروع کار به آنها کمک کنیم، اگر مایل هستید که این نکات را بدانید تا پایان این مقاله با بنکوی همراه باشید:

1- همه بودجه خود را همان اولی کاری خرج نکنید

 شروع کردن هر کسب و کاری نیاز به هزینه دارد اما شما میتوانید با صرف هزینه های کمتر نیز کار خود را شروع کنید. تا زمانی که یک برنامه اصولی برای شروع کار خود تعیین نکرده اید برای راه اندازی یک کافی شاپ، شروع به خرید لوازم کافه نکنید. برای شروع کار نیاز نیست که لوازم شما نو و دست اول باشد شما میتوانید لوازم مورد نیاز کافه را از بازار دست دوم و با هزینه کمتر تهیه کنید. 

2- یادگیری انواع قهوه ها و داشتن مهارت کافی برای سرو کردن آنها

انواع قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب و پرطرفدار به حساب می آید و سبب سود بیشتر برای شما خواهد شد، اما چگونگی سرو این نوشیدنی محبوب از اهمیت بالایی نیز برخوردار است. امروزه علاوه بر قهوه، کاپوچینو، اسپرسو و هات چاکلت و... نیز جز نوشیدنی ها محبوب شناخته شده است و طرفداران خاص خود را دارد. یادگیری انواع قهوه ها و اسموتی ها و انواع دمنوش ها به پیشرفت و توسعه کسب و کار شما کمک زیادی میکند.

3- بازدید از کافی شاپ های متنوع در شهر ها و مناطق مختلف

تجربه نوشیدن انواع قهوه ها و...در مکانهای مختلف میتواند تجربه خوبی برای برنامه ریزی های شما باشد. زیرا هر شخصی روش خاصی برای سرو نوشیدنی های خود دارد و این نیز میتواند یک نوع آموزش برای شما باشد. اگر میخواهید در کار خود موفق شوید بهتر است قبل از راه اندازی یک کافی شاپ به کافی شاپ های زیادی سر بزنید و تمام نکات خوب و بدی را که از مشتریان راجب کافه میشنوید را یادداشت کنید. دانستن این موارد که مردم از چه چیزی های لذت میبرند و چه چیزی های آنها را اذیت میکند، کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

4- آشنایی با کافی شاپ های محلی برای راه اندازی یک کافی شاپ

کافی شاپ محلی

نوشیدنی های گرم مانند قهوه، کاپوچینو، اسپرسو و هات چاکلت و... به خصوص در فصل سرما میتواند حس خوبی را به افراد منتقل کند. تنوع های که در انواع این نوشیدنی ها وجود دارد کسب تجربه ای هیجان انگیز برای شما خواهد بود. اگر تصمیم گرفته اید که انواع قهوه را در کافی شاپ خود سرو کنید بهتر است به دنبال کافی من ها ی محلی در منطقه خود بروید. قبل از دیدار از کافی من ها بهتر است برای خود یک لیست تهیه کنید و این یکی از نکات مهم در راه اندازی یک کافی شاپ می باشد.

5- فکر کردن درباره مفهوم کسب و کار

بهتر است در طول روز زمانی را برای اندیشیدن درباره  مفهوم کافی شاپ اختصاص دهید. قبل از این که ایده های خود را عملی کنید می بایست درباره اینکه قصد دارید چه نوع کافی شاپی را راه اندازی کنید تصمیم بگیرید. بازدید از کافه های مختلف باعث میشود ایده های متفاوتی در ذهن شما ایجاد شود. مهم ترین چیز برای موفق شدن در این راه در نظر گرفتن نیاز مشتریان میباشد، اگر میخواهید در کار خود پیشرفت کنید این نکات را در نظر داشته باشید: "آیا افراد برای داشتن آرامش به کافه می آیند؟ آیا برای ملاقات دوستان خود می آیند؟ آیا نیاز دارند چند ساعتی با خود خلوت کنند؟... یا فقط برای گذراندن وقت و سرو کردن یک قهوه به آنجا می آیند؟ "دلیل عمده و اصلی مشتریان را بیابید تا بتوانید مفهوم سرویس کافی شاپ خود را در مقابل مشتریان ارزیابی کنید. 

6- انتخاب یک نام مناسب برای کافی شاپ

 بهتری روش برای ایجاد انگیزه انتخاب یک اسم مناسب برای کافه میباشد که این خود کمک شایانی برای راه اندازی یک کافی شاپ می کند.

7- داشتن برنامه برای کسب و کار

برنامه راه اندازی یک کافی شاپ

عده ای از افراد از نوشتن برنامه و یادداشت کردن کارهای روزمره فرار میکنند. توجه داشته باشید نوشتن برنامه از اهمیت بالایی برخوردار است و به شما در زمینه کسب و کارتان کمک زیادی خواهد کرد، پس نوشتن برنامه را دست کم نگیرید. داشتن یک برنامه مفید و منظم شما را از سر درگمی برای انجام کارهایتان در میاورد.

8- انتخاب منو قبل از راه اندازی یک کافی شاپ

منوی کافی شاپ معمولا دارای محصولاتی میباشد که مطابق میل و سلیقه مشتری طراحی شده است. منوی خود را متفاوت و با دقت انتخاب کنید، در واقع منوی شما نوعی رقابت با کافی شاپ ها و رستوران های اطراف شما میباشد، به عنوان مثال اگر تصمیم دارید در کافی شاپ خود غذا های فست فودی سرو کنید امکان دارد که در اطراف شما رستوران های موجود باشد که این نوع غذا را سرو کند بنابراین بهتر است شما غذاهای خاص را در منوی خود داشته باشید.

9- ایجاد محیطی آرام

یک کافه خوب علاوه بر ظاهر و چیدمان خوب می بایست دارای محیطی آرام باشد. سعی کنید محلی را برای این کار انتخاب کنید که مشتری در آن احساس آرامش و امنیت داشته باشید، اگر این مسئله را در نظر داشته باشید به شما کمک زیادی خواهد کرد.

10- نحوه برخورد و صحبت با مشتری

برخورد با مشتری در کافی شاپ

نکته پایانی برای راه اندازی یک کافی شاپ این است که برای صحبت کردن با مشتری یک لحن انتخاب کنید و به کارکنان خود بیاموزید همیشه از این لحن برای صحبت کردن با مشتری استفاده کنند. سعی کنید مشتریان خود را خوشحال و راضی نگه دارید. از کلمات تاثیر گذار استفاده کنید به عنوان مثال: "چیزی میخورید؟" و "چه چیزی میل دارید؟" هر دو یک سوال هستند و معنی یکسان دارند، اما لحن بیان آن ها متفاوت است، در نتیجه تاثیر متفاوتی بر روی مشتریان خواهد گذاشت. همیشه با لحن مثبت صحبت کنید استفاده از لحن مثبت، مکالمه را به سمت جلو پیش می برد و از ایجاد سوء تفاهم های احتمالی جلوگیری میکند.
ثبت نظرات
نظرات
hieclot | یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱
<a href=http://bestcialis20mg.com/>safe cialis online</a> Monitor Closely 1 carbamazepine will decrease the level or effect of eszopiclone by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism
0