باقالی پلو غذایی شگفت انگیز و بسیار خوشمزه

باقالی پلو یکی از مشهورترین و لذیذ ترین غذاهای ایرانی می باشد. این غذا با گوشت گوسفندی، مرغ، ماهی و گوشت بره نیز پخته می شود. این غذا در مجالس اغلب با گوشت تهیه می شود که باقالی پلو با گوشت نام دارد. باقالی پلو همچنین در شب عید نوروز نیز به همراه ماهی طبخ می شود.

طرز تهیه قورمه سبزی چگونه است؟

هدف ما از نوشتن این مقاله این است که می خواهیم به بررسی روش هایی برای طرز تهیه قورمه سبزی بپردازیم. همچنین می‌ خواهیم مطالبی را در مورد قرمه سبزی، سبزی قورمه، خورشت قورمه سبزی و قورمه سبزی بیان کنیم و با فواید این غذای بسیار خوب و خوشمزه بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با انواع بستنی

انواع بستنی زیادی با طعم های متفاوت در ایران و دنیا وجود دارند که با توجه به سلیقه افراد به فروش می روند. این نوع دسر با همه خوشمزگی و لذتی كه دارد تنها از شیر و شکر درست نمی شود بلکه تهیه کننده گان آن برای متنوع بودن آن طعم‌ دهنده های مختلفی به آن اضافه می کنند.

آشنایی با طرز تهیه نسکافه

اگر دنبال یک نوشیدنی گرم و خوشمزه هستید بهتر است طرز تهیه نسکافه را در مقاله ای که می خوانید به خوبی به خاطر بسپارید تا به راحتی در منزل و محل کار خود بهترین استفاده لازم را ببرید. البته برای تهیه یک نوشیدنی دبش و خوش عطر همچون نسکافه که کمتر از سه دقیقه آماده می شود کار چندان سختی نیست.

آشنایی با دتاکس واتر

برای ترغیب به میل کردن آب می توان با افزودن بعضی از گیاهان، میوه ها و سبزی ها به آب نه تنها مزه و عطری خوشایند به آن می بخشند بلکه سبب تقویت خواص سم زدایی آن می شوند. دتاکس واتر از قرار دادن تکه های رنده شده سبزیها و میوه ها در دو حالت آب دتاکس سرد و آب دتاکس گرم تهیه می‌شود.

آشنایی با پاستا آلفردو

پاستا آلفردو اکنون در بین وعده های غذایی بیشتر مردم، جای خود را پیدا کرده است. پاستا به تنهایی به علت وجود کربوهیدرات بسیار فراوان، یکی از منابع مهم افزایش نیرو و انرژی در بدن انسان است. همچنین پاستا با سس آلفردو سرشار از میزان قابل توجهی کلسیم می باشد که باعث تقویت استخوان ها می شود.