لیست تمامی آرایشگاه ها و سالن های زیبایی شهر شما

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی
آرایشگاه مردانه KEIDI
  • تهران - شمیرانات
آرايشگاه آرایشگاه مردانه KEIDI
آرایشگاه مردانه آرایشگاه مردانه KEIDI
آرایشگاه زنانه آرایشگاه مردانه KEIDI
آرایشگاه زنانه فرحناز
  • تهران - تهران - شریعتی
آرايشگاه آرایشگاه زنانه فرحناز
آرایشگاه مردانه آرایشگاه زنانه فرحناز
آرایشگاه زنانه آرایشگاه زنانه فرحناز

آرایشگاه چیست؟

آرایشگاه محلی است که افراد برای پیرایش موها و صورت به آن جا مراجعه می نمایند. این مکان دارای انواع زنانه و مردانه می باشد. در سالن زنانه اقدامات و انواع خدمات برای خانم ها انجام می گردد. برای انجام خدمات پیرایش صورت و موها برای آقایان نیز باید به سالن های مردانه مراجعه نمود. قطعا آرایشگاه زنانه دارای طیف وسیع تری از خدمات می باشد. برای آشنایی کامل با این موضوع در این مطلب با ما همراه باشید.
سالن آرایش

سالن زیبایی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

سالن زیبایی مکانی است که انواع خدمات زیبایی را به مشتریان خود ارائه می دهد. کوپ، اصلاح، اپیلاسیون، میکاپ، شنیون، رنگ مو، براشینگ مو، فیبروز ابرو و اکستنشن مژه از جمله خدماتی هستند که در سالن های زیبایی ارائه می شود. البته این خدمات برای خانم ها انجام می شود و در واقع کلمه سالن زیبایی برای آرایشگاه زنانه استفاده می شود. در سالن های زیبایی وسیع و گسترده هر یک از این خدمات توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام می گردد. معمولا این اصطلاح برای سالن های پیشرفته به کار می رود.

آرایشگاه زنانه

ارایشگاه زنانه
سالن زیبایی را می توان آرایشگاه زنانه نیز نامید. تفاوت آرایشگاه با سالن اندازه و وسعت آن می باشد. معمولا سالن زیبایی بزرگ تر از آرایشگاه است و افراد بیشتری در آن مشغول به کار هستند. در مکان های کوچک تر خدمات به صورت محدود تری انجام می شود و معمولا خدمات عمده انجام می گیرد. اصلاح ابرو، کوپ، شنیون و رنگ مو در این سالن ها انجام می گردد. در صورتی که قصد انجام خدمات تخصصی تری را دارید، بهتر است به سالن های بزرگ مراجعه نمایید و خدمات حرفه ای را در آن جا انجام دهید.

آرایشگاه مردانه

آرایشگاه مردانه
سالن هایی که در آن ها خدماتی برای آقایان انجام می گیرد، آرایشگاه مردانه نامیده می شود. اصلاح موهای سر و صورت از خدمات مهم این سالن ها می باشد. البته در مکان ها و سالن های حرفه ای تر، انجام انواع گریم و براشینگ های خاص انجام می گردد. برای مراجعه به این سالن ها حتما باید وقت قبلی بگیرید و نوع خدمات درخواستی را ثبت نمایید. برای روزهای خاص و مراسم ها بهتر است از سالن های حرفه ای استفاده نمایید. آرایش و پیرایش داماد حتما باید در مکان های تخصصی انجام گیرد.

سلمانی مردانه

حتما از قدیم نام سلمانی را شنیده اید. در واقع سلمانی همان آرایشگاه مردانه کوچک است که آقایان تنها برای اصلاح سر و صورت به آن مراجعه می نمایند. سلمانی مردانه در محله های قدیمی وجود دارد و اغلب افراد با سلمانی آشنا هستند. تفاوت این مکان با سالن های بزرگ، محدود بودن خدمات و کم بودن نیروی انسانی می باشد. در سلمانی ها معمولا تنها یک نفر کارهای خدماتی را انجام می دهد و افراد زیادی در آن مشغول به کار نیستند. معمولا آقایان مسن علاقه ی بیشتری به استفاده از سلمانی دارند.

بهترین آرایشگاه

بهترین آرایشگاه
در هنگام انتخاب سالن مناسب باید به موارد بسیاری توجه نمایید. در صورتی که یک آقا هستید و قصد انتخاب سالن مناسب را دارید باید به تخصص پیرایشگر توجه زیادی داشته باشید. اصلاح موهای کوتاه کار راحتی نیست و فرد حتما باید تخصص کافی برای انجام این کار را داشته باشد. بنابراین برای انتخاب مکان مناسب حتما باید تخصص فرد را در نظر داشته باشید. این موضوع برای انواع خدمات سالن زنانه نیز مهم می باشد. تمام خدمات تخصصی حتما باید توسط فرد حرفه ای انجام گیرد. بهداشت و نظافت نیز از موارد بسیار مهم در انتخاب آرایشگاه می باشد

افراد متخصص را انتخاب کنید

تخصص و حرفه ای بودن آرایشگاه از موارد بسیار مهم می باشد. امروزه حوزه آرایش و پیرایش بسیار گسترده شده است و برای انجام هر خدمات آرایشی حتما باید مدرک معتبر آن را داشت. در قدیم خانم ها تنها با یادگیری یک یا چند روش اقدام به انجام کلیه خدمات آرایشی می کردند. به طور مثال کسی که با یادگیری اصلاح و کوپ اقدام به راه اندازی یک آرایشگاه می کرد، بقیه خدمات مانند رنگ مو و میکاپ را نیز انجام می داد اما در حال حاضر هر کس برای انجام هر خدمات باید مدرک مختص به آن را دریافت نماید.
به طور مثال کسی که در یک سالن زیبایی خدمات میکاپ را انجام می دهد حتما باید مدرک تخصصی آن را دریافت نماید و نمی تواند هیچ خدمات جز میکاپ انجام دهد. گسترش این موضوع سبب شده است تا کیفیت خدمات بالا رفته و افراد در هنگام انجام کارهای آرایشی اطمینان بیشتری به آرایشگر داشته باشند. کسی که بدون داشتن مدرک تخصصی و تنها با داشتن چند تجربه محدود اقدام به انجام خدمات نمایند، ممکن است خسارت هایی را به مشتری وارد نماید. بنابراین به این موضوع توجه داشته و افراد متخصص را برای انجام کارهای آرایشی خود انتخاب نمایید.

چه خدماتی را از آرایشگاه می خواهید؟

خدمات انجام شده در آرایشگاه مردانه بسیار محدودتر از سالن زیبایی زنانه است. در یک سالن زیبایی زنانه خدمات اصلاح، میکاپ، اکستنشن مژه، فیبروز ابرو، آرایش دائمی، کوپ، اکستنشن مو، شینیون، براشینگ، رنگ مو، کراتینه مو، کاشت ناخن و اپیلاسیون انجام می گردد. هر یک از خدمات حتما باید توسط فرد متخصص همان کار انجام گردد. به طور مثال کوپ و یا کوتاهی مو حتما باید توسط یک فرد حرفه ای انجام شود تا بعد از انجام کوپ موها حالت یکنواخت داشته و نا متقارن نباشد.
کاشت ناخن یکی از خدمات پرطرفدار است که اغلب خانم ها اقدام به انجام آن می نمایند. این کار نیازمند مواد خاص و فرد حرفه ای است. برای کاشت ناخن مواد پودری و ژلی مخصوصی مورد نیاز است که حتما باید توسط فرد استفاده شود. سوهان کشی نیز از جمله کارهای تخصصی است. در صورتی که کار سوهان به خوبی انجام نشود، نتیجه خوبی از کار دریافت نخواهد شد. لاک ژل نیز برای رنگ کردن و طراحی ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی خدمات ذکر شده در بالا توسط افراد متخصص آن حوزه در آرایشگاه انجام می شود.

نظافت و بهداشت آرایشگاه از نکات بسیار مهم

بهداشت و نظافت در جمله موارد بسیار مهم در آرایشگاه می باشد. روزانه افراد زیاد و متعددی به این مکان رفت و آمد دارند. در صورتی که بهداشت به صورت مناسب در این مکان رعایت نگردد، قطعا افراد دچار مشکل می شوند. استفاده از ابزارهایی مانند قیچی، سوهان و سایر ابزارهایی که به صورت مشترک استفاده می شود، می تواند دلیل ایجاد بیماری در افراد گردد. همه ی وسایل و ابزارهای موجود در سالن حتما باید بعد از انجام خدمات برای هر مشتری ضد عفونی شوند. ضد عفونی کردن ابزارها از نکات بسیار مهم می باشد.
تمیز کردن سالن و ضد عفونی کردن صندلی ها نیز از جمله موارد مهم می باشد. به خصوص بعد از همه گیر شدن ویروس کرونا حتما باید پروتکل های ضروری در آرایشگاه رعایت گردد. استفاده از ماسک و دستکش توسط پرسنل، داشتن لباس مخصوص و ضد عفونی مرتب فضا حتما باید انجام شود. بهتر است در هنگام مراجعه به سالن اهمیت زیادی به این موضوع دهید و در صورت رعایت نشدن پروتکل ها، خدمات خود را در محل دیگری انجام دهید. برای ایمنی پرسنل و مشتریان حتما باید رعایت نظافت در سالن به خوبی انجام شود.
آرایشگاه مو

هزینه انجام خدمات زیبایی

در روزهای اخیر هزینه های انواع خدمات زیبایی افزایش یافته است. خدمات عمده مانند اصلاح، کوپ و رنگ مو افزایش هزینه داشته اند اما خدمات تخصصی قیمت بسیار زیادتری دارند. اکستنشن مژه، فیبروز ابرو، اکستنشن مو و کراتینه از جمله خدمات بسیار گران در سالن های زیبایی می باشد. این موارد به دلیل داشتن مواد خاص و گران قیمتی، هزینه بیشتری دارند. به طور مثال برای کراتینه کردن موهای متوسط فرد باید مبلغی حدود دو میلیون تومان را پرداخت نماید. قطعا این مبلغ برای بیشتر افراد قابل پرداخت نیست. اکستنشن مو نیز از خدمات گران سالن می باشد
بهتر است قبل از انجام این خدمات زیبایی تحقیقات لازم را درباره ی آن بکنید و هزینه ی بسیار زیادی برای آن ها پرداخت نکنید. همچنین باید از کیفیت مواد استفاده شده نیز اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که کیفیت مواد در خدمات پایین باشد، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به وجود آید. به طور مثال در صورتی که مواد مناسب و استاندارد در کار کراتینه مورد استفاده قرار نگیرد، امکان آسیب به ساقه موها بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر خدمات گران قیمتی اطلاعات کافی درباره ی آن کسب نمایید.
اطلاعات کافی درباره ی آرایشگاه می تواند کمک زیادی را در انتخاب مکان مناسب برای انجام خدمات زیبایی نماید. توجه به نکات مهم در این باره شما را از هر ضرر احتمالی محافظت می نماید. در صورتی که به افراد غیر حرفه ای برای انجام خدمات زیبایی مراجعه نمایید، نتیجه خوبی را از کار نخواهید گرفت. نظافت و بهداشت محیط نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر در این شرایط کرونایی پروتکل های لازم انجام نشود قطعا مشتریان و پرسنل با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد. بهتر است قبل از مراجعه به سالن درباره ی این نکات تحقیقات لازم را انجام داده و از رعایت نکات مهم اطمینان پیدا کنید. در صورتی که هزینه های دریافتی بسیار ارزان باشد باید به کیفیت کار و مواد استفاده شده در سالن شک کنید.
مدل آرایشگاه